Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2017., 22:00   #1041
Quote:
samita kaže: Pogledaj post
dali je tko imao pozitivna iskustva sa nom magijom tj. s osobom koja to zna napraviti ili je to samo bajka za slomjena srca?
evo što si napisala da ide druge koji lažu o tome da uspješno vraćaju ljubav, to bi isto išlo za tebe da nađeš
nekog tko će "uspješno" mađijati,

Quote:
samita kaže: Pogledaj post
Svi unaprijed uzimaju novac a zna se tko uzima unaprijed. Tako da se sve svodi na isto. Nisam pronasla ni jednu postenu ni iskrenu osobu koja bi rekla ja to mogu, ja to hoću, pomoći cu... Ljudi ocito već neznaju kako se dočepati novaca pa koriste sve moguće nacine. Jako zalosno al sve im se na kraju vraća i naplacuje.
Sve da ti to i pođe za rukom bilo bi lažno i vjerujem kratkog roka trajanja i još bi nesretnija izišla iz veze nego prethodnog puta.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 22:13   #1042
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
Ti nikada nisi bio zaljubljen?
Kakve to ima veze s żudnjom za "robovlasniśtvom"?
Zaljubljenost ju opravdava, ili?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 22:54   #1043
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Kakve to ima veze s żudnjom za "robovlasniśtvom"?
Zaljubljenost ju opravdava, ili?
Zaljubljenost je najčišći osjet,da ne kažem čedniji koji sam izvor(duša)intuitivno šalje materiji(kroz prirodne procese tijela)samome srcu.
Zato srce i lupeta nekontrolirano,znojiš se i nisi sam svoj-imaš leptiriće u trbuhu kada si zaljubljen(ili ti duša-izvor time pokušava nešto reći natuknuti).

Dakle,krivo percipiraš(da ne kažem u okvirima)odnos zaljubljenost(ljubavi etc)i robovlasništvom(magijom i nečime tamnim,tmurnime).
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 23:15   #1044
Zaljubljenost/ljubav je "ćista", kada se obadvije strane zaljubljuju prirodnim putem i żele biti/żivjeti zajedno.

Sve ostalo je umjetno, dakle nezdravo.

Żelio biś biti/żivjeti s nekime, tko Te ne żeli?
I posjedovati ga? A ne da je s Tobom radi ljubavi?

Ako je odgovor "da", Tvoja stvar i ne osudjujem, ali razmisli, da li je to ok prema samom sebi a gdje tek prema tom, koga se żeli "zarobiti".
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 17:53   #1045
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Slazem se da ne mogu izabrati sto ce me privuci.
Ali niti netko drugi to ne moze izabrati za mene.
Vjerovanje u nadnaravne pojave karakteristicno je za individue sa niskim stupnju svijesti i razumijevanja bilo sebe, bilo svijeta oko sebe.
A plitka osoba me ne moze privuci da se na trepavice postavi.
Vjeruješ u astrologiju i zdušno pratiš ljude i njihove aspekte a ne vjeruješ u nadnaravne i skrivene sile..e svašta
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 19:16   #1046
No dobro, možda bi trebalo objasniti kojom rečenicom više što magijski rad jest a što nije..pogotovo za one koji misle da je to samo tako i da će im se Angelina Jolie stvoriti u krevetu..ili Brad Pitt..
..isto tako razumijem što i kako Anida misli..i u pravu je.

Magijski rad je samo dodatni vjetar u leđa. Zamislimo čovjeka kao automobil..ima serijski performanse koje ima, kako je sišao s trake. Magijski rad je dodatni tuning, dodavanje nešto konja, uređenje ovjesa da bolje drži cestu itd..ali nikada od Opela nećete napraviti Mercedesovu S klasu, nikada od S klase Ferrari, nikada od Ferrarija Range Rover...
Ne možeš izvući zeca iz šešira ako je šešir u prvom redu premalen da bi zec stao u njega.

Ljubavne čarke nisu iznimka. Ako ne postoji nikakva želja ili zainteresiranost s njegove/njezine strane onda-ništa. Ako postoji nekakvo nećkanje..pa bi pa ne bi..pa možda..onda vješt Mag može skrenuti dodatno vjetar u jedra, svoja ili onome za koga radi.

Magijski rad ne stvara potencijal iz ničega, on samo pojačava već postojeći.

