Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2017., 06:40   #141
Ja cu samo napisati da moja popravlja zube (busenje + bijela plomba) od prije cetvrte godine, nema nikakvih traume (u stvari obozava ici zubaru) i sve je uvijek bilo bez ikakve anestezije (znala je popraviti i dva zuba u jednom posjetu, da skratimo proces).

Prvo je dvije godine redovno isla na kontrole i stekla povjerenje i sigurnost, i dalje nije bilo nikad nikakvih problema. U stvari, sad kad joj vodimo brata zeli i ona ici, da ne propusti sansu za koji posjet i pregled zubi On, za razliku od nje, nema niti jedan karijes, a higijena zubi im je jednaka (genetika valjda).

Zubaru se na redovite kontrole treba krenuti najkasnije s 2 godine, i ako idete redovito (ja moje vodim svaka 3 mjeseca) nece biti problema kod popravaka + uhvatiti cete pocetak karijesa pa je popravak brz i gotovo bezbolan. Tko cega godinu ili dvije da krene popravljati karijes vjerojatno ce doci u situaciju da je zub jako pokvaren a onda mozda treba i veci popravak ili cak vadjenje.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 12:00   #142
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
Fran, znači baš injekcija ide za popravak, kao odraslima?je l se žalio na osjećaj utrnjenosti?
i stvarno super zvuči. mali, zubarica je po difoltu ok.
da tako mala djeca daju bušiti zube, još mi je sf.
i mi ćemo ju posjetiti kad malo zatopli. izbile petice, rekla da je da navratimo tada opet, a i ok mi se čini kontinuitet neki imati...
Kaze ona da bolje injekcija jer ih onda ne boli i nemaju kasnije strah, a ja se slazem jer ni ja ne otvaram usta bez injekcije

Osjecaj utrnjenosti mu je bio cudan, ali kako 1 sat nakon popravka ne smije jesti, do tad je proslo pa je normalno jeo, tak da i mislim da to nije puno anestetika jer meni ne prode po 4-5 sati osjecaj

Samo sam ga podsjecala da se ne bi slucajno grizao po onrazima ili jeziku, na to me zubarica upozorila, nemaju osjecaja pa se znaju do krvi izgristi, tak da sam pazila
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 12:06   #143
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Ja cu samo napisati da moja popravlja zube (busenje + bijela plomba) od prije cetvrte godine, nema nikakvih traume (u stvari obozava ici zubaru) i sve je uvijek bilo bez ikakve anestezije (znala je popraviti i dva zuba u jednom posjetu, da skratimo proces).

Prvo je dvije godine redovno isla na kontrole i stekla povjerenje i sigurnost, i dalje nije bilo nikad nikakvih problema. U stvari, sad kad joj vodimo brata zeli i ona ici, da ne propusti sansu za koji posjet i pregled zubi On, za razliku od nje, nema niti jedan karijes, a higijena zubi im je jednaka (genetika valjda).
Č
Zubaru se na redovite kontrole treba krenuti najkasnije s 2 godine, i ako idete redovito (ja moje vodim svaka 3 mjeseca) nece biti problema kod popravaka + uhvatiti cete pocetak karijesa pa je popravak brz i gotovo bezbolan. Tko cega godinu ili dvije da krene popravljati karijes vjerojatno ce doci u situaciju da je zub jako pokvaren a onda mozda treba i veci popravak ili cak vadjenje.
Djelomicno se slazem al nisu sva djeca ista, tvoja malena nije bas tipicno djete jbg
Mozda bi i moj bio takav al mi se ne istrazuje

Od moje frendice mali se dere cim ude a sve je radila kao i ti
On se dere i dok mu daje gel da mu utrne za injekciju, pa dok mu daje injekciju i cijelo vrijeme dok mu popravlja iako ga nista ne boli
Dere se i bez injekcije isto pa su prestali davat injekciju jer sa injekcijom ta dernjava samo dulje traje
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 12:39   #144
A sad... ne znam bas da je anestezija toliko uobicajena za popravke.
Znam da nama uopce nije nudila anesteziju, a ni drugim malim pacjentima mislim da ne nudi automatski (i od frendice djeca idu njoj) i nisam nikad cula da neko dijete urla dok mu popravlja zubic e (a na zalost bili smo prilicno cesti "gosti" u ordinaciji )
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 13:02   #145
Kod zubara preko hzzo vjerujem da nije uobicajena
Al stvarno ne vidim neko zlo u tome
Tko vidi u tome problem ,nek popravlja djeci bez anestezije i sve pet
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 13:28   #146
Pa ne mislim da je zlo, ali ne mislim da je nužna da dijete nema strah od zubara. Sto me u stvari i potaklo na komentar. A osobno ne volim taj osjećaj utrnulosti, i dulje traje i popravak i oporavak.

Ne vidim kakve veze ima hzzo s tim, i djeca i ja idemo privatno pa ne koristimo anesteziju osim ako je nuzno jer popravak zuba u principu ne boli nesto posebno (recimo kad mi je vadila zivac mi je dala anesteziju a do tada je nikad nisam koristila...)
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 18:42   #147
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
J
Prvo je dvije godine redovno isla na kontrole i stekla povjerenje i sigurnost, i dalje nije bilo nikad nikakvih problema. U stvari, sad kad joj vodimo brata zeli i ona ici, da ne propusti sansu za koji posjet i pregled zubi On, za razliku od nje, nema niti jedan karijes, a higijena zubi im je jednaka (genetika valjda).

