Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2017., 10:53   #5961
Quote:
zac013 kaže: Pogledaj post
Jel zna možda netko postoji li negdje objavljen registar slobodnih stanova u N. Jelkovcu?
Također pitanje vezano za najam, koje je godine prvi put bio ponuđen najam i ak je netko odustao od najma, zna li netko kakva je procedura oko kupnje takvog stana te također kako će se prodavati taj stan? Obnovljen po cijeni novog, takav kakav će ostati za manju cijenu?
Hvala za eventualnu informaciju!
Znam da je najbolje nazvati ZGStanogradnju (i hoćemo), no uvjerio sam se vise puta da na forumu zna biti više informacija nego što ih dobiješ od onih koji bi trebali znati.
i kaj vele u ZGStanogradnji?
__________________
Solemnizirajte mi nickname!
seksi-bogat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 22:31   #5962
Quote:
zac013 kaže: Pogledaj post
Jel zna možda netko postoji li negdje objavljen registar slobodnih stanova u N. Jelkovcu?
Također pitanje vezano za najam, koje je godine prvi put bio ponuđen najam i ak je netko odustao od najma, zna li netko kakva je procedura oko kupnje takvog stana te također kako će se prodavati taj stan? Obnovljen po cijeni novog, takav kakav će ostati za manju cijenu?
Hvala za eventualnu informaciju!
Znam da je najbolje nazvati ZGStanogradnju (i hoćemo), no uvjerio sam se vise puta da na forumu zna biti više informacija nego što ih dobiješ od onih koji bi trebali znati.

Prvi put je natječaj za najam ponuđen sa 2009 na 2010,u čim su se stanovi privodili kraju sa radovima, 99% sam siguran da je to bilo 2009/10 ali su mnogo skuplji bili po m2 nego danas, mislim da je kvadrat bio oko 3,50 eura po kvadratu, a ponuđeno je bilo oko 550 stanova,.

Također stanovi su se prodavali nekoliko puta,oni koji su radili u holdingu su mogli kupiti po 850 eura po m2,kasnije je bio APN sa poticajima i tu je prodano preko 100 stanova u B bloku,odnosno APN je uzeo od grada i ponudio da ljudi nakon 5 godina mogu otkupiti za umanjenu najamninu koji su uplatili,onda ih je stanogradnja prodavala 2013,e po 1150 eura,ukratko bilo svega i svačega zadnjih 7 godina,.

Ja kad sam bio prije 2 godine i uzimao stan u najam,uzeo sam četverosobni jer je mala razlika u plaćanju između stana od 120 kvadrata i stana od 85 kvadrata baš zbog otkupa za koji se nadam da će nekad biti,kada sam bio na biranju rekli su nam svima da od otkupa nema ništa za sada jer je grad nekoj banci dao stanove kao zalog do 2023,e godine,to su nam rekli svima koji smo bili prisutni,sad možda se nešto i promjeni prije te 2023,e ili se već nešto promijenilo,.

Neki dan sam pročitao da je neka obitelj dobila stan u B bloku ali socijalni,stanova ima dosta praznih,posebno u B bloku četverosobnih,to sam čuo od zaštitara,.

Čak ima u naselju i onih iz Gunje koji su nastradali u poplavama i još uvijek su u tim stanovima,znam ljude i kažu da im je Bandić produžio boravak u istim jer se još nisu vratili u Gunju iz nekih razloga,.

Ovih 49 stanova na zadnjem natječaju je najviše koji su već korišteni pa ljudi napustili iste ili istjerani zbog neplaćanja,.

Zašto Bandić ne daje u najam ostale stanove,to treba njega pitati,za koga ih čuva ne znam,.
milijunaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 09:23   #5963
da, slazem se-poprilican metez, neznam za koga se cuvaju stanovi, ma ko ce ga znat

ja sam u B bloku trenutno u gradskom/javnom najmu i znam da samo u mom ulazu ima 2 stana koji nisu bili na ovom natjecaju navedena, a prazna su vec neko vrijeme(pratim jer bi htjela zamjeniti se za veci stan, stigla beba , itd.)

