Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2017., 22:12   #5181
Quote:
officer kaže: Pogledaj post
Intuicija je pogotovo u igrama na sreću nadmoćna tzv. zdravom razumu. Ja recimo igram kladionicu 10-ak godina i najviše uspjeha sam imao u početku kad sam odabirao parove u par sekundi razmišljanja u odnosu na sada kad više kalkuliram, procjenjujem i promišljam...
Ester Hicks govori da promišljanje i kalkuliranje znači nesigurnost,odnosno bivanje na niskoj vibraciji jer užasno želiš da se to dogodi i analiziraš svaki broj i doslovno se živciraš oko brojeva.
Slično je kao što vidiš,bilo i kod mene.
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 22:18   #5182
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Upiši u youtube Helen Hadsell. Žena je pomoću zakona privlačenja osvojila na tisuće nagrada na nagradnim igrama. Čak je i osvojila veći iznos na lotu.
Čini se kao da joj je, unatoč silnim "dobicima", izvor prihoda ipak nešto drugo - priča
Over 3 million copies sold!

Kao i svima njima uostalom
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 22:28   #5183
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Čini se kao da joj je, unatoč silnim "dobicima", izvor prihoda ipak nešto drugo - priča
Over 3 million copies sold!

Kao i svima njima uostalom
Preporučujem ti da pogledaš videa.
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 00:16   #5184
Drzite se teme, dosta prepucavanja
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 06:50   #5185
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
ali baš me iznenadilo to na mlijkematu. ne radi se o puno love... ali dva puta... i tip kasnije gleda u bilancu (jer sam ga zvao da mu vratim lovu) i kaže da mu ništ ne fali. i sad vidi ovo: meni se to činilo nepravednim i kaj misliš da mi nije mlijekomat progutao lovu?
Eto, to je to. Sile ravnoteže su odradile svoje.

Hvala ti, članak je super, odlično objašnjeno i živa istina!

Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Mislim da je tema kao takva i korisna za svakoga tko se želi u životu maknuti s mrtve točke. Korisna je i onima koji dođu tu i poseru se na ideju ZP-a i prozovu to sektaškom organizacijom. Bar nahrane svoj mali ego.
Ma ne treba tome pridavati značaja; godinama sam na temi i već je pravilo da se periodički pojavi netko tko trenutno ima težak period u životu pa se dolazi istresti na forum vjerujući da će mu to pomoći.
Ako im zbilja pomogne - meni je iskreno drago, pa zato smo tu.

Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Kako je Dale Wimbow rekao:
Jer na putu života možeš prevariti čitav svijet
i u prolazu će te ljudi tapšati po ramenu,
ali će ti konačna plaća biti bol srca i suze
ako si prevario čovjeka u ogledalu.
Nekako mi se čini da je Dale Wimbow čitao ovu temu u zadnje vrijeme.

Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Uopće ne mogu dovoljno naglasiti koliko je glupo pričati o ZP-u i ' PRAVILNOM PRAKTICIRANJU ISTOG' jer takvo nešto ne postoji.
Točnije je reći da postoji svjesno i nesvjesno prakticiranje.
U pravilu, oni koji nesvjesno prakticiraju, nisu svjesni da su si upravo tom nesvjesnošću privukli ono što ih čini nezadovoljnima i nesretnima.

Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
I onda ispada da im pobijaš nešto što nisi nikada niti tvrdio i to samo zato jer druga strana nije ništa razumjela i ne preostaje joj ništa osim hostilnosti prema sugovornicima koji zasigurno nemaju u planu osnovati sektu, izgraditi crkvu i tjerati ljude da vjeruju u zakon gravitacije... pardon, privlačnosti.
A ja baš mislio sagraditi jednu lijepu, ljubičastu crkvicu na brdašcu, samo za nas fanatike i sektaše.

