Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2017., 18:52   #3781
Quote:
fleur amour kaže: Pogledaj post
Bila sam prije par godina kod privatne psihologice ... i sve pet, draga je ženica i pristojna, ali ona se samo smješkala, i kimala glavom, tu i tamo postavila neko beznačajno pitanje, tako da sam zaključila da gubim vrijeme kod nje...
Želim konstruktivan razgovor a ne smješkanje... dijalog a ne monolog.

Mislim super, savršeno zanimanje... sjediš, smješkaš se, tu i tamo nešto pitaš... i uzmeš 250 - 300 kn
Pa i ja bi tako ...
tako sam i ja imala prvo loše iskustvo, pa krenula kod psihoteraputa baš, hzzo, na radio bio čovjek, divan krasan, a terapija nema veze s ničim.
jednostavno je previše ljudi preko hzzo a da bi mogli raditi išta kvalitetno. to je doduše moje iskstvo sa rebrom kriznima i dom zdravlja centar.
kad mi je voda došla do grla, ponovo sam probala privatno, pomirila se sa 1000 kn mjesečno, i bingo. sada vidim što je prava terapija, i teraput. to btw mora biti netko školovan ali i da mu je to poziv!
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 08:18   #3782
Quote:
fleur amour kaže: Pogledaj post
Moja 'nerealnost' proizlazi iz normalnih zahtjeva, traženja jednog normalnog ljudskog prisupa koji očito ne prolazi u ovom 'realnom' svijetu.
Ne znam kome uopće može pomoći takva terapija koja se danas nudi.
(čast izuzecima, kojeg možda jednog dana pronađem ...).
1tema

2U čemu je razlika između psihoterapije i psihološkog savjetovanja.



"Ciljevi psihoterapije i savjetovanja su različiti, proces u psihoterapiji je obično duži i način rada drugačiji. Savjetovanje je proces podrške i pomoći osobi da riješi neki probem, životnu situaciju, više je usmjereno na nošenje s problemom nego na razvoj i promjenu ličnosti ; uključuje konkretne intervencije s ciljem prihvaćanja odgovornosti za problem, poboljšanja razumijevanja problema, usvajanja novih načina djelovanja i bivanja u odnosima.

Savjetovatelj je u svom načinu rada i intervencijama ponekad direktivniji od psihoteraputa, a savjetovanje ne uključuje liječenje i dublje promjene ličnosti. Psihoterapija je proces liječenja usmjeren na promjene, rast i razvoj ličnosti ; klijent "radi na sebi" eksperimentira, osvještava, upoznaje, sebe, uči preuzeti vlastitu odgovornost, rješavati probleme, izraziti sebe, brinuti se o sebi, prihvatiti sebe i svoje autentične potrebe , želje, potencijale; u psihoterapiji se simptomi i neugodne situacije s kojima klijent dolazi tretiraju kao motivatori za rast i razvoj; nije cilj što prije ih se "kirurški"riještiti , već ih suštinski razrješiti - to je vrlo uzbudljiv, kreativan proces u kom je klijent stvarni vodič, a terapeut facilitator klijentovog procesa, osoba koja stvara uvjete da se klijet može razviti, osloboditi i ostvariti."
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 08:17   #3783
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Onima koji misle da im ne može, sasvim sigurno ne može. Zdravstvo je takvo kakvo je, ljudi se mogu jedino pomiriti s time po principu 'uzmi ili ostavi'.