Meni su rekli recimo da je grad zg s stanovima koji su vecinom u najmu u leasingu prema nekoj banci i kad se otplati taj dug 2023g onda ce se gledati otkupna vrijednost(uplacene rate, trzisna vrijednost,itd)-ali đabe mi sve to kad nigdje na papiru tog nema

a fakat neznam kaj ce jer ekipa nece imati love za otkup po nekoj trzisnoj vrijednosti, jer ruku na srce da je netko htio(a tko je imao mogucnosti)vec bi kupio stanove tamo, a ne otisao u najam.Neznam, mozda se varam ,ali vecina nas u gradskom najmu se nadamo otkupu nekom.
Ali me isto nebi cudilo da ce radiju ekipu istjerat iz stanova pa da stanovi zjape prazni-ipak zivimo u miloj drzavi gdje zivimo, pa ono....
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 11:32   #5964
Quote:
Kobila Suzy kaže: Pogledaj post
da, slazem se-poprilican metez, neznam za koga se cuvaju stanovi, ma ko ce ga znat

ja sam u B bloku trenutno u gradskom/javnom najmu i znam da samo u mom ulazu ima 2 stana koji nisu bili na ovom natjecaju navedena, a prazna su vec neko vrijeme
pa ima nova socijalna lista s nekoliko tisuća , od kojih se svaki tjedan netko useljava,
a uskoro su izbori u svibnju, pa će se i to intenzivirati
__________________
Solemnizirajte mi nickname!
seksi-bogat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 11:37   #5965
a tu su i oni koji nisu na socijalnoj listi i isto se useljavaju kontinuirano, tek poneki se daju u novine:
http://www.jutarnji.hr/vijesti/zagre...svima/5528823/
navodno kocka, alkohol krade u dječjim kolicima, prezadužen
__________________
Solemnizirajte mi nickname!
seksi-bogat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 11:11   #5966
Instrukcije

Ako nekome trebaju instrukcije iz matematike, biologije (prirode) i kemije za osnovnu školu na području Novog Jelkovca slobodno me kontaktirajte na broj: 099 3535 533
rosavitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 15:27   #5967
Quote:
seksi-bogat kaže: Pogledaj post
i kaj vele u ZGStanogradnji?
Vele da nikaj od prodaje..
Mislim da su razloge vec napisali kolege, ugl nema prodaje, samo najam. Na pitanje sto ako netko odustane od najma, kazu da ide opet u najam, ne u prodaju..meni je to ekstra glupo, al ok..to sam ja..
Pa prodajom su trajno rijesili stan s grbace, ovak nikad ne znas jel ce ovi placati i kad ce dici sidro i otici i onda nemaju nista od stana, samo troskove..

Ja bih uzeo stan i u najam kad bih imao pravo prvokupa (prvi na listi otkupa) i da mi uplaceni najam za 5 godina ili koliko već uracunaju u cijenu. ovako da placam najam 5god i onda pitanje ak uopće mogu kupiti i ako mogu da platim punu cijenu..jos da si uredim stan i moram za 5god van iz njega?! ludost, da se mene pita..
zac013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 20:03   #5968
Quote:
zac013 kaže: Pogledaj post
Vele da nikaj od prodaje..
Mislim da su razloge vec napisali kolege, ugl nema prodaje, samo najam. Na pitanje sto ako netko odustane od najma, kazu da ide opet u najam, ne u prodaju..meni je to ekstra glupo, al ok..to sam ja..
Pa prodajom su trajno rijesili stan s grbace, ovak nikad ne znas jel ce ovi placati i kad ce dici sidro i otici i onda nemaju nista od stana, samo troskove..

Ja bih uzeo stan i u najam kad bih imao pravo prvokupa (prvi na listi otkupa) i da mi uplaceni najam za 5 godina ili koliko već uracunaju u cijenu. ovako da placam najam 5god i onda pitanje ak uopće mogu kupiti i ako mogu da platim punu cijenu..jos da si uredim stan i moram za 5god van iz njega?! ludost, da se mene pita..

Ti u stanu možeš biti 10 godina 2x5 godina, tako su rekli, o otkupu nije bilo ni riječi kao što sam naveo gore u postu, ali kada bi čovjek znao da i ako ne bude otkupa stječe pravo na taj stan odnosno stanarsko pravo nakon 10 godina kao što je prije po zakonu bilo, sad da li je taj zakon aktivan ili ne to bi trebalo negdje provjeriti, primjer u bivšem sistemu nakon 10 godina stječeš stanarsko pravo, u Austriji također imaš stanova gdje stječeš stanarsko pravo,znam nekoliko osoba koje su stekli stanarsko pravo pa ga prodali nekomu drugom, i sad taj je u stanu za tu neku malu najamninu,.

