Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Pogledaj rezultate ankete: Mislim da će vozačku titulu ove godine uzeti:
Hamilton 7 35.00%
Vettel 13 65.00%
Glasovatelji: 20. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2017., 11:58   #221
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Otkad je Senna bolji vozač od Prosta pa si donio taj zaključak za Hamiltona ?

Vidjeti ćemo kroz sezonu tko je kalkulant, a tko nije i kako će se stvari odigrat, naravno ako Mercedes i Ferrari budu stalno u egalu, a ako se i RB pridruži bit će veselo.

Ja se uglavnom radujem ovoj sezoni, napokon imamo pravu borbu. Nisam je vidio godinama.



Hamilton i Vettel nisu zapravo nimalo slični, Vettel je veliki radnik, pa taj čovjek zna skoro svaki aspekt svoga bolida, ide na sva testiranja, povučen je iz medijskog svijeta itd. itd.

Hamilton on the other hand...
I Hamilton je radnik i zna sve aspekte bolida, i upravo je sto se toga tice hvaljen od strane struke, izuzetno kvalitetan razvojni vozac sa jako dobrim feedbackom.

Ostavi po strani Hamiltonov privatni zivot, to sto je pod reflektorom medija ne znaci ama bas nista.

Ovo za Sennu je davno prozvakana tema, i da unistio je Prosta u istom bolidu, ostavi se bodova sinek i takvih gluposti, Prost je mogao biti ispred samo ako je Senna odustao, u jako malo slucajeva je bilo drugacije. I ne nije to mitomanija barem ne sa moje strane jer sam navijao za Prosta.

Vettel kalkulant?, Vettel izrazito pametan?, oces da ti linkam 20-30 primjera koji te demantiraju, Vettel je jednako sirov kao Hamilton i niti malice nije kalkulantniji od njega,a bogami ni smireniji.
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:55   #222
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
I Hamilton je radnik i zna sve aspekte bolida, i upravo je sto se toga tice hvaljen od strane struke, izuzetno kvalitetan razvojni vozac sa jako dobrim feedbackom.

Ostavi po strani Hamiltonov privatni zivot, to sto je pod reflektorom medija ne znaci ama bas nista.

Ovo za Sennu je davno prozvakana tema, i da unistio je Prosta u istom bolidu, ostavi se bodova sinek i takvih gluposti, Prost je mogao biti ispred samo ako je Senna odustao, u jako malo slucajeva je bilo drugacije. I ne nije to mitomanija barem ne sa moje strane jer sam navijao za Prosta.

Vettel kalkulant?, Vettel izrazito pametan?, oces da ti linkam 20-30 primjera koji te demantiraju, Vettel je jednako sirov kao Hamilton i niti malice nije kalkulantniji od njega,a bogami ni smireniji.

Oćeš da te prosvlijetlim jednom činjenicom. Svjedoci smo da Mercedes ždere gume, a Ferrari nije, što im u uvjetima utrke donosi ogromnu prednost. 2016. Vettel radi sve Pirelli testove, Hamilton partija po Americi.

https://www.motorsport.com/f1/news/h...y-time-890111/

Kaže Lujo da su mu testiranja guma gubitak vremena

Vettel je svjestan da je 2017. za njega počela još prošle godine, Luji to i sad nije jasno.
Case closed.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 13:13   #223
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Oćeš da te prosvlijetlim jednom činjenicom. Svjedoci smo da Mercedes ždere gume, a Ferrari nije, što im u uvjetima utrke donosi ogromnu prednost. 2016. Vettel radi sve Pirelli testove, Hamilton partija po Americi.

https://www.motorsport.com/f1/news/h...y-time-890111/

Kaže Lujo da su mu testiranja guma gubitak vremena

Vettel je svjestan da je 2017. za njega počela još prošle godine, Luji to i sad nije jasno.
Case closed.
Jer znas zasto su testiranja guma bila gubitak vremena?.

Kako to Merc zdere game, imaju male probleme sa zadnjim krajem i to je to, vjerojatno ce to brzo rijesiti ako vec nisu na ovim sad testovima.