Gledaj, nemoj me krivo shvatiti, dobronamjerna sam ovdje iako zvučim možda oštro: ljutiš se na nečiju struku i omalovažavaš je pomalo (pa i ja bi tako; može, školuj se 5 godina samo za dodatnu edukaciju u psihoterapiji, pa naplaćuj) bez znanja o tome zašto je to tako izgledalo dok u isto vrijeme želiš pomoć te iste struke, ne da ti se tražiti pravog terapeuta jer to iziskuje trud, očekuješ da ti zdravstvo kaže tko bi tebi odgovarao - zdravstvo ne može znati tko bi tebi odgovarao jer je to jako individualno, očekuješ savjete na terapiji (ovdje ćeš imati neugodan susret s realnošću ako dođeš kod psihodinamski orijentiranog, a oni su uglavnom u sektoru javnog zdravstva; očekuj često dinamiku dijaloga koji bi imala s ukrasnom biljkom). I tak.
Hvala ti koristi mi i ovakav pristup, spuštanja na zemlju. Iako, sve ja to znam. Što me opet nije spriječilo da osjetim frustraciju i nemoć u situaciji kad mi treba pomoć, a moram se boriti sa sustavom. Ali, welcome to the club. Znam da je mnogima tako, a bore se s puno većim problemima nego što su moji. Cijenim tvoje mišljenje, hvala još jednom.
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 08:23   #3784
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
tako sam i ja imala prvo loše iskustvo, pa krenula kod psihoteraputa baš, hzzo, na radio bio čovjek, divan krasan, a terapija nema veze s ničim.
jednostavno je previše ljudi preko hzzo a da bi mogli raditi išta kvalitetno. to je doduše moje iskstvo sa rebrom kriznima i dom zdravlja centar.
kad mi je voda došla do grla, ponovo sam probala privatno, pomirila se sa 1000 kn mjesečno, i bingo. sada vidim što je prava terapija, i teraput. to btw mora biti netko školovan ali i da mu je to poziv!
Hvala ti na komentaru
To sam i sama skeptična, da će me preko hzzo odraditi kao na traci jer vani čeka još XX ljudi. Nisu oni krivi, kad je previše bolesnih ...
Baš mi je drago si potrefila tog privatnog, jer ja sam dala hrpu love ono kad sam išla, i ništa mi nije koristilo.. nisam osjećala nikakav napredak.
Sad kad sam prespavala odluke, možda se ipak odlučim za nekog privatno ...
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 08:25   #3785
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
1tema

2U čemu je razlika između psihoterapije i psihološkog savjetovanja.



"Ciljevi psihoterapije i savjetovanja su različiti, proces u psihoterapiji je obično duži i način rada drugačiji. Savjetovanje je proces podrške i pomoći osobi da riješi neki probem, životnu situaciju, više je usmjereno na nošenje s problemom nego na razvoj i promjenu ličnosti ; uključuje konkretne intervencije s ciljem prihvaćanja odgovornosti za problem, poboljšanja razumijevanja problema, usvajanja novih načina djelovanja i bivanja u odnosima.

Savjetovatelj je u svom načinu rada i intervencijama ponekad direktivniji od psihoteraputa, a savjetovanje ne uključuje liječenje i dublje promjene ličnosti. Psihoterapija je proces liječenja usmjeren na promjene, rast i razvoj ličnosti ; klijent "radi na sebi" eksperimentira, osvještava, upoznaje, sebe, uči preuzeti vlastitu odgovornost, rješavati probleme, izraziti sebe, brinuti se o sebi, prihvatiti sebe i svoje autentične potrebe , želje, potencijale; u psihoterapiji se simptomi i neugodne situacije s kojima klijent dolazi tretiraju kao motivatori za rast i razvoj; nije cilj što prije ih se "kirurški"riještiti , već ih suštinski razrješiti - to je vrlo uzbudljiv, kreativan proces u kom je klijent stvarni vodič, a terapeut facilitator klijentovog procesa, osoba koja stvara uvjete da se klijet može razviti, osloboditi i ostvariti."
Hvala ti

Pročitat ću teme s linkova. Nisam ni znala da postoji psihološko savjetovanje, odvojeno od psihoterapije ...
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 09:49   #3786
Molim preporuku za psihoterapeuta u Zagrebu koji se bavi seksualnim problemima, konkretno erektilna disfunkcija. Može i privatno, bitno mi je da se ne čeka mjesecima na prvi razgovor i da mi se terapeut može stvarno posvetiti. Napravio sam sve moguće pretrage i problem nije organskog porijekla.
SadPanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 13:37   #3787
Molim preporuku za psihijatra voljnog propisati lijekove zbog kroničnog nedostatka koncentracije.