...a uostalom je već i Baphomet rekao istu stvar nekoliko stranica prije, samo drugim riječima
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 20:11   #1047
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Magijski rad je samo dodatni vjetar u leđa. Zamislimo čovjeka kao automobil..ima serijski performanse koje ima, kako je sišao s trake. Magijski rad je dodatni tuning, dodavanje nešto konja, uređenje ovjesa da bolje drži cestu itd..ali nikada od Opela nećete napraviti Mercedesovu S klasu, nikada od S klase Ferrari, nikada od Ferrarija Range Rover...
Ne možeš izvući zeca iz šešira ako je šešir u prvom redu premalen da bi zec stao u njega.

Ljubavne čarke nisu iznimka. Ako ne postoji nikakva želja ili zainteresiranost s njegove/njezine strane onda-ništa. Ako postoji nekakvo nećkanje..pa bi pa ne bi..pa možda..onda vješt Mag može skrenuti dodatno vjetar u jedra, svoja ili onome za koga radi.

Magijski rad ne stvara potencijal iz ničega, on samo pojačava već postojeći.

...a uostalom je već i Baphomet rekao istu stvar nekoliko stranica prije, samo drugim riječima
Odlično ustanovljeno,iako ti je ova usporedba sa automobilima nepotrebna.

Quote:
.pogotovo za one koji misle da je to samo tako i da će im se Angelina Jolie stvoriti u krevetu..ili Brad Pitt..
..isto tako razumijem što i kako Anida misli..i u pravu je.
Fora je u tome da se nitko niti išta neće "stvoriti"ali da ćeš određenu osobu(entitet-energiju)privući u svoju projekciju sinkronicitetom hoćeš .
Pitanje jeste koliko to isto želiš nakon što je sinkronictete prošljakao i koliko si za to spreman na odricanje ili akciju.

Quote:
Vjeruješ u astrologiju i zdušno pratiš ljude i njihove aspekte a ne vjeruješ u nadnaravne i skrivene sile..e svašta
Mah,to Anida samo skreće pažnju na sebe..
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 20:16   #1048
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Zaljubljenost/ljubav je "ćista", kada se obadvije strane zaljubljuju prirodnim putem i żele biti/żivjeti zajedno.

Sve ostalo je umjetno, dakle nezdravo.
Kakvo zaljubljivanje i kakav "prirodan" put?..Ovo je alternativa.

Što je to točno umjetno?Misliš li da je zapravo i život i projekcija u kojoj živiš umjetna?Je li ovo hologram?
Postojiš li ti samo radi moje projekcije?...ne kužim?
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 21:25   #1049
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
Odlično ustanovljeno,iako ti je ova usporedba sa automobilima nepotrebna.


Fora je u tome da se nitko niti išta neće "stvoriti"ali da ćeš određenu osobu(entitet-energiju)privući u svoju projekciju sinkronicitetom hoćeš .
Pitanje jeste koliko to isto želiš nakon što je sinkronictete prošljakao i koliko si za to spreman na odricanje ili akciju.


Mah,to Anida samo skreće pažnju na sebe..
Oprosti, drugi put ću uzeti pčelice, cvjetiće, vaze i oprašivanje za primjer

Poanta je u tome da čovjek preko nekih uvjetovanih postavki u životu ne može..ma koliko god on to želio


Naravno, sve to štima..ali ako želiš bolje plaćen posao moraš pokrenuti guzicu i otići tamo na razgovor...ali ideš u granicama svojih vještina, mogućnosti i svoje Volje, što je najvažnije.
Zato je prva zapovijed Magu "Know thyself".
Ne možeš tražiti poziciju direktora ako nemas potencijal za taj posao..čak da se i poklopi neće biti dugog vijeka.
Ako želiš dobitak na lotu onda moraš uložiti par kuna i pokrenuti se do uplatnog mjesta.. neće se desiti sinkronicitet da ti za par dana ili mjeseci samo tako ekipa iz lutrije pompozno uleti kroz vrata i tutne kofer love u ruke

