Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2017., 13:15   #4361
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Uzalud se trudiš. Ja sam mu nabrojala točno po imenu dobavljače robe, pogovo voća i povrća Spara (tamo kupujem svaki dan) među kojima su samo domaći pa nije pomagalo.
Pitam se i ja jer sam neki dan u Sparu kupio hrvatsko vino proizvođača iz Slavnonskog Broda za kojeg nikad nisam čuo a koji sigurno ne pripada u njegovu teoriju velikih dobavljača.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 13:20   #4362
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Pitam se i ja jer sam neki dan u Sparu kupio hrvatsko vino proizvođača iz Slavnonskog Broda za kojeg nikad nisam čuo a koji sigurno ne pripada u njegovu teoriju velikih dobavljača.
Kupovala sam svježe lignje u Konzumu iz - Malezije. Živim u Rijeci, iz tog Konzuma se vidi naše more.

Orada u Sparu je od domaćeg uzgajivača, nisam zapamtila kojeg, ali staviti ću na internet kada je opet nabave. Nemaju je stalno, bude u prodaji otprilike svakih 15-tak dana.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 13:23   #4363
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Orada u Sparu je od domaćeg uzgajivača, nisam zapamtila kojeg, ali staviti ću na internet kada je opet nabave. Nemaju je stalno, bude u prodaji otprilike svakih 15-tak dana.
Orade i Brancini su od Cromarisa i u ponudi su svaki dan u Splitu,jedino zubatac je svako 15 dana isto cromaris.Metro cc svaki dan.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 13:24   #4364
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Koje to domaće proizvode koji su u Konzumu ne možeš pronaći i na policama Plodina, Tommyja, Bille, Kauflanda, Interspara i ostalih?
bitan je share na polici i broj faceinga. ne samo listing.
Daario Nahar1s is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 13:40   #4365
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
glupost. branim interes drzave i koncern koji zaposljava preko 40 somova ljudi a jedini je outlet za mnoge male domace proizvodjace. definicija prezaduzenosti je kad ne mozes poslovati jer ti je bonitet u banani. da li je to situacija u agrokoru? ti tvrdis da je, ja znam da nije, lova pristize, agrokor i dalje radi.
Ne braniš. Jer riječ je o koncernu koji bez poticaja i ogromnog duga prema državi i dobavljačima ni te plaće ne bi bio u stanju isplatiti.
Lova pristiže zbog političkih odluka, i pitanje je što je Vlada obećala bankama. I kažeš bonitet, ha?
Znam firmu izuzetno zdravu kojoj su na ozbiljan elaborat o investiciji u proizvodnju sve banke u HR odbile kredit. Ali interesantno kako im je upit za kredit za kupnju jahte za 3× više novaca nego za investiciju u proizvodnju odobren.

Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
stvarno? dakle sve akvizicije, porezi, doprinoci i 40 tisuca kucanstava samo u hrvatskoj - to nije nacionalni interes?
Nije, jer je šteta koju je Agrokor napravio veća od toga.

Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
a tko ti prijeci da uzmes u koncesiju zemljiste i pokrenes proizvodnju? i ti ces dobiti poticaj.
Ti fakat kao da si s Marsa pao... Možeš si misliti kako bi dobio zemljište u koncesiju bez kumstva, stranačkih veza i "prigodnog dara". Imao sam vlastitu firmu 10 godina i fala, u Hrvatskoj ne bih više.
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 13:49   #4366
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Ti baš niša ne kužiš?

Ti od onih koji se nisu u stanju brinuti o nekretninama očekuješ da se brinu o Agrokoru?!

Zamisli nekoga tko se nije u stanju brinuti o svom biciklu a ti mu daš da se brine o avionu?
u bosni je glavna osoba medjunarodni povjerenik, trenutno je rijec o austrijancu. upravlja li austrija bosnom i hercegovinom? ajde bar malo pameti u raspravi, biti ce zabavnije.

