Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2017., 15:56   #41
Quote:
lea13 kaže: Pogledaj post
Jesi u sklopu obrade nakon spontanog radila čimbenike trombofilije i prošireni koagulogram? Ako nisi traži da i to obaviš. To se obično radi nakon više spontanih ili više neuspjeha u mpo postupcima, pa sam i ja išla. Našli neke mutacije,za koje ni sami nisu sigurni da li utječu ili ne, ili u kojoj mjeri, ali sam počela piti s piti andol 100, svaki dan i šest mjeseci nakon toga se kod mene nešto počelo događati. Prv sam ostala prirodno trudna( nakon7 godina,ali bila vanmaternična), pa sam imala biokemijsku a poslije toga uspješan postupak. Sad je li to slučajnost ili nije, ne znam. Ja vjerujem da mi je andol pomogao.
sve obavila
imam prepisan heparin čim ugledam plus

jedino što mi fali jest plus
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 16:02   #42
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Hvala ti, i ja se nadam. Da sam barem prije otišla na taj HSG, s obzirom da pokušavamo već skoro 2 godine.
Iskreno, da imam ovu pamet, vć bih nakon 3 mjeseca pokušavanja išla na kompletne pretrage i ne bih slušala savjete tipa "opusti se", "doći će u najbolje vrijeme" i slično.
da sam ove pameti, nakon drugog spontanog čim sam vidila da ne ide tribala sam ići doktoru, kočnica je bio moj muž koji je stalno govorio "kako nam je uspilo dva puta i treći će, samo se opusti". Well sada neka ide baciti drkicu u bolnicu I neka se opusti
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 16:11   #43
Quote:
julianna-24 kaže: Pogledaj post
da sam ove pameti, nakon drugog spontanog čim sam vidila da ne ide tribala sam ići doktoru, kočnica je bio moj muž koji je stalno govorio "kako nam je uspilo dva puta i treći će, samo se opusti". Well sada neka ide baciti drkicu u bolnicu I neka se opusti
A jesi me nasmijala!Ipak se nadam da se neće morati previše puta opuštati u bolnici. A ništa draga, ne preostaje ti ništa drugo nego pravac mpo -dr., konzultacije, pa ako te uputi na HSg,to bi trebalo odmah ići. Zapravo ide to sve jako brzo, ali iz ciklusa u ciklus,se isto izgubi puno vrimena. Nisam registrirala da si napisala u koju ćeš kliniku, oprosti ako jesi. U koju misliš ići?
lea13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 16:17   #44
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Lena, ako koristiš progesteron postoji velika šansa da ti menga neće doći sama od sebe. Ne možeš se sad ravnati po svom ciklusu Meni je (do zadnjeg postupka) uvijek menga došla 3-4 dana od prestanka terapije
a da, ja ću se praviti da ne dolazi jer sam trudna....he,he, ma neznam ni sama sad, još mi je rano, ali sam čitala da su cure dobile plus nakon 12dpt, a ja računam pošto je moj 4stanični ako se uspije primiti da će mu trebati duže pa planiram test tako nekako oko 14,15dpt, taman do tad imam crinone gel...
Lena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 16:41   #45
Quote:
lea13 kaže: Pogledaj post
A jesi me nasmijala!Ipak se nadam da se neće morati previše puta opuštati u bolnici. A ništa draga, ne preostaje ti ništa drugo nego pravac mpo -dr., konzultacije, pa ako te uputi na HSg,to bi trebalo odmah ići. Zapravo ide to sve jako brzo, ali iz ciklusa u ciklus,se isto izgubi puno vrimena. Nisam registrirala da si napisala u koju ćeš kliniku, oprosti ako jesi. U koju misliš ići?
idem u vinogradsku pa ćemo viditi za dalje
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 17:26   #46
Quote:
julianna-24 kaže: Pogledaj post
idem u vinogradsku pa ćemo viditi za dalje
Mi smo došli u Vinogradsku na prvi susret s Papa testom, mojim brisevima i spermiogramom, te za HIV i spolne bolesti nalazima.