Lokacija Zagreb


Hvala, može i na pm.
Ehra-Lessien is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 08:24   #3788
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Da, nerealna si. Ne samo koje su mogućnosti zdravstva. Imaš nerealnu sliku terapije općenito.
Vraćam se na ovaj komentar ...
Već par dana čitam iskustva ljudi s psihoterapijom, što kod privatnika, što preko hzzo, i sam smisao i način provođenja same terapije mi je sad jasniji i imam malo realniju sliku toga.
Zaključila sam da to nije za mene, morat ću naći drugi način rješavanja svojih problema.
Iskustvo me poučilo da ne smijem ići na blef, bez prethodnog informiranja i proučavanja same materije, o čemu god se radilo.
Tako da mi je drago da sam pričekala, razmislila, i naučila nešto.
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 08:27   #3789
rejoflajt, puno si mi pomogla s ovim linkovima
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 20:58   #3790
Quote:
fleur amour kaže: Pogledaj post
rejoflajt, puno si mi pomogla s ovim linkovima
http://www.hpsg.hr/psihoanaliticari/

popis psihoterapeuta u hr
https://www.savez-spuh.hr/registar/

psihoterapijske udruge:

https://www.savez-spuh.hr/udruge/

PSIHOANALIZA I PSIHOANALITIČKA PSIHOTERAPIJA
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 16:41   #3791
KBT ZADAR

Molim preporuku ili iskustva (moze i u PP) sa psihijatrima u ZADRU. Panicni poremecaj, anksioznost. Radi li tko KBT?
Zenmai is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 11:38   #3792
Quote:
Zenmai kaže: Pogledaj post
Molim preporuku ili iskustva (moze i u PP) sa psihijatrima u ZADRU. Panicni poremecaj, anksioznost. Radi li tko KBT?
Ako može isto preporuka za Zadar...radi se o težoj depresiji...može i na pp ili tu kako god...
anotherfool is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 00:04   #3793
Dakle na kojeg god psihijatra naletim, svaki mi pravi probleme s terapijom, blagog pojma nemaju, pišu mi neke svoje gluposti koje mi ne odgovaraju, imam osjećaj kao da sam krava koja je došla kod veterinara, makar veterinari bar znaju što rade za razliku od ovih koji se igraju s pacijentovim mozgom kao da je njihovo privatno igralište, što praktički i jest.

Navlačim se s njima godinama i gubim vrijeme, da sam si sam naručivao lijekove već bih odavno bio super. I ovo što sad uzimam i odgovara mi sam si dobrim dijelom sam našao i predložio ili našao onog tko je htio pisat, te si prilagodio vrijeme i dozu.

Zagreb, po mogućnosti Rebro. Može i na pp.
psywhatdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 18:11   #3794
Di i kako prijaviti psihologa za los rad?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 21:01   #3795
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Di i kako prijaviti psihologa za los rad?
Hrvatskoj psihološkoj komori, dopisom, mailom.

Quote:
psywhatdo kaže: Pogledaj post
Dakle na kojeg god psihijatra naletim, svaki mi pravi probleme s terapijom, blagog pojma nemaju, pišu mi neke svoje gluposti koje mi ne odgovaraju...
nadam se da ćeš dobiti preporuku za Rebro koju tražiš, no s ovakvim stavom ostavljaš dojam teškog i nesuradljivog pacijenta/klijenta. psihijatri ne pišu ono što nama odgovora il neodgovara, već ono kako jeste. a to kak ojeste nama se ne mora nimalo svidjeti.
nadam se da ćeš pronaći nekog tko ti odgovara, te da će ti otpori koje imaš popustiti. sretno.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 10:09   #3796
Preporuka dobrog psihijatra ili psihologa osijek

Pozdrav ljudi! E ovako zanima me preporuka za dobrog psihijatra i psihologa u osijeku. Ako netko ima iskustva s tim nek pise
maliskandal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 09:33   #3797
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
Znas mozda sto bih trebala sve navest?
Koliko detaljno i to.


Quote:
nadam se da ćeš dobiti preporuku za Rebro koju tražiš, no s ovakvim stavom ostavljaš dojam teškog i nesuradljivog pacijenta/klijenta. psihijatri ne pišu ono što nama odgovora il neodgovara, već ono kako jeste. a to kak ojeste nama se ne mora nimalo svidjeti.
nadam se da ćeš pronaći nekog tko ti odgovara, te da će ti otpori koje imaš popustiti. sretno.
Ne slazem se bas.
Psihijatri pisu ono sto misle *kako jest*.
No bas imam u planu otvaranje teme u vezi toga.
Sire slike i koliko mi sami navedemo doktora na "krivi trag".

