Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2017., 14:46   #1221
Quote:
matan&jaranen kaže: Pogledaj post
U jelovniku piše "domaća palenta" da su napisali pura ili domaća pura ljudi bi pomislili da se nudi purica
Ahaaaa
Pa evo napisali su i ustipak, bez bojazni da ce neko pomislit na krafnu ili fritulu, a mozda je mogao biti i mesni

Ontopic, idem danas u Masklin i Latu, navecer izvjestaj
ex nihilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 14:53   #1222
Ma spominje im se u meniju i puretina, ne bi bilo nikakve zabune.

kumek, thnx na izvještaju, sutra mi je u planu Bracera.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 15:00   #1223
kumek jebise da znas, sad sam gladan al ovo cu isprintat i tako narucit pa kad mi kazu da ne moze reci cu alo mali zovi mi kumekovog rodju iz kuhinje
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 15:27   #1224
Bili i mi na kraju u Kaptolskoj kleti, probali oba mesna menija, sve ukusno, posebno striploin u teriyaki sosu, ali i patka je bila stvarno fina. Deserti dacqouise s bademima i malinama i semifredo od khalue odlični.
Količine sasvim pristojne za jedan obrok, nemam nikakve zamjerke, preporuka u svakom slučaju.
Seraphinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 15:58   #1225
ovo po Splitu, sve neku žalost nude
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 14:57   #1226
El Bull, Zagreb

Bila sam vec i na TR i inace i prvi dojam: razina usluge se pogorsala. Dok su prije imali tendenciju biti jako klasicni npr. uzimanje kaputa do garderobe - sada toga nije bilo i dobili smo tanjure s "izvoli". Mhm, ne volim to . No osim toga je bio pristojan, dosao pitati da li je sve u redu i imali smo problem s narucenim picem (istekao rok trajanja mineralnoj ), pa su i i nju i zamjensko pice skinuli s racuna .

Bili smo na ranijem rucku tako da smo vecinu vremena bili sami, ali oko cetiri se prostor poceo popunjavati. Jelo se (c/p):

JELOVNIK 3 - Šunka 24 sata
1. Carpaccio od tikvica s pestom od kapara
2. Šunka "EL BULL" pečena 24 sata s domaćim krumpirićima i umakom od finih trava
3. Cheesecake aromatiziran limetom i limunom s karamel preljevom

JELOVNIK 2 - Chicago steak
1. Zapečena mozzarela s pršutom i medom na rukoli s tostiranim kruhom na bučinom ulju
2. Chicago steak sa slanim maslacem, pikantnim chilly krumpirićima i kolutovima luka
3. Semi fredo od banane




Predjelo tikvice, neobicno. Dosta kiselo i hrskavo i srecom pitao je da li nam treba kruh (trebao je), pa sam to mogla pojesti (doslo je par peciva, nisu bila posebno naplacena na racunu). Deckova mozzarela mi je bila punooo finija i on je jako gustao.
Kod glavnog jela je moje (sunka) bilo fantasticno. Malo suho (sto meni ne smeta), ali je bio umak sa strane i bas je bila dobra, puna okusa, dobro zacinjena. Njemu je steak (rekla bi ovako odakativno well done, nije btw bilo pitano kako bi ga htio) bio kaze "spongy".
Deserti, on je uzeo moj cheesecake (koji nije imao karamel preljev). A njegov semifredo se nije pojavio niti smo dobili objasnjenje/ispriku/ponudu za nesto drugo nego je samo dosla ta cokoladna torta na stol. Nju sam ja prigrabila i bila je jako jako dobra, rekla bi da je bila aromatizrano s nekakvim narancinim likerom.