Quote:
officer kaže: Pogledaj post
Intuicija je pogotovo u igrama na sreću nadmoćna tzv. zdravom razumu. Ja recimo igram kladionicu 10-ak godina i najviše uspjeha sam imao u početku kad sam odabirao parove u par sekundi razmišljanja u odnosu na sada kad više kalkuliram, procjenjujem i promišljam...
Ovo s intuicijom kod mene baš u zadnje vrijeme fenomenalno djeluje na jednom području.
Baš kako kažeš - ono što osjetiš u par sekundi razmišljanja, nekad i bez ikakvog razmišljanja, ono što nekad odnekud samo od sebe padne na pamet...i za što se pojavi ugodan i dobar osjećaj.
Ja to ovako radim: od opcija između kojih se dvoumim, "vrtim" nakratko jednu po jednu...i pokušavam osjetiti...fokusiram se isključivo na osjećaj ugode ili neugode...i kod one opcije gdje je osjećaj u srcu najbolji, najugodniji, to uvijek bude najbolja opcija. Funkcionira besprijekorno!
Jedino ne treba razumu dopustiti da se umiješa. Jer često kad u sebi osjetim osjećaj ugode, da je neka opcija najbolja, razum mi počne govoriti da možda nije, da to ipak nema logike i smisla. Pokuša me pokolebati. I kad ga poslušam - najčešće se zayebem.
Od nekoliko opcija, provrtim na brzinu u glavi sve redom, u par sekundi, bez dužeg zadržavanja i ikakvog analiziranja, samo se zadržim kratko na svakoj onoliko koliko treba da se osjeti neki osjećaj, ili da se uopće ne osjeti...i tu gdje je osjećaj najbolji, to odabirem i odmah sve zaboravljam i otpustim i s punim povjerenjem učinim po tom osjećaju. Bez ikakvog analiziranja.
I stvarno ne pamtim da je omanulo.

Taj osjećaj uglavnom je nježan, suptilan i treba ga biti u stanju osjetiti. Ako je u umu jaka turbulencija i intenzivni unutarnji dijalog, "buka", kao kod većine ljudi, bit će nadglasan taj tihi glas duše. Ali ipak, nije teško čuti ga, i ne treba puno vremena da se nauči to prakticirati svakodnevno i svjesno.
U pravilu, osjećaj neugode je jači od osjećaja ugode pa ako se osjećaj ugode ne uspije osjetiti, idem sistemom eliminacije - ono što izazove neugodu nije dobro za mene.

Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Uopće se ne radi o pukoj sreći i sudbini. Ne volim termin sudbine.
"Sudbina" je ono što si sami napravimo.
Evo što o sudbini kaže Deepak Chopra u jednoj od mojih najdražih knjiga "Sedam duhovnih zakona uspjeha":
Kakve su tvoje duboke unutarnje želje, takav si i ti.
Kakva je tvoja želja, takva je tvoja volja.
Kakva je tvoja volja, takva su tvoja djela.
Kakva su tvoja djela, takva je tvoja sudbina.


Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Upiši u youtube Helen Hadsell. Žena je pomoću zakona privlačenja osvojila na tisuće nagrada na nagradnim igrama. Čak je i osvojila veći iznos na lotu.
Znam za tu ženu.
A s obzirom na moje rezultate s intuicijom koje sam opisao, sve si razmišljam da se i ja oprobam na drugim područjima.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 09:21   #5186
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Ne trebaš znati točno kako nešto funkcionira da bi znao da funkcionira. Isto tako se zna da postoji tamna tvar u svemiru, a ne zna se točno što je. Znači li to da ne postoji? Naravno da ne.
Dakle,nema odgovora na pitanje zašto netko osvoji eurojackpot, a većina ne? A unatoč tome tvrdiš da je taj netko to nekako privukao? I da nije stvar u pukoj sreći ili štajaznam, sudbinskoj ili karmičkoj priči?

Quote:
Ako želiš dokaze, onda si na krivom pdf-u. Odi na 'znanost' i tamo će ti reći da je ZP glupost.
pa trebao bi znati objasniti kako se privlače dobici u igrama na sreću, kad si ih već spomenuo. Ili zašto nekoga pregazi auto. Kako je to privukao? Čime?

Dakle, što je sa svim tim? Puka sreća, nesreća, stjecaj okolnosti, ZP ili sudbina, karma ...? Možda, kako kod koga?

Ne možeš jednostavno reći da se sve to događa zahvaljujući ZP i točka.
Jer si ti to tako rekao.

