Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2017., 00:31   #1441
Quote:
varazdinec30 kaže: Pogledaj post
Ja pitam za neki savjet...preporuku a vi se svađate.....
fali mi love za Panasonic FZ1000.....al kod njega ne mogu ručno zumirat i izoštravat ak se ne varam....?...a to mi je super
A sad ako slikam većinom djecu, koji rođendan....neki izlet, malo po moru...dal bi Nikon3300 sa 18-105VR ili 18-140VR odradio posao....ili bas moram kupit tak nekaj kak je ovaj Panasonic???
Sad kaj kupim to je to.....vise ne mislim trosit na naknadne dodatke jer lova ide za djecu itd......
možeš kod njega ručno fokusirat i zumirati ali ne istovremeno, nego moraš stisnut tipku za fokusiranje i onda vrtiš fokus, pa opet stisneš da bi mogao vrtit za zumiranje.

inače taj Panasonic mi je malo preskup s obzirom na tako mali senzor bez obzira na ostalo
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 09:34   #1442
Pozdrav,

Imam sony rx100M3, sada razmisljam da uzmem mirorrlessa i najvise paznje mi je privukao A6500. Aparat se koristi 100% amaterski, putovanja, obitelj i tako...Fotografije vecinom gledamo na velikom ekranu (55").

Da li ce biti razlike u fotografijama, ili bi se samo radilo o bacanju novca? Isto, ako ima smisla prelazak na A6500 koji bi bio naj objektiv za svakodnevne situacije (ulicno fotkanje),

Hvala svima
Cohiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 09:56   #1443
Quote:
Skrewdriver kaže: Pogledaj post
Ne, 70-200 nije objektiv za Full Frame nego objektiv za sve senzore. 70-200 su jedni od najpopularnijih objektiva za sve fotoaparate, masu ljudi ih koristi na crop senzorima i sasvim je glupa konstatacija da bi se objektiv morao koristiti samo na FF tijelu samo zato što između ostalog može raditi na FF-u.

Ali to s tim objektivom samo jedan primjer od xy drugih primjera, što u pitanju objektiva što u pitanju ostale opreme.


Po tim tvojim kriterijima ispada da ti ili lažeš ili nisi normalna osoba.

http://www.tamron.eu/lenses/sp-70-200mm-f28-di-vc-usd/
lijepo piše da ovaj objektiv rade za Canon, Nikon i Sony, a NE rade za Pentax

http://www.tamron.eu/lenses/sp-70-20...-di-vc-usd-g2/
lijepo piše da ovaj objektiv rade za Canon i Nikon, a NE rade za Pentax

http://www.tamron.eu/lenses/
Ovdje staviš da imaš "Canon" i kaže:
a to uključuje i najnovije objektive, odnosno svaki Tamron koji postoji dostupan je za Canon i Nikon mount.
http://www.tamron.eu/lenses/
Zatim staviš da imaš "Pentax" i kaže:

a to uključuje sve SAMO prastare lošije objektive kakve ne bi htio niti kupiti a da ih želim kupiti to bi trebalo naručivati, dugo čekati, bez da mogu isprobati prije.
Kao što vidiš na istoj toj stranici gotovo niti jedan noviji Tamron objektiv koji je izašao u zadnje 3-4 godine ne proizvodi se za Pentax niti će ih Tamron proizvoditi. Tako da u prethodnom postu sam sve točno napisao. To što se silno trudiš pronaći bilo kakav detalj (makar ga vadio iz konteksta) samo da bi dokazao kako je Pentax super, mogu reći samo bravo - ali ne možeš dovoditi druge ljude u zabludu oko toga jer će netko zbog tebe možda baciti novce


Možeš mislit kako ga možeš kupit, ha-ha! Probaj, pa javi


Pa upravo zato i ne kužiš.
Pa ti si glup! Jbt, zakačio si se za 70-200 zoomove i ne puštaš.