Druga je priča kada ljudi nisu zapravo spremni za neke stvari koje prizovu u život..
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 14:02   #1050
...postoje situacije gdje se pokusava vratiti partnera koji je odlucio otici. Ne necka se, vec je odlucio otici ili je vec i otisao.
To je ulazenje " u volju " druge osobe ( slobodno sad pisanje eseja koji ce to opravdati ) na nacin da ta osoba osjeca " odgovornost " da ostane. TE osobe cesto kazu da zele otici, ali ne mogu jer kao da im nesto ne da. Kada god pokusaju otici stvara se u njima ogroman osjecaj krivnje i odgovornosti da ostanu.
Biti na taj nacin sa nekim i biti sretan sa takvom vezom moze samo netko sa poremecajem osobnosti jer to niti je normalna veza, niti je normalan odnos, a ljubavi nema ni u tragovima.
No, da moze se i da radi se ( na zalost ).
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 14:37   #1051
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
Kakvo zaljubljivanje i kakav "prirodan" put?..Ovo je alternativa.

Što je to točno umjetno?Misliš li da je zapravo i život i projekcija u kojoj živiš umjetna?Je li ovo hologram?
Postojiš li ti samo radi moje projekcije?...ne kužim?
Ne pravi se Kinez i ne prikazuj polovinu moje misli

U izostavljenom dijelu mog posta, imaś odgovor na Tvoje filozofske nedoumice.

Nikakva alternativa, pożuda, umna zasljepljenost, itd ne daje pravo na ćinjenje drugog ćovjeka, vlastitim robom

Tko smatra drugaćije, neka mu je "sa srećom" s takvom "ljubavlju"...

...Ljubavlju prema samom sebi i svom preogromnom egoizmu...
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 19:19   #1052
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Boze dragi kakva izjava.

Ne postoji taj ritual koji bi netko mogao napraviti da se zaljubim u nekog tko me ne zanima.
Ljubavna magija je nacin da se iz naivnih i ocajnih ljudi izvuce novac kojega ocito imaju previse.
Evo jedan svježi događaj, od prije nekoliko dana. Osoba A se po prvi put u životu odluči na evokaciju jednog goetijskog entiteta, koristeći krug, svijeću i sigil. Imao je nekoliko poslovnih želja, ali i jednu koja se odnosila na uspostavu simpatija sa atraktivnom ženskom osobom koja ga doslovno mrzi. Prvi dan priđe on toj djevojci i započne razgovor na što mu ona daje hladne odgovore, drugim riječima odj...i. Drugi dan, ta ženska osoba mu samoinicijativno priđe, nasmiješi se, i vrlo ljubazno započne razgovor. A tek je drugi dan
Dragon Rouge is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 21:34   #1053
tek je drugi dan avec je se ne moze rijesit...kajce tek bit poslije
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 22:35   #1054
Tko zna, ljubav se poznaje granice. Malo pomoći sa strane ne škodi
Dragon Rouge is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 22:53   #1055
Quote:
WIKY kaže: Pogledaj post
tek je drugi dan avec je se ne moze rijesit...kajce tek bit poslije
Poslije ce morati upotrijebiti magiju da je se rijesi.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 09:42   #1056
Hmm... ok, ovako. Malo sam pročitao tu komentare i sve se uglavnom svodi na predvidljivo kvazi moraliziranje tipa "to je zadiranje u tuđu slobodnu volju, manipulacija, crna magija i sl."
To jasno ukazuje da ljudi koji to govore u stvari nemaju baš jasnu sliku kako svemir funkcionira. Činjenica je da se sve odvija preko naše podsvijesti, a naša podsvijest je uvid u beskrajne mogućnosti NAŠE OSOBNE istine o tome tko smo mi na ovome svijetu, u kakvoj smo korelaciji s drugim ljudima, što su naše mogućnosti i koja su naša uvjerenja općenito, čega se plašimo, koliko imamo samopouzdanja, da li smatramo da zaslužujemo imati blagostanje, ljubav i obilje.

U stvari, ta podsvijest kreira vašu stvarnost. Drugim riječima, to još zovu i Zakon privlačnosti, Transurfing i ima bezbroj naziva, no činjenica je da vaša podsvijest spada u sferu intuicije koja uvijek zna sve i oblikuje u stvarnosti vaša uvjerenja opipljivima i materijalizira ih.