Quote:
Upravo sam ti sve objasnio u prethodnom postu. Zašto želiš da se ponavljam? Ti zbog svojeg krutog i egzaktnog mozga želiš egzaktne činjenice da postoji nešto što prakticiraš svaki dan?
Nisi ništa (naročito) objasnio. Objasni konkretno, na primjerima. Ako tvrdiš da ZP apsolutno djeluje za svakoga i u svim situacijama i da svatko uvijek i u svim situacijama dobiva točno ono što odašilje, bilo dobro ili loše, onda to mora vrijediti za sve životne sitacije.
Problem je u tome što ne vrijedi.
Zašto neko dijete pregazi auto? Kako i čime je to privuklo?

Quote:
Doznaj što želiš od života, sredi svoju životnu energiju, sredi svoje emocije, sredi svoje samopouzdanje, promijeni u glavi o tome tko si ti i koja je tvoja uloga na svijetu i koja je tvoja uloga naspram drugih ljudi i znaj da će doći ono što želiš jer si ti već sebe pretvorila u osobu koja to privlači.
Kada ti se to desi, tada nećeš misliti da je to nekakva magija... i nije, već običan ZP. No, ti misliš da je ZP magija. U tome je problem.
Moj život je sve u svemu ok, emotivno sam stabilna i nisam u krizi identiteta. Ljudi s kojima se družim su također ok.
Dakako, sve to jednim dijelom jest rezultat ZP-a. Ali ne sve.

Problem je u tome što ne razumiješ da nije sve u ZP-u. Samo ponešto, a i to samo onda ako se naše vibre poklope s vibrama onoga što želimo privući. I ako postoji izvjesno ''dopuštenje'' s više instance.
Iz cijele te priče ne može se izdvojiti utjecaj sudbine i karme. No veći dio karme je (prema teoriji karme) promjenjiv, pa nismo baš beznadežni slučajevi prepušteni raljama života. Drugim riječima, dosta toga ovisi o nama. Ali ne sve.

Po tebi bi ispalo da sve ovisi o nama. Nije tako. Vratimo se na primjer djeteta koje je nastradalo u prometu. Kako i čime je ono to privuklo? Prema tvojem mišljenju?

Uzgred, moguće je ZP-om koristiti se kao magijom, pa na taj način štošta privući. No to je ono što ne bi trebalo činiti ... jer se protivi nekim drugim Zakonima. Nije ZP jedini Zakon, nego jedan od Zakona.

Poanta priče: oprezno s željama, mogle bi se i ostvariti. Stara je to mudrost, nisam ju ja izmislila.

Dakako, privlačimo u živoz što već privlačimo, dobro ili loše, obzirom na naše mentalno i emotivno stanje. Ako smo mentalno i emotivno ok, privlačimo više dobrih stvari, ako nismo, privlačimo više loših. Slično privlači slično, nije to nikakva osobita mudrost.
Samo što to ni približno nije cijela priča. Jer netko može biti skroz mentalno i emotivno ok, a svejedno mu se dogodi nešto loše. Ili mu nešto ne ide, ma koliko se trudio. Kako bi to objasnio? Zakonom privlačenja ne možeš. Kako onda?

Quote:
Da li je ta osoba završila fakultet zato jer je učila? Ne jer učenje je bio nus-produkt uvjerenja te osobe da će završiti fakultet. Sve u što je ta osoba vjerovala ju je vodilo automatski ka ostvarenju. Kada je završila fakultet i zaposlila se, misliš da je bila svjesna da su njena uvjerenja to ostvarila, a ne fizički i mentalni uložen trud? Nije i naravno da nije jer ljudi naopako shvaćaju proces kako se stvari u životu odvijaju. Ne završavaš fakultet zato što učiš, već učiš zato što znaš da ćeš završiti fakultet. Tada to niti ne doživiš ZP-om jer si ZNALA da su diploma i posao tvoji.
Je li sada jasnije?
Jel ti to meni upravo objašnjavaš ono što sam napisala prije nekoliko stranica, kad sam tvrdila da je prije svega stvar u emociji koju primamo i odašiljemo, a tek potom u umnom/mentalnom aspektu?