Quote:
8T8 kaže: Pogledaj post
Ti fakat kao da si s Marsa pao... Možeš si misliti kako bi dobio zemljište u koncesiju bez kumstva, stranačkih veza i "prigodnog dara". Imao sam vlastitu firmu 10 godina i fala, u Hrvatskoj ne bih više.
2/3 slavonije je neobradjeno a ti buncas o nekakvim vezama za doc do koncesije. druga stvar je da ono malo sto obradjuje ciljano lovi poticaje za stvari koje nikome ne trebaju i jeftinije su iz uvoza - psenica i zito.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 14:48   #4367
Quote:
Daario Nahar1s kaže: Pogledaj post
bitan je share na polici i broj faceinga. ne samo listing.
Ja sam pak primjetio znatan pad raznolikosti proizvoda na policama Konzuma u zadnjih godinu, godinu i pol dok se jako povećao udio K+ proizvoda koji pak većinom dolaze iz ex Yu zemalja a ne iz Hrvatske.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 14:59   #4368
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
jebiga stalno se ponavljam, kaj bas nitko ne cita? da, prodaju se i u stranim trgovackim lancima hrvatski proizvodi. gdje to itko spori? stvar je u tome da todoric (osim sto zaposljava duplo vise ljudi po svakom konzumu od bilo kojeg konkurenta) kupuje od onih koji ne mogu volumenom ni pribliziti se policama stranih lanaca. nestankom agrokora nece se 'visak' robe dobavljaca preliti u druga prodajna mjesta.
Bravo za njega
Umisto da je pola imalo siguran posa sad će svi na burzu
Ti zagovaraš socijalizam. Samo njemu nema mista u privatnoj firmi
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 15:01   #4369
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
...stvar je u tome da todoric (osim sto zaposljava duplo vise ljudi po svakom konzumu od bilo kojeg konkurenta)...
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post


2/3 slavonije je neobradjeno a ti buncas o nekakvim vezama za doc do koncesije. druga stvar je da ono malo sto obradjuje ciljano lovi poticaje za stvari koje nikome ne trebaju i jeftinije su iz uvoza - psenica i zito.
Za sve ovo imaš konkretne podatke tj. linkove ili ti to vadiš iz guzice?
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 15:03   #4370
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
Bravo za njega
Umisto da je pola imalo siguran posa sad će svi na burzu
Ti zagovaraš socijalizam. Samo njemu nema mista u privatnoj firmi
ma zbunjeni ste mnogi jer vladinog povjerenika smatrate vlasnikom. socijalizam, ha? tvrtka u privatnom vlasnistvu ide u novo medjunarodno zaduzivanje kod privatnig banaka, stranih i domacih, te eventualnu emisiju dionica. ma pravi socijalizam, skolski primjer.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 15:03   #4371
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
u bosni je glavna osoba medjunarodni povjerenik, trenutno je rijec o austrijancu. upravlja li austrija bosnom i hercegovinom? ajde bar malo pameti u raspravi, biti ce zabavnije.


2/3 slavonije je neobradjeno a ti buncas o nekakvim vezama za doc do koncesije. druga stvar je da ono malo sto obradjuje ciljano lovi poticaje za stvari koje nikome ne trebaju i jeftinije su iz uvoza - psenica i zito.
Stvarno si naporan s tim povjerenikom u bosni
Aj špošto sam glup de mi objasni kakave veze ima taj povjerenik s upravom neke privatne firme?
I koje su mu zadaće kao povjerenika?
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 15:05   #4372
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ma zbunjeni ste mnogi jer vladinog povjerenika smatrate vlasnikom. socijalizam, ha? tvrtka u privatnom vlasnistvu ide u novo medjunarodno zaduzivanje kod privatnig banaka, stranih i domacih, te eventualnu emisiju dionica. ma pravi socijalizam, skolski primjer.
Aj ne izvrći moje riči s tim glupim i prozirnim trolanjem
Pričam o prezaposlenosti u konzumu.
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 15:10   #4373
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
Stvarno si naporan s tim povjerenikom u bosni
Aj špošto sam glup de mi objasni kakave veze ima taj povjerenik s upravom neke privatne firme?
I koje su mu zadaće kao povjerenika?
ima identicne ovlasti, zato spominjem povjerenika u bosni - ako ne znas zadace, kako ti pada napamet kenjat o socijalizmu? pa valjda ces prvo znat neke osnove prije nego doneses sud.

Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
Aj ne izvrći moje riči s tim glupim i prozirnim trolanjem
Pričam o prezaposlenosti u konzumu.
pricaj o cemu hoces ali covjek zaposljava i time potice hrvatsko gospodarstvo - ovo je za sve vas koji se pitate cemu sluzi agrokor kad mozete kupit ralon ili kaj vec kupujete i drugdje.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 15:11   #4374
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Kupovala sam svježe lignje u Konzumu iz - Malezije. Živim u Rijeci, iz tog Konzuma se vidi naše more.

Orada u Sparu je od domaćeg uzgajivača, nisam zapamtila kojeg, ali staviti ću na internet kada je opet nabave. Nemaju je stalno, bude u prodaji otprilike svakih 15-tak dana.
Pa lijepo; A sada mi reci koliko je kila Jadranskih lignji cak i da kupujes direktno kada ribar dodje u luku a po kojoj cijeni si ti platila ove iz malezije?

Ista stvar i sa mesom; ekipa kupuje meso u konzumu i slicno za 19.99 kila na akciji. A ja kod svog mesara placam svinju 40+ kuna kila a junetinu 60+ kuna kila. Isto kao sto kod mog mesara kobasice za kuhanje kostaju 65 kuna kila i unutra su sami komadi mesa/misici dok imas agrorijeka kobasice za kuhanje narodna/pucka koje kostaju 9.99 kn. Znaci jeftinije od mesa a kao od mesa su...Drugim rijecima ponuda lignji iz malezije je prilagodjena onom sto kupci zele odnosno mogu platiti.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 15:20   #4375
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Pa lijepo; A sada mi reci koliko je kila Jadranskih lignji cak i da kupujes direktno kada ribar dodje u luku a po kojoj cijeni si ti platila ove iz malezije?

Ista stvar i sa mesom; ekipa kupuje meso u konzumu i slicno za 19.99 kila na akciji. A ja kod svog mesara placam svinju 40+ kuna kila a junetinu 60+ kuna kila. Isto kao sto kod mog mesara kobasice za kuhanje kostaju 65 kuna kila i unutra su sami komadi mesa/misici dok imas agrorijeka kobasice za kuhanje narodna/pucka koje kostaju 9.99 kn. Znaci jeftinije od mesa a kao od mesa su...Drugim rijecima ponuda lignji iz malezije je prilagodjena onom sto kupci zele odnosno mogu platiti.

To su ti dvije teme i to teme u sukobu:

1. kupuj domaće

2. kupuj što jeftinije.

Forumaš 7nationararmy kojem sam odgovorila cijeni Agrokor i Konzum upravo zbog domaćeg. On preferira domaće, u domaćem vidi spas.

Pa je, možda, Malezija postala dio Hrvatske?
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 15:21   #4376
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ima identicne ovlasti, zato spominjem povjerenika u bosni - ako ne znas zadace, kako ti pada napamet kenjat o socijalizmu? pa valjda ces prvo znat neke osnove prije nego doneses sud.
Što je to socijalizam?
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 15:28   #4377
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
To su ti dvije teme i to teme u sukobu:

1. kupuj domaće

2. kupuj što jeftinije.

Forumaš 7nationararmy kojem sam odgovorila cijeni Agrokor i Konzum upravo zbog domaćeg. On preferira domaće, u domaćem vidi spas.

Pa je, možda, Malezija postala dio Hrvatske?
Konzum kao takav je najobicniji ducan a nije nista domace ili ne-domace.