Meni su dijagnosticirali sve od "nije ti nista" do f33.3 u fazi kad sam imala izrazene OCD simptome.

O lijekovima i neprimjereno teskim dozama da ni ne pricam. Samo primjera radi, ja sam u tom periodu pila 12 mg risseta (AP), 20 mg Seroxata (AD), 2,5 mg helexa i akineton, a doktor nije uzeo u obzir i reglan.
Na 45 kila zive vage .
S tim da na moje "ne osjecam se bolje" jedino sto je radio je dizao doze AP i helexa.

I ne, nije se radilo niti o mladom doktoru niti o nekome u bolnici. Neiskustvo i prezaposlenost se time moze eliminirat.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 20:39   #3798
Quote:
psywhatdo kaže: Pogledaj post
Dakle na kojeg god psihijatra naletim, svaki mi pravi probleme s terapijom, blagog pojma nemaju, pišu mi neke svoje gluposti koje mi ne odgovaraju, imam osjećaj kao da sam krava koja je došla kod veterinara, makar veterinari bar znaju što rade za razliku od ovih koji se igraju s pacijentovim mozgom kao da je njihovo privatno igralište, što praktički i jest.

Navlačim se s njima godinama i gubim vrijeme, da sam si sam naručivao lijekove već bih odavno bio super. I ovo što sad uzimam i odgovara mi sam si dobrim dijelom sam našao i predložio ili našao onog tko je htio pisat, te si prilagodio vrijeme i dozu.

Zagreb, po mogućnosti Rebro. Može i na pp.
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
nadam se da ćeš dobiti preporuku za Rebro koju tražiš, no s ovakvim stavom ostavljaš dojam teškog i nesuradljivog pacijenta/klijenta. psihijatri ne pišu ono što nama odgovora il neodgovara, već ono kako jeste. a to kak ojeste nama se ne mora nimalo svidjeti.
Uf...dakle, ovako.

Naravno da ostavljam takav dojam, zato ću morat biti manipulativniji jer se tako najbolje dobije ono što hoćeš od onog tko te drži u kavezu.

Psihijatri bi morali imati isključivo savjetodavnu ulogu za onog tko smatra da ih treba, a nas ostale pustiti na miru i osloboditi tržište crony mafije (država koja ljude drži u ropstvu i pljačka ih, te farmaceutska industrija koja je prilagodila poslovanje tim uvjetima, na štetu pacijenata).

Psihijatrima je prvenstveno u interesu imati sigurno radno mjesto i pacijente koji ne dovode u pitanje njihov autoritet i "znanje", a ne izliječenje pacijenata. Izliječenje bi im bio prioritet kad bismo imali slobodno tržište, i ljude koji bi vjerovali samo svom zdravom razumu. Ovako doslovno imamo pokusne kuniće bez prava glasa, što odgovara liječničkom lobiju sa skupo plaćenim (na ovaj ili onaj način) diplomama, državi (robovlasnicima) i trgovcima, a najmanje pacijentima.

Pazi, u Americi se masovno izdaje lijek za ADHD kojeg ovdje niti jedan psihijatar ne želi propisat, osim 2 specijalista, a i oni su jako oprezni.
Očito netko radi jako krivo.

Lijek koji se pojavi na tržištu tek nakon određenog niza godina biva masovno propisivan u nekoj zemlji, jer nitko ne želi iskočiti iz okvira i ugroziti svoj položaj, toliko je jak konformizam.

Nakon 20 godina oni shvate da je neki lijek za biopolarni dobar i za anksioznost, pa ga onda i za to počnu propisivat.
Zašto ogromnom broju pacijenata odgovara jedna vrsta lijeka, a najčešće se propisuju drugi iz skupine, iako ih obično prate nuspojave? Znaš li kolika je lova tu u igri, i što bi se desilo kad bi se toliki broj lijekova manje prodavao?

Jedan poznati psihijatar mi odmahuje rukom na neki novi lijek (valjda jer mu se ne da bakćat tim), a kad sam došao kod druge mi ga je normalno propisala. Očito netko pojma nema.

I da dalje ne nabrajam...