... I onda ja ispadnem kruta i egzaktnog mozga?
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 09:46   #5187
@Ibrahim napisala sam da ne volim pojam sudbine jer ju ljudi pogrešno tumače. Ljudi ju tumače kao da to nije dio nas tj. da smo sami kreatori vlastite sreće nego da je sudbina pojam za sebe.
Npr: "nije se udala/nije se oženio,takva joj/mu je sudbina.
Sudbina će pokazat da li je suđeno.
Cijeli život je siromašan tako mu je suđeno jer od malena živi u bijedi.. Itd itd...

A nitko ne kuži da se za dosta situacija samo vežu stećeni obrasci ponašanja kojeg je pojedinac naučio od drugih i ako je netko cijeli život slušao stvari koje nemaju veze s mozgom logično da je to nekome normalno.


Što se tiče Helen Hadsell pogledala sam sva videa koja sam uspjela naći na YT i žena je baš posebna,gušt mi ju je slušati. Neka videa sam pogledala više puta. Samo kod mene manifestiranje šteka u bilo kojem obliku a pogotovo kod tih dobitaka i općenito kad nešto veće želim.
Sad sam naravno još dodatno nasolila s ovom rečenicom.
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 09:56   #5188
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Samo kod mene manifestiranje šteka u bilo kojem obliku a pogotovo kod tih dobitaka i općenito kad nešto veće želim.
Ako misliš da je to samo kod tebe, možda se trebaš zapitati lažu li svi ostali

Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 10:09   #5189
@Istiphul da li ti uspješno manifestiraš sve što god zamisliš?
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 10:23   #5190
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
@Istiphul da li ti uspješno manifestiraš sve što god zamisliš?
Ne kao fizičko biće. Ni blizu. Jedva uspijem tu i tamo nešto malo "izmanifestirati", recimo to tako. Zadnjih par godina se to mijenja na bolje, no i dalje ne mogu o nižoj razini sebe misliti kao o kreatoru, jer nisam.

Kao duhovno biće, višedimenzionalno ili koji već pojam da uzmemo za najsuptilniju razinu svijesti - svakako! Uspijevam manifestirati upravo sve što je za ovu moju inkarnaciju relevantno. Još donedavno sam kao niže ja mislio da neću uspjeti i da je zapravo nemoguće, ali ispalo je da je moguće i da mogu sve to pa i još puno više.

Doduše, postoji kvaka. Taj koji može više nisam ja koji ranije nije mogao. Nije ista osoba. Tijelo je slično, okolnosti isto, ali osoba je nova. Bliskija unutarnjoj manifestaciji, koja se želi ostvariti. Jesam zakomplicirao? Mogu preformulirati ako treba.
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 10:38   #5191
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Čini se kao da joj je, unatoč silnim "dobicima", izvor prihoda ipak nešto drugo - priča
Over 3 million copies sold!

Kao i svima njima uostalom
Davno mi je netko rekao da novac leži doslovce na cesti, samo ga treba znati pobrati.

Tko zna, zna. Tko ne zna, puni račun onima koji znaju.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 11:27   #5192
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Ne kao fizičko biće. Ni blizu. Jedva uspijem tu i tamo nešto malo "izmanifestirati", recimo to tako. Zadnjih par godina se to mijenja na bolje, no i dalje ne mogu o nižoj razini sebe misliti kao o kreatoru, jer nisam.

Kao duhovno biće, višedimenzionalno ili koji već pojam da uzmemo za najsuptilniju razinu svijesti - svakako! Uspijevam manifestirati upravo sve što je za ovu moju inkarnaciju relevantno. Još donedavno sam kao niže ja mislio da neću uspjeti i da je zapravo nemoguće, ali ispalo je da je moguće i da mogu sve to pa i još puno više.

Doduše, postoji kvaka. Taj koji može više nisam ja koji ranije nije mogao. Nije ista osoba. Tijelo je slično, okolnosti isto, ali osoba je nova. Bliskija unutarnjoj manifestaciji, koja se želi ostvariti. Jesam zakomplicirao? Mogu preformulirati ako treba.
A kako onda komentirati ovu Helen? Za mene je ta žena pojam jer mi je zaista nevjerojatno da jedna osoba može manifestirati "bez greške".

