Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2017., 17:11   #4601
Quote:
sama45 kaže: Pogledaj post
Ovaj savjet ti nije put do uspjeha.

Mužu jedino možeš početi ići debelo na živce, jer kako god okreneš, to mu je mama, i nije mu sigurno drago da ju zajebavaš. Onda ćeš imati protiv sebe i svekrvu i muža.

Nekada je bolje pametno odšutjet i raditi po svome.
Nisam rekla da je provocira vec da ne da na sebe,a ako ista svekrvu nervira to je snaha koja odgovara i ne da na sebe.to mu nece ici na zivce jer nece imati pravo da ti kaze ista

u mom slucaju,moja svekrva je mene pocela vrijedjati muz je samo sutio i gledao ,ja sam isto sutila,kad mi je rekla mrs ..ja sam ustala i rekla mrs ti ,i krenula joj odgovarati,tu je muz reagovao odmah i stavio mater na mjesto,ali mislim da bi presutio i ovo da sam ja samo ponizno sutila
sarajka89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 18:16   #4602
Quote:
sarajka89 kaže: Pogledaj post
Nisam rekla da je provocira vec da ne da na sebe,a ako ista svekrvu nervira to je snaha koja odgovara i ne da na sebe.to mu nece ici na zivce jer nece imati pravo da ti kaze ista

u mom slucaju,moja svekrva je mene pocela vrijedjati muz je samo sutio i gledao ,ja sam isto sutila,kad mi je rekla mrs ..ja sam ustala i rekla mrs ti ,i krenula joj odgovarati,tu je muz reagovao odmah i stavio mater na mjesto,ali mislim da bi presutio i ovo da sam ja samo ponizno sutila
Mislim da ste poprilicno iste

Koristite se istim rjecnikom i metodama.

Mogla si se ustati i reci da se s tobom nece tako razgovarati i otici umjesto sto si se spustila na njen nivo.
Penika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 18:35   #4603
Quote:
muzevi su posebna vrsta,vide li da ti pozrtvovano sutis.nece se borit za tebe i on ce se usutjeti i pravit da nista ne vidi i ne zna...kad pocnes ti svekru stavljati na svoje mjesto muz ce to preuzeti na sebe,jer zna i on da on jedino moze rijesit s svojom mamom bez svadje
mm mi je nedavno rekao- nemoj ti biti zločesta (kao ona), a ja- znači ona mene kamenjem, ja nju kruhom, mm odgovorio potvrdno
tako da sve ovisi od osobe do osobe
katyb is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 18:42   #4604
Quote:

Tražiš savjete kako da probaviš svekrvu koja ti dolazi u goste, a sa druge strane savjetuješ...

Baš mi ne štima
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 18:52   #4605
Quote:
katyb kaže: Pogledaj post
mm mi je nedavno rekao- nemoj ti biti zločesta (kao ona), a ja- znači ona mene kamenjem, ja nju kruhom, mm odgovorio potvrdno
tako da sve ovisi od osobe do osobe
Znaci, bitnija mu je ona nego ti.
Penika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 20:19   #4606
Quote:
muzevi su posebna vrsta,vide li da ti pozrtvovano sutis.nece se borit za tebe i on ce se usutjeti i pravit da nista ne vidi i ne zna...kad pocnes ti svekru stavljati na svoje mjesto muz ce to preuzeti na sebe,jer zna i on da on jedino moze rijesit s svojom mamom bez svadje
Mislim da doista nisi u poziciji generalizirati na ovaj način.
Ne, nisu svi muževi takvi kao što je tvoj.

Ja mislim da će tvoj cijeli život biti ovakav kao što je sad - vječno ćeš se žaliti na svekrvu, muža malo braniti, a malo prozivati.
I nažalost nikad nećeš shvatiti da jedino sebe možeš mijenjati.
A opet, djeluje mi kao da ti sve to zapravo odgovara.
Neki se ljudi jednostavno uvijek vole žaliti i biti žrtve, a nisu se sami spremni milimetra promijeniti kako bi im bilo bolje i lakše u životu.
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 20:32   #4607
Quote:
Penika kaže: Pogledaj post
mislim da je sve jasno nakon ovog
Quote:
recimo ovako, selidba je zadnja opcija zbog jake vezanosti mm uz roditelje.
Quote:
u planu je da osim kuhinjice sredimo i posebnu prostoriju za blagovaonu. Tada bi nam zajednička bila samo uporaba kupaone.

