Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2017., 13:44   #1
Ivan Pernar Vol. II

Iz tehničkih razloga stara tema je zatvorena i otvaramo novu.

Link na zatvorenu temu https://www.forum.hr/showthread.php?t=624404

Naravno kao i svaki put vam napominjemo kako se je nužno pridržavat Pravila pdf.Politika prilikom pisanja a za one koji su se propustili informirat o istima ona su tu: https://www.forum.hr/showthread.php?t=66911


Nova tema i nova rasprava pa nema seljenja postova sa prethodne.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.

Zadnje uređivanje Cuka : 02.02.2017. at 14:14.
Cuka is online now  
Old 02.02.2017., 13:51   #2
Frane mafia...

ne bih ulazio koliki je kapacitet djece u 1. razredu za informatiku.. to neka odgovori struka (učitelji)

jedno je igra, drugo je učenje smisleno i logično.. a informatika svakako traži logiku

ja osobno, mislim da je to prerano u prvom razredu, a uostalom to bi biop već najmanje 3 učitelj u 1. razredu ( glavna učiteljica, vjeroučitelj, informatičar.....
) velki su to napori za klince.

ali ovo ti znači i povećanje broja učitelja ... a što ih nisi ti nazvao malo prije uhljebima?
Frunky is offline  
Old 02.02.2017., 13:53   #3
Quote:
Frunky kaže: Pogledaj post

ja osobno, mislim da je to prerano u prvom razredu, a uostalom to bi biop već najmanje 3 učitelj u 1. razredu ( glavna učiteljica, vjeroučitelj, informatičar.....
) velki su to napori za klince.
šta nebi profesor informatike zaminia toga vjeroučitelja ?
ćiket is offline  
Old 02.02.2017., 13:57   #4
Quote:
Frunky kaže: Pogledaj post
Frane mafia...

ne bih ulazio koliki je kapacitet djece u 1. razredu za informatiku.. to neka odgovori struka (učitelji)

jedno je igra, drugo je učenje smisleno i logično.. a svakako traži logiku

ja osobno, mislim da je to prerano u prvom razredu, a uostalom to bi biop već najmanje 3 učitelj u 1. razredu ( glavna učiteljica, vjeroučitelj, informatičar.....
) velki su to napori za klince.

ali ovo ti znači i povećanje broja učitelja ... a što ih nisi ti nazvao malo prije uhljebima?
nisu uhljebi zbog posla koji rade, već zbog toga šta veliki broj njih se ne trudi jer nema prave kontrole njihovog rada. Iman u obitelji užoj i široj više profesora pa tako da znam ajmo reć kako stvari funkcioniraju u školama danas i svi imaju neke kolege na koje se žale. Nije ni meni struka pa mi se ne da više o ovome. Čisto sam iznia ideju da informatika krene od prvog razreda
__________________
Biti članom Hajduka pitanje je časti, stava i opredjeljenja! Učlani se!
frane mafia is offline  
Old 02.02.2017., 13:58   #5
Quote:
ćiket kaže: Pogledaj post
šta nebi profesor informatike zaminia toga vjeroučitelja ?
pa ne ?!

vjeronauk je izborni predmet za kojeg roditelj daje suglasnost .. znali on i dalje ostaje

a ovdje se pričalo o obaveznom učenju informatike.. znači ne možeš računat na tu kompenzaciju....
a uostalom... to je i jedno i drugo "predmetna" nastava.. znači nije isti kadar univerzalni kao recimo učitelj razredne nastave
Frunky is offline  
Old 02.02.2017., 14:11   #6
@ORION
Quote:
Ne. Informatika je predmet u školi, a klikanje igrica na tabletu je aktivnost u narodu zvana igranje.

Moraš se naučit shvaćati poveznice. Tablet je spomenut da bi se ukazala mogućnost startanja informatike već od prvog razreda osnovne škole i da to nije nemoguća misija. Nisam siguran mislim da u Finskoj imaju od prvog...moram provjerit.
gle kompa ako nemaš pojma o čemu pričaš onda ni nemoj prosipati ovakve mudrosti.

Moje pitanje je što bi djecu u prvom razredu učio na toj tvojoj informatici a tvoj odgovor je da je to "predmet". Interesantno hrvatski ili matematika nisu predmeti jeli?

Informatika nije klikanje, nije tipkanje, nije paljenje računala ili otvaranje programa, barem ne za mene. Zato kad već želiš nešto pričati o toj temi prekini više samo lupati fraze poput "informatizacija" "digitalizacija" itd i reci što konkretno ti podrazumijevaš pod time.
tihojla is offline  
Old 02.02.2017., 14:45   #7
PRIJEDLOG ADMINIMA

PRIJEDLOG ADMINIMA

postavite sad ponovno anketu , da vidimo koliko se promijenilo mišljenje zadnjih dana:-)
Frunky is offline  
Old 02.02.2017., 15:12   #8
:-)
Zadnjih dana Pernaru je fora lamantat o broju pregleda njegovih videa i to navodit kao neki svoj argument...

to je juče/prekjuče isto nekome naveo kao argument, ko i danas ovom nekom profesoru...


e sad.. ne bi to bilo loše... da se upravo u tome i ne krije najveći Pernarov zajeb samog sebe (a i drugih)

naime... od broja pregleda videa...broj onih koji su rekli da im se to sviđa je prosječno 1,6% !!!

