Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2017., 05:28   #2741
Pije li netko edronax, seroxat i lorsilan, caffetin u kombinaciji.

Koja je svrha ovih lijekova i dal se propisuju samo depresivnim osobama ili psihotičnim bolesnicima isto?
Osoba koja ih pije imala je psihotični napadaj (nekontroliramo pricanje) hospitalizirana u pshijatriji i pustena nakon mjesec dana, navodno bez dijagnoze
Depresija dijagnosticirana 13godina nakon toga, lakšeg stupnja.
Ta osoba doslovno samo zove doktoricu i naruciva lijekove i doktorica joj propisuje po 2 kutije.
Na moj spomen odlaska u doktorice odmah bi ona krenula histerizirat.Cesto puta joj nisu htjeli na pozive odgovoriti, kao telefon odzvoni nitko se ne javlja.
Smije li doktorica opce prakse (dakle nije psihijatrica) propisivat Lorsilan, Seroxat i Edronax.
Krije li se od mene jos neka dijagnoza osim depresije?
Hvala vam.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 20:37   #2742
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Pije li netko edronax, seroxat i lorsilan, caffetin u kombinaciji.

Koja je svrha ovih lijekova i dal se propisuju samo depresivnim osobama ili psihotičnim bolesnicima isto?
Osoba koja ih pije imala je psihotični napadaj (nekontroliramo pricanje) hospitalizirana u pshijatriji i pustena nakon mjesec dana, navodno bez dijagnoze
Depresija dijagnosticirana 13godina nakon toga, lakšeg stupnja.
Ta osoba doslovno samo zove doktoricu i naruciva lijekove i doktorica joj propisuje po 2 kutije.
Na moj spomen odlaska u doktorice odmah bi ona krenula histerizirat.Cesto puta joj nisu htjeli na pozive odgovoriti, kao telefon odzvoni nitko se ne javlja.
Smije li doktorica opce prakse (dakle nije psihijatrica) propisivat Lorsilan, Seroxat i Edronax.
Krije li se od mene jos neka dijagnoza osim depresije?
Hvala vam.
Laik sam pa uzmi moje mišljenje s rezervom, no čitala sam dosta i ovo je doista čudna kombinacija koja ukazuje na popriličnu needuciranost osobe koja propisuje terapiju.

Edronax spada u grupaciju SNRI antidepresiva te kao takav utječe na seratonin i noradrenalin.
Seroxat je SSRI antidepresiv i utječe samo na seratonin.

Istraživanja su pokazala da ne postoji niti jedan opravdani razlog osobi istovremeno davati SSRI i SNRI AD i niti jedan normalan psihijatar to neće učiniti jer nema benefita.

Kombinacija lijekova koju osoba uzima ukazuje na anksiozno-depresivni poremećaj, moguću nesanicu i vjerojatno neki problem s kroničnom boli, ne vidim neku "sakrivenu" dijagnozu na koju aludiraš.

Opet, ja sam samo laik
__________________
Who are you trying to get crazy with ese? Dont you know I'm loco?
LadyStardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 21:21   #2743
Quote:
LadyStardust kaže: Pogledaj post

Istraživanja su pokazala da ne postoji niti jedan opravdani razlog osobi istovremeno davati SSRI i SNRI AD i niti jedan normalan psihijatar to neće učiniti jer nema benefita.
koja istraživanja su to pokazala?

o normalnosti psihijatara ipak nećemo ovako pričati, jer valja prvo studirati, specijalizirati, biti u toku s novim farmakološkim odrednicama, pa tek onda nekome reći da nije normalan jer propisuje takvu i takvu th.

