Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2017., 15:35   #161
21:30 veceras. Bacit cu pogled ipak.
__________________
“Bird box, a movie where they survive by acting like they don’t see a thing.. a bit like working for Harvey Weinstein”
SergioRamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 20:54   #162
Naravno da se gleda
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 22:55   #163
Ajmooooooo


__________________
TEŠKI ZVUK
Divus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 23:17   #164
It is faaaaaaaaaaaake!

Ocekivao bolju sliku, ovo je isto ono sto su prikazali prije 15 godina, ono sto imam na dvdu, snimljeno sa HTV-a Mogli su barem nabaviti noviju verziju...
__________________
“Bird box, a movie where they survive by acting like they don’t see a thing.. a bit like working for Harvey Weinstein”
SergioRamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 03:43   #165
Posto je ova prva epizoda u dva djela, nakon nje se pojavljuje Garak ako ne i najzanimljiviji lik
IanFraser is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 10:53   #166
upload images free
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 13:40   #167
Quote:
SergioRamos kaže: Pogledaj post
It is faaaaaaaaaaaake!

Ocekivao bolju sliku, ovo je isto ono sto su prikazali prije 15 godina, ono sto imam na dvdu, snimljeno sa HTV-a Mogli su barem nabaviti noviju verziju...
također osupnut užasom od slike, prestrašno - kao da slijepac kupuje

kao da ronim kroz gustu močvaru, oči bole sat nakon epizode
krbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 18:53   #168
Nažalost, DS9 nije prebačen u HD Blue Ray format (kao TOS i TNG). Nije ni VOY.
Za sada barem će neke scene biti digitalno remasterizirane za novi DS9 dokumentarac.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 18:57   #169
Quote:
IanFraser kaže: Pogledaj post
Posto je ova prva epizoda u dva djela, nakon nje se pojavljuje Garak ako ne i najzanimljiviji lik


Kardasijac, izopćenik, lažov, antagonist, vojnik, civil, agent, izdajnik, operativac, prevarant, borac, zlikovac, atentator, uljez, junak, suparnik, špijun, krtica, prijatelj, neprijatelj i možda najvažnije... krojač. :-)
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 20:04   #170
Da da strasan je. I dobra majca.

Citavu seriju sam pogledao ono prije 15tak godina kada su pustili zaredom svih 5 serija na hrt 3. Od pilot epizode 'The Cage' TOS pa do kraja Star Trek: 'Enterprise'. Ali mislim da dok je serija DS9 i trajala (dok se jos snimala) da su pokoje sezone znali pustati i prije tog maratonskog pustanja sto je bio. Uglavnom, iako sam sve pogledao, volim navecer na tv-u da me docekaju staze. Pa nakon TNG nisam htio prekidati rutinu pa sam poceo gledati DS9 nakon toliko vremena i sjecam se veci dio epizoda, sad sam na kraju 3 sezone, ali nema veze pratim i ovo na tv-u... jer moji ne znaju tako dobro engleski pa oni nisu gledali online pa ja isto gledam opet. Kazu da ce ici izgleda i voyager nakon ovog. E a onda to se ne zna a bilo bi ok kad bi vec to sve pustili onda nek puste i Enterprise a i TOS. Inace TOS nisam gledao prebacen ovako na bluray sigurno je bolji sad. TOS ima posebnu atmosferu, meni je onako psihodelicna acid atmosfera, dramaturgija mrvicu nekad navlaci i na horor, ono vrlo cudno. Ali imaju price ok, jedino sto ekipi danasnjice bi mozda bio poveci problem sto nacin snimanja tehnoloski je sa danasnje pozicije smjesan, ali onaj tko je gledao i voli stare crno bijele filmove i moze se vratiti mentalno u to doba takvima je to skroz ok, cak i zanimljivo.
IanFraser is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 21:52   #171


Ja sam gledao još onda prije 20+ g. kad se prvi put puštala.
Bio je baš gušt čekati sezonu po sezonu... a tad su sezone još imale po 20+ epizoda, a standard je bio 7 sezona.

Quote:
IanFraser kaže: Pogledaj post
Kazu da ce ici izgleda i voyager nakon ovog. E a onda to se ne zna a bilo bi ok kad bi vec to sve pustili onda nek puste i Enterprise a i TOS.
Trebalo bi. Ipak je 50. obljetnica Treka.

