Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2017., 19:33   #1301
Pa naravno da je to AW139M
http://www.leonardocompany.com/docum...ody_AW139M.pdf

Ako se velikom i slavnom B-u nije problem potpisati na njega, onda sigurno ništa ne valja.
Na koncu ipak sa 7t MTOW dimi 165 kt a to ti je cca 60-70 km/h brže od napr. Mi171 da
ne pišem koliko u odnosu na KW
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 22:47   #1302
Eto za koji dan ističe zadnji kalendar na Mi171 Sh pa je onaj prelet
iznad Zmaja na "dan bezbednosti" imao baš neku uvrnutu simboliku.

Mudre glave su turistički obišle već dva "potencijalna partnera".

Jedan je na dalekom istoku na cca 8500 km što samo po sebi
predstavlja logističku noćnu moru a da trošak ne spominjemo
ali na toj udaljenosti predstavlja značajan udio u čitavom poslu.
Da ne pišem da je sve loše, taj partner ima potporu konstruktora
ali se nije baš naremontirao Mi171 ili Mi8AMT. Uz to postoje sankcije
EU koje su kao djelomično izuzete te sankcije US koje su totalne.

Drugi partner je na razumnih 2000 km, što je moguće preletjeti na
tipu sa dva tankiranja usput. Sama remontna ustanova je puno
veća i ozbilnija nego ona prva - ali ima kvaka 22, nema više papire
a nije ih nikada niti imala za predmetni tip. Taj partner se nalazi
pod sankcijama sa istoka, bez nade u skoru normalizaciju. Takav
remont znači da se najmanje pola tržišne vrijednosti helikoptera baca u dim...
Uz sve to vrlo je nevjerovatno da predmetni partner može osigurati
setove novih krakova za glavni i repni rotor a da imaju ispravnu dokumentaciju
(pasporte).

Do trećega, na 1350 km se nije niti išlo, jer nije niti pod kakvim sankcijama.
Ima sve potrebne papire i 1500 spremnih djelatnika te vlastiti odjel za školovanje.
Uz to ponudio je razumnu cijenu, normalnu za tržište originalnog proizvođača...
Jest da je pomalo usput nestajalo dokumentacije ali nije to ništa novo za
predmetnu (bezbednu) firmu... da je onaj star žuti tjednik u poslu već bi čitali tamo preslike...
ovako samo mako Krešo Zbljuv zasoli na poluinformacije i toćka.

Di je tu zaj*b, evo dumaju mislioci već 6 mjeseci i nikako da smisle.

Da nas nema, trebalo bi nas izmisliti ovakve
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 09:28   #1303
Nevjerojatna je količina tvojih dezinformacija koje prosipaš ovdje, jer nisu prošli tvoji privatni interesi vezani uz Bjelorusiju, pa tako i obećana lovica. Drugi potencijalni partner ima sve potrebne papire, jer posjeduje certifikate vlastite države i nadležnog Instituta što je jedan od zahtjeva nabave ove usluge. Remontirao je nekoliko Mi-171Sh za inozemnog naručitelja. A što se tiče nabave krakova i slično, ne beri brigu, to je naš posao, a ne našeg partnera. Dijelovi će biti originalni.
hijavata is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 10:24   #1304
Eto sve će to nama "hijavata&marijan" obaviti kako spada

RH će platiti remont i vezane troškove logistike, plus najmanje 45-50 milja USD gubitka vrijednosti sredstva.

To je zaista vrhunska odgovornst prema sredstvima povjerenim na upravljanje i korištenje.

Stvar je zaista za http://www.guinnessworldrecords.com/
RH plati remont cca 200+ M kuna
RH dodatno izgubi na vrijednosti tako remontiranih Mi171 Sh cca 300+ M kuna

TOTAL za RH
negativan saldo 500+ M kuna

uz trajno upropaštenih 10 kom Mi 171 Sh

sve zato jer su hijavata i jataci zamislili gricnut 50 M kuna od toga
mašala

Eto ako nismo znali kako izgleda RH klanje krave, radi 2 kg mesa, onda je ovo zoran primjer pokušaja
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 11:14   #1305
Da ne zaboravim....
Zli jezici tvrde da je poglavarstvo u VG dobilo novog djelatnika koji se brine za "razvoj zrakoplovstva" u prijelaznom roku...