Ako smijem pitati,što točno želiš manifestirati?
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 12:54   #5193
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
A kako onda komentirati ovu Helen?
Očito je da ju nećemo moći komentirati na isti način. Tebi je ona pojam, dok je meni trebalo niti pola minute gledanja videa da zaključim kako tu ničeg nema.

Quote:
Za mene je ta žena pojam jer mi je zaista nevjerojatno da jedna osoba može manifestirati "bez greške".
Ti u to vjeruješ, da može, a ja mislim da žena priča lovačke priče. Ne želim te uvjeravati, ali načitao sam se, nagledao i naslušao takvih priča, dok mi nisu počele curiti na oči i uši van. S dovoljno iskustva i interesa, prije ili kasnije postane lako prozrijeti priču i vidjeti što stoji u pozadini.

Quote:
Ako smijem pitati,što točno želiš manifestirati?
Svi smo mi ljudi manje-više slični pa je onda logično da sam želio isto što i većina drugih - promijeniti tijelo i okolnosti. Ne želim to više, jer sam u međuvremenu shvatio da se radi o vrlo slojevitoj zabludi.

Mogu ti probati ukratko objasniti na tvojem primjeru, onako kako izgleda iz mojeg kuta. Da bi bio precizniji, trebala bi odgovoriti na ona pitanja koja sam ti nedavno postavio. Nemoj me dakle loviti za riječ, budući ne znam detalje potrebne za jednu takvu sliku.

Čini mi da vjeruješ / želiš si popraviti život na razini na kojoj ljudi općenito ne vjeruju da je moguće. Ne vjeruju to čak ni tzv. transurferi, zp-ovci i ini, a kamoli drugi, koji se više drže konvencionalnog pristupa. Ne mislim tu na vanjsku vjeru i želju nego na dublju, unutarnju. Naravno, lako je moguće da ti dajem previše kredita i hvalim te više nego zaslužuješ.

Tamo gdje si se ljutila da sam te vrijeđao, napisao sam da mi izgleda kao da je tvoje unutrašnje ja napravilo pozornicu na kojoj ćeš se, zbog želja koje ti dolaze iznutra, morati mučiti. Obično kad unutrašnje biće želi u jednom životu napraviti veliki posao, uredi scenu koja sadrži veliku proturječnost u sebi. Iznutra šalje impulse i arome o prelijepom osjećaju i životu, dok vanjska situacija tome nije niti malo dorasla. Tako se stvara konflikt i život postaje muka.

Iz pozicije unutrašnjeg ja, to je dobra muka i to ja je sretno kako dobro je zakuhalo stvari. Na muci se poznaju junaci, zar ne? Problem nastaje kad vanjsko ja sve to ne vidi i ne razumije pa najprije pokuša uvriježenim načinima približiti vanjski osjećaj i doživljaje unutrašnjima, a kad to ne uspije, u pravilu se okreće alternativi. Ako je vanjsko biće jako sretno, ni tu ne nalazi kruha nego se samo isfrustrira u neuspješnim pokušajima. Naravno, nešto malo tu i tamo uspije, taman toliko da sasvim ne odustane, ali svjesno je da prava stvar neprestano izmiče.

Što napraviti? Ovisi o tome što je unutrašnje biće namijenilo za ovu inkarnaciju. Ovisi i o tome koliko će vanjsko biće imati entuzijazma, strpljenja, volje i životne sile. Sve o svemu ovisi. Može se o tome pričati dan i noć, ali zapravo svatko mora sam otkriti. To se neće moći sve dok je vanjsko ja (vanjski ego) gazda i dok određuje što i kako, u većoj mjeri ili sasvim ignorirajući unutrašnji ja. Netko se može zavaravati da se to može, no samo će izgubiti vrijeme.

