Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2017., 13:57   #61
Službena znanost sve više koketira s mojom/iznešenom hipotezom.
Jedino u čemu se razlikujemo je terminologija - nije "astralni", već paralalni ("alternate") svijet...
Ne u dimenzionalnom, već slojevito "materijalnom" smislu - unutar iste dimenzije/prostorno vremenskog kontinuuma.

Is dark matter hiding a 'mirror world'? Researchers believe mysterious material could contain its own alternate world - complete with shadow Milky Way

Kao da su prepisali ono što sam napisala 2012, par postova ranije...na početku teme.
Vrhunski!

Izgleda da je Svemir puno zagonetniji i puno veličanstveniji nego što smo to u stanju uopće zamišljati...

Ne ostavlja li vas ta činjenica bez daha!?
Old 14.05.2017., 14:11   #62
there are know knowns, there are known unknowns, there are unknown unknowns, and then there is the unknowable..
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 00:48   #63
mislim da nema baš nekog smisla stalno tražiti odgovore u trenutačnoj materijalistički-orjentiranoj znanosti. To je slijepa ulica, baš kao nekad recimo teorija flogistona ili alkemija. Ona je danas došla do svog konačnog limita- enigme svijesti, kojeg nemože preći.
To je danas kult sa svojim nedodirljivim dogmama i svećenicima baš kao što je nekad bila religija, u kojoj će te bilo kakvo ozbiljnije razilaženje s tvojim lokalnim guruom odvesti ravno na lomaču a da ne govorimo da je danas ugl. pod kontrolom ubojica vojno-ind. kompleksa, korporacija i novca i ugl. u funkciji profita a ne dobrobiti čovječanstva.

Tamna mateirja je rezultat pogrešaka u gravitac. mjerenjima , ili zbog krive grav.teorije ili stvarno imamo posla s novim tipom materije koji je nevidljiv .. Da li je on u paralelnoj dimenziji ili je samo riječ o nekompatibilnim česticama , zasad se nezna sto posto,.
Meni je recimo filozofski puno zanimljivija mogućnost utjecaja tamne materije na varijacije "težine" zemlje kroz povijest (budući da se gomila u točkama obične mase, a nije čvrsto povezana s njom , a bilo je i teorija o njenom utjecaju na oortov oblak i propast dinosaura)

Astral kao psihički fenomen je po meni više povezan sa nelokalnošću prostor-vremena nego s tamnom mateorijom, to je mogućnost da čista svijest neograničeno putuje njegovim koordinatama - što je potvrđeno zadnjih 50-tak godina i od nekih fizičara (H.Puthoff) , a i neki znanstvenici su ozbiljno proučavali efekte akašičkih zapisa (R.Sheldrake). Ali sve to funkcionira usprkos, a ne zahvaljujući današnjim znanstvenim modelima . Svi imaju svoje teorije zašto sve to funkcionira, ali nitko to nemože objasniti u okviru postojećih zn. modela

Po meni odgovor na sve te stvari pomalo se već naslućuje u budućoj znanosti koja će biti temeljena na informaciji a ne materiji kao osn.temelju i gradivnom bloku, čemu se već ide od otkrića dualnosti materije i efekta promatrača, koji uključuje utjecaj svijesti na rezultat fiz. eksperimenta (kolaps valne funkcije) a prilozi novijih datuma su teorija puno veće vjerojatnoće svemira kao simulacije nego kao stvarnog fiz.materijalnog konstrukta (Bostrom etc ako se ne varam) i holografska priroda 3d svemira kao fikcijska projekcije 2d informacije (Suskind i ostali).

Sve te doasd neobjašnjive "alternativne" fenomene (akašički zapisi, reinkarnacija, astral , telepatija, rem.viewing itd itd) a i neke druge enigme (npr. ugođenost fizikalnih konstanti svemira) posve je jednostavno objasniti u okviru svijeta temeljenom na informaciji kao osnovnom gradivnom bloku.

Zadnje uređivanje sirovina : 29.10.2017. at 01:36.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 16:05   #64
Quote:
Della17 kaže: Pogledaj post
Službena znanost sve više koketira s mojom/iznešenom hipotezom.
Jedino u čemu se razlikujemo je terminologija - nije "astralni", već paralalni ("alternate") svijet...
Okultisti to nazivaju universe B.

Ne sjećam se više koji sam to kuki guglala da me je bacilo na tu stranicu, a onda sam je bukmarkirala u folder 'razno' i zaboravila na nju. A budući da ovih dana čistim komp od klifota, grifona i gremlina, neka je ovdje, meni više ne treba.
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:29.