Da da.. i Hubble teleskop je objektiv za sve senzore
Samo zato što nešto možeš nakačit na mount nije i da to većina ljudi radi. Pogotovo za namjene za koje je čovjek i pitao da mu treba aparat.
Najpopularniji objektivi za crop senzore su: 17-50mm (ili tako neš) standard zoomovi, 35mm i 50mm primeovi. Od kamo tebi da su to 70-200 zoomovi? Koji su to ljudi koji ih koriste na cropovima? Imaš primjera?

Evo ti tamron za K-mount? Šta to ne postoji? Ne vidiš? Odbijaš vidjeti ili šta?
https://www.svijet-medija.hr/art/obj...o-pentax/37056

Tamron, a ni ostali proizvođači nisu ni radili niti razvijali FF objektive za Pentax iz jednostavnog razloga - do pred malo Pentax FF nije niti postojao. Radili su većinom crop modele. A samim time što nisu niti radili 70-200 objektive pokazuju koliko su u biti oni popularni na cropu i koliko ljudima koji krop koriste takvi objektivi nešto znače - ništa ili vrlo malo! Čemu proizvoditi ono što ljudi ne koriste?

Zašto bi svi mogući postojeći objektivi morali raditi za Pentax? Čemu? Ko da ćeš kupiti sve moguće 70-200 objektive jer eto, to čovjek mora imati!
Što u pitanju ostale opreme? Za namjenu koju je čovjek pitao? kakva mu ostala oprema treba?
Šta ne kužim? Što ko svaki normalni korisnik APS-Ca ne koristim 70-200 zoomove na cropu?

Da ponovim, najčešće korištene žarišne duljine su od 28-100mm. Čemu forsanje ovo tvoje od 105-300mm? Samo da sam sebi dokažeš da si u pravu ili šta?

Zadnje uređivanje Trickortreat : 18.05.2017. at 10:45.
Trickortreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 13:03   #1444
Nekad davno mislim baš na ovom forumu je jedan cjenjeni član koji ima znanja doslovce rekao da canonaši na apsc fotiču ako hoče kvalitetno staklo moraju koristiti skupi i veliki ff objektiv,izgleda da ovo vodi k tome ili je samo potvrda toj izjavi indirektnim pričama o ff lećama na apsc fototijelu
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 13:56   #1445
Bitno je znati za što ti objektiv treba. Čoek pitao za izlete, putovanja, fotkanje obitelji i sl. Gdje ćeš ti sa 105mm objektivom forkat obitelj koja se druži? Šta ćeš kod susjeda u kuću ić da ih možeš sve uloviti u kadar?
Gdje ćeš sa 70-200 f2.8 objektivom ići na izlete i putovanja? Pa zato sam i prodao FF opremu jer je teška, probaj na izletu oko vrata duže od pol sata držati opremu od 3 kile. Ili na wrist strapu kako ja mogu svoj crop aparat. Probaj takav aparat nakačiti na malen i lagan stativ od pol kile? Ne ide. Opet ti treba stativ od barem 1kg ili više. Pa gledaj što ti je lakše nosati naokolo...
Putovanja? Za FF opremu ti treba poseban ruksak koje ti avio kompanije uredno naplate ako nije jedini ruksak koji vućeš sa sobom u avion. Crop aparat i 17-50 zoom lako staviš u torbu sa robom ili riksak sa ostalim potrepštinama.
Svaka čast znalcima koji veličaju svoju veliku opremu koja je nadogradnja njihovog velikog ega, ali vidi se da se s kompjutera, masturbiranja nad recenzijama i iz vlastitog vrta nisu makli.
Da, ima smisla koristiti 70-200 f2.8 za određene potrebe, ali to ovo gore nisu.