Unutrašnje ja je kreator, dok vanjsko ja nije pa iako unutrašnje daje vanjskom ideju i osjećaj veličanstvenosti, neće dozvoliti da se to svede na izvanjskosti. Ne piše u Novom zavjetu bez veze da se treba posvetiti duhovnom, a da će se materijalno nadodati, kao i da tko želi sačuvati svoj život, izgubit će ga, dok onaj tko "izgubi" život radi duha (Mene - Isus priča o sebi iz pozicije Apsoluta), taj će ga spasiti. Hoće li tko za mnom, neka se odrekne samoga sebe i neka danomice uzima križ svoj.

To je muka koju spominjem, da se uspostavi izgubljena veza između nižeg ja (čovjek, niži um) i višeg ja (duh, viši um.. ili koje već pojmove uzeli) - Zelandovo jedinstvo duše i razuma, s tom razlikom što ovdje neće razum pokušavati koristiti dušu za svoje zemaljske projekcije i ugode nego će duša reći razumu koji je cilj i smisao inkarnacije te na čemu se treba raditi i čemu težiti. Jednom kad razum to prihvati, duša će postupno otvarati kanale da se i fizičke okolnosti polako počnu mijenjati, dajući razumu više znanje i moći koje prije nije imao.
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 13:07   #5194
Ako se mogu nadovezati na prethodni post (Istiphul Amue) s kojim se 100 % slazem.
Recimo probat cu to objasniti koristeci neke termine humanisticke psihologije/psihoterapije.
Kod ljudi postoji taj razdor izmedju stvarnog ja i idealnog ja. Sto je razdor veci osoba ima vise psiholoskih poteskoca. Idealno ja se temelji na raznim uvjetovanostima koje ljudi kupe od roditelja, drustva itd. Stvarno ja je jedinstvena unutarnja srz covjeka.

Cini mi se da ljudi zele manifestirati stvari u zivotu koje dolaze od ovog idealnog ja, koje zapravo nije u kontaktu sa pravim untarnjim ili "real self" i naravno onda da nema nekakvih rezultata. Kao da silujes sebe. Umjesto toga treba ponirati unutar sebe i probati skinuti uvjetovanosti i upoznati sebe bolje.
Kad se to dogodi razdor izmedju real i ideal self se smanjuje, osoba ima realisticnije ciljeve, koji su u skladu s vlastitom prirodom i tada zivot postaje autenticniji i laksi. Nema ovog napinjanja i silovanja vlastitog sebe. Osoba postaje prijemcivija i otvorenija za sve sto zivot donosi.....
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 15:39   #5195
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Dakle,nema odgovora na pitanje zašto netko osvoji eurojackpot, a većina ne? A unatoč tome tvrdiš da je taj netko to nekako privukao? I da nije stvar u pukoj sreći ili štajaznam, sudbinskoj ili karmičkoj priči?
Draga Coeli, ovdje sam već bezbroj puta objasnio na stotinama stranica prije ove da ljudi postavljaju sami sebi ograničenja što smatraju manje ili više vjerojatnim da će im se ostvariti. Nekome je pojam da osvoji jackpot jednak recimo tvojoj vjeri da ćeš postati astronaut kroz narednih 5 godina. Znači, podsvijest odbija vjerovati u takav ishod. Zato neki ljudi ne osvoje jackpot. Čitao sam jednom jedan članak o nekome tko je, mislim u Njemačkoj, osvojio jedno 5 puta ogromne svote novaca na lotu što se kosi sa svim matematičkim vjerojatnostima.
Zašto i kako? Trebalo bi mu zaviriti u glavu i doznati zašto i kako.


Quote:
pa trebao bi znati objasniti kako se privlače dobici u igrama na sreću, kad si ih već spomenuo. Ili zašto nekoga pregazi auto. Kako je to privukao? Čime?

Dakle, što je sa svim tim? Puka sreća, nesreća, stjecaj okolnosti, ZP ili sudbina, karma ...? Možda, kako kod koga?

Ne možeš jednostavno reći da se sve to događa zahvaljujući ZP i točka.
Jer si ti to tako rekao.
Ja mogu reći što god želim. Nije na meni da tebi dokazujem tvoj ZP. Na meni je jedino da sebi dokažem svoj ZP. Tvojim se ne bavim ja, već se svojim baviš ti.