Sve u svemu, bilo je dobro, ali da mi je bio prvi put mozda bi bila odusevljenija. Ovako usporedjem s dojmom prije i eto, ovaj posjet je bio losiji.
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 15:18   #1227
Bistro St. Michael, Zagreb

Dakle, relativno novi restac. Nalazi se u Tkalci, u prizemlju bivseg Kaskada centra. Prostor je minimalisticki moderno uredjen, no imaju lijepo rasporedjena prigusena svjetla. Stolovi su dovoljno udaljeni jednih od drugih. Konobari jako fini i pristojni (uzeli nam jakne ).
Jelo se (c/p):
1x Juha od rajčice s pjenicom od rooibos čaja
3x Spaghetti s kamenicama i kozicama

2x Sporo pečena rebarca s pikantnim bbq umakom, domaći krumpir zapečen sa sirom, mala salatica
1x Tuna zapečena u sjemenkama crnog sezama, pire od cvjetače i rotkvica
1x Quiche od povrća, dressing od grčkog jogurta, mala salatica

2x 1. Čokoladni brownie s vanilija kremom i preljevom od višanja
1x Panna cotta od grčkog jogurta s preljevom od bijele čokolade i malina
1x Prekmurska gibanica sa sladoledom od bučinih koštica

Uz meni je bila i casa vina, konboar je sam rekao sto je koje - crno Plavac mali, bijelo Ilocka grasevina.





Spageti super, kamenicu sam dala frendici doduse, no ostatak odlican okus, spageti al dente i postena porcija. S obzirom da nisam inace od morskih plodova od mene, narucila bi to opet. Frendica za juhu kaze pikantna i fina, rooibos pjenica zanimljiva.
Glavna jela, frendici s quichem mala salatica nije bila dovoljna, pa je narucila jos. Frendica s tunom apsolutno odusevljena, no falio joj je neki konkretan prilog osim tog pireica, pa je krala moj krumpir. Rebrica dobra, lijepo zacinjeno, hrskava. Krumpir ko krumpir, no njoj je recimo bio odlican hehe.
Deserti, moja gibanica je dosla bez sladoleda od bucinih kostica, a zbog toga sam ju uzela . Bilo je malo vanilija sosa gore. Sama gibanica je bila nimalo slatka, ali nimalo, bilo je kisela. Brownie i panna cota kazu cure super, ali mala parcija za brownie.

Sve skupa, ugodno smo se provele i hrana je bila dobra. Prostor je bio gotovo pun, ali nije bilo puno zamora. Dobra muzika, ne preglasna. Svidjelo nam se .

Carska soba uredna s velikim ogledalom <3 .

edit: eh da, za aperitiv uzela liker od bademe i masline, nesto jako neobicno. Gorkasto, s marcipanastim mirisom. Interesatno!
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:13   #1228
Wow, hvala na iscrpnom izvještaju. Doria.

Mi potegnuli iz Zga do Male Hiže i - ostali žešće gladni.

Baš sam se jako razočarala jer znam da su uvijek sipali hvalospjevi na njihovu hranu, pa i ovdje na ovom topiku i jako smo se veselili. Išlo nas je četverto, i nije da smo neki požderuhi, ali već nakon predjela smo u šali spomenuli da se nadamo - najesti.

Nažalost, šala se pokazala istinitom.
Za predjelo je bila punjena domaća tjestenina, dva komada, dosta flah, okus ok, malo prekiselkast sir, ali tijesto jako dobro.
Ukiseljena bijela riba je bila fina, kao pohana pa onda ukiseljena, ok, ali opet premala porcija.
Treće predjelo je bila juha od češnjaka i slanutka, koja se zapravo pokazala najboljim izborom ako se gleda porcija. Okus isto dobar, pečeni češnjak na pastu i pržen pa kuhan slanutak, predmnijevam.

Glavno jelo - lungić, patka i pileća rolada (to su dodali), onak... Piletina presuha, popečci ko Ledovi smrznuti, ostala jela korektna, osim uz patku - poslužena heljdina kaša bez iiiikakvog začina. Don't get it.

Za desert su bile jedna baklava s višnjom, to je bilo fino, jedan desert u čaši (marelica-šljiva, neki kao biskvitić i šlag - preeekiselo, nažalost), a torta od maka (2x) je bila takva sramotna uska šnita da smo kolektivno zaključili da je ovo bio najveći TR promašaj svih ovih godina. K tomu suha kao da je odrezana jučer i ostavljena na zraku da se skore rubovi i kompletno isuši.