Ako to prenesemo na to da ćemo nekoga "prisiliti" da nas zavoli, to bi značilo automatski da bilo kojim svojim uvjerenjem utječete "crnom magijom" na svaki aspekt svog života. Ako vjerujete da je nešto što radite loše, onda će vjerojatno i rezultirati lošim ishodom i to ne zato što bi nešto objektivno bila crna magija, već zato što vi vjerujete da je to loše. Ako vjerujete da ćete položiti neki težak ispit za predmet za koji baš nemate želje i afinitete da ga naučite, te tada položite ispit, da li to znači da je polaganje tog ispita bila crna magija?
Crna magija su prije svega negativne misli, negativna uvjerenja, vjerovanja u vlastitu ograničenost, strahovi, te sve ostale negativnosti koje u naš život uvlače negativne ljude, događaje, ishode, itd. To je za mene crna magija, a većina nas ju prakticira od rođenja jer smo naučeni po defaultu biti negativni, često nas se kritiziralo, ponižavalo i svašta kroz život. Svi smo to prošli.

Vratimo se sada na ljubav (zaljubljenost)... nazovimo to kako god želimo.
Neka osoba vam se sviđa, zaljubili ste se, no s njene strane nema interesa. Da naglasim da ne znam kakve knjige postoje o "magiji da se pridobije voljenog/nu" jer nikada nisam pročitao niti jednu, niti kanim jer ono što vam te knjige rade jest da vam na pogrešan i priglup način manipuliraju podsviješću kojom si vi možete, i trebali biste u stvari, upravljati sami.

Sjećam se jedne priče koju je neki autor prepričao kako je jednom neka žena imala groznog šefa. Bili su u lošim odnosima, on je bio grozan prema njoj, ona stalno pod stresom. Ona je sebi počela brijati i zamišljati kako se njih dvoje u stvari super slažu. Nije prošlo puno vremena i on je u potpunosti promijenio svoje ponašanje prema njoj na bolje.
Da li je ona koristila crnu magiju? Da li je učinila nešto negativno? Ne jer ona ako je manipulirala ikime, manipulirala je sama sobom, a njen šef se samo prilagodio njenoj promjeni i njenom drugačijem uvjerenju o njihovom odnosu.
Ali trebali su ostati u lošem odnosu koji stvara stres i mržnju jer je to bila njihova slobodna volja? Glupog li razmišljanja, zar ne!?

Ljudi na žalost mnoge takve stvari ne shvaćaju baš i zato im se život pretvara u pakao. Zato nešto i zovu crnom magijom jer skupljaju oko puno toga jako puno negativnih uvjerenja. Kršćani non-stop blebeću o sotoni, vragu i zlim silama i nerijetko njihov život završi u domeni grčevite psiho-mentalne borbe sa svima, pa čak i slučajevima koji dovode do nekakvih "egzorcizama", "opsjednuća", itd.

O čemu mislite i u što vjerujete, to postaje istina, ali VAŠA, NE moja.

Ako nekoga volite, a ta vas osoba poznaje i nema prema vama pozitivni stav, sve što trebate jest promijeniti svoje uvjerenje o vašem odnosu s tom osobom. Ja sam na taj način nakon dosta vremena dovukao u život jednu divnu curu u koju sam se zaljubio čim sam ju prvi put ugledao. Kada se činilo sve beznadnim i osjećao sam se uistinu grozno, promijenio sam svoja uvjerenja na pozitivno, zamislio da se super slažemo i niotkuda, nakon par mjeseci se pojavila, doslovno mi se javila, upoznali smo se bolje i drago mi je da sam ju upoznao i potvrdio si sve o njoj što sam intuitivno znao od samog starta. Nismo u vezi i nismo trenutno u nekom odnosu, no nikada se ne zna

