Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2017., 08:17   #1241
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Nisam bio u Maloj hiži ispod 20 puta, i stojim iza onoga što sam napisao o Tjednu restorana. Ne sjećam se više detalja, ali porcije su bile bar za trećinu manje. Inače je to restoran u kojem se od predjela, glavnog jela i deserta onesposobiš za cijeli dan.

Nisam doživio tu količinsku razliku u drugim restoranima na Tjednu, valjda zato jer sam pažljivo pratio recenzije. Možda je česta pojava, ali ju to ne čini ispravnom.
U ovih 6 kojih sam bila su zaista bile podjednake porcije. Cak i u jednom znj Lateralu ista porcija kao Mala hiza, Lanterna doslovno iste porcije kao u MH, Le Bistro cak malo skrtiji od svih. Eventualno od svih njih Westin izdasniji, ali mislim da su i oni posluzivali manju porciju nego sto inace posluzuju. Cuj, ili su svi oni smanjili porcije ili inace imaju male porcije sto je jos gore.

Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
općenito, mislim da se kod nas TR fokusirao na to da se omogući ljudima da isprobaju hranu i restorane koje možda inače ne bi pohodili, jer su im preskupi, a ne na to da se čovjek najede za male novce. nekome paše, nekome ne. netko će ići opet, netko neće. no, super je da ima za svakoga ponešto, u svakom slučaju.

ja bih samo još pohvalila Doriu, meni ona piše super osvrte i baš mi bude gušt čitati njezine recenzije!
Tako sam i ja nekako skuzila i koristim kao priliku da uostalom nadjem restorane koje mi se svidjaju da imam rezervu za specijalne prilike jer ne mozes uvijek vjerovati recenzijama. Npr. od svih isprobanih na kraju cu za specijalnu priliku ponovno samo 2 ili 3 od tih, ostali iako imaju dobre recenzije me se nisu dojmili pa ne mislim da cu se vratiti.

Slazem se za pohvale za Doriu, bez nje ne bih otisla u Westin sa drustvom gdje je bilo fino i ugodno tako da
modelmanija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 08:40   #1242
Ajme cure, hvala .


I slazem se da TR sluzi tome da odes i probas nesto sto inace ne bi u restorane gdje nisi bio. Ja sam se u nekoliko njih vracala nakon TR-a dok u neke namjerno nisam i necu bas zbog TR-a . A to su prvenstveno oni gdje su porcije bile male i gdje sam se zbog toga osjecala glupo, umjesto da to iskoriste za svoju promociju oni skrtare.
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 09:44   #1243
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
medica steta da nemas fotke da i vidimo tu katastrofu kako si opisala.
Citao sam doslovno iznikno pozitivne osvrte od tamo, ovo je dijametralno suprotno. Ne samo po kolicini, nego i po okusima.
Jedino bih rekao da velicina predjela ne moze biti premala i nedovoljna (sve da je i 2 griza u igri) za ostalo ne mogu komentirati, neg9 ti samo i jedino vjerovati na rijec. Kazem... steta da nema i fotki da prisnaze opisano.
Deedy, nikada ne fotkam hranu, bedak mi je valjda, ne znam. I zapraf mi je grozno ko cucku da se ovo dogodilo jer sam se nahrustila na Malu Hižu stvarno jako i sjećam se da su uvijek sipali hvalospjevi i na količinu porcije (unlike some). Slažem se za predjelo, naravno. To je samo bila šala, kao - ne bumo se najeli ak će biti ovak', ali uglavnom šala jer, naravno, riječ je o predjelu. Ali linija se nastavila...

Quote:
modelmanija kaže: Pogledaj post
Onda ih, IMO, mozes manje-vise vecinu otpisati jer u 6 restorana u kojima sam bila dosad na zadnja dva Tjedna (tako da ne znam kako je bilo prije ni kako je drugdje), svi su imali iste porcije i to doslovno svi imaju istu shemu - ako je punjena tjestenina za predjelo dobijes dva komada, ako je juha ili rizoto onda dobijes ok porciju.

