Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2017., 10:42   #501
Izidor Kršnjavi ne bih nikome preporučila. Ja sam išla tamo....Škola je elitistička, tadašnji profesori užas, ubili svo moje samopouzdanje. Nakon prelaska u drugu školu sam se preporodila i samopouzdanje sa polako vratilo. Znam da je to bilo prije, ali neki profesori i dan danas rade tamo.

Osobno kod upisa djeteta u školi puno važnija bi mi bila općenita atmosfera u školi, da postoji neko zajedništvo, da se trude oko djece, da je dobra suradnja učitelja/profesora i roditelja itd. U tkvom okruženja djeca su puno više motiviranija za rad.

Što se tiče ovoga upisati dijete u najbližu školu - na žalost nisu sve škole iste (moja djeca su mijenjala školu radi preseljenja pa znamo iz iskustva) tako da bih se definitivno raspitala o kvartovskim školama prije upisa.
Artenuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 11:09   #502
Quote:
ninabalerina kaže: Pogledaj post
Dvoumimo se između osnovne škole Izidora Kršnjavoga i osnovne škole Silvija Strahimira Kranjčevića. Škola Izidor Kršnjavi je ostvarila odlične rezultate na natjecanjima iz prirodoslovnih predmeta a osobno bih voljela da mi kćer dobije najbolje znanje baš iz tih predmeta.
Ove škole su već desetljećima najbolje u Zagrebu. Tu nema nikakve sumnje. Puno njihovih nastavnika su mentori ili savjetnici, a đaci su djeca profesora ili drugih visokoobrazovanih stručnjaka. Zato i imaju jače kriterije nego druge škole i mogu više ponuditi. No ja sam Vam ovdje došla savjetovati da obavezno dobro procjenite svoje dijete da li ono to može i da li ima sposobnosti za predmete iz kojih želite da dobije najbolje znanje. Zadnjih godina se tzv. STEM područja i robotika jako guraju u škole a nisu za svu djecu. Odvedite dijete kod psihologa na neovisnu procjenu prije nego što izaberete školu po tom kriteriju. Iz svog roditeljskog iskustva Vam pišem.
ballena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 11:13   #503
bilo bi lijepo da ta "najbolja skola u zg" investira nesto i u odrzavanje pa da npr stolarija nije ista kao kad sam ju ja pohadjala prije 30 godina.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 14:54   #504
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
bilo bi lijepo da ta "najbolja skola u zg" investira nesto i u odrzavanje pa da npr stolarija nije ista kao kad sam ju ja pohadjala prije 30 godina.
ništa ne znam o toj školi, ali znam da kvalitetna škola nema više love od nekvalitetne.
novac koji dobiju od grada potroše na režije i neke sitne popravke. mogu, naravno, ciljano tražiti novac od grada za nešto, ali teško da će ga dobiti. lukaviji će vući bandića za rukav u ovo predizborno vrijeme.

ako ima sposobnu upravu, škola može namaknuti novce i na druge načine. neke škole po centru iznajmljuju učionice školama stranih jezika u večernjim satima, neke iznajmljuju sportski dvoranu. i od zarade opreme sve učionice projektorima i/ili uvedu pametne ploče.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 15:50   #505
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
bilo bi lijepo da ta "najbolja skola u zg" investira nesto i u odrzavanje pa da npr stolarija nije ista kao kad sam ju ja pohadjala prije 30 godina.
O Kršnjavom pričate?
Gledajte, zgrada škole je jako stara. Nosi duh vrmena kada je izgrađena i ne može izgledati "moderno". U stolariju se ne razumijem, no nedavno je bio prilog o školi na TV-u i vidi se da hodnici i učionice izgledaju pristojno i održavano. Nastavnici koriste pametne ploče u nastavi a učenici u višim razredima tablete. Na temelju čega tvrdite da se ne ulaže u održavanje škole?
ballena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 10:28   #506
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
bilo bi lijepo da ta "najbolja skola u zg" investira nesto i u odrzavanje pa da npr stolarija nije ista kao kad sam ju ja pohadjala prije 30 godina.
Tekuća održavanja, kao i sve ostalo, odobravaju i sredstva osiguravaju osnivači (također, dodatno bude komplicirano ako su vlasnici školskih zgrada gradovi/županije, a ne same škole, jer onda i da škola želi ulagati u održavanje jer ima ekstra novaca treba proći proceduru da joj se pusti da ulaže u nešto što nije njezino ).

