Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2017., 20:17   #21
Quote:
mpoo kaže: Pogledaj post
Danas poslije posla, bilo je to oko pola 6, sam planirala posjetiti Žabac kod Trešnjevačkog placa, ali red pred vratima je vijugao po ulici, vjerovali ili ne. Pa ću otići neki drugi put.
Prošao i ja danas i ostao zabezeknut. Toliko o izlasku iz recesije.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 20:58   #22
Ma koja recesija, pa pol najvecih firmi u hrvatskoj je trenutno zblokirana, o malima ni necu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 21:39   #23
Mislim da je Žabac ekipa iskoristila idealan trenutak za pojaviti se na hrvatskoj sceni.
Kad AgroKorov ne bi bio u ovakovoj banani, Gazda TodoRich bi već izmislio neki način preko svojih poltrona u strukturama&institucijama, da spriječi ovaj za naše prilike i za ovo vrijeme hvalevrijedan revolucionarni pothvat.

Žabac-timu želim poslovni uspjeh i ekspanziju, a mojim sugrađanima želim, da imaju što manje potrebe kupovati bilo što u bilo kojem outletu.

Neka kupovanje u outletu bude samo rekreacija.
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 22:02   #24
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Prošao i ja danas i ostao zabezeknut. Toliko o izlasku iz recesije.
Vezano za tvoj post i bodyhalleckov.

Sad dok imamo outlet hrane i u najavi praška za veš u kojem ljudi čekaju u redu na ulici jedva čekamo poduzetničku inicijativu za outlet goriva, ili outlet kruha pa da ljudima postane jasno dokle su dogurali u ovih dvajspešest godina.

A i još su svježe slike kad se narod gurao na otvaranju u prvi Konsume.
https://vimeo.com/ondemand/gazda

HR postaje šoping destinacija. Iju-ju.
Kruha i igara.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 22:46   #25
Iskreno, mislila sam da je u pitanju hrana kojoj istječe rok za cca tjedan dana, kad ono i nije baš tako. Dosta toga sam našla čemu je rok kraj ove ili početak iduće godine.
Ljudi po internetu pljuju outlet trgovine smatrajući da postoji kvaka u svemu tome tj. da hrana vjerojatno ne bi prošla razna testiranja. Po meni je to tipično balkansko razmišljanje jer u Europi već duže vrijeme postoje takve trgovine i to iz razloga jer je npr proizvođač proizveo previše nekog proizvoda koji se loše prodaje te shvaća da će morati baciti tu hranu jer mu zatrpava skladište.....ili se ambalaža promjeni ili je polomljena roba (keksi, čips, štapići....)
Pronašla sam u Žapcu neku vegeta mješavinu za piletinu i to na ruskom. Pretpostavljam da su malo pretjerali sa proizvodnjom i da ne mogu toliko te vegeta mješavine plasirati u Rusiju.....a roba zatrpava skladište.

Naša čipsara isto prodaje u pola cijene polomljen čips. Naši "balkanci" bi zaključili da taj čips nije zdravstveno ispravan i zato ga čipsara prodaje u pola cijene..... i to na kile.

Balkanski mentalitet nikada neće na ovim prostorima biti istrebljen.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 08:19   #26
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Iskreno, mislila sam da je u pitanju hrana kojoj istječe rok za cca tjedan dana, kad ono i nije baš tako. Dosta toga sam našla čemu je rok kraj ove ili početak iduće godine.
Ljudi po internetu pljuju outlet trgovine smatrajući da postoji kvaka u svemu tome tj. da hrana vjerojatno ne bi prošla razna testiranja. Po meni je to tipično balkansko razmišljanje jer u Europi već duže vrijeme postoje takve trgovine i to iz razloga jer je npr proizvođač proizveo previše nekog proizvoda koji se loše prodaje te shvaća da će morati baciti tu hranu jer mu zatrpava skladište.....ili se ambalaža promjeni ili je polomljena roba (keksi, čips, štapići....)
Pronašla sam u Žapcu neku vegeta mješavinu za piletinu i to na ruskom. Pretpostavljam da su malo pretjerali sa proizvodnjom i da ne mogu toliko te vegeta mješavine plasirati u Rusiju.....a roba zatrpava skladište.

Naša čipsara isto prodaje u pola cijene polomljen čips. Naši "balkanci" bi zaključili da taj čips nije zdravstveno ispravan i zato ga čipsara prodaje u pola cijene..... i to na kile.

Balkanski mentalitet nikada neće na ovim prostorima biti istrebljen.
Ok, slažem se s tvojim razmišljanjem. Ima istine u svemu za sada što se ovdje piše. Ali mi je isto tako ok čuti neku konstruktivnu kritiku pa makar ona bila "balkanska" pod uvjetom da nije dio nekih predrasuda.
Inače sinonim za Balkan i balkansko je do negdje kraja osamdesetih, početka devedestih bio čisto pozitivan i vezao se za multikulturalnost, solidarnost i uzajamnu pomoć. Prvi koji su "balkansko" koristili u pejorativnom kontekstu bio je CNN a onda su to preuzeli i domaći reporteri i tako smo malo po malo odjednom postali "mitteleuropa", naravno - sve je i dalje samo u našim glavama. Sry na offu.