Moram reci da uglavnom samo citam kako se dosta ljudi zali na velicine porcija za svugdje, a nije mi jasno kako nisu razmisljali da za 100kn u 3 slijeda ne mogu bas dobiti hrpu hrane kad neki od tih restorana inace za 1 slijed mozda naplate i vise od 100kn. E sad, u filozofske rasprave oko toga jesu li te cijene napuhane i koliko necu ulaziti.
Ovo apsolutno neću komentirati. Koncept Tjedna restorana je jasan, to što se u čitavu priču uključi balkanski mozak (aludiram na restorane i njihove programe), to je drugi par rukava. A ovdje je konkretno slučaj da su porcije smanjene. Tim više što, htjeli ili ne htjeli priznati, i nekakva programsko-jelovnička baza ovoga restorana - ide s intencijom da je količinski zadovoljavajuća, da ne kažem utovljeničko-ubilačka, ak me berete. To je i takav tip hrane; nisam otišla u Prasac (za koji se, nota bene, nisam žalila jer znam što očekivati, i pače - bio mi je savršeno iskustvo).
Tu su, u konačnici, i kolale slike iz Male Hiže i sjećam se živo komentara.


Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Nisam bio u Maloj hiži ispod 20 puta, i stojim iza onoga što sam napisao o Tjednu restorana. Ne sjećam se više detalja, ali porcije su bile bar za trećinu manje. Inače je to restoran u kojem se od predjela, glavnog jela i deserta onesposobiš za cijeli dan.

Nisam doživio tu količinsku razliku u drugim restoranima na Tjednu, valjda zato jer sam pažljivo pratio recenzije. Možda je česta pojava, ali ju to ne čini ispravnom
.
Exactly.

Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
gledam slike na fejzbuku Male hiže, osim jedne na kojoj je pačji batak, mlinci i heljda
porcije mi izgledaju solidne, nešto manje nego što sam mislio ali nebi rekao da neko nakon 3 slijeda može ostati gladan
edit: onaj "kašoto" od heljde sa štrudlom od povrća bi bio na granici s obzirom da u tome nema mesa
edit2: kad si malo bolje razmislim i treće jelo je moglo biti veće
Exactly. Ideš, ideš, kad ono - po pizzu na Vrbane!

Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
mi smo u maloj hiži bili 2 puta i to samo u tjednu restorana. prije 3 god. su porcije bile nešto veće nego prije 2 god. ne sad nešto drastično, ali zamijetili smo razliku. ja nisam ostala gladna, no mm nije baš bio zadovoljan. valjda je stvar i očekivanja i kapaciteta , ali moram reći da je sve što smo probali tamo bilo jako fino.
ipak, mislim da u TR-u više nećemo tamo, možda odemo jednom ovako... čisto da isprobamo nešto sa stalnog menija (i da usporedimo porcije ).

općenito, mislim da se kod nas TR fokusirao na to da se omogući ljudima da isprobaju hranu i restorane koje možda inače ne bi pohodili, jer su im preskupi, a ne na to da se čovjek najede za male novce. nekome paše, nekome ne. netko će ići opet, netko neće. no, super je da ima za svakoga ponešto, u svakom slučaju.
Naravno, ne odustajem od TR jer sam bila u sjajnim restoranima koji su me zaista znali oduševiti, od Balona, Trilogije, El Bulla jedne godine, Esplanade počesto, pa i onog Bistroa Karlo u Gundulićevoj, koji više ni ne postoji, čini mi se.
Ono što želim ustvrditi (možda sam u krivu jer sam u MH bila prvi put na TR) jest da su porcije smanjene u odnosu na prošle TR, ako je suditi po ranijim upisima i slikama ovdje.
A najviše od svega - hrana nije mogla poduprijeti taj nedostatak. Bila je zaista obična, s ponekim izbojem ali i ponekim ozbiljnim kiksom poput sasušene mak torte ili heljdine kaše bez ikakvog začina.