I to mi je neka briga za radnike...
ha?! hijavata & marijane63 & već kako se sada kloniraš

Ukratko, brod tone a štakori bježe sa njega.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 12:48   #1306
Dobar dan gospodinu Đaniju, iako izbjegava dati bilo koji odgovor ,
Eto samo za mali podsjetnik
1. Firma Helifor, OIB 03473347448, subjekt ugašen 2012 godine
2. Prihodi 2010, 2011,2012 nula 0, podaci FININFO.
3.2008 godine, traži od MORH-ZTZ da mu dodjele zemljište i sagrade hangar jer ima ideju. Pokušava na prevaru prodati borbene helikoptere MI-24 Gruziji. Javno objavljeno u tjedniku Nacional 9. Lipnja.2008
4.2010, Vecernji list , objavljuje ,tvrtka Helifor gradi uz zračnu luku(preko puta auto Zubaka) prvi heliodrom, grad samo treba dati lovi i zemljište , on ima ideju, iako kao stručnjak bi trebao znati da je u toj zoni zabranjena bilo kakva gradnja,
5. 10.05. 2012, traži od gradskog vijeća Makarske, da mu dodjele zemljište i naravno 800.000 € da sagradi heliodrom, jer ima ideju, IAKO JE FIRMA UGAŠENA.
6.29.09.2014, mjesto Vela luka, zrakoplovni stručnjak, za par kuna predaje temu TRANSPORT.
7. 2017. Predstavlja se kao zastupnik firme Sky-Invest i nudi remont helikoptera iako on to nije, već je zastupnik iz Moskve.
Eto malo podataka o sposobnosti ali i za one druge koji trebaju raditi svoj posao i postupati.
Dragi moj 9aplus ili Đani,
kad demantiraš i jedan ovaj navod možemo razgovarati.
i da vidi se da ti se vratio glavni informator iz ZTCa, ali jošvrlo vrlo malo. Jer koliko čujem postaje predsjednik uprave CA
e da koliko je meni poznato a i ti si pisao da sad brigu napokon o radnicima vodi dokazani radnik a ne taj Marijan kojge spominješ i kojim si opsjednut.
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Da ne zaboravim....
Zli jezici tvrde da je poglavarstvo u VG dobilo novog djelatnika koji se brine za "razvoj zrakoplovstva" u prijelaznom roku...

I to mi je neka briga za radnike...
ha?! hijavata & marijane63 & već kako se sada kloniraš

Ukratko, brod tone a štakori bježe sa njega.
marijan63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 13:01   #1307
Quote:
marijan63 kaže: Pogledaj post
Dobar dan gospodinu Đaniju, iako izbjegava dati bilo koji odgovor ,
Eto samo za mali podsjetnik
1. Firma Helifor, OIB 03473347448, subjekt ugašen 2012 godine
2. Prihodi 2010, 2011,2012 nula 0, podaci FININFO.
3.2008 godine, traži od MORH-ZTZ da mu dodjele zemljište i sagrade hangar jer ima ideju. Pokušava na prevaru prodati borbene helikoptere MI-24 Gruziji. Javno objavljeno u tjedniku Nacional 9. Lipnja.2008
4.2010, Vecernji list , objavljuje ,tvrtka Helifor gradi uz zračnu luku(preko puta auto Zubaka) prvi heliodrom, grad samo treba dati lovi i zemljište , on ima ideju, iako kao stručnjak bi trebao znati da je u toj zoni zabranjena bilo kakva gradnja,
5. 10.05. 2012, traži od gradskog vijeća Makarske, da mu dodjele zemljište i naravno 800.000 € da sagradi heliodrom, jer ima ideju, IAKO JE FIRMA UGAŠENA.
6.29.09.2014, mjesto Vela luka, zrakoplovni stručnjak, za par kuna predaje temu TRANSPORT.
7. 2017. Predstavlja se kao zastupnik firme Sky-Invest i nudi remont helikoptera iako on to nije, već je zastupnik iz Moskve.
Eto malo podataka o sposobnosti ali i za one druge koji trebaju raditi svoj posao i postupati.
Dragi moj 9aplus ili Đani,
kad demantiraš i jedan ovaj navod možemo razgovarati.
i da vidi se da ti se vratio glavni informator iz ZTCa, ali jošvrlo vrlo malo. Jer koliko čujem postaje predsjednik uprave CA
e da koliko je meni poznato a i ti si pisao da sad brigu napokon o radnicima vodi dokazani radnik a ne taj Marijan kojge spominješ i kojim si opsjednut.
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 13:24   #1308
Gledam ovaj lijep video uradak (svak cast autoru) iz ZTC-a AirVg 13.05.17.