Luji je sve kristalno jasno i vec vidim da mislis da ce Vettel ove godine biti bolji iako sezona jos nije ni pocela kak spada a ja vidim da su prilicno izjednaceni, ljepo je siriti optimizam ali malo si uranio, cca 1-2 mjeseca.

Hamilton moze partijati po Americi ali to ga nece sprijeciti da da svoj max i da dobije Vettela
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 13:26   #224
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Jer znas zasto su testiranja guma bila gubitak vremena?.
Riječima Sebastiana Vettela, svaka prilika za boravak u bolidu nije gubitak vremena i prilika je da nešto novo naučim. To je švabo
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 16:53   #225
Tako je, slažem se. Hamilton je tu malo zaspao, kolko god je partijaner, nekako me je iznenadio da tu toliko fuša. A očito to nije bio gubitak vremena
renato2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 18:50   #226
Momci malo ste se pogubili, Hamilton je odradio taj test i onda izjavio
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 19:30   #227
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Momci malo ste se pogubili, Hamilton je odradio taj test i onda izjavio
Nije ga odradio jer se "nije osjećao dobro".
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 19:56   #228
Ćemo napravit novu anketu na ovoj temi i stavit samo ove za koje znamo da bi mogli postati prvaci?
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 19:58   #229
Quote:
Dorian.Gray kaže: Pogledaj post
Ćemo napravit novu anketu na ovoj temi i stavit samo ove za koje znamo da bi mogli postati prvaci?
Može
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 20:41   #230
Gledam ove glupe novinare kako i dalje spominju pretjecanja.


Prošle godine u Bahrainu ih je bilo 50, ove godine 14, koja je bolja utrka ? Simple as that.

Nije kvantiteta nego kvaliteta.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 23:23   #231
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Nije ga odradio jer se "nije osjećao dobro".
, kad je test nebitan , koji k.. testirati gume na starom bolidu koji je preinacen da izgleda ko novi, gubljenje vremena , za to postoje test vozaci!!
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 20:56   #232
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Zato kaj je Ham u tom krugu na koji ti aludiras bio u prometu a i davno prije je pustil gas jer je video da nema sanse, da je utrka trajala jos 5 krugova onda bi mogli gledati usporedna vremena, i ne sumnjam da bi ovaj bio Vettelu negdje u difuzoru.

Netko je rekao da je Ham imao novije gume, ok, ali ne bas puno krugova novije, covjek je skinuo realno Vettelu i Bottasu 20 sekundi u jednom stintu, ako Vettela izuzmemo koji vjerojatno nije isao max ostaje Bottas kojem je Hamilton ne samo skinuo cca 10 sekundi nego ga je jos ostavio 14 sekundi do kraja.

Osim guma netko je spomenuo i praznu stazu, imao je jednako praznu stazu kao i ova dvojica ispred.

Gledati ste cudo, gledati ste jurnjavu bez stednje guma i goriva, a ja vas uvjeravam da Hamilton koji ne mora stedjeti gume i gorivo je trenutno no1 vozac u f1 i u takvim nekalkulantskim uvjetima je nenadmasan.

Netko je spomenuo Roseberga, naravno da je isti svemirski brod za Bottasa i onog pijanog Raikkonena, taj bi ako nista drugo bio na Poleu bez kompromitiranja set-upa za utrku, sto puta vam naglasavam, Roseberg je tokom cijele svoje karijere bio kvalifikacijski alien, i upravo u tom podrucju lezi njegova nadmoc nad Bottasom cak i kad bi imali jednak race pace a nemaju ni to.
Bem ti mitomaniju
Jebate ti si rođen u krivo vrijeme, neko bi ti još i vjeroval u te mitove prije 30 godina kad eto podataka baš i nije bilo okolo javno dostupnih sam tak, no danas ti to više baš i ne prolazi sam tak...
Halo pa nije ovo alternativa pa da pričamo o nečemu kaj možda je ili nije

Ono jadni naš Hamitlon je bio u prometu a Vettel kao eto prije toga nije
Hamilton vs Vettel
Ajd malo pogledaj zadnjih par krugova...
Hamo još nije bio u nikakvom prometu u 53-54 krugu pa mu vremena baš i nisu nekaj silno brža od Vettelovog u 55 krugu, dakle mogel mu je eventualno skidat 2-4 desetinke po krugu, a koliko ja znam matematiku 5 krugova bi značilo drek na šibici sa takvom razlikom...
20 možda i bi nekaj, al 5 baš ništa...