Nema tog muškarca koji bi mene na ovo natjerao.
Na dijeljenje kupaone na duži rok sa svekrom i svekrvom (ili s vlastitim roditeljima kad smo već kod toga) moglo bi me natjerati samo nešto tipa - ne daj bože - rata, potresa ili zombi apokalipse.

Katy, nisu ti ovo uvjeti za sreću. Muž koji se ne može odlijepiti od roditelja i prevelika fizička bliskost s roditeljima.
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 12:34   #4608
Pozdrav forumaši/ce,
Evo vidim da se ovdje velikim dijelom piše samo o partnerovim majkama. Kod mene skroz obrnuta situacija. Mama od moga partnera je totalno moderna žena. Ne zabada nos, ne petlja nam se previse oko bebice. Pricuva ju kad ju pitamo i to je to. Nikad mi nije solila pamet u vezi bebe, nesto tipa ne radiš to kako treba, moras ovo ovako moras onako...
Partner i ja živimo odvojeno od nje i muža s bebicom na katu iznad njih. Neki dan sam sišla k njoj u kuhinju, nesto je kuhala, na sto sam iz zezancije joj rekla: "joj vec sam se ponadala da su lazanje" i zena ih je sutradan napravila.. Bas me to ugodno iznenadilo nakon čitanja po forumu o svekrvama i kakve su prema snahama...

Dok je otac od moga dečka problem. To je čovjek koji ništa ne radi osim 8 sati svoga posla svaki dan. Nema nikakav hobi, nicime se ne bavi, stalno je namrgođen, nezadovoljan i gunđa. Čak i svojoj ženi. A meni da ne govorim...
Meni se ne da silaziti dolje kad je on kod kuće koliko taj čovjek u sebi ima negativne energije. Pun je frustracije i svih pojebava. Meni non stop nameće kako ne valjam, kako nisam dobra majka ni "žena" njegovom sinu.. Doslovno se ponasa ko da sam smeće.
I onda se neki dan nesto vrti oko moga djeteta i govori joj daj rukice daj rukice, na sto sam reagirala i rekla mu da joj ne dira rukice jer ih trpa non stop u usta (beba ima 3 mjeseca, zubici joj rastu) a on pusi cigarete, pa jedno 2-3 kutije na dan sigurno. Odmah sam rekla da sam protiv da se u kuci i oko bebe pusi. Mozda je zato bezobrazan prema meni? Ja sam pristojna prema njemu, uvijek mu kazem dobar dan i nekad pitam kako je...
Ne znam ni kako da se više postavim prema tom čovjeku, stalno me gleda ispod oka pa je možda najbolje da ga izbjegavam koliko mogu sto je tesko s obzirom da je jedan ulaz u kuću a ja sam na katu...
Pulank is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 13:34   #4609
Quote:

Quote:
Loonie. kaže: Pogledaj post
mislim da je sve jasno nakon ovog

Nema tog muškarca koji bi mene na ovo natjerao.
Na dijeljenje kupaone na duži rok sa svekrom i svekrvom (ili s vlastitim roditeljima kad smo već kod toga) moglo bi me natjerati samo nešto tipa - ne daj bože - rata, potresa ili zombi apokalipse.

Katy, nisu ti ovo uvjeti za sreću. Muž koji se ne može odlijepiti od roditelja i prevelika fizička bliskost s roditeljima.
zašto vidite ali isključivo negativu i tako brzopleto donosite zaključke?
ja sam itekako svjesna vezanosti mm i otpora prema osamostaljivanju,
moj je izbor ostati u takvoj zajednici dokle god postoji mogućnost građenja pozitivnog odnosa sa svekrvom, pokušat ću "nadrasti" glupa međusobna natjecanja i ako nakon toga sve bude isto ili gore, tad nema više mjesta dilemama i trilemama- moguće da je ovo utopija, ali ne želim si predbacivati da nisam pokušala

i ne vidim razloga takvom iščuđavanju zajedničkog korištenja kupaone, pa nije da ćemo se zajedno tuširati

stvarno bih željela da se javi netko tko živi sa svekrvom i kako to hendla, teško je nešto razumijeti što sam na svojoj koži nisi probao/-la
katyb is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 14:22   #4610
Quote:
zašto vidite ali isključivo negativu i tako brzopleto donosite zaključke?
ja sam itekako svjesna vezanosti mm i otpora prema osamostaljivanju,
moj je izbor ostati u takvoj zajednici dokle god postoji mogućnost građenja pozitivnog odnosa sa svekrvom, pokušat ću "nadrasti" glupa međusobna natjecanja i ako nakon toga sve bude isto ili gore, tad nema više mjesta dilemama i trilemama- moguće da je ovo utopija, ali ne želim si predbacivati da nisam pokušala

i ne vidim razloga takvom iščuđavanju zajedničkog korištenja kupaone, pa nije da ćemo se zajedno tuširati

stvarno bih željela da se javi netko tko živi sa svekrvom i kako to hendla, teško je nešto razumijeti što sam na svojoj koži nisi probao/-la
Ne vidimo negativu nego vidimo realnu situaciju i cinjenice koje si sama napisala.