https://www.youtube.com/watch?v=dwcafMroFyA

Cisto jedno laicko - retoricko pitanje: U video uradku vidimo i dva helikopter MiL - 8 od koji mislim da je jedan cak tzv. "salonska izvedba". Uglavnom, pitanje je - ako ZTC stvarno "nema strucnjaka" ni "znanja" kako je moguce da onda ovi helici u tom istom ZTC-u budu rastavljeni "do koske", ocito pregledani i vjerojatno ce isto tako biti ponovno montirani sa remontiranim/novim dijelovima !?
__________________
Vojni kapelan prve klase
điđimiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 13:27   #1309
Quote:
marijan63 kaže: Pogledaj post
Dobar dan gospodinu Đaniju, iako izbjegava dati bilo koji odgovor ,
Eto samo za mali podsjetnik
1. Firma Helifor, OIB 03473347448, subjekt ugašen 2012 godine
2. Prihodi 2010, 2011,2012 nula 0, podaci FININFO.
3.2008 godine, traži od MORH-ZTZ da mu dodjele zemljište i sagrade hangar jer ima ideju. Pokušava na prevaru prodati borbene helikoptere MI-24 Gruziji. Javno objavljeno u tjedniku Nacional 9. Lipnja.2008
4.2010, Vecernji list , objavljuje ,tvrtka Helifor gradi uz zračnu luku(preko puta auto Zubaka) prvi heliodrom, grad samo treba dati lovi i zemljište , on ima ideju, iako kao stručnjak bi trebao znati da je u toj zoni zabranjena bilo kakva gradnja,
5. 10.05. 2012, traži od gradskog vijeća Makarske, da mu dodjele zemljište i naravno 800.000 € da sagradi heliodrom, jer ima ideju, IAKO JE FIRMA UGAŠENA.
6.29.09.2014, mjesto Vela luka, zrakoplovni stručnjak, za par kuna predaje temu TRANSPORT.
7. 2017. Predstavlja se kao zastupnik firme Sky-Invest i nudi remont helikoptera iako on to nije, već je zastupnik iz Moskve.
Eto malo podataka o sposobnosti ali i za one druge koji trebaju raditi svoj posao i postupati.
Dragi moj 9aplus ili Đani,
kad demantiraš i jedan ovaj navod možemo razgovarati.
i da vidi se da ti se vratio glavni informator iz ZTCa, ali jošvrlo vrlo malo. Jer koliko čujem postaje predsjednik uprave CA
e da koliko je meni poznato a i ti si pisao da sad brigu napokon o radnicima vodi dokazani radnik a ne taj Marijan kojge spominješ i kojim si opsjednut.
9aplus uhvaćen sa prstima u pekmezu!
__________________
Naš život je bljesak krijesnice u noći, dah bizona zimi, mala sjena što plovi kroz travnjak dok se napokon ne izgubi u zalasku sunca
indijanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 13:54   #1310
Kad sam ja nedavno napisao da je kolega 9aplus ogorčen i prosipa žuč po forumu jer mu je propao biznis sa državom, lijepo admin obrisao moj post.
webstartm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 14:18   #1311
Quote:
điđimiđi kaže: Pogledaj post
Gledam ovaj lijep video uradak (svak cast autoru) iz ZTC-a AirVg 13.05.17.

https://www.youtube.com/watch?v=dwcafMroFyA

Cisto jedno laicko - retoricko pitanje: U video uradku vidimo i dva helikopter MiL - 8 od koji mislim da je jedan cak tzv. "salonska izvedba". Uglavnom, pitanje je - ako ZTC stvarno "nema strucnjaka" ni "znanja" kako je moguce da onda ovi helici u tom istom ZTC-u budu rastavljeni "do koske", ocito pregledani i vjerojatno ce isto tako biti ponovno montirani sa remontiranim/novim dijelovima !?
Ovdje se radi o sklapanju nakon remonta. ZTC je te helikoptere na početku remonta rastavio i poslao dijelove na remont izvan RH. I sad ZTC samo sklapa i boja te helikoptere i ništa više.
vozilo2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 14:23   #1312
Quote:
vozilo2 kaže: Pogledaj post
Ovdje se radi o sklapanju nakon remonta. ZTC je te helikoptere na početku remonta rastavio i poslao dijelove na remont izvan RH. I sad ZTC samo sklapa i boja te helikoptere i ništa više.
Ok @vozilo hvala.
Ipak i to je nesto. Treba znati i rastaviti i rastavljeno korektno opet sloziti i ispitati funkcionalnost .Nije to bas stroj od 3 -4 dijela. A kao da vidim i tragove NDT ispitivanja na trupu jednog od helikoptera.
__________________
Vojni kapelan prve klase
điđimiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 14:43   #1313
Quote:
marijan63 kaže: Pogledaj post
Dobar dan ...
...
truć
laž
podmetanje
Dakle istina je
Upropastio si Zmaj pa sada dižeš sidro....