I ne Hamilton i Vettel nisu bili u istom prometu dragi moj Mario, jer eto Hamo baš i nije do kraja prestigao sve kao i Vettel...
pošto su neki čak i odustali prije nego je Hamo došao do njih, recimo Alonso i Ericsson

Ne baš puno krugova novije gume...
Samo 8 krugova novije od Vettela i samo 11 krugova novije od Bottasa, al da to je sitnica

Gledal si ti al imam filing da baš i nisi videl...
Mercedes je imao potpuno drugačiju taktiku za Bttasa i Hamiltona i ništ više.
Bottas brz u kratkom stintu u sredini, a spor u razvučenom stintu na kraju...
S druge strane Hamilton spor u razvučenom stintu u sredini kad se eto i kilavio iza Bottasa, a upravo zbog toga jako brz u skračenom stintu na kraju...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 21:10   #233
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Pa Vettel je genije i vanzemaljac , kaj to mjenja ?

U nekim stvarima je bolji od Hamiltona u nekim losiji , sve skupa prilicno blizu.

U divljanju na stazi kad netreba stedjeti gume i gorivo je mozda malcice iza.
Malčice iza kažeš...

Po pitanju naganjanja je Vettel za sve skupa na gridu genijalac kakav se viđa samo jednom u generaciji, da čak i u odnosu na Hamiltona...
Jedino kaj on to ne radi bez veze i razloga, nego onda kad eto treba i kad to ima smisla

Pogledaj si Singapur 2013 pa se javi...
http://en.mclarenf-1.com/index.php?p...nando%20Alonso
Vettela totalno izjebao SC na stazi odmah iza Boxa i svi skupa po redu uvjereni da je pobjeda otišla u tri pm...
A onda buuuum takva nevremena od 31 do 44 kruga da je kompletnu ekipu koja je profitirala sa promjenom guma pod SC-om uključujući i momčadskog kolegu u istom bolidu ostavio iza sebe i zaradio si jedan box više u odnosu na sve njih...
Ono furiozan tempo u kojem je nabio više od 25 sec prednosti ispred svih u samo 13 krugova
2 jebene sekunde brži od svih na stazi u svakom od tih 13 krugova i to na medium gumama, a ne na SS-u ili softu...
I to ne u nekoj onak li-la utrci nego u uličnoj utrci koja je itekak zahtjevna po pitanju koncentracije i kondicije...

I kaj o tome imaju reč britanski mediji ?
Oni eto odmah krenu sa teorijama zavjere o tome kak je Vettel na bolidu imao TC i kaj ti ja znam kaj sve ne...
A sve to na temelju laprdanja u stilu oni su čuli za nekog lika koji je čuo iz nekakvog WC-a na 3 katu zgrade da Vettel na bolidu ima TC

Zadnje uređivanje The Best F1 Driver : 22.04.2017. at 21:39.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 21:29   #234
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
http://www.gptoday.com/full_story/vi...s_good_for_F1/

Evo imas ovdje u tekstu osvrt na Vettelove vozacke sposobnosti.

Onaj gore tvoj upis je fanbojizam.
A britanci eto nemaju pojma kaj je to fanbojizam kad je u pitanju englez vs švabo ili u principu englez vs bilo tko
Ništ mora da su oni u pravu i da je eto čak i STR bio dominantan bolid rađen samo i isključivo za Vettela,
ono preradiše ga odmah u pol sezone 2007 isključivo i samo prema Vettelu

Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
, kad je test nebitan , koji k.. testirati gume na starom bolidu koji je preinacen da izgleda ko novi, gubljenje vremena , za to postoje test vozaci!!
Zanimljivo kak je to eto totalno bez veze...
Još zanimljivije da Vettel u ovoj Pirelli eri eto DVA puta ide testirat gume koliko god može, jedan i jedini vozač od svih koji je eto proveo vrijeme u Pirellievoj tvornici još davnih dana kad su se pojavili
Pozvali sve po redu, a došao samo Vettel, ostali zaključili da je to eto bedastoća...