Znači, što sam ja u stvari napravio s time što sam ju dovukao u svoj život? Da li sam manipulirao njome? Ne, ja sam manipulirao sa sobom jer vi ne možete prevariti niti sebe, niti drugu stranu. Ako nekome šaljete iskrene i pozitivne emocije, vjerujete u mogućnost da zaslužujete tu pažnju i ljubav i niste pritom nasilni, očajni, da se osjećate bezvrijednim tuđih emocija, to će tada druga strana osjetiti. Jedino što ste učinili jest da ste "izmanipulirali" vlastitu podsvijest da vjeruje u drugačijeg, pozitivnijeg i boljeg vas i da ste slali isključivo iskreno pozitivnu energiju osobi koja vas zanima. Da li ste prevarili tako samoga sebe? Ne, ništa pozitivno u životu što se postigne nije loše niti negativno, već upućuje na vaš rast, te na sposobnost izlaženja iz začaranog kruga negativnih misli i debilnih uvjerenja kako bi život po nekom glupavom osnovnoškolskom priručniku trebao funkcionirati, a blesavoće iz tog priručnika svi lupetaju napamet iako ne znaju ni sami što znače. Nema zadiranja u tuđu slobodnu volju. To ne postoji. Nema magije. Život je sam po sebi magija, a vi odlučujete da li je crna ili bijela.
Ako vas netko zavoli zbog vašeg uvjerenja da možete biti voljeni od te osobe i jer joj šaljete pozitivne vibre, znači da ste oboje na dobitku. Iz perspektive druge strane, to se jednostavno može shvatiti kao vrijeme potrebno da shvati kvalitete osobe koju prvi put nije doživjela materijalom za ljubavnu vezu.

Naravno, neku slabu osobu bi možda mogli izmanipulirati i negativnošću... to recimo rade psihopati sa svojim žrtvama, no oni lako nanjuše i osjete osobu kojom mogu manipulirati. No, to znači da im je i druga strana to dopustila.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 10:14   #1057
Ovo što si napisao je odličan tekst,slažem se s tobom do kraja.

Ima samo jedan problem...to je oranje i kopanje,čupanje trave po suncu
Ljudi vole jednostavna rješenja i lakše je zapaliti kadulju i bosiljak iznad tave s žabljim krakovima nego raditi na sebi godinama.
Ako gledamo stvari kako si ti opisao nije ni to daleko od tvojih metoda ako osoba zaista vjeruje da će joj obred pomoći. Možda je razlika samo u kasnijem ishodu.
Ukoliko se čovjek promijeni radom na sebi na pozitivno onda će i odnosi s drugim ljudima biti kvalitetniji i dugotrajniji.
Inače će morati opet kuvat žabu da se riješi dozvane ljubavi...
antiopee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 11:46   #1058
Quote:
antiopee kaže: Pogledaj post
Ovo što si napisao je odličan tekst,slažem se s tobom do kraja.

Ima samo jedan problem...to je oranje i kopanje,čupanje trave po suncu
Ljudi vole jednostavna rješenja i lakše je zapaliti kadulju i bosiljak iznad tave s žabljim krakovima nego raditi na sebi godinama.
Ako gledamo stvari kako si ti opisao nije ni to daleko od tvojih metoda ako osoba zaista vjeruje da će joj obred pomoći. Možda je razlika samo u kasnijem ishodu.
Ukoliko se čovjek promijeni radom na sebi na pozitivno onda će i odnosi s drugim ljudima biti kvalitetniji i dugotrajniji.
Inače će morati opet kuvat žabu da se riješi dozvane ljubavi...

Recimo, opće je poznato kod Zakona privlačnosti da će mnogi autori detaljno opisivati procese kako da se nešto lakše postigne, a to su pisanja želja na papir, zahvalnost na onome što imamo, izrada kolaž ploča sa slikama onoga što želimo, mantranja, vizualizacije, itd.
Sve to može i ne mora. U stvari ljudi ne vole jednostavniji način jer da se shvati kako to funkcionira, čovjek mora shvatiti princip materijalizacije "želja" ili "uvjerenja".

No, čovjek je naviknuo da stvari budu teže, da za sve postoji mukotrpan proces, no u stvari Zakon privlačnosti iliti mijenjanje vlastite podsvijesti nije uopće proces, no ljudima je to teško shvatiti.
Kako objasniti nekome da će nešto postići samo ako podsvijest preusmjeri u drugom pravcu? Ljudi po defaultu stvaraju cijeli svoj život upravo svojom podsviješću, no nisu toga svjesni i onda kada im kažeš da mogu postići nešto ili izmijeniti u životu ono što im se ne sviđa, onda misle da je to nešto sasvim deseto od onoga što već ionako rade cijeli život. Tada to nazivaju magijom, postupcima, obredima, transurfingom i u neku ruku im stvara to osjećaj da zbilja nešto "rade" da bi nešto postigli.