Dobili smo još hsg, za mene hormonalne pretrage i bakterije u spermiogramu.
Sad smo to sve obavili i 15.03. idemo opet na konzultacije u Vinogradsku.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 18:14   #47
Quote:
julianna-24 kaže: Pogledaj post
HSG pretpostavljam da ću morati obaviti, gdje je najbolje ići? Pretpostavit ću da se preko hzzo-a čeka dugo.
ja sam hsg obavljala u vž bolnici. ne čeka se uopće, ovisno o tvom ciklusu, ali ti ne bi preporučila ovu bolnicu ( užasno iskustvo) i ja ne bi trčala pred rudo s tom pretragom uopće. ako imate loš spermiogram, neće te niti slati na inseminaciju, a za ivf nije potreban hsg. da mi je ova pamet danas, ja bi preskočila hsg i aih i išla odmah na ivf. a redosljed postupaka ovisi o mpo dr. ja nisam opće imala ivf u prirodnom niti ciljane odnose, prvo 3 aih-a i onda odmah ful stimulacija. tak da nema nekog pravila.
panika i ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 18:31   #48
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Mi smo došli u Vinogradsku na prvi susret s Papa testom, mojim brisevima i spermiogramom, te za HIV i spolne bolesti nalazima.


Dobili smo još hsg, za mene hormonalne pretrage i bakterije u spermiogramu.
Sad smo to sve obavili i 15.03. idemo opet na konzultacije u Vinogradsku.
ja imam za sada papa test i hormone štitnjače. Spermiogram muž radi 26.4. tako da se nadam da ćemo sve stići skupiti do cca 10.5.,ovisi što sve odrede za napraviti. oko 10.5. mi taman treba biti menga pa se nadam da će se nešto odigrati prije ljeta, al zapravo sam spremna za jesen.

Iskreno mislim da će kod nas sve biti ok od pretraga obzirom na prošle trudnoće (mada nikada ne znaš), koji postupak me zapravo čeka? Onako iz vašeg iskustva s pričama
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 18:46   #49
Panika,ja sam HSG i insemenacije odradila u zadarskoj bolnici, ali mi u ZD nemamo ivf. To sam odradila kad je stari zakon bio na snazi. Dolaskom novog zakona svi su postupci poništili i imala sam pravo ponovno na insemenacije, što sam zdušno odbila.Odlučila sam se za RI, zbog dr. V. i kad sam došla tamo on mi je objasnio da tako idu postupci po zakonu.(ali me nije tjerao ponovno na insemenacije jer sam ih odradila, ali sam mogla da sam htjela ponovno, navodno me je bio dužan o tome informirati) Dakle imaš pravo na ,ne sjećam se koliko insemenacija ( 4 ili 6), 2 prirodna i 4 stimulirana, ali pod uvjetom da su svi nalazi uredni i ne zna se razlog neplodnosti. Naravno da nečeš ići na insemenacije, ako jajovodi nisu prohodni, ili češ odmah na stimulirani ako nešto ne štima s ovulacijom. A mislim da dosta toga i ovisi o klinici, ali i o samom doktoru.
Julianna, eto tako ide raspored postupaka, ali pričekaj nalaze pa češ vidjeti na čemu ste i što će ti reći dr. Sretno!
lea13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 18:51   #50
Quote:
lea13 kaže: Pogledaj post
Panika,ja sam HSG i insemenacije odradila u zadarskoj bolnici, ali mi u ZD nemamo ivf. To sam odradila kad je stari zakon bio na snazi. Dolaskom novog zakona svi su postupci poništili i imala sam pravo ponovno na insemenacije, što sam zdušno odbila.Odlučila sam se za RI, zbog dr. V. i kad sam došla tamo on mi je objasnio da tako idu postupci po zakonu.(ali me nije tjerao ponovno na insemenacije jer sam ih odradila, ali sam mogla da sam htjela ponovno, navodno me je bio dužan o tome informirati) Dakle imaš pravo na ,ne sjećam se koliko insemenacija ( 4 ili 6), 2 prirodna i 4 stimulirana, ali pod uvjetom da su svi nalazi uredni i ne zna se razlog neplodnosti. Naravno da nečeš ići na insemenacije, ako jajovodi nisu prohodni, ili češ odmah na stimulirani ako nešto ne štima s ovulacijom. A mislim da dosta toga i ovisi o klinici, ali i o samom doktoru.
Julianna, eto tako ide raspored postupaka, ali pričekaj nalaze pa češ vidjeti na čemu ste i što će ti reći dr. Sretno!
aha..ok! Prirodni su AIH,a stimulirani IVF ?