Quote:
LadyStardust kaže: Pogledaj post
Opet, ja sam samo laik
izuzetno bitno kad je farmakoterapija u pitanju.

za forumaše koji se slučajno nađu na ovom topicu, te ne znaju da ovdje ne komentiraju specijalisti i liječnici: čuti drugo iskustvo je jedno, no nipošto ne uzimajte forumske upise zdravo za gotovo, već slušajte svog liječnika/e.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 22:57   #2744
Stvar je u tme da je ona hispitalizirana 5 god prije nego sam se ja (nažalost) rodila, i to je odjednom usred izleta počela neartikulirano pričat, čega se ona uopće ne sjeća što je pričala, sljedece se probudila u psihijatriji i zadrzali su je mjesec dana.
Prica dalje ide... "Psihijatar zakljucio da je ona zdrava i dao joj samo leponex koji se svima da pri izlasku, izisla BEZ dijagnoze"
U mom djetinjstvu imala je tremore i doslovno skvičala, tj. cijukala dok je bila i tom transu. Ja san ko djete mislila da nju trese struja.
Cedto je bila zamisljena, histerična, onda mene bi zvala s prozora al tako da bi bas ono derala se bez prestanka 10minuta, bas ono glasno, PREEEEGLASNO. Nikad necu zaboravit kako su ljudi na igralistu se zabuljili a ja od srama trcala doma i samo cula kako se ona i dalje dere i dere.
Onda stizemo do toga da sam napunila 10god, ona 2 god prije dozivjela spontani pobacaj (nisam kad san bila dite nit znala da je trudna). I nakon 2 god joj dijsgnosticirana depresija.
Al mene zanima sta je s ovim u međuvremenu???
Ona otkako je dobila tu dijagnozu, i to onaj najlakši stupanj, psihijatar joj rekao pazite sad ovo: TO JE NEIZLJEČIVO, TAKVI CETE BIT CIJELI ZIVOT (tu meni radi crv sumnje da nije mozda prikrila shizu i kao predstavila pod depresiju samo? )
Uglavnom, ona je se prepustila, tj trudila i dalje ispunit roditeljske duznosti, ali je pocela manipulirati i optuzivati nas djecu da smo mi ju uznemirili pa da radi toga mora mirovat.
Ona je pila tablete i jedno vrijeme samo ko fikus lezala u sobi i kad smo ju ja i pok. otac molili da se trgne, ispred nas se pokusala bacit s prozora.
Ne znam tocno otkad pije tu kombinaciju lijekova od ta tri. Ali sam stekla dojam da ona to od oka pije.
Recimo u komunikaciji ako se iznervira (a ne treba joj puno) ode popijem, puše u bradu i govori; "O ja ti jadna, teski zivote".
Moji pokusaji da ju aktiviram u smislu da ode na more liti ( je samnon vec s vrsnjacima) su propadali u vodu jer bi ona cilo lito lezala ko ukopana. Rastuzila se jer ja necu s njom ja kupanje ?!
Uglavnom, desila se zamjena uloga i ja san postala ta koja je preuzela brigu o kucanstvu a ona postala sasvim inertna: "dovoljan je kruh i voda za prezivjet". Otkad znam za sebe s nikim se ne druzi, ima par frendica, al normalni izlasci: kafic, kino, kazaliste - nula bodova, sve je to rasipanje i bzvz. Njoj to ne treba.
Ona pije ta tri lijeka, na nacin da nazove svoju doktoricu OPCE PRAKSE i zatrazi da joj se propiše.
Postoji li neki limit koliko cesto joj doktorica smi propisat?
Jel smije moja stara tako zvat i narucivat ko da naruciva dostavu pizze?Svako koliko se rade kontrole i mjenjanje lijekov?
Ja imam dojam da doktoricu boli k, a da ova se roka tabletama bez poboljsanja, tj. pogorsalo joj se stanje.
Al sta ja imam govorit protiv doktorice, stara mi odisevljena doktoricom jer ju doktorica poslusa i misli da je dobronamjerna.
Znate svi kako old skul generacije gledaju u doktore ko Bogove i je preispituju ono sto im se.servira.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 23:47   #2745
Splićanka, dr ima uvid koliko čega joj je izdala od lijekova, a kontrole kod specijaliste bi svakako trebala napraviti, jer tijekom konzumacije (posebno dulje koju navodiš) mnogo se toga moglo promijeniti - i s njom, njenim zdravstvenim stanjem i s farmakoterapijom (novi lijekovi, manje nuspojava i sl)
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 08:32   #2746
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Ona je pila tablete i jedno vrijeme samo ko fikus lezala u sobi i kad smo ju ja i pok. otac molili da se trgne, ispred nas se pokusala bacit s prozora.
Ne znam je li joj postavljena dijagnoza ispravna (to može odrediti samo psihijatar, na temelju razgovora i psihotestova), ali -da, osoba pri kliničkoj depresiji se NE MOŽE natjerati da se 'pokrene', nema uopće voljni momenat i da -to je jako teško stanje u kojem te dodatna očekivanja od ljudi koji su ti bliski (da se trgneš, a ne možeš) tjeraju na svakakve (pa i suicidalne) misli.
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Ona pije ta tri lijeka, na nacin da nazove svoju doktoricu OPCE PRAKSE i zatrazi da joj se propiše.
Postoji li neki limit koliko cesto joj doktorica smi propisat?
Da, smije, mislim da tako svi 'naručujemo' lijekove, pa i ja sama. Princip ide: doneseš dr opće prakse nalaz psihijatra na kojem ti piše dijagnoza i prepisani ljekovi, a dr opće prakse ti prepisuje recept ili ga (po tvom pozivu) 'spušta' u ljekarnu pa ti samo podigneš. Ne može ti prepisati koliko ti želiš, nego dr opće prakse mora pratiti prepisanu dozu i vremenski rok na koji će ti trajati propisana kutija lijeka. Smije ti dati novu tek ako je izračunala (ne znam jel računa sama, al moja to provjerava na kompu) da ti je prethodna kutija pri kraju.
Također, dr opće prakse bi s vremena na vrijeme trebala od pacijenta tražiti nalaz psihijatra novijeg datuma i 'provjeravati' da li ti je propisana farmakoterapija i dalje ista.
Tako ide otprilike sistem, a sad - da li ga tko može zaobići i kako...to su druge priče.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 20:36   #2747
Thumbs up

Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Ne znam je li joj postavljena dijagnoza ispravna (to može odrediti samo psihijatar, na temelju razgovora i psihotestova), ali -da, osoba pri kliničkoj depresiji se NE MOŽE natjerati da se 'pokrene', nema uopće voljni momenat i da -to je jako teško stanje u kojem te dodatna očekivanja od ljudi koji su ti bliski (da se trgneš, a ne možeš) tjeraju na svakakve (pa i suicidalne) misli.

Da, smije, mislim da tako svi 'naručujemo' lijekove, pa i ja sama. Princip ide: doneseš dr opće prakse nalaz psihijatra na kojem ti piše dijagnoza i prepisani ljekovi, a dr opće prakse ti prepisuje recept ili ga (po tvom pozivu) 'spušta' u ljekarnu pa ti samo podigneš. Ne može ti prepisati koliko ti želiš, nego dr opće prakse mora pratiti prepisanu dozu i vremenski rok na koji će ti trajati propisana kutija lijeka. Smije ti dati novu tek ako je izračunala (ne znam jel računa sama, al moja to provjerava na kompu) da ti je prethodna kutija pri kraju.
Također, dr opće prakse bi s vremena na vrijeme trebala od pacijenta tražiti nalaz psihijatra novijeg datuma i 'provjeravati' da li ti je propisana farmakoterapija i dalje ista.
Tako ide otprilike sistem, a sad - da li ga tko može zaobići i kako...to su druge priče.
točno tako !
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 20:40   #2748
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
AD-ove ionako nema smisla piti par dana.
Ili ih piješ kako treba ili ne. Čisto sumnjam da npr tjedan dana Portala može napraviti ikakvu pozitivnu stvar osim eventualno placebo efekta.
ne, ne pijem vec mjesecima Portal a dok sam ga pila , pila sam svaki drugi dan jednu tabletu , jedino sto stalno pijem zbog nesanice je pola calixte, ne znam dal mi na nesto drugo djeluje jer to je samo 7.5 mg a najmanja doza se daje 15 mg, xanax po potrebi i sanval naravno ...sad sljedecih dana bit cu pod stresom jer mi kcerka ide na operaciju i znam da cu se grozno osjecat ali mislim da cu pojacat samo dozu xanaxa , nemam nista drugo ili cijelu tabletu calixte ako moze bilo sta pomoc u takvim situacijama
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 23:37   #2749
Dva pitanja...
Do koliko idu normalne doze Nozinana za nesanicu? Ja bio na 25 mjesec i nesto, pa sad na 50 mg i vise me ne uspavljuje.
I drugo - ima li netko da pije Fevarin samo ujutro jer mene uzasno nabrijava? Znam da se daje navecer. I jesu li seksualne nuspojave u rangu s drugim AD-ovima?


