Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2017., 18:08   #41
Quote:
Blaze89 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa, imam jedno pitanje....
Ove godine sam ostvario neznatni gubitak prilikom trgovanja dionicama i znam da ne trebam placati nikakav porez ali zanima me da li trebam slati JOPPD obrazac....
Koliko sam ja upućen, ne tribaš ispunjavat JOPPD obrazac ako nisi zaradija lovu ili ako nisi prodava dionice. Gubitak se ne knjiži, i ako si slučajno mislija da će ti porezna dogodine odbit gubitak od dobiti (ukoliko je ostvariš), onda si to sanja, ili si pušija buniku.

Još nešto, ako npr. imate 50 kom dionica HT-a kupljenih 2011. godine, i kupili ste još 50 dionica HT-a u 2016. godini, u slučaju da prodate npr. 30 kom. dionica tijekom 2017. godine, porezna će računat da ste prodali dionice iz 2011. godine, dakle neće vam naplatit porez na kapitalnu dobit. Drugim riječima, ako se prodaje samo dio portfelja jedne dionice, država smatra da ste prodali one najstarije dionice koje već smrde na tufinu. jel to jasno?
Old 13.03.2017., 12:19   #42
Jel mi može netko dati odgovor na pitanje "zašto u obračun kapitalne dobiti ulazi neoporeziva naknada?"

Barem tako piše na http://www.hita.hr/files/OPOREZIVANJ...ITAKA-2016.pdf

Ne razumijem logiku uvrštavanja nekakve naknade u izračun dobiti? Vidim da na godišnjem izvješataju imam cijenu po dionici sa uključenom naknadom, no sama naknada raste sa većim iznosima, pa tako plaćamo nekakve sitne postotne vrijednosti na dobit nečega što smo platili pri prodaji i na čemu nismo zaradili!
Old 17.05.2017., 19:56   #43
Otac mi je u 12 mj 2016. godine darovao dionice koje je on imao 15 godina. Ja sam to odmah prodala. Očekivala sam porezno rješenje iz porezne koliko imam platiti poreza i prireza ali rješenje je stiglo bez tog. Zanima me jel to ok ili sam morala podnositi joppd obrazac za tu prodaju dionica?
Anesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 22:39   #44
Red face Porez na kapitalnu dobit

Dobar dan

Da li je netko imao iskustva sa kapitalnom dobiti u Srbiji za poslovanje preko skrbnika?

Meni je danas dosao Addico (ex. HYPO) dopis da platim x EUR za porez na kapitalnu dobit u Srbiji (20%), na transakciju realiziranu 2009 (prodaja), kupnja 2007.

Sličnih transakcija sam imao popriličan broj, bilo je i dosta gubitaka u svemu tome, ali ovde je doslovno izdvojena jedna dobitna transakcija i naplačen porez.

Addico je očigledno platio, i sad bi od mene pare.

Malo čudno jer a) HR tad nije imala porez na kapitalnu dobit, ja sam poslovao preko skrbnika, a kao nerezident u Srbiji sam živio u uvjerenju da plačam porez u rezidentnoj državi (koji tada nije postojao).

Savjeti, iskustava?
Kakva je praksa sada?
Billy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:34.