Znači, ne mora ga dati da ga otkupimo, neka nam da nakon 10 godina stanarsko pravo i zaštićenu najamninu kao ovima u socijalnim stanovima i da ga mogu koristiti dok sam živ,.

Al kad čovjek ne zna što ga očekuje sutra ne za 10 godina,.

Volio bi da se jave ako takvih uopće ima koji su uzeli stan pod najam 2009/10 i već ih po drugi put produžili,znači njima istječe za 2-3 godine drugi najam,onda bi se točno trebalo znati što i kako će biti i sa svima nama ostalima,.


Čitao sam za posove stanove di su ljudi uzeli na 5 godina da imaju pravo na otkup nakon 5 godina ili 3 godine i najamnina im ulazi u otkup ali ako nakon 5 godina ga ne oktupe moraju ga napustiti,sad koliko je to točno ne znam,dok je u našem slučaju da imamo pravo biti 2 x 5 godina znači 10 a po starom zakonu ako si negdje 10 godina stječeš stanarsko pravo,sad je pitanje da li to uopće postoji u zakonu,.
milijunaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 08:47   #5969
meni ce dogodine izaci prvih 5god najma, ali ne sjecam se da mi je itko rekao da mozes 1 x samo produljit najam na jos 5god i onda kaj?

mislim, kaj briju ekipu iseljavat, radit opet natjecaje, pa imati lufta i praznih stanova(jer treba njima da se natjecaj provede vremena i vremena) i kaj, imat ce praznog hoda, praznih stanova, umjesto da im stanarine teku do daljnjeg i bok?

spomenuli su bili da ce stanovi ici u otkup kad oni otplate leasing, ali da toga nigdje jos nema na papiru pa da se ne uzima zdravo za gotovo dok se to ne rijesi.
Zivo me zanima ishod jer ja nisam bila nit sam sad u mogucnosti dizat neki kredit u cjelosti za stan po nekoj trzisnoj cijeni na nekoj boljoj lokaciji, ovo s javnim najmom me je doslovce spasilo. Da mi lokacija nije bila bas prva na listi-ne krijem, al boze moj, covjek se svemu prilagodi-
Najjadnije mi je kad se sjetim koliko para sam dala na privatan najam, bzvz....
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 10:51   #5970
Quote:
milijunaš kaže: Pogledaj post
Volio bi da se jave ako takvih uopće ima koji su uzeli stan pod najam 2009/10 i već ih po drugi put produžili,znači njima istječe za 2-3 godine drugi najam,onda bi se točno trebalo znati što i kako će biti i sa svima nama ostalima,.
Isti Ugovor smo dobili. Nakon 5 godina zahtjev za produljenjem najma za narednih 5 godina, znači 10 + 5.
__________________
bolje biti malo lud, nego malo pametan
big.mmamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 19:33   #5971
Quote:
big.mmamma kaže: Pogledaj post
Isti Ugovor smo dobili. Nakon 5 godina zahtjev za produljenjem najma za narednih 5 godina, znači 10 + 5.
I kad vam istječe tih 5 godna ako se može znati,znači po isteku će biti punih 10 godina da ste u najmu,.
milijunaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 19:40   #5972
Quote:
Kobila Suzy kaže: Pogledaj post
meni ce dogodine izaci prvih 5god najma, ali ne sjecam se da mi je itko rekao da mozes 1 x samo produljit najam na jos 5god i onda kaj?

mislim, kaj briju ekipu iseljavat, radit opet natjecaje, pa imati lufta i praznih stanova(jer treba njima da se natjecaj provede vremena i vremena) i kaj, imat ce praznog hoda, praznih stanova, umjesto da im stanarine teku do daljnjeg i bok?

spomenuli su bili da ce stanovi ici u otkup kad oni otplate leasing, ali da toga nigdje jos nema na papiru pa da se ne uzima zdravo za gotovo dok se to ne rijesi.
Zivo me zanima ishod jer ja nisam bila nit sam sad u mogucnosti dizat neki kredit u cjelosti za stan po nekoj trzisnoj cijeni na nekoj boljoj lokaciji, ovo s javnim najmom me je doslovce spasilo. Da mi lokacija nije bila bas prva na listi-ne krijem, al boze moj, covjek se svemu prilagodi-
Najjadnije mi je kad se sjetim koliko para sam dala na privatan najam, bzvz....
Ne znam, meni piše da mogu produžiti najam nakon isteka ugovora ako nemam vlastitu nekretninu odnosno sve ovo što zapravo traže za najam u natječaju,nigdje ne piše 2x5 godina ali tako su rekli,sad koliko je točno ne znam,meni će tek 2 godine u 4,om mjesecu biti,.
milijunaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 08:44   #5973
je, i meni tako ise, ovo za nekretnine.
I to mi je ok, jer da imam nesto drugo u zg nebi ni bila ovdje, ali otom potom.
meni istice dogodine 5 godina najma, pa me bas zanima....