Sent from my iPhone using Tapatalk
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 03:42   #2750
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Dva pitanja...
Do koliko idu normalne doze Nozinana za nesanicu? Ja bio na 25 mjesec i nesto, pa sad na 50 mg i vise me ne uspavljuje.
I drugo - ima li netko da pije Fevarin samo ujutro jer mene uzasno nabrijava? Znam da se daje navecer. I jesu li seksualne nuspojave u rangu s drugim AD-ovima?


Sent from my iPhone using Tapatalk
ja sam ga uvijek ujutro uzimala, ali on je baš anksiolitički ad, jako me čudi da te nabrijava
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 12:17   #2751
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
ja sam ga uvijek ujutro uzimala, ali on je baš anksiolitički ad, jako me čudi da te nabrijava


A cuj, meni kazu da imam suprotne reakcije haha. Tako ljudi obicno spavaju od Lyrice i Cymbalte, a ja 100 na sat.
Odgovorila mi psih na mejl, kaze da Nozinan ide do 100 i da prvo dignem na 75 mg.
Hvala ti za Fevarin, pitat cu je, ali ocito se moze onda piti i ujutro. Skoro na kontrolu pa ne pijem vise jer je navecer koma, 100 na sat ako popijem.

Nego, kakav vam je bromazepam. Ja dobio prvi put, 3 mg ne osjetim, 6 mg slabo. Jel to tak slab lijek? A nisam ga prije pio.
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 22:50   #2752
Bok,

Zanima me što se sve negativno može dogoditi nekome tko dugo vremena koristi neki anksiolitik, konkretno Rivotril?
psywhatdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 23:14   #2753
Quote:
psywhatdo kaže: Pogledaj post
Bok,

Zanima me što se sve negativno može dogoditi nekome tko dugo vremena koristi neki anksiolitik, konkretno Rivotril?
Ništa.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 23:21   #2754
Imam pitanje,
Zanimaju me vaša iskustva sa dobivanjem na težini prilikom korištenja AD opcenito.
Naime u zadnjih 5 mj sam promjenila tri AD-a jer mi se nakon svakog javila remisija nakon mjesec dana pa sam jedan tren bila na čistim SSRI pa onda na venlafalskinu na kojem sam trenutno.
Ne prezderavam se,bas suprotno jako jako rijetko jedem,obavezne obroke ali zdravo,i treniram tri do cetiri puta tjedno,vozim bajk šećem pesa Itd
Ali iz nekog razloga kile idu gore
Sada sam vec prešla u zabranjujuću gornji granicu kila koliko nisam nikad i zivotu imala (a imam 32 godine).
Inace nisam sklona debljanju,barem nisam bila do sada.

Ako ima netko slična iskustva voljela bi znati sto ste poduzeli i da li je pomoglo ako ste poduzeli a i bilo kakav savjet ili misljenje su i vise nego dobrodošli.
Doktorica je promjenila vec tri terapije tako da sumnjam da je do samih tableta.

Iskustva? Savjeti?
Sto moze izazvat takvo povećanje kilaže?
Da barem jedem nebi nis rekla ali ovako stvarno ne zbam vise sto bi mogao biti uzrok tom debljanju.