Vezano za otvaranje ovakvih dućana bocne li vas podatak da je 60% HR poljoprivrede vezano za Agrokor. U nekoj bližoj budućnosti iznenadio bi me neki scenarij koji nebi bio crni.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 08:34   #27
Črni,slažem se s tvojim tekstom od A do Ž! Osobito ono "balkanski mentalitet".Ja im svima kažem: odi u Ameriku,živi tamo par godina( ne mislim na one koji imaju nekog u zaleđu npr oca/djeda Todorića) ,vrati se i onda govori!
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 09:42   #28
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Vezano za otvaranje ovakvih dućana bocne li vas podatak da je 60% HR poljoprivrede vezano za Agrokor. U nekoj bližoj budućnosti iznenadio bi me neki scenarij koji nebi bio crni.
Pročitaj jučerašnju Alvarezovu izjavu. Čovjek ne mora biti politički korektan, pa je nekoliko puta rekao stvari poput "spašavanje", "održavanje na životu" itd. Čeka nas zanimljiva godina. Mislim da narod neće na ulicu dok se mirovinski fondovi ne zatresu. A onda će biti debelo prekasno.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 12:53   #29
Malo sam čitao o tom outletu, vlasnik kaže da je roba koja dolazi ili višak u proizvodnji, ili lom roba ili ono čemu uskoro ističe rok... ovo zadnje me ne zanima što iz zdravstvenih što iz gastronomskih preferencija
ali nemam nikakve predrasude prema prve dvije stvari.
Ono što me zanima je:
1. Da li je vjerovati datumima roka trajanja na ambalaži? Poznato je da trgovci svašta rade, a kad kolut sira narežeš na komade tada se makne originalna etiketa sa datumom...
2. Kako vlasnik nije na gubitku ako prodaje čokoladu za 1 kunu ili konzervu tunjevine za 1 kunu? Treba platiti radnike, najam prostora, sebi isplatiti plaću jer mora od nečega živjeti
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 13:58   #30
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
1. Da li je vjerovati datumima roka trajanja na ambalaži? Poznato je da trgovci svašta rade, a kad kolut sira narežeš na komade tada se makne originalna etiketa sa datumom...
2. Kako vlasnik nije na gubitku ako prodaje čokoladu za 1 kunu ili konzervu tunjevine za 1 kunu? Treba platiti radnike, najam prostora, sebi isplatiti plaću jer mora od nečega živjeti

Ne treba previše vjerovati ničemu na ambalaži, možda najmanje roku trajanja. Pogotovo proizvodima s natpisom pasterizirano, sterilizirano i sl.
Vezano za otvaranje i naknadno rezanje (sira npr) to nije baš zgodno iz više razloga. Jedan od važnijih je što kad u vakumirani proizvod jednom uđe zrak, on se puuno brže kvari pa je upitna isplativost. Drugačije je kod rinfuzo (mesa npr.) koji se puno više da "masirati" na razne načine, a i marže su tu puno veće.

Vezano za ovo pod 2. trgovci imaju pravo i na negativnu maržu. Znači svjesno idu u minus i to se redovno radi za proizvode tipa ulje, šećer, krumpir i sl. jer to privlači ljude...a kad si već tamo sigurno ćeš si kupiti i jogurt s okusom marakuje, ili negaziranu vodu na kojoj piše sport (pritom imaš jebene šanse da će ti uvaliti ljubavnu poruku gratis. Isto onako gratis kako su ih oni prisvojili - naime pisala su ih djeca nižih uzrasta po diktatu školica.)
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 15:09   #31
Quote:
Spectre kaže: Pogledaj post
Ima kod tržnice Utrina neki diskont koji isto nudi proizvode pred istekom roka uporabe. Ima i hrane i drugih proizvoda, npr. naletio jednom na Coccolino omekšivač za cca 1.5 kn po boci.
To je diskont od Atlantic grupe

Postoji i diskont od Orbica, u Veslačkoj
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 15:38   #32
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Malo sam čitao o tom outletu, vlasnik kaže da je roba koja dolazi ili višak u proizvodnji, ili lom roba ili ono čemu uskoro ističe rok... ovo zadnje me ne zanima što iz zdravstvenih što iz gastronomskih preferencija
ali nemam nikakve predrasude prema prve dvije stvari.
Ako izuzmemo kvarljive naminrice popt mesa, jaja i sličnoga, šta će ti biti ako ne znam upotrijebiš pasiranu rajčicu kojoj je istekao rok trajanja prije par dana ili popiješ jogurt?