Kako osnivači ne daju novce za održavanje dok se nešto ne urušava i/ili ne ugrožava život (valjda jer ne možeš održati pressicu na temu "farbam drvenariju"), stanje je kakvo je.

Tako je od prošlog sustava, cijepljeni smo od sistematičnog ulaganja u infrastrukturu. Tako da do ulaganja dođe kad je sve trulo i raspadno, a troškovi enormni. Pa se mora na fondove aplicirati
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 17:09   #507
I mi smo ove godine prvašići... dvoumimo se između Gundulićeve i Račkoga (Merz).... Svaki info je dobrodošao...
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 21:08   #508
Quote:
Wellisia kaže: Pogledaj post
I mi smo ove godine prvašići... dvoumimo se između Gundulićeve i Račkoga (Merz).... Svaki info je dobrodošao...
Ne znam za Gundulićevu (uvjerena sam da je manje) ali u Merzu su ove godine upisana 2 razreda s po 29 djece!

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:42   #509
Ima Merz boravak?
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 16:10   #510
Quote:
Wellisia kaže: Pogledaj post
Ima Merz boravak?
Ima, od 1. do 4. razreda.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 18:36   #511
OŠ Rapska? dnevni boravak, učitelji/ce, sve uglavnom, kakvi su.... ako netko zna
__________________
"Nitko te ne može natjerati da se osjećaš manje vrijednom bez tvog dopuštenja" - Eleanor Roosevelt
optimistična+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 11:05   #512
Pozdrav svima!
Ima li netko kakvo mišljenje ili iskustva sa Varaždinskim školama, učiteljima?
Trenutno pikiram na šestu osnovnu?
Iskustvo, savjet ili neka info o učiteljima dobro bi mi došla!
Zvonesm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 15:07   #513
Ima li netko iskustva sa Oš Ivan Goran Kovačić u Zagrebu? Hvala!
Artenuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 23:24   #514
Quote:
morfin@ kaže: Pogledaj post
Ne znam za Gundulićevu (uvjerena sam da je manje) ali u Merzu su ove godine upisana 2 razreda s po 29 djece!

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Jel ima tko jos kakvih info za Merz? Ne znam bas nikoga kome dijete ide tamo?
Maritoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 10:41   #515
Osnovna škola Većeslava Holjevca u Sigetu - iskustva?
just z is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 11:23   #516
Pozdrav!

Da li ima tko iskustva sa Velikogoričkim školama? Posebno Kumičićem?

Hvala
Micka83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 13:22   #517
Quote:
just z kaže: Pogledaj post
Osnovna škola Većeslava Holjevca u Sigetu - iskustva?
Škola je stara i potrebna joj je obnova. Ja sam išla tu školu,sad i sin ide. Ja sam zadovoljna,nemamo nikakvih problema. Učiteljica je super. Moj ide u engleski razred.Može se birati između engleskog i francuskog. Kažu da ih se ove god upisuje preko 100 što bi značilo da bi razredi mogli biti veliki.prije 2god je bilo oko 70 prvašića. Ako vas još nešto zanima pitajte.

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 09:06   #518
Netko sa iskustvom iz Oš Ivan Goran Kovačić u Zagrebu??
Hvala!
Artenuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 10:33   #519
Quote:
ninabalerina kaže: Pogledaj post
Uskoro kreću prijave za upis u 1.razred. Iako od nedavno živimo u Novom Zagrebu odlučili smo dijete upisati u osnovnu školu gdje će steći najbolje moguće obrazovanje.
Danas čitam na netu članak o najboljim školama u Zagrebu po rezultatima na školskim natjecanjima http://www.vecernji.hr/zg-vijesti/ov...h-skola-919037
Dvoumimo se između osnovne škole Izidora Kršnjavoga i osnovne škole Silvija Strahimira Kranjčevića. Škola Izidor Kršnjavi je ostvarila odlične rezultate na natjecanjima iz prirodoslovnih predmeta a osobno bih voljela da mi kćer dobije najbolje znanje baš iz tih predmeta.
Ja mogu govoriti o školama u zapadnom dijelu grada. Malešnica, a pogotovo Tituš su daleko bolje škole od ostalih. Tako da mislim da je ovaj popis dosta relevantan.
MartaB4P is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 11:10   #520
Ljudi pozdrav
Klinac bi mi trebao krenuti u skolu na Oranicama.
Djecji trg 1
Iskustva?
Hvala
kopileNG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:13.