I najbitnije pitanje,da li bi vi bili u stanju prestat biti AD-e ako vidite da vam škode zdravlju,tijelu,a iskreno dosta mi mozak blokira otkad ih pijem
Opustili su me u smislu nesigurnosti,neke negative,al ono u granicama sve.
No,uzeli su mi fizičko zdravlje skroz.
BettyPage_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 00:29   #2755
Quote:
BettyPage_ZG kaže: Pogledaj post
Imam pitanje,
Zanimaju me vaša iskustva sa dobivanjem na težini prilikom korištenja AD opcenito.
Naime u zadnjih 5 mj sam promjenila tri AD-a jer mi se nakon svakog javila remisija nakon mjesec dana pa sam jedan tren bila na čistim SSRI pa onda na venlafalskinu na kojem sam trenutno.
Ne prezderavam se,bas suprotno jako jako rijetko jedem,obavezne obroke ali zdravo,i treniram tri do cetiri puta tjedno,vozim bajk šećem pesa Itd
Ali iz nekog razloga kile idu gore
Sada sam vec prešla u zabranjujuću gornji granicu kila koliko nisam nikad i zivotu imala (a imam 32 godine).
Inace nisam sklona debljanju,barem nisam bila do sada.

Ako ima netko slična iskustva voljela bi znati sto ste poduzeli i da li je pomoglo ako ste poduzeli a i bilo kakav savjet ili misljenje su i vise nego dobrodošli.
Doktorica je promjenila vec tri terapije tako da sumnjam da je do samih tableta.

Iskustva? Savjeti?
Sto moze izazvat takvo povećanje kilaže?
Da barem jedem nebi nis rekla ali ovako stvarno ne zbam vise sto bi mogao biti uzrok tom debljanju.

I najbitnije pitanje,da li bi vi bili u stanju prestat biti AD-e ako vidite da vam škode zdravlju,tijelu,a iskreno dosta mi mozak blokira otkad ih pijem
Opustili su me u smislu nesigurnosti,neke negative,al ono u granicama sve.
No,uzeli su mi fizičko zdravlje skroz.
Prestani piti taj koji ti ne odgovara i pokušavaj s novima dok god ne nađeš neki koji ti odgovara.
psywhatdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 07:58   #2756
Quote:
BettyPage_ZG kaže: Pogledaj post
Imam pitanje,
Zanimaju me vaša iskustva sa dobivanjem na težini prilikom korištenja AD opcenito.
Naime u zadnjih 5 mj sam promjenila tri AD-a jer mi se nakon svakog javila remisija nakon mjesec dana pa sam jedan tren bila na čistim SSRI pa onda na venlafalskinu na kojem sam trenutno.
Ne prezderavam se,bas suprotno jako jako rijetko jedem,obavezne obroke ali zdravo,i treniram tri do cetiri puta tjedno,vozim bajk šećem pesa Itd
Ali iz nekog razloga kile idu gore
Sada sam vec prešla u zabranjujuću gornji granicu kila koliko nisam nikad i zivotu imala (a imam 32 godine).
Inace nisam sklona debljanju,barem nisam bila do sada.

Ako ima netko slična iskustva voljela bi znati sto ste poduzeli i da li je pomoglo ako ste poduzeli a i bilo kakav savjet ili misljenje su i vise nego dobrodošli.
Doktorica je promjenila vec tri terapije tako da sumnjam da je do samih tableta.

Iskustva? Savjeti?
Sto moze izazvat takvo povećanje kilaže?
Da barem jedem nebi nis rekla ali ovako stvarno ne zbam vise sto bi mogao biti uzrok tom debljanju.

I najbitnije pitanje,da li bi vi bili u stanju prestat biti AD-e ako vidite da vam škode zdravlju,tijelu,a iskreno dosta mi mozak blokira otkad ih pijem
Opustili su me u smislu nesigurnosti,neke negative,al ono u granicama sve.
No,uzeli su mi fizičko zdravlje skroz.
1. Da, AD-ovi mogu (ali ne moraju) utjecati na povećanje kilaže.

2. AD je potrebno malo duže piti da bi se dosegla potpuna učinkovitost, eventualno povećati dozu, ili dodati neki još lijek da zajedno u koktelu djeluju na simptome. AD-ovi ne rješavaju probleme preko noći niti kroz mjesec dana.