I na kraju bajke, Mala Hiža mi se ovime žalosno svrstala uz bok srodniku slične gastro-koncepcije, valjda redovnom 'podbacivaču' - Didovom snu.
medicamed is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 11:28   #1244
Problem je u tome što većina tih ugostitelja želi biti na nuli, u najgorem slučaju, a ne promatraju TR kao ulaganje u marketing.
Ista stvar je i s kuponima - jednom sam bio u restoranu (prazan, bili smo sami), pa nam je gazda rekao da su inače normalne porcije, a za cijenu kupona "nema ekonomske računice" ponuditi normalne porcije. Naravno da nisam više došao tamo... (na kuponu lijepo piše da košta X, a vrijedi X+X, što znači da imam pravo očekivati ovo drugo, a ne prvo)
Ima i svijetlih primjera (npr. Maredo, Texas, Zlatna medalja isl.) gdje se može za smiješnu cijenu kupona odlično najesti i tamo se vraćaš, preporučuješ isl., a tome ulaganje u marketing i služi.
TR sam prekrižio još prije 3-4 godine, unatoč i ponekim pozitivnim kritikama ovdje na topicu.
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 11:36   #1245
Quote:
BigDaddy kaže: Pogledaj post
Problem je u tome što većina tih ugostitelja želi biti na nuli, u najgorem slučaju, a ne promatraju TR kao ulaganje u marketing.
da bi to bio marketing, moras imati ljude spremne vratiti se. a po vasim postovima, nisam stekao dojam da se to dogadja. slicno je bilo i nakon inicijalnog vala kolektive - ljudi vecinom zele jeftino jesti i to je otprilike to.
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 13:32   #1246
u makedonskom su porcije obilne. predjelo smo pojeli sve, glavnog jela i deserta nam je ostalo skoro pola. ali tamo se za sto kuna tri slijeda mogu pojesti i izvan tjedna restorana...
plinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 16:08   #1247
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
da bi to bio marketing, moras imati ljude spremne vratiti se. a po vasim postovima, nisam stekao dojam da se to dogadja. slicno je bilo i nakon inicijalnog vala kolektive - ljudi vecinom zele jeftino jesti i to je otprilike to.
Definitivno se vraćam tamo gdje sam dobro pojeo, i preporučujem navedena mjesta na i izvan ovog foruma. Npr. u Maredu, Texasu, LaCapineri isl. sam bio više puta, jednom čak i bez kupona (Maredo), ali naravno da ću ići s kuponima kad su gotovo uvijek dostupni.
Nisam stručnjak za marketing, ali kažu da se jedna kuna uložena u dobar marketing vrati sa dvije kune zarade, a i nije cilj da se baš svi vrate, dovoljno je da se pročuje da je dobro, ako jeste.
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 19:00   #1248
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
da bi to bio marketing, moras imati ljude spremne vratiti se. a po vasim postovima, nisam stekao dojam da se to dogadja. slicno je bilo i nakon inicijalnog vala kolektive - ljudi vecinom zele jeftino jesti i to je otprilike to.
Ja sam se uvijek vratio i to ne jednom u svaki restoran u kojem sam dobio korektnu uslugu preko kupona

I obrnuto.

Ista priča za popriličan broj ljudi koje znam.

A za neki evidence based zaključak, potrebno je ipak malo više od čitanja postova po forumu.

Postoje i ljudi koji vole dobro jesti, a pritom ne vole biti zavaljani sa svoje judine škude.
Nisu manjina.
Zbog takvih i opstaju mnogi kvalitetni restorani koji pružaju value for money.
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 10:47   #1249
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Ja sam se uvijek vratio i to ne jednom u svaki restoran u kojem sam dobio korektnu uslugu preko kupona

I obrnuto.

Ista priča za popriličan broj ljudi koje znam.

A za neki evidence based zaključak, potrebno je ipak malo više od čitanja postova po forumu.