Quote:
Nisi ništa (naročito) objasnio. Objasni konkretno, na primjerima. Ako tvrdiš da ZP apsolutno djeluje za svakoga i u svim situacijama i da svatko uvijek i u svim situacijama dobiva točno ono što odašilje, bilo dobro ili loše, onda to mora vrijediti za sve životne sitacije.
Problem je u tome što ne vrijedi.
Zašto neko dijete pregazi auto? Kako i čime je to privuklo?
Možda su roditelji privukli, a ne dijete. Zašto bi uostalom smrt djeteta bila strašna stvar? Pa sve se dešava s razlogom. Svi ćemo jednom umrijeti. Nije bitna kvantiteta, već kvaliteta života. Ako gledaš na smrt kao na nešto strašno, onda mora da se iste i strašno bojiš iako eto, nećeš joj uspjeti izbjeći kao niti itko drugi tko se ikada rodio. Govorimo naravno o ovom fizičkom nivou.



Quote:
Moj život je sve u svemu ok, emotivno sam stabilna i nisam u krizi identiteta. Ljudi s kojima se družim su također ok.
Dakako, sve to jednim dijelom jest rezultat ZP-a. Ali ne sve.

Problem je u tome što ne razumiješ da nije sve u ZP-u. Samo ponešto, a i to samo onda ako se naše vibre poklope s vibrama onoga što želimo privući. I ako postoji izvjesno ''dopuštenje'' s više instance.
Iz cijele te priče ne može se izdvojiti utjecaj sudbine i karme. No veći dio karme je (prema teoriji karme) promjenjiv, pa nismo baš beznadežni slučajevi prepušteni raljama života. Drugim riječima, dosta toga ovisi o nama. Ali ne sve.

Po tebi bi ispalo da sve ovisi o nama. Nije tako. Vratimo se na primjer djeteta koje je nastradalo u prometu. Kako i čime je ono to privuklo? Prema tvojem mišljenju?

Uzgred, moguće je ZP-om koristiti se kao magijom, pa na taj način štošta privući. No to je ono što ne bi trebalo činiti ... jer se protivi nekim drugim Zakonima. Nije ZP jedini Zakon, nego jedan od Zakona.

Poanta priče: oprezno s željama, mogle bi se i ostvariti. Stara je to mudrost, nisam ju ja izmislila.

Dakako, privlačimo u živoz što već privlačimo, dobro ili loše, obzirom na naše mentalno i emotivno stanje. Ako smo mentalno i emotivno ok, privlačimo više dobrih stvari, ako nismo, privlačimo više loših. Slično privlači slično, nije to nikakva osobita mudrost.
Samo što to ni približno nije cijela priča. Jer netko može biti skroz mentalno i emotivno ok, a svejedno mu se dogodi nešto loše. Ili mu nešto ne ide, ma koliko se trudio. Kako bi to objasnio? Zakonom privlačenja ne možeš. Kako onda?
Ti i ja ne možemo znati koliko je netko mentalno i emotivno ok i zašto mu se dogodilo to što mu se dogodilo.
Ispričati ću ti evo priču o svom pokojnom djedu. On je inače bio trgovac i ajmo reći čovjek sa sela (stari od moje stare inače). Pred stare dane osim što je pomalo postajao senilan, postajao je sve više opsjdnut lopovima koji ga žele pokrasti. Imao je zamke (zvučne) po kući ako netko uđe i sanjao je često lopove. On kada bi izašao na ulicu je bio više puta meta sitnih džeparoša koji su pred njega bacali lažne zlatne lančiće, pa kao "vidi što smo zajedno našli", pa drugi put netko mu je gurao ruku u kaput po novčanik dok ga je dizao na neku foru. Treći put sam gledao na svoje oči kako oko njega neki cigić kruži ko morski pas u namjeru da ga opljačka. Nije to bilo zato što je on bio star. On se toga bojao i zračio je kao žrtva za takve. Nije on bio niti glup, niti naivan, ali čim su ga vidjeli lopovi su odmah u njemu prepoznali žrtvu.
Nadam se da je sada malo jasnije.