3. Obzirom da ti AD-ovi "toliko utječu" na povećanje kilaže, preporuka je da odeš provjeriti hormone i antitijela štitnjače, jetrene enzime i kolesterol. Jer AD-ovi ne utječu sami na kilažu. Oni utječu na nešto drugo u tijelu koje je u disbalansu koje onda utječe na kilažu.

4. AD - ovi kroz 5mj ne mogu toliko utjecati na fizičko zdravlje, moguće je da je nuspojava psihičke prirode, u vidu tvog "otpora" prema lijeku". (Ja sam prvi AD zbljuvala, psihička je pukla od smijeha, a ja u očaju , psiha čuda čini).

5. Ako krvne pretrage pokažu da je stvarno sve ok, onda se radi isključivo o psihičkoj manifestaciji. U tom slučaju ti psihić samo treba složit primjerenu kombinaciju ljekova koja će ti pasati. A putem razgovora, a trebala bi to reći psihiću, da riješite tvoje dileme i strahove od uzimanja ljekova.

6. Ako ti stvarno toliko narušavaju zdravlje, onda se "od dva zla bira manje". Pa ti odaberi.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 18:28   #2757
Quote:
BettyPage_ZG kaže: Pogledaj post
Sto moze izazvat takvo povećanje kilaže?
Može puno toga, npr. disbalans nekih hormona (npr. kortizola) ili žljezda (npr. gušterače, štitnjače). Ako se radi o većem postotku dobivene mase, ja nebih donosila zaključke napamet, već bih otišla na pregled kod endokrinologa. On će te uputiti na pretrage nakon kojih će ti točno znati reći uzrok porasta težine - da li je to AD, neki disbalans u organizmu ili nešto treće.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 19:37   #2758
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Pije li netko edronax, seroxat i lorsilan, caffetin u kombinaciji.

Koja je svrha ovih lijekova i dal se propisuju samo depresivnim osobama ili psihotičnim bolesnicima isto?
Seroxat je antidepresiv, Lorsilan kratkodjelujući anksiolitik (benzodiazepin), kafetin protiv bolova a za edromax ne znam.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 02:15   #2759
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Seroxat je antidepresiv, Lorsilan kratkodjelujući anksiolitik (benzodiazepin), kafetin protiv bolova a za edromax ne znam.
ja pijem zoloft i edronax (reboksetin indiciran za akutno liječenje depresivnih poremećaja/velikih depresivnih epizoda te za održavanje kliničkog poboljšanja u bolesnika koji su inicijalno pozitivno odgovorili na primijenjenu terapiju), oba ad-a za anksiozno-depresivni poremećaj

što se i ako se daje psihotičarima, osim visokih doza antipsihotika, ne znam
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 08:08   #2760
Quote:
BettyPage_ZG kaže: Pogledaj post
Iskustva? Savjeti?
Sto moze izazvat takvo povećanje kilaže?
Da barem jedem nebi nis rekla ali ovako stvarno ne zbam vise sto bi mogao biti uzrok tom debljanju.

I najbitnije pitanje,da li bi vi bili u stanju prestat biti AD-e ako vidite da vam škode zdravlju,tijelu,a iskreno dosta mi mozak blokira otkad ih pijem
Opustili su me u smislu nesigurnosti,neke negative,al ono u granicama sve.
No,uzeli su mi fizičko zdravlje skroz.
vezano za posljednji dio - na svoju ruku ne prestajem ništa, no imam šrinkicu koja me pažljivo prati i ako vidi da nešto ne funkcionira, traži alternativu. ja sam konkretno imala problem s mršavljenjem na ad-u, a s obzirom da sam i inače mršavija, to mi nije odgovaralo, pa mi je mijenjala terapiju.

Quote:
psywhatdo kaže: Pogledaj post
Bok,

Zanima me što se sve negativno može dogoditi nekome tko dugo vremena koristi neki anksiolitik, konkretno Rivotril?
ovisnost. u tom slučaju toplo preporučujem vrlo pažljivo i postepeno skidanje i to obavezno uz liječničku pratnju. nemoj se sam ihrati tim stvarima, jer to može loše završiti. pričam ti iz svog iskustva, tako da - pamet u glavu i ništa naglo, jer tijelo ostane u šoku.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:00.