Da sam ih slušao, bio bih loše, ali srećom sam se prilagodio, prilagodio sam sebi doze i isprobavao svašta dok nisam našao lijekove, vrijeme uzimanja i količine koje mi najbolje odgovaraju. Psihijatri mi to nikad ne bi tako pisali, ako i bi, onda bi u teoriji nakon puno godina, budući da me naruče jednom mjesečno u najboljem slučaju, a i onda nisu skloni mijenjanju ničeg što ispada iz okvira uobičajenog (jer rade onako kako se inače radi, a ne onako što je najbolje za pacijenta).

Može li mi netko odgovoriti zbog čega pacijent ne bi mogao uzimati dva različita anksiolitika (ili neka druga lijeka) u različito vrijeme tijekom dana, umjesto jednog, na kojeg će se prije navući (budući da ga uzima tijekom cijelog dana)?

Ja ću se sad natezati s njima još godinu dana, ali ću doći na svoje, a sve te moje "preglede" koji traju po 10 min. i sastoje se od pitanja "kako ste?" ćete vi neki koji radite u realnom sektoru masno platit, jer imamo takvu divnu socijalnu državu koja nas mazi i pazi.

Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
nadam se da ćeš pronaći nekog tko ti odgovara, te da će ti otpori koje imaš popustiti. sretno.
Hvala. Moji otpori će neće popustiti nikada, ali nakon što dobijem još neke lijekove koji mi odgovaraju i trebaju neću više imat posla s njima (ipak zahvaljujući tome što bi totalna kontrola iziskivala previše resursa i napora, pa mogu očekivat da će mi liječnik opće prakse kao i dosad samo nastaviti pisat ono što imam zadnje napisano u terapiji).

Zadnje uređivanje psywhatdo : 07.05.2017. at 21:03.
psywhatdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 20:48   #3799
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Znas mozda sto bih trebala sve navest?
Koliko detaljno i to.




Ne slazem se bas.
Psihijatri pisu ono sto misle *kako jest*.
No bas imam u planu otvaranje teme u vezi toga.
Sire slike i koliko mi sami navedemo doktora na "krivi trag".

Meni su dijagnosticirali sve od "nije ti nista" do f33.3 u fazi kad sam imala izrazene OCD simptome.

O lijekovima i neprimjereno teskim dozama da ni ne pricam. Samo primjera radi, ja sam u tom periodu pila 12 mg risseta (AP), 20 mg Seroxata (AD), 2,5 mg helexa i akineton, a doktor nije uzeo u obzir i reglan.
Na 45 kila zive vage .
S tim da na moje "ne osjecam se bolje" jedino sto je radio je dizao doze AP i helexa.

I ne, nije se radilo niti o mladom doktoru niti o nekome u bolnici. Neiskustvo i prezaposlenost se time moze eliminirat.
Mogu samo mislit kako ti je. Pretpostavljam da su tebe nakljukali jer im se to činilo najsigurnijom varijantom, a meni recimo daju manje ili samoinicijativno počnu smanjivat "jer se to tako radi", a to što ću biti anksiozan i još svakakav im neće ugrozit ni radno mjesto niti plaću.

Evo ako netko zna nekog tko voli propisivat jače doze svačega i tko je više usmjeren na farmakoterapiju (s tim sam ok da uđem unutra par min. i da mi samo propiše lijekove, više od njih niti ne očekujem, samo da mi ne prave probleme s lijekovima i ja zadovoljan), molio bih preporuku. Jer će mi takav napravit manje štete nego ovi prvi (budući da ništa ne moram uzimat ako mi je previše, a ako mi je premalo onda bi moglo biti loše).
psywhatdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 19:37   #3800
Opčenito dobar terapeut je onaj ( pričam kad su idealni uvjeti = ima se vremena za prave seanse ) :klap:
OnaJ koji kad skuži na pacijentu da je seansom došao do vrela -izvora temeljne traume ( ona koja život kroji ) a vidi po reakciji da pacijent ne može provarit traumu ikskusni empatični terapeut zatvara seansu i daljnje skidanje obrana i daje samo suport za vračanje u funkcionalno stanje , te čeka da pacijent ojača kao osoba , ostavlja i pamti otkriveno za te dane u budučnosti
Ima nadobudnih šeptrlja koji raskopaju čovjeka bez reda i sistema pa ga onda moraju hipnotizirat tabletama
Zato ne vjerujem u neke tečajeve za terapeute jer to je poziv , ne zanimanje
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:30.