Quote:
Inace TOS nisam gledao prebacen ovako na bluray sigurno je bolji sad. TOS ima posebnu atmosferu, meni je onako psihodelicna acid atmosfera, dramaturgija mrvicu nekad navlaci i na horor, ono vrlo cudno. Ali imaju price ok, jedino sto ekipi danasnjice bi mozda bio poveci problem sto nacin snimanja tehnoloski je sa danasnje pozicije smjesan, ali onaj tko je gledao i voli stare crno bijele filmove i moze se vratiti mentalno u to doba takvima je to skroz ok, cak i zanimljivo.
Serija na BR je sad odlična za pogledati. Ja sam gledao tek BR-ripove skinute s neta, ali htio bih si uzeti i originalne BlueRay diskove. I TNG-a naravno, najdraže mi Trek serije. Da, atmosfera je specifična u TOS, radnja se ne odvija toliko brzo i nekako je to "najsmirenija" od svih Star Trek serija. Tako je to onda doduše bilo. No ne sviđa mi se kič (prevladavajuća crvena boja i suviše 60's look), na kojem je studio inzistirao, kako bi stil bio bliži suvremenom. Roddenberry je želio onakav unutrašnji dizajn (broda i mosta) kakav je u pilot epizodi The Cage.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 22:18   #172
Da. Mislim kad zavrsim ds9 da bi mogao pogledati TOS bluray, ipak je proslo dossta vremena. Nakon toga mozda Enterprise. Ili obrnuto, vidjet cu, posto Enterprise po radnji i jest prije TOS. Voyager cu na kraju, jer sjecam da sam imao snimljeno od 4 sezone do kraja, pa sam to i najvise gledao. Voyager je na prve tri sezone pomalo dosadan, ali onda kada u zadnjoj epizodi trece sezone nalete na Borga onda se sve rasplamsa. U Voyager Borg je prikazan daleko najbolje. U ds9 prva sezona je upoznavanje, malo dosadnjikavo, druga sezona ima momente vrlo dobre, a od trece krece ono pravo. Zena mi gledala ne sve ali vecine epizoda TNG i nabrijala se na to, sad je krenula prvi put isto gledati DS9 (evo za sat vremena krece), sad joj je DS9 cudan nakon TNG. Ja joj kazem ds9 ce ti biti bezveze ili najbolji, bar je vecini tako. Malo je nestrpljiva a nema pojma sto ce se sve izdesavati, od likova, do raznih vrsta i dominion... DS9 ima problem sto osobu u prvoj sezoni mora uvjeriti da toj seriji da sansu, ako prodje prvu sezonu to je to. A i ds9 je sniman drugacije, citao sam kao igrani film. Ona kaze da joj prva epizoda tehnicki nacin snimanja podsjeca na beverly hills, nisam shvatio jel se mislilo kao na to doba (kao kada gledas film iz 80tih osjetis vibru 80tih) ili nesto drugo

Morat ce biti strpljivost. Ako izdrzi do 3 sezone to je to. A ne znam, ako joj je TNG ok onda ce biti i Voyager. Enterprise vjerojatno, a za TOS ne znam. TOS i DS9 svvaki na svoj nacin ima neku svoju posebnu vibru.
IanFraser is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 23:33   #173
Meni je plan pogledati Voyager, ima mi dragih epizoda. Jest da sada prikazuju DS9, ali to je sedam sezona, ovim tempom to je gotovo u desetom mjesecu tek.
__________________
“Bird box, a movie where they survive by acting like they don’t see a thing.. a bit like working for Harvey Weinstein”
SergioRamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 00:44   #174
Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
Nažalost, DS9 nije prebačen u HD Blue Ray format (kao TOS i TNG). Nije ni VOY.
Za sada barem će neke scene biti digitalno remasterizirane za novi DS9 dokumentarac.
ma nitko ni ne traži BR no ovo što oni prikazuju je sprdačina gora od četvrte VHS kopije, valjda samo u HR i putujućim indijskim kinima idu ovakve kopije
krbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 14:36   #175
Ne znam što očekujete od slike, pa ni DVD slika nije puno bolja.
No meni nikako ne sjeda što su Kardasijance pretvorili u Kardasijce... znam da ovaj prvi vuče na srbizam, al nikako se ne mogu naviknuti.
hrvojeOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 17:23   #176
Quote:
IanFraser kaže: Pogledaj post
Ja joj kazem ds9 ce ti biti bezveze ili najbolji, bar je vecini tako. Malo je nestrpljiva a nema pojma sto ce se sve izdesavati, od likova, do raznih vrsta i dominion... DS9 ima problem sto osobu u prvoj sezoni mora uvjeriti da toj seriji da sansu, ako prodje prvu sezonu to je to. A i ds9 je sniman drugacije, citao sam kao igrani film.
Na to se može gledati kao na zagrijavanje, dok gledatelj malo upozna likove i okružje itd. (treba imati na umu da je tad bilo 7 sezona). Tako je otprilike u svakoj ST seriji. U početku prevladavaju ugl. tzv. stadalone epizode, nema neki veći story arc, to dolazi tek kasnije s prijetnjom Dominiona, gdje se jedna glavna radnja, tj. story arc, konzistentno proteže kroz nekoliko sezona do samog kraja serije. Taj serijalizirani karakter DS9 bitno razlikuje od ostalih ST serija. (nova serija Discovery će biti slična u smislu da će se jedna cjelina protezati kroz cijelu sezonu od samog početka serije/sezone do kraja sezone od 13 epizoda).

Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
ma nitko ni ne traži BR no ovo što oni prikazuju je sprdačina gora od četvrte VHS kopije, valjda samo u HR i putujućim indijskim kinima idu ovakve kopije
lol :-D

Quote:
hrvojeOS kaže: Pogledaj post
No meni nikako ne sjeda što su Kardasijance pretvorili u Kardasijce... znam da ovaj prvi vuče na srbizam, al nikako se ne mogu naviknuti.
Ako se ne varam uvijek su prevodili 'Kardasijci'. Iako bi zapravo trebalo biti Kardasijanci, jer se isto tako prevodi Romulanci, a ne Romuli, i Bajoranci, a ne Bajorci.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 21:23   #177
Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam uvijek su prevodili 'Kardasijci'. Iako bi zapravo trebalo biti Kardasijanci, jer se isto tako prevodi Romulanci, a ne Romuli, i Bajoranci, a ne Bajorci.
Nisam baš za 'Kardasijance' sto posto siguran.
Bilo bi dobro da SergioRamos pogleda pa nam javi s obzirom da ima stare HTV snimke serije.
hrvojeOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 13:05   #178
Quote:
IanFraser kaže: Pogledaj post
Da. Mislim kad zavrsim ds9 da bi mogao pogledati TOS bluray, ipak je proslo dossta vremena. Nakon toga mozda Enterprise. Ili obrnuto, vidjet cu, posto Enterprise po radnji i jest prije TOS. Voyager cu na kraju, jer sjecam da sam imao snimljeno od 4 sezone do kraja, pa sam to i najvise gledao. Voyager je na prve tri sezone pomalo dosadan, ali onda kada u zadnjoj epizodi trece sezone nalete na Borga onda se sve rasplamsa. U Voyager Borg je prikazan daleko najbolje. U ds9 prva sezona je upoznavanje, malo dosadnjikavo, druga sezona ima momente vrlo dobre, a od trece krece ono pravo. Zena mi gledala ne sve ali vecine epizoda TNG i nabrijala se na to, sad je krenula prvi put isto gledati DS9 (evo za sat vremena krece), sad joj je DS9 cudan nakon TNG. Ja joj kazem ds9 ce ti biti bezveze ili najbolji, bar je vecini tako. Malo je nestrpljiva a nema pojma sto ce se sve izdesavati, od likova, do raznih vrsta i dominion... DS9 ima problem sto osobu u prvoj sezoni mora uvjeriti da toj seriji da sansu, ako prodje prvu sezonu to je to. A i ds9 je sniman drugacije, citao sam kao igrani film. Ona kaze da joj prva epizoda tehnicki nacin snimanja podsjeca na beverly hills, nisam shvatio jel se mislilo kao na to doba (kao kada gledas film iz 80tih osjetis vibru 80tih) ili nesto drugo

Morat ce biti strpljivost. Ako izdrzi do 3 sezone to je to. A ne znam, ako joj je TNG ok onda ce biti i Voyager. Enterprise vjerojatno, a za TOS ne znam. TOS i DS9 svvaki na svoj nacin ima neku svoju posebnu vibru.
pa nek za vikend pogleda TNG epizode koje nije gledala
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 13:08   #179
da, slažem se da je slika katastrofalna

je je HTV TNG kupio remasteriranu verziju, DS9 nije, nego je ona kak su kupili orginalnu (staru)
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 18:48   #180
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
da, slažem se da je slika katastrofalna

je je HTV TNG kupio remasteriranu verziju, DS9 nije, nego je ona kak su kupili orginalnu (staru)
ne postoji hd remaster DS9. ne postoji bolja slika od postojeće. zašto?
pročitaj http://www.treknews.net/2017/02/02/w...on-blu-ray-hd/
innuit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:39.