Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2017., 18:51   #1201
Quote:
fiona99 kaže: Pogledaj post
Poziva svog decka u svakoj mogucoj situaciji i uopce nije vazno sto nije prikladno. Da ne spominjem da je cesto jedini muskarac u drustvu.
Da, ovo je već prava epidemija.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 23:14   #1202
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Znači očekivanje da se dođe na vrijeme je bahatost?
Ne, a je li očekivanje da se odmah odgovori na poruku bahatost?
Mene osobno oboje smeta..
A poanta je da svi imamo različita očekivanja..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 23:16   #1203
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Ne, a je li očekivanje da se odmah odgovori na poruku bahatost?
Da.

Jesam dovoljno brza? Ne bi htjela bit bahata.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 23:23   #1204
Sad sam se sjetila jedne stvari koja me živcirala, a koju sam otvoreno raspravila sa frendicom.

Ima vrlo gadnu naviku. Ostavlja svugdje otvoren fejsbuk i skajp, ali svugdje. Čak nekad daje frendicama i kolegicama da koriste njen profil (wtf, odrasla žena), da malo browsaju feedom i da slobodno čačkaju po njenom računalu. I kao, pa što ako i bace oko na njene poruke i prepiske. Nema ona šta skrivat i nema ona problema ako joj drugi čitaju privatnost.

Prema sebi može imat šta hoće, ali ima odgovornost prema drugima koji se s njom dopisuju u povjerenju da računaju sa time da su to rekli samo njoj. Srećom, s njom se nisam dopisivala puno dalje od "ROFL" "lol" "gif" i "ša je ša ima kad ćemo se nać?" i sličnih trivijalija, ali neke druge prijateljice su joj se povjeravale, onda se to čitalo, bla.

Ne. Nikako. Nisam sigurna da je ikad shvatila. Znamo se povremeno pokoškat po tom pitanju.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 00:15   #1205
Ne volim kasnjenje. Priznajem ako mi se sibne poruka "ej, kasnit cu, sorry". Inace popizdim. I isto i ja kad kasnim uvijek javim, retardirano je da me netko ceka i ne zna sto, gdje, kako

Po pitanju poruka/mailova/poziva - odgovorit cu uglavnom odmah cim procitam osim u slucaju da odgovor zahtjeva pomno razmisljanje a ja sam recimo na poslu i bavim se sa 150 drugih stvari. Ne osjecam se duznom odmah odgovoriti, jednostavno tako bude isto tako nisam dostupna 24/7 i ne opravdavam se ako nisam odgovorila odmah a odgovor je bio ocekivan isti tren.

Od drugih ne ocekujem da odgovore isti tren na moju poruku. Ako je nesto hitno vjerojatno cu prvo poslati poruku, ako nema odgovora u x vremena onda cu nazvati.

Mada, kao sto oni znaju moje patterne kad sam dostupna, tako i ja znam njihove pa mogu prosuditi hoce li mi se netko odmah javiti ujutro ili je bolje da nazovem (ako je hitno) i isto tako kad ce netko odgovoriti na to sto sam vec poslala.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 00:41   #1206
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Nije stvar da to radiš jer si grozna, nego jer je to jezik koji razumiju.. dok to ne odradiš na njihovom jeziku ćeš vjerojatno dobivati takav tretman
A kad odradiš na njihovom jeziku, naljute se.

Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Usput, jedna od tih Joj, super sto si dosla, sad cemo se druziti osim sto me nijednom nije pozvala negdje kad sam tamo bila duze, a i zaboravila me pozvati na nesto vece na cemu je bilo dosta sire drustvo mi se nedavno javila da dolazi u grad u kojem zivim. Pitala je neke praktikalije, odgovorih, nikakav problem. Super, pa cemo se druziti. Naravno, nije se javila kad je eksli bila.
Slično i kod mene, žena, poznanica iz nekog prethodnog života, me je pitala x stvari za grad u kojem živim, te upute za ovo te za ono, uglavnom, dobro me izgnjavila, a kad je bila nije se udostojila ni poslati poruku, a kamoli se javiti da se vidimo. Slike s putovanja sam vidjela na fejsu.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 01:56   #1207
I ja sam ovoj vidjela slike na Fb-u