Meni se znalo događati da se preračunam pa pokupujem previše vrhnja, jogurta, voćnih jogurta i slično i konzumirala sam uredno nakon isteka roka i živa sam još uvijek. Nije bilo nikakvih promjena u okusu, a bome nisam imala ni zdravstvenih problema, a imam užasno osjetljiv želudac i crijeva. Ja prva od svih odreagiram ako je imalo nešto sumnjivo.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 16:00   #33
Quote:
Mopsly kaže: Pogledaj post
Postoji i diskont od Orbica, u Veslačkoj
Kaj nije u Koturaškoj?
BigDaddy is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 20:15   #34
Orbico u Koturaškoj, kakve su cijene i koja je ponuda tamo?
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 00:06   #35
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ako izuzmemo kvarljive naminrice popt mesa, jaja i sličnoga, šta će ti biti ako ne znam upotrijebiš pasiranu rajčicu kojoj je istekao rok trajanja prije par dana ili popiješ jogurt?
Mislio sam na stari tost kruh, staru čokoladu ili stare kekse... možda možeš uštediti desetak kuna ali to što si kupio je staro više tjedana ako ne i mjeseci...
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 08:47   #36
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Mislio sam na stari tost kruh, staru čokoladu ili stare kekse... možda možeš uštediti desetak kuna ali to što si kupio je staro više tjedana ako ne i mjeseci...
što će se točno nekom suhom keksu ili čokoladi desiti ako je rok istekao i prije mjesec dana?
Pekmezu, bombonima, čipsu, tjestenini, brašnu?

Baš ništa

Treba malo i sa logikom ići
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 10:08   #37
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Mislio sam na stari tost kruh, staru čokoladu ili stare kekse... možda možeš uštediti desetak kuna ali to što si kupio je staro više tjedana ako ne i mjeseci...
Pa sve stvari imaju "rok trajanja" u tjednima, mjesecima, godinama... Ali nemaju u sebi ugrađen sat/kalendar kojim magično na dan isteka postanu zdravstveno neispravni.
Ako se dobro sjećam, "najbolje upotrijebiti do" znači da proizvođač do tog datuma jamči kvalitetu proizvoda i njegovu ispravnost. AKO je pravilno skladišten. Ako nije, može biti pokvaren i prije isteka roka. A opet, i ako je pravilno skladišten i nije prošao rok, može se pokvariti zbog greške u proizvodnji.
Gledam omot Lindtove čokolade u ladici. Datum proizvodnje 9. 10. 2016. (čak je navedeno i vrijeme 10:36), najbolje upotrijebiti do 9. 10. 2017. Znači li to da ako ju pojedem 9. 10. 2017. do 10:36 sve će biti u redu, ali ako ju pojedem u 10:37 otrovat ću se? Ili da je drastična razlika u njenom okusu 9. 10. 2017. i 10. 10 . 2017.? Zašto netko tko nema istančan okus i ne smeta mu razlika u okusu čokolade koja je proizvedena prije 11 mjeseci, ne bi istu kupio za 10% njene vrijednosti te ju pojeo i dva mjeseca nakon "najboje upotrijebiti do"?
Ako doma ne bacam stvari koje se nisu pokvarile kada im je istekao rok, onda ću ih i kupiti kada ih snize zbog "skorog" isteka roka, ako procijenim da mi cijena odgovara i da ih mogu potrošiti do isteka roka ili u meni razumnom periodu nakon toga.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 10:44   #38
Oni malo stariji sjetiti će se i nekada pod normalno deklariranih proizvoda s neograničenim rokom trajanja. U socijalizmu je isto potrošač bio nositelj sustava pa je ipak bilo moguće robu deklarirati pod neograničeno. To se odnosilo skoro na sve konzerve, ali danas više nije tako jer ovaj sistem funkcionira samo ako se baca i ponovo proizvodi. Žalosno. Trebao bi i on imati rok trajanja.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 10:48   #39
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Oni malo stariji sjetiti će se i nekada pod normalno deklariranih proizvoda s neograničenim rokom trajanja. U socijalizmu je isto potrošač bio nositelj sustava pa je ipak bilo moguće robu deklarirati pod neograničeno. To se odnosilo skoro na sve konzerve, ali danas više nije tako jer ovaj sistem funkcionira samo ako se baca i ponovo proizvodi. Žalosno. Trebao bi i on imati rok trajanja.
viš viš, odatle taj mentalitet. Kad starom veli da mi konzerva graha vrijedi do 2020, on mi veli "glupost, konzerva ti nema roka trajanja"
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 13:05   #40
ontopic: Bio sam jučer na Trgu pa sam otišao do Tkalčićeve vidjeti što se nudi, uglavnom
mala trgovina koja je ujedno i prodavaonica forneta pa blagajnica u isto vrijeme prodaje fornete i naplaćuje ostalima mali prostor, roba stavljena svugdje, ljudi se guraju, nonstop dolazi neko (gazda?) sa novim stvarima, usko pa ne možeš ni vidjeti čega sve ima...
bio par minuta i izašao a da nisam ništa kupio.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:49.