1,6% ljudi lajka to što on publicira

(računao prosjek za 10tak videa iznad 100.000 pregleda)


on ne kuži da njega gledaju i ljudi koji se s njim sprdaju zbog toga, a ne samo oni koji ga "vole"

otrežnjenje će zaista doć na izborima, kako i njemu tako i fanovima i ovdašnjim zagovarateljima.

osim samih brojki, treba te brojke i znat čitat ponekad i uzet sve faktore (fanovi iz Bosne, Srbije itd)

pad će bit silovit bojim se
Frunky is offline  
Old 02.02.2017., 15:13   #9
Quote:
zoomzoom888 kaže:
Pa? Najpopularniji je u krugu političara a ne pjevača..no brzo će i ove dve preteć, prije izbora je bio na ispod 20k, već sad ima > 150k
Pa i nije. Eto ti Kolindinog službenog profila: 384,128 people like this and 375,693 people follow this. A mislim da ne treba previše o tome koliko je Kolinda kvalitetna političarka...

Besmisleno je koristiti argument Facebook likeova za procjenu o broju birača koji bi nekog političara podržali. Pa ne moraš biti birač u RH da bi stavio like. Ne moraš ni podupirati Pernara da staviš like, možeš kliknuti like+follow čisto da pratiš što on objavljuje. Ja ga pratim a mislim da je i više nego jasno da nikad za njega ne bi glasao niti bilo kome sugerirao da glasa. Netko ga može lajkati čisto zato što se sad priča o njemu, dođe ti kao Alojz sa Farme. Isto tako, netko tko je npr. novinarske struke će isto pratiti čitav niz profila i na FBu i na Twitteru itd. jer tako dolaze do informacija i novosti.

Evo npr. Bandić ima samo 18.000 pratitelja na Facebooku. Koliko dugo je već na vlasti u Zagrebu? Ajmo sad malo uključiti moždane vijuge...
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Old 02.02.2017., 15:17   #10
Kolinda i ostali imaju mašineriju u smislu članova stranke i tu najviše dobivaju.

Mladi gospodin Pernar ima mizerno mali broj ljudi koji su članovi stranke, a opet privlači srca običnih ljudi

Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Evo npr. Bandić ima samo 18.000 pratitelja na Facebooku. Koliko dugo je već na vlasti u Zagrebu? Ajmo sad malo uključiti moždane vijuge...
Kolko Holding ima zaposlenih?
Orion1984 is offline  
Old 02.02.2017., 15:19   #11
Ja o kruškama ti o jabukama. Bandić je tu stavljen da ilustriram da ne možeš povući paralelu između FB pratitelja i biračke baze koja stvarno tu osobu podupire na izborima.
Pernar nema mašineriju al je klaun i zabavan ljudima. I po tome ga ima smisla uspoređivati sa Severinom, Lidijom Bačić, Vucom i sličnima. To ne znači da će svi ti glasati za njega. Nema šanse da Pernar dobije 150.000 glasova na bilo kakvim izborima. Eto, uzmi tu Lidiju kao primjer. Ja ju pratim na Instagramu jer dobro izgleda. Dal sam ikad čuo neku njezinu pjesmu? Ne. Dal znam kako se zove neka njezina pjesma? Nemam pojma. Dal sam ikad bio na njenom koncertu? Nikad. Dal ću ikad ići? Neću. Dal slušam njezine spotove? Ne, samo ih gledam.

Kužiš?
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Old 02.02.2017., 15:24   #12
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Nema šanse da Pernar dobije 150.000 glasova na bilo kakvim izborima.
Vidjet ćemo. Mnogi su govorili da nemaju šanse uopće u sabor ti klaunovi upast.
Orion1984 is offline  
Old 02.02.2017., 15:26   #13
Pa koliko preferencijalnih glasova je Pernar osvojio sad na izborima?
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Old 02.02.2017., 15:27   #14
Koliko ja znam stavio se da bude zadnji na listi, a koliko glasova nemam info

Inače oprostite mi, ali pogledajte koji čovjek je prijetio Pernaru i ŽZ da će ih uništiti sa političke scene

http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...je/948002.aspx

Ovo su jedni od mnogih razloga zašto Pernaru raste popularnost.

edit našao : Pernar je u VI. izbornoj jedinici na listi Živog zida osvojio 15,66 posto glasova, odnosno 1755 glasova. Pernar je tako nadmašio Juru Martinovića, čelnika liste koji je osvojio 10,89 posto, odnosno 1220 glasova.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/i...ma/918872.aspx
Orion1984 is offline  
Old 02.02.2017., 15:32   #15
Quote:
Orion1984 kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam stavio se da bude zadnji na listi, a koliko glasova nemam info
Pa normalno da nemaš pojma. Nisam ni očekivao. Dobio je 1.755 glasa u VI. izbornoj jedinici (15,66% od 11.200 glasova za Živi Zid). Pretpostavljam da možeš izračunati koliki bi to bio skok izražen u postotku. Sa 1.754 na 150.000 glasova.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Old 02.02.2017., 15:40   #16
Quote:
Orion1984 kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam stavio se da bude zadnji na listi, a koliko glasova nemam info