Svekrva te ponizava, osjecas se lose. Muz je toga svjestan, ali ne zeli nista napraviti po tom pitanju jer nije prerezao pupcanu vrpcu iako je, pretpostavljam, punoljetan.

Znaci, vazniji mu je njegov komfor i mama nego tvoji osjecaji. Dok god on to ne odluci presjeci, bilo da porazgovara s njom ili se odselite, tvoja situacija se nece promijeniti. Nemoj graditi iluzije i tratiti zivot cekajuci.

Pas lize jaja jer moze. Tvoja svekrva je takva kakva je, starog psa se u pravilu ne moze nauciti novim trikovima.
Ti mozes porazgovarati s muzem i promijeniti situaciju (citaj odseliti se zajedno ili sama) ili nauciti ignorirati.

Treceg ti nema.

Edit, ove koje zive sa svekrvama kao tvoja isto traze savjete jer imaju iste probleme. Rijesile su ih tako da su se odselile.
Penika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 14:57   #4611
Muz se moze i svadjati,moj se svadjao x puta ,ali ne mozes joj nista..uvijek je ista bila i ostala,sad smo odselili.ali ja nisam prezalila kakva je ona bila prema meni,i ako ona zeli da se pravi da smo mi bile super..ali ne,za mene ostaje ona ona zena koja mi je zagorcavala zivot,koja je ubacivala prljave nozeve u ciste da bi dokazala sinu kako sam prljava ,lijena,i necista

sad imam problem s muzem u vezi ovoga,on je njene grijehe zaboravio ali ja nisam
sarajka89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 16:29   #4612
Quote:
Muz se moze i svadjati,moj se svadjao x puta ,ali ne mozes joj nista..uvijek je ista bila i ostala,sad smo odselili.ali ja nisam prezalila kakva je ona bila prema meni,i ako ona zeli da se pravi da smo mi bile super..ali ne,za mene ostaje ona ona zena koja mi je zagorcavala zivot,koja je ubacivala prljave nozeve u ciste da bi dokazala sinu kako sam prljava ,lijena,i necista

sad imam problem s muzem u vezi ovoga,on je njene grijehe zaboravio ali ja nisam
ako ste odselili, zašto ti je bitna prošlost- koliko se sad često viđaš sa svekrvom?
katyb is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 00:41   #4613
Quote:
Mislim da ste poprilicno iste
Koristite se istim rjecnikom i metodama.
Mogla si se ustati i reci da se s tobom nece tako razgovarati i otici umjesto sto si se spustila na njen nivo.
I sto kad se ustane, kaze mirno da tako nece s njom razgovarati i ode? Sta kad se vrati u tu istu prostoriju? Nastaviti normalno pricati dok se ovoj ne prohtije pa je opet marsne? Posto joj je vec proslo marskanje, a i uvrede, preci ce u vece uvrede, psovke i sto god joj se hoce, a snaha ce se demonstrativno ustajati svaki put i napustati prostoriju dok kraljica sjedi u cosku njihovog doma i omalozava.
Mislis da svekrva razumije uopce ovaj kakti kulturni obrazac ponasanja gdje joj necim nesto stavljas na znanje i da ce ga prihvatiti? Rijetki su koji to dopre do njih, nazalost...
Mene da jednom marsne ili vrijedja, postupila bih ne uzvracanjem uvreda, nego bih joj rekla da joj je to prvi i zadnji put da se tako ophodi prema meni i pokazala joj vrata. Ako nema namjeru postovati me kao i ja nju i provesti to zajednicko vrijeme korektno, nije dobrodosla i ne zelim da je vidim vise.
Evo ovo mi nije jasno da se suti i trpi koje se ovdje propagira, budi fin i diplomatiraj dvosmislenim izjavama kao odgovor na direktne uvrede koja svekri i svekrve priredjuju a nikakve koristi od tog nema jer su jednostavno bezobrazni. Da, bezobrazluk je tu u pitanju. Stari okorjeli mentalitet, vecina nas ima susreta s takvima u danasnjici i tu nikakvo lijepo ''molim vas, nije u redu da mi takvo sto govorite i nemojte tako'' ne pali jer to ih ne interesuje.