Svi strani trgovacki lanci u HR prodaju artikle koji nasi ljudi zele i traze od domacih robnih marki, tako i Konzum. Doduse Konzum je najvise nudio svoje marke unutar koncerna agrokor (PIK, Belje, Zvijezda, Agrolaguna, Ledo) a manje je imao u ponudi neke druge domace ili strane marke. Tako da eto malezijske lignje upakirane u Ledo ambalazu ili te iste malezijske lignje upakirane u Spar ambalazu - na isto te dodje. Domacih Jadranskih nema. Ima ih po restoranima koji to masovno otkupljuju i na ribarnici dok je sezona lova.

S time da Konzum kao i strani lanci zaposljavaju Hrvate u Hrvatskoj; Pa su jednako domaci ili strani kao i Konzum.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 15:30   #4378
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
glupost. branim interes drzave i koncern koji zaposljava preko 40 somova ljudi a jedini je outlet za mnoge male domace proizvodjace.
Lako je razbacivati se rijecima na forumu. Na terenu je malo drugacija situacija: imas prezaduzenu firmu koja nije sposobna opstati na trzistu, i tu joj ni drzava vise ne moze pomoci (kao dosad subvencijama) jer ni sama nema (jeftine) love na raspolaganju.

Quote:
definicija prezaduzenosti je kad ne mozes poslovati jer ti je bonitet u banani. da li je to situacija u agrokoru? ti tvrdis da je, ja znam da nije, lova pristize, agrokor i dalje radi.
Ajme, pa ti ne razlikujes likvidnost od zaduzenosti, ne znas osnovne pojmove?! Prezaduzenost je (pojednostavljeno) kada imovinom ne mozes pokriti dugovanja, zalosno je da to odrasloj osobi moramo objasnjavati.
https://de.wikipedia.org/wiki/%C3%9Cberschuldung

Quote:
stvarno? dakle sve akvizicije, porezi, doprinoci i 40 tisuca kucanstava samo u hrvatskoj - to nije nacionalni interes?
To su ti sasvim odvojeni pojmovi. Hrvatski interes je da ima zdravo gospdoarstvo. A zdravo gospodarstvo ne znaci imati bolesnika na samrti u kojeg upumpavas svo nacionano bogatstvo i time cinis jos vecu stetu.

Quote:
a tko ti prijeci da uzmes u koncesiju zemljiste i pokrenes proizvodnju? i ti ces dobiti poticaj.
I jos malo whataboutisma od kolege forumasa

Quote:
ja i dalje cekam na odgovor kako to da ti jadni dobavljaci do zadnjeg i dalje rade i zele raditi s agrokorom.
Pa ako odbiju suradnju - vjerojatno mogu zaboravit na svoja potrazivanja prema Agrokoru. To se prije zove iznuda nego suradnja. Ali vjerojatno je i stvar toga sto neki nemaju alterntivne distribucijske kanale.

Quote:
ni po cemu nije protuustavan, u tome se slazu i hejteri i zagovornici ocuvanja agrokora.
Pa dobro, ako smo ti dali link na Ustav, i naveli clanak po kojem je Lex Agroko neustavan, clanak koji nedvosmisleno govori o ravnopravnosti, mozda da navedes koji to jaci dokument od Ustava imas koejg nitko od nas nije vidio. Cemu ta tajanstvenost?
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 15:37   #4379
Jedini outlet za male domace proizvodjace?

A mali domaci proizvodjaci se ne mogu organizirati u jednu skupinu (popularno zvanom zadruga) gdje skupa imaju dovoljnu snagu i kolicinu da nastupe na globalnom ili bar Europskom trzistu sa svojim proizvodima?

Slicno su napravili proizvodjaci limuna u Amalfiu i Sorentu (Italija). Znaci svatko ima mali nasad sto je premalo za ista ozbiljno, no skupa su udruzeni u kooperativu i onda izlaze sa tonama na trziste.

A mi bi svaki od nas prodavao sam svojih 5 tona paprike ukupno...a ducanu treba u sezoni 5 tona tjedno ako ne i vise.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 15:38   #4380
koma. samo cu navest da je hrvatska i dalje u samom dnu europe po visokom obrazovanju, oko 10%.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:34.