Inače oprostite mi, ali pogledajte koji čovjek je prijetio Pernaru i ŽZ da će ih uništiti sa političke scene

http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...je/948002.aspx

Ovo su jedni od mnogih razloga zašto Pernaru raste popularnost.

edit našao : Pernar je u VI. izbornoj jedinici na listi Živog zida osvojio 15,66 posto glasova, odnosno 1755 glasova. Pernar je tako nadmašio Juru Martinovića, čelnika liste koji je osvojio 10,89 posto, odnosno 1220 glasova.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/i...ma/918872.aspx
Sva sreća da se fejsbuk lajkovi ne računaju na izborima. U I-voj izbornoj jedinici su dobili tek 5,86% glasova. Pernarova fejsbuk popularnost je popularnost tipa Severina, Rozga i sl.
Stiglitz is offline  
Old 02.02.2017., 15:44   #17
Pernar postao hit među srednjoškolcima, jedan ravnatelj ga i ugostio: "Ovom školom ne upravlja HDZ"

http://www.dalmacijanews.hr/clanak/c...e-upravlja-hdz

Doduše nije u RH.

Zadnje uređivanje Orion1984 : 02.02.2017. at 16:39.
Orion1984 is offline  
Old 02.02.2017., 17:11   #18
Quote:
Frunky kaže: Pogledaj post

1,6% ljudi lajka to što on publicira

(računao prosjek za 10tak videa iznad 100.000 pregleda)


on ne kuži da njega gledaju i ljudi koji se s njim sprdaju zbog toga, a ne samo oni koji ga "vole"
On ne kuži da ga i lajkaju ljudi koji se s njim sprdaju.
Kao recimo moj otac.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Old 02.02.2017., 17:12   #19
Quote:
Frunky kaže: Pogledaj post
:-) on ne kuži da njega gledaju i ljudi koji se s njim sprdaju zbog toga, a ne samo oni koji ga "vole"
Pa to sam ja neki dan jednoj iz sljedbe objašnjavala, koja je isto licitirala s brojkicama, boldala, veselo mahala - da to niš ne znači, jer npr snimak onog u nedjelju pred Saborom sam pogledala jer je netko metnuo link, inače nema boga da bi išla to tražit i gledat. Čak ni iz zajebancije.
Jednostavno mi nije zabavno trošit vrijeme na budale.

I tako ja to njoj objašnjavala iz posta u post, iz posta u post... i džabe sam krečila

Quote:
Orion1984 kaže: Pogledaj post
Mladi gospodin Pernar...
Gospodin? Gospodin?!?

Tebi je gospodin muškarac koji javno po zidu ljepi objave u kojima se jedna žena naziva kujom i koji smatra da su čistčice, kuharice i ljudi sličnih zanimanja vrsta niža od njega?
To ti je gospodin?

Quote:
Orion1984 kaže: Pogledaj post
Pernar postao...
Pusti ti svoje zaključke šta je on postao... daj da završimo ovu temu rasprave pa možemo na novu.

Dakle narcis je dobio 1755 glasova.
1755!
I još je k tome zapalio u 6. IJ, umjesto da je ostau 7.-oj, koja je njegova. Na kraju tamo se prije koju godinu uspio uguziti u mjesni odbor.
Samo tamo je bio Sinčić na listi, a pokraj Sinčića ne bi ova budaletina vidla sabora.
Hoće li ovo napokon biti dosta da nas prestanete tlačiti kako njega jako vole i kako je popularan?

Gle, vjerovao ili ne, iskreno se nadam da će ta samoljubiva budaletina izaći na lokalne za gradonačelnika. Evo, ja ću čak i dati potpis ako mu treba, samo da može predati kandidaturu...
...pa da ga onda glasači fino našamaraju na izborima.
Znam ja da to neće ništa značiti ni njemu, ni sljedbi, jer dug je put od guzice do glave, ali bar ćete shvatiti šta možete napraviti s tim brojanjem.. ičega.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Old 02.02.2017., 17:30   #20
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post

Gospodin? Gospodin?!?

Tebi je gospodin muškarac koji javno po zidu ljepi objave u kojima se jedna žena naziva kujom i koji smatra da su čistčice, kuharice i ljudi sličnih zanimanja vrsta niža od njega?
To ti je gospodin?
I onaj koji čuči pred srednjom školom i vrbuje djecu da pod izlikom da idu u WC siđu dolje slikat se s njim, a kad se oni nećkaju veli im: "Koji ste vi likovi, kad ja mogu izać iz Sabora, možete i vi iz škole."

Tu bi tek gospođa prozvana sa Pernarovog zida trebala reagirati.
seamless is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:44.