I gleč ti čuda Vettel u cijeloj Pirelli eri eto jest jedan od vozača koji najbolje čuva gume, al da mora da je zasluga toga isključivo bolid rađen isključivo prema Vettelu

Takaj zanimljivo da su miljama od svih ostalih gleč li čuda 3 bolida koji su testirali ove nove Pirelli gume...
Zašto li su pobogu odjednom Williams i FI toliko daleko od ostatka te ekipe, to se naravno nisi pital...

Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
I Hamilton je radnik i zna sve aspekte bolida, i upravo je sto se toga tice hvaljen od strane struke, izuzetno kvalitetan razvojni vozac sa jako dobrim feedbackom.

Ostavi po strani Hamiltonov privatni zivot, to sto je pod reflektorom medija ne znaci ama bas nista.
Hamilton je u principu daleko najsličniji Kimiu, al ono jako sličan...izrazito talentiran i brz, a za sve ostalo ga boli kita...
Bitna razlika je u tome da Hamilton za sad još uvijek ne cuga barem ne koliko znamo i vidimo, no nebi začudilo da počne...

Priču o hvaljenju struke i feedbacku zaboravi, to je PR spika za svakog vozača...
Bit je onog kaj se jasno vidi kroz rezultate, kroz pojavljivanja na testovima i.t.d.
a ti pokazuju da je u Mečki radnik bio Rosberg i da je on davao feedback...
Naime malo čudno da je Mečka laganini počela tonut odkad Rosberga nema, a Hamo daje odličan feedback...

Zadnje uređivanje The Best F1 Driver : 22.04.2017. at 21:42.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 22:49   #235
Vise gluposti u svom zivotu nisam procitao i susdrzati cu se ikakvih komentara!!

The End, za mene je ova rasprava zavrsena a i iskreno boli me kifla za Hamilton vs Vettel.

Idem gledati Nascar, Indy, i Supercarse i to tim redosljedom.

Jedno ce vam biti uskoro jasno, Vettel nemoze biti svjetski prvak sa podjednakim bolidom kao Hamilton, nemoze biti ni prvak protiv Hamiltona ako ima malo brzi bolid.

Moze biti prvak u gore dva slucaja samo ako Mercedes bude nepouzdan a to se nece desiti.

Dakle svjetski prvak za 2017 je unaprijed jasan!!
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"

Zadnje uređivanje mario550 : 22.04.2017. at 23:21.
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 23:49   #236
A čuj... Mada bi me zbog sporta i zbog srčanih Ferrarista veselilo da crveni pobijede, ja isto Hamu dajem nešto više šanse zbog te sirove brzine i zbog toga jer više vjerujem Mercedesevu nego Ferrarijevu napretko kroz sezonu. Ali opet, lani ga je razvalio Rosberg u istom autu, a nitko me neće uvjeriti da je i Rosberg bolji od Vettela. Jednostavno Ham nije uvijek onako ubojit kakav zna bit kad mu je mentalna stabilnost na visokoj razini.

Evo rezultata zimske ankete, idem sad stavit novu jer je jasno da se igra svela na dva igrača.
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 00:31   #237
Glasam za Vettela.

Isto tako mislim da ce u slucaju da Vettel bude prvak Mercedes nabit Hamiltona cipelom u dupe i naglavace ga izbacit iz ekipe bez obzira na ugovor i dovesti Alonsa, cak sam se spreman i kladit u to, evo recimo nudim 10€.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 09:06   #238
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Glasam za Vettela.