Al mi nije jasno da ako ih netko kontaktira da hoce kupiti stan oni samo tako kazu nemoze i aj bok.
Ili se cekaju izbori za gradonacelnika sad pa da rasciste stvari, ma nemam pojma....
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 15:15   #5974
ako se ne varam priča je išla ovako: Grad Zagreb je iznajmio stanove od ZG Holdinga do 2023. godine i te stanove ne može prodavati kad nisu njegovi. Istekom tog roka, kad postane vlasnik, onda može ići prodaja.
malo je ovo nesuvislo što sam napisao, ali kome se da tražiti ugovor iz čini mi se 2013. godine možda napiše nešto jasnije
passat96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 19:17   #5975
Quote:
milijunaš kaže: Pogledaj post
Ti u stanu možeš biti 10 godina 2x5 godina, tako su rekli, o otkupu nije bilo ni riječi kao što sam naveo gore u postu, ali kada bi čovjek znao da i ako ne bude otkupa stječe pravo na taj stan odnosno stanarsko pravo nakon 10 godina kao što je prije po zakonu bilo, sad da li je taj zakon aktivan ili ne to bi trebalo negdje provjeriti, primjer u bivšem sistemu nakon 10 godina stječeš stanarsko pravo, u Austriji također imaš stanova gdje stječeš stanarsko pravo,znam nekoliko osoba koje su stekli stanarsko pravo pa ga prodali nekomu drugom, i sad taj je u stanu za tu neku malu najamninu,.

Znači, ne mora ga dati da ga otkupimo, neka nam da nakon 10 godina stanarsko pravo i zaštićenu najamninu kao ovima u socijalnim stanovima i da ga mogu koristiti dok sam živ,.

Al kad čovjek ne zna što ga očekuje sutra ne za 10 godina,.

Volio bi da se jave ako takvih uopće ima koji su uzeli stan pod najam 2009/10 i već ih po drugi put produžili,znači njima istječe za 2-3 godine drugi najam,onda bi se točno trebalo znati što i kako će biti i sa svima nama ostalima,.