U pitanje karme ne bih ulazio jer mi nema smisla. Pitanje da li postoji i da li ju pravilno shvaćamo. Ako ti vjeruješ da je ZP samo jedan mali dio priče, to će onda biti tvoja istina i tebi će se ZP pokoriti kao i onome tko vjeruje da sa ZP-om može ama baš sve, pa mijenjati i karmu.

Quote:
Jel ti to meni upravo objašnjavaš ono što sam napisala prije nekoliko stranica, kad sam tvrdila da je prije svega stvar u emociji koju primamo i odašiljemo, a tek potom u umnom/mentalnom aspektu?

... I onda ja ispadnem kruta i egzaktnog mozga?
Nisi shvatila što sam htio reći. Ne dešavaju nam se dobre stvari zato što mi rukama i nogama radimo nešto da bismo došli do njih, već naša misao i uvjerenja automatski vode do toga da se pokreću ruke i noge pomoću kojih se ispune naše želje. Znači, fizičko djelovanje je nus-produkt uvjerenja, a nije uvjerenja nus-produkt djelovanja da dođemo do nečega. Nije on završio fakultet zato jer je učio, već zato jer je vjerovao da će završiti fakultet. Učenje je bio nus-produkt njegovog uvjerenja.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 17:39   #5196
Buduci se prepucavanje nastavlja parimi se da je vrijeme da cik pauzu, zatvoreno do daljnjega
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 23:22   #5197
Otvoreno. Molim forumase da se suzdrze od spustanja na osobnu razinu.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 17:25   #5198
Nije važno volite li nešto ili mrzite. Ako su vaše misli privezane za vaše osjećaje, energija misli učvršćuje se na određenoj frekvenciji - zato dopuštate da vas klatno uhvati - i prebacujete se na odgovarajuće linije života na kojima predmeta fiksacije ima u izobilju.
Ako nešto ne želite imati jednostavno nemojte o tome razmišljati, ravnodušno prolazite pored toga i to će nestati iz vašeg života.
Izbaciti iz života ne znači izbjegavati, nego ignorirati. Izbjegavati znači pustiti u svoj život, ali se aktivno truditi izbaviti se. Ignorirati znači nikako ne reagirati i, stoga, ne imati.

Zamislite da ste radio. Svaki dan se budite i slušate mrsku vam stanicu - svijet koji vas okružuje. Tako se prebacite na drugu frekvenciju!

Čovjek nastojeći se ograditi od svijeta neprekidno živi u napetosti. K tome, energija zaštitnog polja ugođena je na frekvenciju onog klatna protiv kojeg je usmjerena zaštita. A klatnu je upravo to i potrebno.
Njemu je svejedno kako dajte energiju - voljno ili nevoljno.

Kako se zaštiti od klatna?
Ne ulazim u igru klatna, ali se ni ne trudim od njega zaštiti. Jednostavno ga ignoriram.
Igra klatna ne zabrinjava me, ne pogađa. U odnosu na njega ja sam pust.
Glavni zadatak klatna je privući što više sljedbenika i od njih dobiti energiju.
Ako ignorirate klatno, ono će vas ostaviti na miru i priključiti na druge, zato što ono djeluje samo na one koji prihvaćaju njegovu igru, odnosno započinju emitirati na njegovoj frekvenciji.

(Transurfing 1 - str. 54)
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 19:05   #5199
Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Ako nešto ne želite imati jednostavno nemojte o tome razmišljati, ravnodušno prolazite pored toga i to će nestati iz vašeg života.
Zeland je kao i uvijek u pravu. Djeca rođena u disfunkcionalnim obiteljima trebaju samo zažmiriti na svađe i fizičko nasilje te crtati kako se mama i tata vole. Što više crvenih srčeka, žutog sunčeka i cvijeća na crtežima, to prije će se željeni sklad ostvariti. Dakako, sve će to raditi sasvim ravnodušni, dobro znajući da su stanjem svojih nejakih energija i mladih misli privukli upravo takve roditelje i situacije
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 19:42   #5200
Knjige o transurfingu nisu namijenjene djeci rođenima u disfunkcionalnim obiteljima niti djeci općenito...
officer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:31.