Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2017., 22:28   #41
Piše u zagradi odakle je koja zapovijed izvučena. Tako se tumači.
Zakon nije na silu dat, oni koji ga prihvaćaju i obdražavaju rade jer hoću drugi pak žive po drukčijim pravilima. Isto kao i u drugim državama.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 00:23   #42
građanski zakon jedno a državni zakon drugo, a Božji zakon treće

i
o kojim tu 'zakonima' pričate, zbilja dođe smješno
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 14:52   #43
Ak ti je smiješno, onda se smij. Dobro za zdravlje a i ljepotu a i duh.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 16:55   #44
hehe, brado

ionak furt moramo se moramo svako bar malo nečemu nasmijati jerbo u protivnom kud bi došli mi nenasmijani ljudi zategnute face nikad vidjele nijedne bore smijalice ()


građanska prava, jelte... khm... izgleda bolje je ljudima nazivati se državljanima, bar tu su 'veća' prava
ali ali
što u tom slučaju s nama koji se neosećamo teritorijalnim pripadništvom, ne al zbilja za nas još nisu izmislili konkretan nazivnik a još manje nam ponudili nekakva prava, jao nama bumo preskočili ono 'fanatik zna gdje mu mjesto' ()


pozdrav i bujte dobro, nejte se preveč sekirati ()
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 15:45   #45
Slobodan Praljak

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
hehe, brado

ionak furt moramo se moramo svako bar malo nečemu nasmijati jerbo u protivnom kud bi došli mi nenasmijani ljudi zategnute face nikad vidjele nijedne bore smijalice ()


građanska prava, jelte... khm... izgleda bolje je ljudima nazivati se državljanima, bar tu su 'veća' prava
ali ali
što u tom slučaju s nama koji se neosećamo teritorijalnim pripadništvom, ne al zbilja za nas još nisu izmislili konkretan nazivnik a još manje nam ponudili nekakva prava, jao nama bumo preskočili ono 'fanatik zna gdje mu mjesto' ()


pozdrav i bujte dobro, nejte se preveč sekirati ()
Zvali su ga "Brada" i vidimo da se nikako nije slagao sa građanskim zakonikom Haškoga suda. Bio je uvjeren 100% da su ovi zakoni u krivu.
Kao što 90% hrvata smatra to isto. Normalno , 90 % bošnjaka smatra obrnuto. A Sveti Petar ? Da li se on mora složiti sa Haškim sudom ili on ima neku svoju mjeru za definiciju ratnog zločina ??
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 16:09   #46
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
A Sveti Petar ? Da li se on mora složiti sa Haškim sudom ili on ima neku svoju mjeru za definiciju ratnog zločina ??
Šta bi Petar rekao na sve to? Paa, reko bi u moje doba nije bilo Haškog suda ali ratnih zločina je bilo i prije mog rođenja.

I time onda, Haški sud ne bi Petra pozivao kao svjedoka, bojeći se da bi ovaj osudio i sam Haški sud.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 22:53   #47
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Šta bi Petar rekao na sve to? Paa, reko bi u moje doba nije bilo Haškog suda ali ratnih zločina je bilo i prije mog rođenja.

I time onda, Haški sud ne bi Petra pozivao kao svjedoka, bojeći se da bi ovaj osudio i sam Haški sud.
U tvoje doba je možda bilo Suda u Nuernbergu, a oni su sudili nacistima.

A Sveti Petar bi bio pozvan kao prijatelj suda da svojom mudrošču dade savjete za Božju pravdu.
Samo je problem da ne bi Ratko Mladić njega opsovao: "Neće bre meni jedan ribar određivati što smem raditi u ratu" !
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 23:28   #48
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
U tvoje doba je možda bilo Suda u Nuernbergu, a oni su sudili nacistima.

A Sveti Petar bi bio pozvan kao prijatelj suda da svojom mudrošču dade savjete za Božju pravdu.
Samo je problem da ne bi Ratko Mladić njega opsovao: "Neće bre meni jedan ribar određivati što smem raditi u ratu" !
E vidiš, Nirberg je bil sud kategorijom brži. Rekli bi, kratkim postupkom u odnosu na Haški koji rasteže li rasteže žvakaču gumu sve samo da sucima i advokatima više posla a time i više plaće. Zato vam rekoh, ne zovite Petra za svjedoka, njemu su sporine išle na živce.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:20.