Čitao sam za posove stanove di su ljudi uzeli na 5 godina da imaju pravo na otkup nakon 5 godina ili 3 godine i najamnina im ulazi u otkup ali ako nakon 5 godina ga ne oktupe moraju ga napustiti,sad koliko je to točno ne znam,dok je u našem slučaju da imamo pravo biti 2 x 5 godina znači 10 a po starom zakonu ako si negdje 10 godina stječeš stanarsko pravo,sad je pitanje da li to uopće postoji u zakonu,.
živim u stanu pod takvim ugovorom ali ako nakon 5 godina ne odlučimo kupiti, možemo nastaviti živjetu u najmu ali nam više ne nude mogućnost da nam se odbiju novci od najma ako ikada odlučimo kupiti taj stan. nikakvo vremensko ograničenje nemamo, ni 5 godina, ni 10...
petra_:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 15:18   #5976
Quote:
milijunaš kaže: Pogledaj post
I kad vam istječe tih 5 godna ako se može znati,znači po isteku će biti punih 10 godina da ste u najmu,.
Mi smo bili u prvom krugu najma i ako me pamćenje dobro služi,uselili smo 2010 u 2mj. Kada smo obnovili ugovor za narednih 5 godina, dobili smo iste, identične uvijete kao i kod prvog najma.
Dakle sa mogućnošću produljenja za još 5 godina.
Ispunili smo neke izjave, tražili su dokaz o plaćenim režijama i najmu, održavanju bojlera i to je to.
Čekamo 2020. da produžimo za još 5...ko živ, ko mrtav...nikad nije bilo riječi o prodaji tih stanova, tada su jedva kupci useljavali, skinuli su cijenu kvadrata ispod 1000eur i nisu niš mogli prodati.
Pa cijeli C blok su čuvali za prodaju i opet ga na kraju iznajmili...
Imam još par godina lufta da se stignem informirati o svojim (pod)stanarskim pravima.
A postoji i mogućnost da nas, možda, naš najmodavac na vrijeme informira ako odluči prodati, iznajmiti ili štoveć sa ovim stanom...
__________________
bolje biti malo lud, nego malo pametan
big.mmamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 11:48   #5977
Quote:
big.mmamma kaže: Pogledaj post
Mi smo bili u prvom krugu najma i ako me pamćenje dobro služi,uselili smo 2010 u 2mj. Kada smo obnovili ugovor za narednih 5 godina, dobili smo iste, identične uvijete kao i kod prvog najma.
Dakle sa mogućnošću produljenja za još 5 godina.
Ispunili smo neke izjave, tražili su dokaz o plaćenim režijama i najmu, održavanju bojlera i to je to.
Čekamo 2020. da produžimo za još 5...ko živ, ko mrtav...nikad nije bilo riječi o prodaji tih stanova, tada su jedva kupci useljavali, skinuli su cijenu kvadrata ispod 1000eur i nisu niš mogli prodati.
Pa cijeli C blok su čuvali za prodaju i opet ga na kraju iznajmili...
Imam još par godina lufta da se stignem informirati o svojim (pod)stanarskim pravima.
A postoji i mogućnost da nas, možda, naš najmodavac na vrijeme informira ako odluči prodati, iznajmiti ili štoveć sa ovim stanom...
Valda bi najprije vaš najmodavac trebao postati vlasnikom tog stana u kojem stanujete da bi ga mogao otuđiti
MIM is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 12:27   #5978
Quote:
Kobila Suzy kaže: Pogledaj post
ja sam npr zvala neki dan u grad zg, jer imamo stan u javnim najmu preko njih, da mi daju info oko stanova(popusili smo natjecaj sad jer smo se htjeli mjenjati za veci, prekasno smo skuzili da je objavljen natjecaj-u meduvremenu stize vec 2.beba, pa ono....) al me lik otpilio u 3 pm, uopce mu se nije dalo nit pricat, nit radit, nis.
kao veli on, citajte narodne novine hahahaha
i mene zanima dali mogu vidjeti negdje popis stanova koji su ostali (sad kad se razdjele nakon natjecaja).
Isto tako ako ia netko tko je imao slicnu namjeru (dakle mjenjao se za manji/veci stan) aj budite dobri i javite
Mi bi možda mijenjali naš veći stan od 96 kvadrata u D bloku(četverosobni)za manji,ali opet ne premali,jer su nam se četri člana odselila u inozemstvo.Mi smo u javnom najmu od 2010 god.i jako smo zadovoljni,ali sad nam je prevelik stan.Dali je uopće moguće da si medjusobno zamijenimo stanove ,da nemora ići preko nekog natječaja?Dali netko zna gdje bi se mogle dobiti informacije u gradskom poglavarstvu o takvoj opciji?
Bubica40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 15:04   #5979
meni su rekli da se treba cekati iduci natjecaj( o kojem oni naravno nemaju apsolutno blage veze kad bi mogao biti, vise bi znao info pekar iz pekarne valjda o kvartu nego sam grad zg o svojim stanovima)
iskreno, sad radim na tome da nadjem neku"vezu" tj nekoga od tamo tko ce mi pomoci oko info oko tih stanova, nekoga tko ce imati volje za pocetak odraditi svoj posao i reci mi kak stvari stoje.
Ak saznate nesto prije, javite
mozete i u inbox mi napisati kakav stan imate u D bloku, mi smo B .
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 09:11   #5980
Školske uniforme

Ne znam koji su roditelji mogli glasati za uvođenje školskih uniformi ?! S kim god sam pričala, svi se protive. Očito će netko dobro zaraditi na tom nepotrebnom trošku... dok djeca nemaju dovoljno učionica, skupljaju novce za ugradnju klima uređaja, nemaju toalet papira i maramica... bacaju se novci na nekakve plave kute. Neće dobiti 5 komada da svaki dan u tjednu čisti idu u školu...a osim toga djeca prerastu robu za pola godine...

Uniformama se ubija individualnost i samoizražavanje djece. Fali još da im svima obriju glave kao u zatvorima i da im umjesto imena daju brojeve.
Mnogi ipak žale ta vremenima dok su bili Titovi pioniri!
Reformator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:48.