Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Web development

Web development Programiranje, dizajn, hosting i sve ostalo vezano uz razvoj web siteova

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2006., 09:58   #1
www.pticica.com

Pozdrav. Nedavno smo startali sajt za razmjenu fotografija. www.pticica.com
Sajt je napravljen po uzoru na flickr i fotki u stilu novih web2.0 sajtova koji su trenutno u trendu.
Podržavamo galerije, tagove(oznake), komentare, linkanje slika na druge sajtove itd...

Više o sajtu na pticicacom.blog.hr

Sve primjedbe i prijedloge ostavite ovdje.
Vidimo se,
Viktor.
pticica.com is offline  
Old 14.10.2006., 10:23   #2
I like it!
Old 14.10.2006., 12:11   #3
Fora,neobično i jednostavno no isto tako i sa par greškica no nije tako strašno!
Dobar posao!
Rašo is offline  
Old 14.10.2006., 16:19   #4
slobodno javi greske.
viktor.
pticica.com is offline  
Old 14.10.2006., 18:53   #5
Quote:
pticica.com kaže:
Pozdrav. Nedavno smo startali sajt za razmjenu fotografija. www.pticica.com
Sajt je napravljen po uzoru na flickr i fotki u stilu novih web2.0 sajtova koji su trenutno u trendu.
Podržavamo galerije, tagove(oznake), komentare, linkanje slika na druge sajtove itd...

Više o sajtu na pticicacom.blog.hr

Sve primjedbe i prijedloge ostavite ovdje.
Vidimo se,
Viktor.
Aj procitaj ovo WEB 2.0 pa napisi bar jednu stvar na tvom sajtu zbog kojeg ga mozes nazivati web 2.0...
Old 14.10.2006., 20:03   #6
Samo sam cekao kad ce netko zapet za web 2.0

Evo objasniti cu kako ja gledam na to.
Po meni osnovu web 2.0 cine podaci i njihova povezanost. To je samo jedan pogled na stvar, no meni se cini najvazniji. Pruza puno lakse snalazenje u hrpama informacija. Stvara se povratna veza između korisnika i informacija. To je ono sto mene odusevljava.

Da li ce web browser refreshati sadržaj ili će pozivati web servis u pozadini je vecini korisnika svejedno osim nama geekovima. Ja isto volim gmail i slicne aplikacije ali jos vise volim last.fm i pandoru jer mi cijeli dan sviraju po željama.

Ovo je jedan zgodan clanak koji o tome govori.
http://tagschema.com/blogs/tagschema...s-data-20.html

Web 2.0 je zgodan buzzword koji je presirok i nedefiniran.
Uzmimo gmail i last.fm ili flickr. Oba su web2.0, a potpuno različite prirode.

Ja sam puno razmisljao da li uopce spominjati tu rijec ili ne, ali na kraju sam odlucio ipak za jer zašto ne iskoristiti pojam koji ti može pomoći promovirati sajt. Mislim da pticica nije 100% web 2.0 ali ima neke elemente i s vremenom ce ih dobijati sve vise.
Za prvu ruku cemo staviti "Beta" na naslovnu

Pozdrav,
Viktor.

Zadnje uređivanje pticica.com : 14.10.2006. at 20:53.
pticica.com is offline  
Old 15.10.2006., 17:33   #7
Quote:
ttc kaže:
Aj procitaj ovo WEB 2.0 pa napisi bar jednu stvar na tvom sajtu zbog kojeg ga mozes nazivati web 2.0...
ti si legenda sam si stavio flickr na popis ili su te natjerali glasovi iznutra?
po čemu se ideja ptičice razlikuje od ideje flickr-a?
mediteraneo is offline  
Old 15.10.2006., 21:07   #8
web 2.0 nije nista nego buzzword.........no ako cemo vec o tom, karakterizira ga dizajn, social bookmarking odnosno tagovi i upotreba ajaxa..........moze jedno od toga, moze sve

a sajt vam bas i nije web 2.0 ako je rađen tablicama
Old 16.10.2006., 13:47   #9
uf! ništa ne razumijem ove službene stvari. Uglavnom sajt je super. nikako da se maknem... uvijek se pojavi neka nova slika... neke dobre, druge ne...
Najzanimljivije je vidjeti kako svko ima svoj stil.
pizivam sve korisnike da pišete što više oznaka!
oznake!
oznake!

ajd pozdrav

Old 16.10.2006., 21:00   #10
Quote:
ivanivanivan kaže:
uf! ništa ne razumijem ove službene stvari. Uglavnom sajt je super. nikako da se maknem... uvijek se pojavi neka nova slika... neke dobre, druge ne...
Najzanimljivije je vidjeti kako svko ima svoj stil.
pizivam sve korisnike da pišete što više oznaka!
oznake!
oznake!

ajd pozdrav
kako jadno...
Old 07.11.2006., 09:57   #11
web je ok, pregledan i jednostavan. Dodali su još par dodataka s kojima se proširio profil šte je za pohvalu. Nadam se da će biti još nadogradnji, nekakvi zanimljivi natjećaji i slično...

Sve 5 samo nastavite...
Pollux is offline  
Old 08.11.2006., 12:19   #12
Web je dobar, inovativan, nešto novo na domaćoj web sceni. A to što se kod nas uvijek prvo napadne tuđi rad, a ne pohvali ništa što je dobro - na to s nemoj ni obazirati. Samo naprijed...
brana is offline  
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:58.