Zubaru se na redovite kontrole treba krenuti najkasnije s 2 godine, i ako idete redovito (ja moje vodim svaka 3 mjeseca) nece biti problema kod popravaka + uhvatiti cete pocetak karijesa pa je popravak brz i gotovo bezbolan. Tko cega godinu ili dvije da krene popravljati karijes vjerojatno ce doci u situaciju da je zub jako pokvaren a onda mozda treba i veci popravak ili cak vadjenje.

šta im i genetika nije dosta slična?
mi smo prvi put bili dva mjeseca prije drugog roćkasa. slažem se da je preventiva jako bitna.

Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Kaze ona da bolje injekcija jer ih onda ne boli i nemaju kasnije strah, a ja se slazem jer ni ja ne otvaram usta bez injekcije

Osjecaj utrnjenosti mu je bio cudan, ali kako 1 sat nakon popravka ne smije jesti, do tad je proslo pa je normalno jeo, tak da i mislim da to nije puno anestetika jer meni ne prode po 4-5 sati osjecaj

Samo sam ga podsjecala da se ne bi slucajno grizao po onrazima ili jeziku, na to me zubarica upozorila, nemaju osjecaja pa se znaju do krvi izgristi, tak da sam pazila
ni ja ne otvaram usta bez anestezije. ma bježi.
baš ćemo uskoro otići, mala još pamti kako su njih dvije iuzele veliku četkicu i prale veliki zub i kako su njezini zubi bili na televiziji .

Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Ne vidim kakve veze ima hzzo s tim, i djeca i ja idemo privatno pa ne koristimo anesteziju osim ako je nuzno jer popravak zuba u principu ne boli nesto posebno (recimo kad mi je vadila zivac mi je dala anesteziju a do tada je nikad nisam koristila...)
kako ne boli jbt? ja bih carski opet prije nego popravak zuba bez anestezije.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 21:21   #148
Fran,koliko se tu gdje idete ceka na pregled? Moj ce sad 3god,vrijeme mu za upoznavanje
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 21:56   #149
nisam fran, ali bili smo i mi. ne čeka se. pvt je zubar. nazoveš, odmah dobiješ termin i ideš.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 22:12   #150
Ma i ja idem privatno, al svejedno moram čekati barem tjedan-dva, osobito ako tražim popodnevni termin.

Thx Nekako mi se čine tamo najbolji za ovako male klince
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 08:21   #151
dobiš termin u roku par dana
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 11:26   #152
Činjenica je da su djeca različita. Moje obje od rane dobi imaju karijese na zubima. Ja sam ih vodila u zubara i prije drugog rođendana, prvo na upoznavanje i igru a onda i na popravak. Ali njih dvije su se jako bojale i nisu htjele surađivati nikako (mlađa do svoje četvrte godine nije htjela niti sjesti na zubarsku stolicu a kamoli usta otvoriti i ništa nije pomagalo).
Išli smo u Ledikdent i ok su, nemam većih zamjerki. Starija je kod njih prvi put počela popravljati zube (sa anestezijom). I popravila je nekoliko zubića ali onda ju je prvi put zabolilo i nakon toga više nije htjela surađivati niti kod njih. U toj situaciji njene nesuradnje (a imala je tada već 6 godina)ni zubarka u Ledikdentu nije više bila tako strpljiva i bila je otresita prema djetetu i ona se uplašila i više nije bilo teorije da uopće da popravljati zube. Tada sam se odlučila prebaciti i naći dobru zubarku za djecu preko HZZO-a (jer sam do tada i previše novaca ostavila privatnom zubaru).
I našla sam ju, zove se Dinka Diklić, radi u DZ Črnomerec i imam sve pohvale i preporuku za nju. Obe dvije cure sada kod nje popravljaju zube bez problema (i uvijek daje anesteziju).
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 11:48   #153
Yin to sam i ja od jedne mame u živo čula, da se na klinca od njihovog prijatelja otresla jer nije htio surađivati i puno sam se dvoumila da li da idem ili ne i na prvu neljubaznost bila bi sve prekinula i izišli bi van, ali eto, za sada je sve ok
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 13:05   #154
Kad se ide na prvi pregled kod zubara?

I je li se upisuje kod "normalnog" zubara ili postoje djecji?
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 13:11   #155
Kod normalnog. Od 2. godine ti ga može upisati tj. dobije svoj karton.
Ja sam svoje vodila i ranije, kada bi ja išla na kontrolu i bacio je pogled i na njih teko da se malo upoznaju s postupkom. Uglavnom bi odgledali što meni radi, pa sjeli u krilo, on bi malo pogledao, stavio ono ogledalce u usta, premazao zubiće i to je to.
Svoje sam vodila redovito i nije bilo problema do negdje 3,5g onda je Prvorođeni odjednom imao 4 mala karijesa koja je trebalo rješavati. Sreća pa je on hrabrica i za kinder jaje bi izdržao i one šalunge i sve što treba. Nadam se da će mu trajni zubi biti bolji.
Elinga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 13:25   #156
postoje specijalizirani za djecu, kako ne
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 13:26   #157
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
postoje specijalizirani za djecu, kako ne
prek socijalnog?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 18:00   #158
U ZG sve postoji, dalje ne...
Elinga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 20:22   #159
Specijalizirani zubari za djecu u Zagrebu rade u Gundulićevoj (Stomatološki faks) i u Perkovčevoj (Stomatoloska poliklinika) i kažu da ih je većina odlična. Zubar specijaliziran za djecu se zove specijalist pedodont.
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 22:13   #160
Kod nase zubarice pise ovo: dr.med.dent.spec.dječje i prev.dent.med

Sta nebi svaki dom zdravlja trebao imati zubara za djecu?
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:03.