Na putu za Zg, uzeli pizze u Chellu i siti al tužni zaspali.

medicamed is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:37   #1229
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
2x 1. Čokoladni brownie s vanilija kremom i preljevom od višanja
1x Panna cotta od grčkog jogurta s preljevom od bijele čokolade i malina
1x Prekmurska gibanica sa sladoledom od bučinih koštica
edit: eh da, za aperitiv uzela liker od bademe i masline, nesto jako neobicno. Gorkasto, s marcipanastim mirisom. Interesatno!
Lijepo mi izgledaju deserti.

Taj liker o kojem zboriš... da nije Aurina rakija od badema i maslina?

Gledam te vaše slike... tanjuri lijepo popunjeni.
Istra ove godine zakazala. Svega 5 restorana sudjelovalo. Bili smo u jednom, nije ni spomena vrijedno. Usluga ok, ali sve ostalo... li la.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 14:16   #1230
Quote:
medicamed kaže: Pogledaj post
Wow, hvala na iscrpnom izvještaju. Doria.
Molim, molim, forum mi je glavni izvor informacija o restoranima, pa volim vratiti malo kad mogu .


Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Taj liker o kojem zboriš... da nije Aurina rakija od badema i maslina?
Nemam pojma, nisam vidjela flasu iz koje je toceno . Na prvu me bas iznenadio okus, na drugu mi se svidio .

Quote:
Gledam te vaše slike... tanjuri lijepo popunjeni.
Moram rec da da, ove godine mi je sto se toga tice svuda pozitivno iskustvo, nisam imala osjecaj da me igdje "varaju" posluzujuci mini porcije.
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 14:17   #1231
Quote:
medicamed kaže: Pogledaj post
Wow, hvala na iscrpnom izvještaju. Doria.

Mi potegnuli iz Zga do Male Hiže i - ostali žešće gladni.

Baš sam se jako razočarala jer znam da su uvijek sipali hvalospjevi na njihovu hranu, pa i ovdje na ovom topiku i jako smo se veselili. Išlo nas je četverto, i nije da smo neki požderuhi, ali već nakon predjela smo u šali spomenuli da se nadamo - najesti.

Nažalost, šala se pokazala istinitom.
Za predjelo je bila punjena domaća tjestenina, dva komada, dosta flah, okus ok, malo prekiselkast sir, ali tijesto jako dobro.
Ukiseljena bijela riba je bila fina, kao pohana pa onda ukiseljena, ok, ali opet premala porcija.
Treće predjelo je bila juha od češnjaka i slanutka, koja se zapravo pokazala najboljim izborom ako se gleda porcija. Okus isto dobar, pečeni češnjak na pastu i pržen pa kuhan slanutak, predmnijevam.

Glavno jelo - lungić, patka i pileća rolada (to su dodali), onak... Piletina presuha, popečci ko Ledovi smrznuti, ostala jela korektna, osim uz patku - poslužena heljdina kaša bez iiiikakvog začina. Don't get it.

Za desert su bile jedna baklava s višnjom, to je bilo fino, jedan desert u čaši (marelica-šljiva, neki kao biskvitić i šlag - preeekiselo, nažalost), a torta od maka (2x) je bila takva sramotna uska šnita da smo kolektivno zaključili da je ovo bio najveći TR promašaj svih ovih godina. K tomu suha kao da je odrezana jučer i ostavljena na zraku da se skore rubovi i kompletno isuši.

Na putu za Zg, uzeli pizze u Chellu i siti al tužni zaspali.

Kmek, nekoć sam dosta često navraćao tamo i jedini put sam bio nezadovoljan kad sam svratio za tjedan restorama. Nezadovoljan veličinom porcije, ne okusom. Možda ne bih bio nezadovoljan da nisam znao kakvi su im inače standardi.

Nadam se da se nisu pokvarili.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 14:50   #1232
Kaptol Hotel Westin, Zagreb

Ovo mi je treci posjet Westinu u sklopu TR i vratit cu se opet . Konobari su besprijekorno profesionalni i ljubazni, hrana je odlicno iskombiniranih okusa i moderne prezentacije i mastovita je, nije mi se jos ponovilo slicno jelo. Prostor je svijetao i udoban, s obzirom da je to ipak hotelski restoran uredjenje je klasicno, ali s stilom. Ma sve mi se tamo svidja, isla bi cesce da mogu .