A sad si me sjetila isto tako na neku poznanicu iz proslog zivota. Pruzila joj se poslovna prilika provesti par mjeseci u gradu u kojem zivim i javi se ona jer kao ne pozna nikog drugog tko je tu zivio. Nema problema. Znam i sama kako je biti u njenoj poziciji i koliko znaci kad ti netko sa slicnim backgroundom moze odgovoriti na pitanja. I tako ja ispisala plahte teksta, super, hvala, kisi, bla, dosla, osla, javila se nije.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 02:29   #1208
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
I ja sam ovoj vidjela slike na Fb-u

A sad si me sjetila isto tako na neku poznanicu iz proslog zivota. Pruzila joj se poslovna prilika provesti par mjeseci u gradu u kojem zivim i javi se ona jer kao ne pozna nikog drugog tko je tu zivio. Nema problema. Znam i sama kako je biti u njenoj poziciji i koliko znaci kad ti netko sa slicnim backgroundom moze odgovoriti na pitanja. I tako ja ispisala plahte teksta, super, hvala, kisi, bla, dosla, osla, javila se nije.
Hahahaha, neki ljudi su stvarno napravljeni po špranci.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 10:25   #1209
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Ahahaha... Isuse.
Nisi bogom dana prijateljica, šta se roflaš ko lud na brašno. Ako odmah ne odgovoriš na poruku, to je deal breaker.

OT: Kod frendova probranih kao najkvalitetnije GMO sjeme ništa mi ne ide na živce osim kašnjenja. Nitko nije smor, nitko ne priča samo o poslu, nema emocionalnih vampira i negative. I is happy.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 10:30   #1210
Inače, naravno da pod ogovoriti odah ne mislim stati s autom sastrane, otici sa sastanka na poslu, baciti beby flasicu iz ruku.. nego situacije u kojima to čovjek zaista može, ali ne radi radi neega što nije neodgodivo na minutu..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 11:55   #1211
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Sad sam se sjetila jedne stvari koja me živcirala, a koju sam otvoreno raspravila sa frendicom.

Ima vrlo gadnu naviku. Ostavlja svugdje otvoren fejsbuk i skajp, ali svugdje. Čak nekad daje frendicama i kolegicama da koriste njen profil (wtf, odrasla žena), da malo browsaju feedom i da slobodno čačkaju po njenom računalu. I kao, pa što ako i bace oko na njene poruke i prepiske. Nema ona šta skrivat i nema ona problema ako joj drugi čitaju privatnost.
ne volim ljude sa stavom "nemam ja šta skrivati".
ovo je strašno što radi.

Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
I ja sam ovoj vidjela slike na Fb-u

A sad si me sjetila isto tako na neku poznanicu iz proslog zivota. Pruzila joj se poslovna prilika provesti par mjeseci u gradu u kojem zivim i javi se ona jer kao ne pozna nikog drugog tko je tu zivio. Nema problema. Znam i sama kako je biti u njenoj poziciji i koliko znaci kad ti netko sa slicnim backgroundom moze odgovoriti na pitanja. I tako ja ispisala plahte teksta, super, hvala, kisi, bla, dosla, osla, javila se nije.
jel takvom nekom kažeš nešto kasnije? praviš se da ne znaš da je već bio, pitaš kad će doći, promijeniš odnos..?

Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Inače, naravno da pod ogovoriti odah ne mislim stati s autom sastrane, otici sa sastanka na poslu, baciti beby flasicu iz ruku..
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:03   #1212
Ja još nikad nisam čula da nekome smeta ako mu netko ne odgovori isti moment( dobro, ne brojim ove u posesivnim vezama, to je drugi par čarapa), ljudima smeta ako nekome stalno trebaju sati, ponekad čak i dani da im se odgovori, a kao dobri su si s tom osobom, još kad se to stalno ponavlja s nekim osobama. Posebno ako poruka sadrži pitanje, nije baš praktično da nekoga pozoveš na kavu, a on ti se javi danima poslije...