Nadam se da me neće zakačiti da idem u zadarsku bolnicu jer se vraćam uskoro na jug. Mrzim Zd bolnicu i grozim se misli da bi tamo išla na ikakav postupak
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 19:47   #51
Svi postupci mogu biti stimulirani ili praceni u prirodnom ciklusu.

Aih je inseminacija, prociste uzorak od muza i vrate ga tebi, nesto kao sex
Ivf je postupak gdje biolog spaja jajnu stanicu sa spermicem, ivf metodom ili icsi metodom.

Prirodnjaci su postupci gdje se lovi tvoja jajna stanica bez dodatka ikakvih lijekova.
Stimulacija je hormonska terapija koja tvoje jajnike potakne da proizvede vise jajnih stanica.

Ima tu jos gro faktora

Procitaj si brosuru od rode

Zd koliko znam ne radi ivf. Mozda samo inseminacije ...
Ostaje opcija Split, Rijeka, Zagreb jer tu postoje u bolnicama centri za humanu reprodukciju.

Zakon definira broj postupaka i kaze;
4 inseminacije
2 prirodna ivf/icsia
4 stimulirana ivf/icsia

Postupci se ne ponistavaju rođenjem. Stoga nazalost treba biti dobro informiran jer stednja u hrv. zdravstvu vrlo cesto uskrati optimalno lijecenje.

Al ok, polove se sve te info putem tako da samo hrabro
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 20:12   #52
polovit ću
Hvala ti na dugom objašnjenju
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 21:10   #53
Quote:
julianna-24 kaže: Pogledaj post
aha..ok! Prirodni su AIH,a stimulirani IVF ?

Nadam se da me neće zakačiti da idem u zadarsku bolnicu jer se vraćam uskoro na jug. Mrzim Zd bolnicu i grozim se misli da bi tamo išla na ikakav postupak
U Zadru nema IVF,bar nije bilo prije pet godina kad sam ja išla. Tad je bio za mpo postupke samo dr. Matas,ne znam kako je sad. Meni je on ok. Bio mi je i na operaciji kad sam imala vanamterničnu i bila 4 dana u bolnici.Inače sam bila oduševljena osobljem i njihovim odnosom na ginekologiji.Ja sam HSG radila rengenski,sad čitam da to ide ultrazvučno. Nije mi bilo tako strašno, jer su valjda jajovodi bili prohodni. Meni je Matas radio insemenacije s klomifenom. To je blaga stimulacija s kojom je idealno dobiti tri do četiri folikula, a vidim da u Rijeci idu bez stimulacije. I kako ti je SLy objasnila, u prirodnom ciklusu nema stimulacije, punktira se jedna jajna stanica i imaš transfer. U stimuliranom dobiješ više jajnih stanica, pa ih može biti i više oplođenih pa tako u jednom postupku možeš imati više transfera. Dakle, postupak se računa ako dođe do punkcije. Meni je bio ovo deseti put da sam pokušala, ali osmi transfer (jer dva put nije došlo do transfera)ali mi je bio 5. postupak.
Sly, čitala sam raspravu o tome da se ponavljaju postupci za drugo dijete,ali jesi sigurna za to?2013. dolaskom novog zakona su svi krenuli ispočetka, bez obzira koliko su postupka prije imali, ali ovo za drugu bebu sam čula tek nedavno.
lea13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 21:57   #54
Nema resetiranja postupaka nakon rodenja djeteta. Prije je tako bilo,sad ne.
Resetirali su se novim zakonom, i od tad je to maksimum koje zena ima
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 21:57   #55
Pa to je super. U Norveskoj imas pravo na max 3 postupka na teret drzave neovisno o vrsti postupka i to samo za prvo dijete. Lijekove sam placas.