U društvo je duboko usađeno uvjerenje da bez muke nema nauke, da bez motike nema kruha i slične stvari što je u stvari glupost i štetno razmišljanje, no automatski stvara nesretne ljude koji podsvjesno smatraju da ne zavređuju imati nešto.
I onda kada im ukažeš na mogućnost toga da im njihova vlastita podsvijest koju su do sada negativno koristili, može poslužiti za nešto dobro, oni krenu na mukotrpan "proces" da to učine i time u startu sebi ubiju mogućnost da dostignu to što su zamislili jer stvaraju često preveliki otpor.
Paljenje tamjana ili velika ploča kolaža na zidu... tako je svejedno ako vjeruješ u to ili ne vjeruješ jer uvjerenje i osjećaj koji dolazi uz to su presudni.

Mnogi su se obogatili pišući knjige o Zakonu privlačnosti, a davali su mu razna imena. Pisali su o istoj stvari na različite načine, davali druge definicije istim pojmovima, te katkad nepotrebno komplicirali stvari da ispadnu originalniji i da ljudima dadu više obreda koje mogu vršiti prilikom kalibriranja svoje podsvijesti.

I treba doduše vremena da se shvati kako sve funkcionira, no jednom kada se shvati, tj. kada se desi onaj famozni KLIK i "AHA" moment, tada ostaju samo vlastiti psihološki procesi u glavi kojih se katkad doduše teško osloboditi da čovjek ispuni sav svoj potencijal. Podsvijest (iliti svemir) nema pojam o dobrom i lošem ili o moralu. Ono nam ispunjava sve strahove i nadanja ako istinski vjerujemo u njih.

Ne treba se raditi godinama da se dobije što se želi ili da se skrene na pozitivan tok svijesti jer to opet zavisi o uvjerenju. U stvari, vrijeme kao takvo za podsvijest i suptilniji nivo egzistencije ne postoji. Sve postoji SADA. Koliko će proći od naše vizualizacije ili uvjerenja u nešto do manifestacije u 'fizičkoj realnosti' to zavisi pretežno o nama i samo donekle o tromosti materije da se uskladi sa suptilnijim nivoom energije koju šalje naša podsvijest.
Svijet je zrcalo naših podsvjesnih uvjerenja, na žalost, prečesto na našu vlastitu štetu. Dosta je da se svatko sjeti koliko si je puta u glavi ponovio "kako sam glup" i da shvati da je valjda više puta to izgovorio katkad u tjedan dana negoli bi takvo nešto čuo na svoj račun ukupno u životu od svih ostalih ljudi. Upravo to "kako sam glup" čovjeka koči da ostvari svoj potencijal.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 14:12   #1059
mhh..fali mi dlaka da napipam tu žicu u mraku
a nije da se ne trudim

nismo svi isti i nemamo svi iste kapacitete, nekome treba kristalna kugla i pentagram za koncentraciju a neki ljudi s lakoćom postižu misaone planinske vrhove.
U školi sam bila odlična s nacrtnom geometrijom, nisam se mogla načuditi kako ljudi ne mogu napraviti objekat iz nacrta,tlocrta i bokocrta. To je tako jednostavno da ne može biti jednostavnije mislila sam.
Otprilike kako ti sada vidiš druge ljude kako se koprcaju s obredima

Do jednakog cilja se ne dolazi uvijek istim putem,neki su brži, teži, zaobilazni itd.
Mada ovaj tvoj mi je privlačan, da si naručim frajera po kroju
antiopee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 14:41   #1060
Quote:
antiopee kaže: Pogledaj post
mhh..fali mi dlaka da napipam tu žicu u mraku
a nije da se ne trudim

nismo svi isti i nemamo svi iste kapacitete, nekome treba kristalna kugla i pentagram za koncentraciju a neki ljudi s lakoćom postižu misaone planinske vrhove.
U školi sam bila odlična s nacrtnom geometrijom, nisam se mogla načuditi kako ljudi ne mogu napraviti objekat iz nacrta,tlocrta i bokocrta. To je tako jednostavno da ne može biti jednostavnije mislila sam.
Otprilike kako ti sada vidiš druge ljude kako se koprcaju s obredima

Do jednakog cilja se ne dolazi uvijek istim putem,neki su brži, teži, zaobilazni itd.
Mada ovaj tvoj mi je privlačan, da si naručim frajera po kroju
Nije ni meni baš toliko lako postizati neke stvari i samog sebe kočim iz gro razloga. No, ipak sam shvatio teoriju i uvjerio se da funkcionira u praksi.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:18.