Malo ljudi previše rade dramu oko toga, pa nije sad da netko očekuje da istu sekundu odgovoriš, ali isto tako ni danima poslije, ja nemam s tim problema, odg. kad vidim, postoje iznimke kad nisam dostupna pa to potraje, ali inače odgovaram u nekom normalnom roku, otkucati poruku je par sekundi posla.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:08   #1213
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Posebno ako poruka sadrži pitanje, nije baš praktično da nekoga pozoveš na kavu, a on ti se javi danima poslije...
Ako je pitanje relativno hitno i zahtijeva žuran odgovor, postoji telefonski poziv
Kao da su svi zaboravili za to.
Ako mi treba odgovor u roku od pola sata, zovem. Otkud ja znam da netko ne kuha ručak, ne kupa se, ne ševi se, ne čuje mobitel jer je u šopingu negdje...
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:29   #1214
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Ako je pitanje relativno hitno i zahtijeva žuran odgovor, postoji telefonski poziv
Kao da su svi zaboravili za to.
Ako mi treba odgovor u roku od pola sata, zovem.
Sejm hir!
__________________
Oronulost mi se dobro drži.
kukuriku is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:38   #1215
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
jel takvom nekom kažeš nešto kasnije? praviš se da ne znaš da je već bio, pitaš kad će doći, promijeniš odnos..?
Kako kome. Jednu sam pitala zasto se nije javila jer sam ju dotad smatrala nesto blizom, rekla je da je mislila da sam na godisnjem van grada Ne znam po cemu je to zakljucila jerbo godisnji spominjla nisam, slike na Fb nikakve stavljala nisam.

Promijenim odnos, mislim, ocito je odnos promijenjen, samo ja kasnim s updateom vlastitog ponasanja.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:47   #1216
Meni se dogodilo suprotno, da mi je u posjet došla frendica "da me vidi", ja sam bila presretna jer je puno ljudi bilo sklono najavljivat svoj dolazak, a malo ih je to i ostvarilo.
U obilazak grada je išla sama jer sam ujutro bila na faksu, a na kraju je ispalo da sam joj ostatak vremena poslužila za smještaj i kao pratnja za šoping (osjećala sam se kao oni siroti muškarci koji moraju sa ženom u dućane). Od nekakvog druženja i bondinga ništa.
I danas smo si ok, ali nismo bliske.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 13:50   #1217
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Ako je pitanje relativno hitno i zahtijeva žuran odgovor, postoji telefonski poziv
Kao da su svi zaboravili za to.
Baš. Ne znam šta je s ljudima, kao da su zaboravili razgovarati na telefon. Kad si malo bolje razmislim, pozivi su ono što odvaja prave frendove od poznanika. Frend će te uvijek nazvati bez beda. Or am I wrong?
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 14:11   #1218
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Frend će te uvijek nazvati bez beda. Or am I wrong?
Zapravo si u krivu, bar što se tiče mene i mog društva. I ja i moja najbolje frendice ne volimo pozive i kaj god možemo preko poruka ćemo tako i dogovoriti, ako se ne dogovaramo uživo.


Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 14:23   #1219
Kad mi pošalje poruku u pet ujutro. Majko mila, pa spavam!
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 15:17   #1220
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Ja još nikad nisam čula da nekome smeta ako mu netko ne odgovori isti moment( dobro, ne brojim ove u posesivnim vezama, to je drugi par čarapa), ljudima smeta ako nekome stalno trebaju sati, ponekad čak i dani da im se odgovori, a kao dobri su si s tom osobom, još kad se to stalno ponavlja s nekim osobama. Posebno ako poruka sadrži pitanje, nije baš praktično da nekoga pozoveš na kavu, a on ti se javi danima poslije...

Malo ljudi previše rade dramu oko toga, pa nije sad da netko očekuje da istu sekundu odgovoriš, ali isto tako ni danima poslije, ja nemam s tim problema, odg. kad vidim, postoje iznimke kad nisam dostupna pa to potraje, ali inače odgovaram u nekom normalnom roku, otkucati poruku je par sekundi posla.
Ovo se meni baš neki dan dogodilo. Jedna frendica je uvijek u nekoj gužvi (nije mi jasno kakvoj, radimo isti posao, ja čak na dva mjesta, ona neudana - živi sama, ja udana, ali ne drobim jer smo svi različiti). To je onaj odnos gdje se možemo ne vidjeti mjesecima, ali znam da na nju mogu računati i da kad se nađemo, kao da smo jučer na kavi bile.

Uglavnom s njom druženje dogovorit je neviđena jebada pa sam odlučila kada sam u prilici, samo joj poslati poruku 'kava?'. Prođe, prođe, ne, ne! Nema ljutnje ni drame ni sa čije strane. I šalje ona meni kako joj nisam odgovorila na poruku. Ja nemam pojma o čemu se radi jer nema niti jedne poruke na WAu prije toga kad kraljica meni screenshota moje zadnje pitanje 'kava?' i njezin odgovor 'ne znam, možemo se dogovorit!' negdje sredinom 2. mjeseca. Naravno da sam ja jednom u međuvremenu čistila sve poruke.
mirtochka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:39.