Jelo se (c/p):
Rižoto od kozica i zelenih šparoga poslužen sa svježim izdancima i koktel rajcicom
Pileci supreme u korici od aromaticnog bilja na kremi od mladog graška sa želeom od cikle

Svinjski filet mignon s koricom od oraha i suhih šljiva sa soueom od mrkve i spužvom od cikle
Teleci medaljoni s košaricom istarskih fuža, tartuma i povrtnom garniturom

Meringue s kremom od kiki rikija i cokolade i laganim umakom od vanilije
Cremeux od tamne cokolade sa prahom od narance



Imali su i couvert (bruschette s maslacem od rakova - fino), te su na ponudi bili i kokteli po popularnim cijenama. Uzeli si i dva koktela za uz desert, bili su posteno alkoholni, no fini, pogotovo nakon drugog gutljaja su nekako klizili .


Predjelo - rizoto, prefin, pun kozica (bez skrtaranje), sparoge relativno blage, odlicna kombinacija. Nisam strucnjak u rizotima, no hajde da kazem - pretpostavljam da je moglo biti malo kremastije. Da ne ispadne da sve hvalim.
Glavno jelo, svinjski filei, mekani ko dusa, korica od oraha i sljiva genijalna, a okusi su se savrseno nadopunjavli, sosic je bio kajmak i sok od pecenja (svako jelo konobar dodatno prezentira, pa sam ovo zapamtila ). Spuzva jedino well, spuzvasta, divim se umijecu iza izrade, ali okus je bio nepostojeci .
Meringue, divan . Na vrhu je bila pjenica od neceg kiselkastog (usudila bi se reci limeta) i odlican je bio kontrast s slatkocom meringuea, cokoladne kreme i sosa od vanilije.
Druga jela nisam probala, pa ne mogu komentirati - no frend zadovoljan.
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 16:05   #1233
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
[B]
Druga jela nisam probala, pa ne mogu komentirati - no frend zadovoljan.
Ah, a ja sam se ponadao da je sve to unutar sljedova za 1 osobu, i narafski za 100 čuna.
saucer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 16:18   #1234
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Nemam pojma, nisam vidjela flasu iz koje je toceno . Na prvu me bas iznenadio okus, na drugu mi se svidio .
Sram te bilo.
Kad je alkohol u pitanju uvijek se raspitam čije, što, kako, odakle.

Quote:
saucer kaže: Pogledaj post
Ah, a ja sam se ponadao da je sve to unutar sljedova za 1 osobu, i narafski za 100 čuna.
Naravno. I uz sve to, imaš otvoren šank cijelu noć.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 17:48   #1235
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Kmek, nekoć sam dosta često navraćao tamo i jedini put sam bio nezadovoljan kad sam svratio za tjedan restorama. Nezadovoljan veličinom porcije, ne okusom. Možda ne bih bio nezadovoljan da nisam znao kakvi su im inače standardi.

Nadam se da se nisu pokvarili.
Ha, sorry, to je onda fakat smećarski.
Tjedan restorana ima promotivne cijena u restoranima koji se na taj način PROMOVIRAJU.
Oš, neš sudjelovat, tvoja stvar. Ali, stavi porciju kakvu i inače stavljaš ako si već u projektu.
Mala hiža - nikad više.
medicamed is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 19:11   #1236
medica steta da nemas fotke da i vidimo tu katastrofu kako si opisala.
Citao sam doslovno iznikno pozitivne osvrte od tamo, ovo je dijametralno suprotno. Ne samo po kolicini, nego i po okusima.
Jedino bih rekao da velicina predjela ne moze biti premala i nedovoljna (sve da je i 2 griza u igri) za ostalo ne mogu komentirati, neg9 ti samo i jedino vjerovati na rijec. Kazem... steta da nema i fotki da prisnaze opisano.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 22:45   #1237
Quote:
medicamed kaže: Pogledaj post
Ha, sorry, to je onda fakat smećarski.
Tjedan restorana ima promotivne cijena u restoranima koji se na taj način PROMOVIRAJU.
Oš, neš sudjelovat, tvoja stvar. Ali, stavi porciju kakvu i inače stavljaš ako si već u projektu.
Mala hiža - nikad više.
Onda ih, IMO, mozes manje-vise vecinu otpisati jer u 6 restorana u kojima sam bila dosad na zadnja dva Tjedna (tako da ne znam kako je bilo prije ni kako je drugdje), svi su imali iste porcije i to doslovno svi imaju istu shemu - ako je punjena tjestenina za predjelo dobijes dva komada, ako je juha ili rizoto onda dobijes ok porciju.