Edit: sad tek vidim da ipak nema resetiranja.
Loth_lorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 22:04   #56
Da, padom Mikijevog zakona resetirali su se svima postupci i krenulo se aktualnim zakonom. Za vrijeme Mikija recimo vrtili su se prirodnjaci bez limita i bilo je 6 stimuliranih al ogranicenja broja stanica za oplodnju i nema feta.

Novim zakonom ogranicilo se prorodnjake, smanjilo se stimulirane al u idealnom svijetu stimzlacije su trebale biti konkretne pa da postoje fetovi jel. Praksa je nazalost drugacija.
I nigdje u zakonu ne navodi se resetiranje postupaka nakon rođenja. Sto je bilo prije kod Mikija. Sto znaci kad ispucas - ispucao si bez obzira rodila ili ne ... koma ukratko.

E sad, jel praksa u bolnicama takva - iskreno ne znam.

Zakon puno toga definira a opet vidim da se toga drzi selektivno.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 22:36   #57
Bok curkice.. citam vase postove i divim vam se koliko ste hrabre.. ja se ovih dana spremam isto upustiti u tu avanturu i ful me strah.. ne toliko postupka koliko neuspjeha..
adrianna002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 23:45   #58
Ajme, Sly oprosti, ja sam te bila krivo shvatila. Mislila sam da si napisala da se nakon rođenja zivog djeteta kreće iznova s postupcima, pa mi je to bilo čudno. Sad sam vidila da sam krivo pročitala.i ja mislim da je to to, 6 postupaka i gotovo. A sto se tiče FET-ova, tu si u pravu. Dobro je kad super reagiraš na stimulaciju, i dobiješ određen broj embrija, u suprotnom stimulirani vrijedi kao i prirodnjak.Ma meni to više nije ni bitno, jer imam lijepi broj smrzlića, pa ako dragi Bog da, da ova trudnoća prođe u redu ispucat ču FET-ove i to bi bio kraj mog mpo puta.Pitala sam čisto radi drugih cura ovdje.
lea13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 00:02   #59
Quote:
panika i ja kaže: Pogledaj post
ja sam hsg obavljala u vž bolnici. ne čeka se uopće, ovisno o tvom ciklusu, ali ti ne bi preporučila ovu bolnicu ( užasno iskustvo) i ja ne bi trčala pred rudo s tom pretragom uopće. ako imate loš spermiogram, neće te niti slati na inseminaciju, a za ivf nije potreban hsg. da mi je ova pamet danas, ja bi preskočila hsg i aih i išla odmah na ivf. a redosljed postupaka ovisi o mpo dr. ja nisam opće imala ivf u prirodnom niti ciljane odnose, prvo 3 aih-a i onda odmah ful stimulacija. tak da nema nekog pravila.
Hmm, nisam sigurna da je to moguće, mislim da je hsg standardna pretraga kada se krene na mpo i da nije nešto što se može preskočiti, neka me netko ispravi ako griješim.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 07:38   #60
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Hmm, nisam sigurna da je to moguće, mislim da je hsg standardna pretraga kada se krene na mpo i da nije nešto što se može preskočiti, neka me netko ispravi ako griješim.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
ako je spermiogram loš i jedina solucija je ivf/icsi onda žena nejde na hsg,nema potrebe.
TweetyBirdy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:32.