Ja sam stava da se obostrano mora drzati obrazac pristojnog ophodjenja da bi se odrzali isti takvi odnosi. To tako funkcionira medju ljudima u svim aspektima zivota. Da svekrve zele lijepe odnose onda bi i postupali tako kao sto i imamo ovdje primjera gdje su fer i korektni obostrano, nego sprovode silu kakvu oni zele, a znaju cak i manipulirati ako im se proba ukazati na to u vidu zrtve i ''vidi ti kakva je ona(ili oni-snaha i sin joj-prema meni sram ih bilo, jadna ja, smrc).

Ukoliko jedna strana nece, jer je ocigledno da nece, nema tu ne razumije i slicni izgovori, nego nece jer uzima sebi za pravo da te konstatno omalozava i izivljava se na tebi u vlastitoj ti kuci, kome biti fin, trpiti sve zarad nekog fejk odnosa, sta je vama?
Ne vidim da se spominje da itko ovdje od ovih svekrva i svekrova ima psihicki poremecaj ili neku tesku bolest gdje nisu svjesni svog ponasanja pa da bi se tolerisalo to gnusno ophodjenje koje upraznjavaju na snahama.
(pricam generalno na ovu temu, ne odnosi se @Penika na tebe, samo me citirani dio podstakao na to. )

Zadnje uređivanje TheSpy : 05.05.2017. at 00:52.
TheSpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 02:12   #4614
Zasto mislite da kulturan odgovor uopste pali kod takvih svekrva? do moje svekrve to nebi doslo uopste,ona bi mozda pomislila da sam mutava i da sa mnom moze kako hoce da sam joj na mrs rekla "ovako sa mnom neces,ja se necu spustit na taj nivo"

radi se o zeni seljanki,koja ima samo osnovnu skolu,znaci kako zamisljate staru balkansku svekrvu nepismenu? to je moja sveki,dodaj tu ..dominantna licnost,i potreba da sinovima bude centar svijeta.Na nasoj sinosnjoj veceri je pocela pricu kako zena mora da voli svog muza vise od svega,i vise i od djece,kako su muskarci uvijek bolji od zena i lakse mogu naci bolju zenu i uvijek imaju prednost tu joj jedan prijatelj od muza rece "koliko god ja volio da je tako ti zivis u vijeku moja prabake"
sarajka89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 07:29   #4615
Quote:
TheSpy kaže: Pogledaj post
I sto kad se ustane, kaze mirno da tako nece s njom razgovarati i ode? Sta kad se vrati u tu istu prostoriju? Nastaviti normalno pricati dok se ovoj ne prohtije pa je opet marsne? Posto joj je vec proslo marskanje, a i uvrede, preci ce u vece uvrede, psovke i sto god joj se hoce, a snaha ce se demonstrativno ustajati svaki put i napustati prostoriju dok kraljica sjedi u cosku njihovog doma i omalozava.
Osoba koja bi me omalovazavala ne bi imala pristup u moj dom niti bih ja isla u njen. Muz koji to ne bi razumio i podrzao me, ne bi bio moj muz. S osobom koja bi mirno gledala kako me netko gazi ne zelim imati posla.

Nisam odgojena da ljude saljem u materinu niti se spustam na takav nivo. Ja se ne bi osjecala dobro nakon toga, a sama sebi sam najvaznija. Zivot je prekratak i predragocjen za igrice sa svekrvama kakve vi igrate.
Penika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 11:36   #4616
Quote:
Imaš pravo, sad kad sam ponovo pročitala svoj post vidim da ispada bezobrazan. Oprosti. Nisam shvatila kako to izgleda kad je napisano, nije zvučalo tako u mojoj glavi.

Međutim, iako mi forma nije u redu, sadržaj stoji. Mislim da je jako nedobro biti u uvjetima takve fizičke intimnosti s pripadnicima bliže obitelji, naročito u odnosima koji i inače imaju taj problem da su "prebliski" tj. da nema jasnih i čvrstih osobnih granica. Žao mi je što moje mišljenje ne odgovara onome što bi ti htjela čuti, ali ja mogu napisati samo ono u što vjerujem, a to je da roditelji koji ne poštuju osobne granice svoje djece (tvog muža) nisu roditelji s kojima bi trebalo dijeliti životni prostor.