Moram reci da uglavnom samo citam kako se dosta ljudi zali na velicine porcija za svugdje, a nije mi jasno kako nisu razmisljali da za 100kn u 3 slijeda ne mogu bas dobiti hrpu hrane kad neki od tih restorana inace za 1 slijed mozda naplate i vise od 100kn. E sad, u filozofske rasprave oko toga jesu li te cijene napuhane i koliko necu ulaziti.

Bila sam sad vec 4. put u Maloj Hizi (2. put za TR) i svaki put idem s nekim novim ljudima, redovno svaki put budu odusevljeni. Konkretno smo ovaj put isli obiteljski pa mogu reci da su tata i stric stokilasi na moje upite potvrdili da su se najeli - nisu se prejeli, ali im je bilo dosta. Sve sto smo jeli je bilo fino, potvrdjujem da je desert samo ok/bzvz, ali iskreno jedino sam dosad u restoranu bila zadovoljna sa desertom u Dubravkinom putu tako mozda nisam mjerodavna.

Deedy, nemam svoje slike, ali mogla bih probat nabavit ako je netko slikao. Ako nista, na FB Male Hize imaju slike glavnih jela (osim piletine koja je valjda naknadno dodana na menu).
modelmanija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 23:46   #1238
Nisam bio u Maloj hiži ispod 20 puta, i stojim iza onoga što sam napisao o Tjednu restorana. Ne sjećam se više detalja, ali porcije su bile bar za trećinu manje. Inače je to restoran u kojem se od predjela, glavnog jela i deserta onesposobiš za cijeli dan.

Nisam doživio tu količinsku razliku u drugim restoranima na Tjednu, valjda zato jer sam pažljivo pratio recenzije. Možda je česta pojava, ali ju to ne čini ispravnom.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 23:54   #1239
gledam slike na fejzbuku Male hiže, osim jedne na kojoj je pačji batak, mlinci i heljda
porcije mi izgledaju solidne, nešto manje nego što sam mislio ali nebi rekao da neko nakon 3 slijeda može ostati gladan
edit: onaj "kašoto" od heljde sa štrudlom od povrća bi bio na granici s obzirom da u tome nema mesa
edit2: kad si malo bolje razmislim i treće jelo je moglo biti veće

Zadnje uređivanje Krkimir : 21.03.2017. at 00:13.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 07:24   #1240
mi smo u maloj hiži bili 2 puta i to samo u tjednu restorana. prije 3 god. su porcije bile nešto veće nego prije 2 god. ne sad nešto drastično, ali zamijetili smo razliku. ja nisam ostala gladna, no mm nije baš bio zadovoljan. valjda je stvar i očekivanja i kapaciteta , ali moram reći da je sve što smo probali tamo bilo jako fino.
ipak, mislim da u TR-u više nećemo tamo, možda odemo jednom ovako... čisto da isprobamo nešto sa stalnog menija (i da usporedimo porcije ).

općenito, mislim da se kod nas TR fokusirao na to da se omogući ljudima da isprobaju hranu i restorane koje možda inače ne bi pohodili, jer su im preskupi, a ne na to da se čovjek najede za male novce. nekome paše, nekome ne. netko će ići opet, netko neće. no, super je da ima za svakoga ponešto, u svakom slučaju.

ja bih samo još pohvalila Doriu, meni ona piše super osvrte i baš mi bude gušt čitati njezine recenzije!
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:10.