Postoje i ljudi koji vole dobro jesti, a pritom ne vole biti zavaljani sa svoje judine škude.
Nisu manjina.
Zbog takvih i opstaju mnogi kvalitetni restorani koji pružaju value for money.
Yaaas, Number Two, yaaas!
medicamed is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 17:51   #1250
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Bistro St. Michael, Zagreb

(...)
i mi smo tamo bili i dojmovi su također pozitivni.

bili smo s djecom i, iako se na početku nisu činili osobito child friendly, a naš je četverogodišnjak u jednom trenutku počeo vikati: "mama, ja moram kakit!", pokazali su se vrlo ljubazni i profesionalni, čak su samoinicijativno donijeli veliku porciju pečenih krumpira za djecu i nisu je dodatno naplatili (koju sam i ja jela - ona pjenica s tunom bila je veličine zrna graha ).

hrana je bila fina. jedina zamjerka je presuh brownie - kad ponudiš tako jednostavan desert (a ja volim jednostavne deserte), onda zbilja moraš paziti da ga ne prepečeš.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 18:23   #1251
Molim preporuku za restoran u tjednu restorana 10. mjesec 2017. Hvala
__________________
Sve je, zapravo, muzika samo ...
snick is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 18:34   #1252
Meni je ove godine izbor nekako bezveze . Mislim da ih nikad nije bilo manje na listi (govorim za Zg). Negdje cu ici to je sigurno, ali ne znam gdje jos .

A preporuka, ovisi sto te zanima, moja preporuka je uvijek Westin .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 21:52   #1253
jel imate kakvu preporuku za neki restoran u zg koji ima vege meni?
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 23:38   #1254
Mene ove godine ponudom privlače restoran Kaptol u hotelu Westin, Balon i Lauba. Od navedenih prva dva imaju vege ponudu, a ako vodiš nevegetarijance sa sobom imat će što odabrati, posebice u Westinu.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 15:42   #1255
Quote:
Spectre kaže: Pogledaj post
Mene ove godine ponudom privlače restoran Kaptol u hotelu Westin, Balon i Lauba. Od navedenih prva dva imaju vege ponudu, a ako vodiš nevegetarijance sa sobom imat će što odabrati, posebice u Westinu.
hvala ti da, sa mnom bi išao nevegetarijanac jel ovi navedeni imaju ok porcije? mislim, ne očekujem sad da ću se najest da ne mogu disat, ali čitala sam prije da su neki imali sramotno male porcije pa bih to izbjegla ako mogu
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 19:11   #1256
Nisam još bio u navedenim restoranima za vrijeme Tjedna restorana, no iz ostalih nikada nisam izašao gladan. Bilo je mjesta koja su mogla poslužiti veća jela s obzirom na ponudu, no također je bilo lokala iz kojih smo izašli prepuni.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 15:19   #1257
Ekipa, pa di ste, nema nijedne recenzioje s ovogodišneg Tjedna, nije vrag da je bojkot u tijeku
Aurorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 09:08   #1258
Evo bila zena. Lauba , sve uzasno od bezobraznog konobara do uzasne hrane. Hotel westin, sve pohvale, od posluge, ambijenta, hrane.... Zenske su uzivale.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 09:51   #1259
Quote:
Aurorica kaže: Pogledaj post
Ekipa, pa di ste, nema nijedne recenzioje s ovogodišneg Tjedna, nije vrag da je bojkot u tijeku
Evo da ne bude suša ..
Poslao sam dva frenda u Apetit city u Masarykovoj. Jedan bio i jako je zadovoljan i hranom i uslugom (jeli su mesne jelovnike).. drugi ide danas

Zadnje uređivanje Deedy : 21.10.2017. at 10:11.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 07:51   #1260
Sinoć Primošten na Cvjetnom naselju.

Vrhunski!

Riba odlična, tuna steak sočan i savršeno začinjen, deserti jako fini i porcije izdašne. Konobari izuzetno ljubazni i uslužni.

Došli smo doma i doslovno se od najedenosti prevalili preko kauča i vegetirali ostatak večeri. Definitivno se vraćamo i idući put.
Pangaea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:11.