Isto tako mislim da ce u slucaju da Vettel bude prvak Mercedes nabit Hamiltona cipelom u dupe i naglavace ga izbacit iz ekipe bez obzira na ugovor i dovesti Alonsa, cak sam se spreman i kladit u to, evo recimo nudim 10€.
Mozda!, a sto ce se dogoditi ako bude obrnuto ?
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 09:10   #239
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Vise gluposti u svom zivotu nisam procitao i susdrzati cu se ikakvih komentara!!

The End, za mene je ova rasprava zavrsena a i iskreno boli me kifla za Hamilton vs Vettel.

Idem gledati Nascar, Indy, i Supercarse i to tim redosljedom.

Jedno ce vam biti uskoro jasno, Vettel nemoze biti svjetski prvak sa podjednakim bolidom kao Hamilton, nemoze biti ni prvak protiv Hamiltona ako ima malo brzi bolid.

Moze biti prvak u gore dva slucaja samo ako Mercedes bude nepouzdan a to se nece desiti.

Dakle svjetski prvak za 2017 je unaprijed jasan!!
Kad si ti počel gledat F1, jučer ???
Halo Vettel već ima osvojene naslove protiv Hamiltona u podjednako brzim bolidima ili čak i sporijem bolidu od Hamiltonovog
I ne nije čak ni jedini jer ima ga i Kimi, ima ga i Rosberg, a bogme ga je skoro imal i Massa no eto malo nam je pomogel Glock sa parkiranjem sa strane...
I gleč čuda Vettel je još onda eto u valjda ultra dominatnom STR-u bio ispred Hamiltona u krampu od McLarena u tom famoznom Brazilu 2008, i ne nije to Vettelu bilo jedini put te sezone da s tim ultra dominatnim STR-om bude ispred Hamiltona u krampu od McLarena

Kvragu ako je netko baš cijelu svoju karijeru vozio top bolide to je Hamilton, a svi naslovi osvojeni na jedvite jade
I to čak i u najdominatnijem bolidu svih vremena...
Al da to mi eto zaboravljamo da je Rosberg vanzemaljac, a i njegov brat Massa također
A da ne pričamo o nekim sezonama u kojima je Button vanzemljac eto bio viceprvak, a jadni Hamo u istom bolidu može nadljudskim snagama završit tek kao peti

O naslovu ove sezone, ako potraje ovo da Ferrari drži koliki-toliki priključak za Mečkom i ako im Mečka ne pobegne na preko pola sekunde prednosti ja sam eto potpuno siguran da je Vettelov i to baš zato kaj je s druge strane Hamilton
Da je kojim slučajem u tom bolidu Alonso pa čak i Rosberg baš i nebi bil tak ziher, no ovak nema ni najmanjeg straha

Naravno očekujem silni plač o kukulele nepouzdanoj Mečki i belosveckim zaverama po pitanju Hamiltona, ipak se tradicija mora poštivat
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 09:17   #240
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Glasam za Vettela.

Isto tako mislim da ce u slucaju da Vettel bude prvak Mercedes nabit Hamiltona cipelom u dupe i naglavace ga izbacit iz ekipe bez obzira na ugovor i dovesti Alonsa, cak sam se spreman i kladit u to, evo recimo nudim 10€.
Bilo bi im i vrijeme...
Da je Dennis bio iole pametniji McLaren bi imao naslove 2007,2008,2010,2012 a vjerojatno bi bio u borbi i za naslov 2011 da eto nije dopeljal Hamiltona u ekipu ili da mu je jasno dal do znanja kak se mora ponašat...

Bez obzira koliko ko volio ili ne Alonsa, jasno je ko dobar dan da bi se isti prošetao do naslova 2007 i 2008 da nije imao Hamiltona u drugoj strani garaže i da mu je kolega recimo bio onaj ništ koristi Kovalinen,
a bogme je po brzini bolida i itekak jasno da su uredno mogli i trebali uzet naslove 2010 i 2012, na kraju krajeva nebi Alonso ni vidio borbe za naslov u tim sezonama da su u McLarenu bili iole ozbiljniji vozači...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:01.