Blago Barišiću sa tobom

PS
vi ostali samo pišite... odgovorim svakome kasnije,
sretna je RH kad vas ima takve
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 14:57   #1314
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Dakle istina je
Upropastio si Zmaj pa sada dižeš sidro....

Blago Barišiću sa tobom

PS
vi ostali samo pišite... odgovorim svakome kasnije,
sretna je RH kad vas ima takve
stvarno ne znam o čemu pišeš. ko kuda odlazi, koji Barišić.
vidim da si u potpunom košmaru.
od svih gore navedenih točaka demantiraj barem jednu. To nitko nije izmislio to su javno dostupno podaci , e sad ako su lažni a javno objavljeni, hmmmm:
marijan63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 15:46   #1315
Quote:
vozilo2 kaže: Pogledaj post
Ovdje se radi o sklapanju nakon remonta. ZTC je te helikoptere na početku remonta rastavio i poslao dijelove na remont izvan RH. I sad ZTC samo sklapa i boja te helikoptere i ništa više.
Koliko je meni poznato, ZTC radi i remont dijela agregata helikoptera, nisu samo rastavi - spakiraj - sastavi firma. Do sad su, u posljednjih 15 godina, radili remont 6 + 10 + 6 + 6 + 2 helikoptera, nešto su morali naučiti. Svi ti helikopteri uspješno lete.
__________________
The Egyptians could run to Egypt, the Syrians into Syria. The only place we could run was into the sea, and before we did that we might as well fight. - Golda Meir
vn37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 15:48   #1316
Quote:
SaleRi kaže: Pogledaj post
Klanjali su se tako i zlatnom teletu,
znamo kako je završilo
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 15:52   #1317
Quote:
điđimiđi kaže: Pogledaj post
Gledam ovaj lijep video uradak (svak cast autoru) iz ZTC-a AirVg 13.05.17.

https://www.youtube.com/watch?v=dwcafMroFyA

Cisto jedno laicko - retoricko pitanje: U video uradku vidimo i dva helikopter MiL - 8 od koji mislim da je jedan cak tzv. "salonska izvedba". Uglavnom, pitanje je - ako ZTC stvarno "nema strucnjaka" ni "znanja" kako je moguce da onda ovi helici u tom istom ZTC-u budu rastavljeni "do koske", ocito pregledani i vjerojatno ce isto tako biti ponovno montirani sa remontiranim/novim dijelovima !?
Vozilo ti je odgovorio pa ću ja samo dodati...
Prvih 6 starih helića je remontitrano u redu sa svim papirima od UKR partnera.
Svi ostali su remont na crnjaka, pa nisu plovidbeni izvan RH...
Otprilike nešto slično kao i let lampe koje nisu smjele preletjeti natrag za RH.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 15:57   #1318
Quote:
indijanac kaže: Pogledaj post
9aplus uhvaćen sa prstima u pekmezu!
Blago meni ala sam se nakusao RH pekmeza...
Taj koji ti je to napisao je skurio sa društvom u Zmaju
preko 61+ m kapitala u tim istim godinama.
Kapital je bio vlasništvo RH, koja danas nema za penzije niti za zdravstveni
sustav... a mladi bježe glavom bez obzira.

Da si pogledao ovaj filmić ->
https://www.youtube.com/watch?v=rA2IQ7U2G2Q&t=54s
Možda nebi pisao gluposti, ali bez brige jedna Lufthansa nije imala šanse
otvoriti MRO a školovanje je bila prisiljena zatvoriti.
Eno Luftice u Sofiji i na Malti... mehosi sa papirima idu rado tamo,
samo da bi se spasili od ove zemlje blagodati sa toliko pekmeza
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 16:00   #1319
9aplus pišeš neistinu.

Kako su Mi-8 neplovidbeni kada su upravo ti i takvi iz Divulja preko Crne Gore otplovili i letu i danas nad Kosovom?

Bili su i u Makedoniji. Bili su i u Sloveniji. Pomagali su i u Bosni i Republici Srpskoj.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 16:00   #1320
Quote:
vn37 kaže: Pogledaj post
nisu samo rastavi - spakiraj - sastavi firma
Jok
vozilo2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:37.