I još nešto - moje mišljenje o ovoj temi nikako nije brzopleto. Većina nas koji tu pišemo imamo, na žalost, jako puno iskustva s problematičnim međugeneracijskim odnosima. Kod mene nije u pitanju svekrva, ali mi iskustva ne nedostaje i ništa nisam brzopleto zaključila. Danas mi je žao što nisam bila malo više brzopleta, uštedjela bih si jako puno živaca, vremena i tužnih trenutaka.
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 11:45   #4617
Quote:
Osoba koja bi me omalovazavala ne bi imala pristup u moj dom niti bih ja isla u njen. Muz koji to ne bi razumio i podrzao me, ne bi bio moj muz. S osobom koja bi mirno gledala kako me netko gazi ne zelim imati posla.

Nisam odgojena da ljude saljem u materinu niti se spustam na takav nivo. Ja se ne bi osjecala dobro nakon toga, a sama sebi sam najvaznija. Zivot je prekratak i predragocjen za igrice sa svekrvama kakve vi igrate.
Kratko i jasno Penika
Odrezala si smisao u par recenica
Jesi li se toga drzala od pocetka veze, braka ili je znanje doslo vremenom i iskustvom
milencica is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 11:54   #4618
Quote:
Zasto mislite da kulturan odgovor uopste pali kod takvih svekrva? do moje svekrve to nebi doslo uopste,ona bi mozda pomislila da sam mutava i da sa mnom moze kako hoce da sam joj na mrs rekla "ovako sa mnom neces,ja se necu spustit na taj nivo"

radi se o zeni seljanki,koja ima samo osnovnu skolu,znaci kako zamisljate staru balkansku svekrvu nepismenu? to je moja sveki,dodaj tu ..dominantna licnost,i potreba da sinovima bude centar svijeta.Na nasoj sinosnjoj veceri je pocela pricu kako zena mora da voli svog muza vise od svega,i vise i od djece,kako su muskarci uvijek bolji od zena i lakse mogu naci bolju zenu i uvijek imaju prednost tu joj jedan prijatelj od muza rece "koliko god ja volio da je tako ti zivis u vijeku moja prabake"
Uh sarajka
Oprosti unaprijed za moj upis
Kako si opisala svoju svekicku mnogo vise govori o tebi nego o njoj, Ona nije ti, niti si ti ona
Poanta ti je da ni mjesto ni godina rodjenja nije presudna o nacinu nasih stavova i zelja.
Probaj tako razmisliti i pusti neka sanja svoje snove i zelje i dalje.
Ti naravno ne postojis da njoj ugadjas i ispunjavas njezine zamisli ali malo vise postovanja ti ne bi skodilo.
Okreni se ovih dana oko sebe pa ako imas prilike pogledaj kako zive te pismene, obrazovane i silno drugacije zene od te tvoje seljanke pa javi zapazanje
milencica is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 12:17   #4619
Quote:

Slažem se u potpunosti, žene previše vole izigravati žrtve.. Žensko sam, živim s mamom od dečka i kako se postavim tako i dobijem nazad. Poštovanje je obostrano. Partneri trebaju međusobno imati razumijevanja ako dolazi do sukoba u familiji, a ukoliko ga nemaju
Pulank is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 12:59   #4620
Quote:
E vidiš, ovo sam ja svojoj dala do znanja i sad je puno pristojnija, zna da je ja puno više ne uvažavam. Međutim ne mogu podnijeti niti kako drugu snahu vrijeđa otvoreno prd svima. Evo baš smo imali neki dan kratku većeru na kojoj je ona drugu snahu tako jadno izvrijeđala na temelju toga kako izgleda. Druga snaha je iz druge kulture i vrlo je atraktivna žena za kojom se kod nas okreće većina muškaraca. Vrlo je pristojno odgojena i prema svekrvi se unatoč svemu (već sam prije pisala io da joj je pokušala oduzeti kćer i svakakve ostale užase) ponaša jako lijepo i nikad joj ne odvraća. Ova je tretira doslovno u smislu da bi trebala biti zahvalna što je njen divan sin nju takvu oženio. Ljudi moji, ja to ne mogu gledati niti slušati. Mislim da ću uskoro u potpunosti odrezati svaki odnos sa svekrvom koliko mi se već ta žena gadi.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:43.