Ako ćemo i gledati popularnost objektiva prema Flickeru npr. sa Tamron 17-50mm f2.8 je napravljano 100.000 fotografija, a sa Tamron 70-200 f2.8 20.000 (uzimam objektive koji su negdj u isto vrijeme izašli) ako ćemo zaključiti da je 50% od toga napravljeno sa FF a 50% sa crop aparatom (znači 10.000) dolazi do zaključka da je 17-50 puno bitniji i popularniji raspon žarišnih duljina.
Ovo gore je sve kumulativno za sve proizvođače aparata jer se taj objektiv može nakačiti i na Pentax i na Nikon i na Canon.
Onda uzmemo Pentax 50-135mm f2.8 objektiv koji je ekskluzivan samo za Pentax i s kojim ima 10.000 fotografija na flickeru. Znači jedan jedini sistem sa 50-135 f2.8 objektivom na cropu ima jednako koliko i kumulativno svi mogući proizvođači (Pentax+Nikon+Canon zajedno) imaju sa 70-200 objektivom. Mislim da se tu lako da zaključiti koliko se šta koristi.
Trickortreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 14:06   #1446
Quote:
Cohiba kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Imam sony rx100M3, sada razmisljam da uzmem mirorrlessa i najvise paznje mi je privukao A6500. Aparat se koristi 100% amaterski, putovanja, obitelj i tako...Fotografije vecinom gledamo na velikom ekranu (55").

Da li ce biti razlike u fotografijama, ili bi se samo radilo o bacanju novca? Isto, ako ima smisla prelazak na A6500 koji bi bio naj objektiv za svakodnevne situacije (ulicno fotkanje),

Hvala svima
Ako te ne zanimaju druge žarišne duljene, realno nećeš vidjeti razlike između RX100 i A6500. Osim ako ne fotkaš dosta po slabom osvjetljenju, onda je razlika primjetna.
Trickortreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 15:56   #1447
Al na televiziji se ne vide profesionalci da fotkaju sa apsc Pentax K70+50-135/2,8 (zadihtano-WR) ili Sigma 50-150/2,8+Pentax 16-50/2,8 (zadihtano-WR) ili Tamron/Sigma 17-50/2,8,
mislim da kod pitanja za dslr fotoopremu nema potrebe spominjati pentax kao sistem jer samo je canon sposoban raditi fotke sa apsc tijelom na koje se stavljaju ff leće,vrijedi spomena samo kad netko izričito traži nešto za pentax a i tada je upitno
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 16:14   #1448
Quote:
Trickortreat kaže: Pogledaj post
Ako te ne zanimaju druge žarišne duljene, realno nećeš vidjeti razlike između RX100 i A6500. Osim ako ne fotkaš dosta po slabom osvjetljenju, onda je razlika primjetna.
Hvala

Pa pomogao bi siri kut i nocne fotke, a da li to vrijedi ovih para...to je pitanje na koje sam moram odgovoriti
Cohiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 22:41   #1449
Ajde molim vas da svaki od vas daje neki svoj prijedlog za aparat....jer sad vise nista neznam kaj da gledam....oko 3500 kuna...
Trazil sam ovog Panasonica kaj je Trickotreat predložil, LX100 super zgleda ali malo je preskup, 605 eura u mediamarktu....
varazdinec30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 11:28   #1450
Quote:
varazdinec30 kaže: Pogledaj post
Ajde molim vas da svaki od vas daje neki svoj prijedlog za aparat....jer sad vise nista neznam kaj da gledam....oko 3500 kuna...
Trazil sam ovog Panasonica kaj je Trickotreat predložil, LX100 super zgleda ali malo je preskup, 605 eura u mediamarktu....
Canon M10 ili nešto slično tome.
Iako je taj aparatić inferiorniji na predložene modele a s obzirom da pojma nemaš šta ti treba (molim te nemoj ovo protumačit krivo) ovo bi ti s obzirom na cijenu mogao biti sasvim dobar početak.Cijena mu je oko 2400kn s kit objektivom 15-45. Canon svakih toliko ima nekakve akcije pa mu cijena u tim periodima bude i nešto niža, oko 2100kn.
Riječ je o APSC senzoru, pa ćeš imati nešto bolje rezultate u uvjetima lošeg osvjetljenja u odnosu na manje senzore. Auto fokus će ti biti sporiji od dslr-a ali za putovanja, klince dovoljno.
Dimenzijama aparat je relativno mal,stane u malo veći džep jednostavan za korištenje. Kit objektiv rapona od širokih 15 (24mm ekvivalent FF) do standardnih 45mm (cca 70mm) će ti pokriti većinu tvojih potreba.
Ukoliko jednog dana "prerasteš" aparat vjerujem da ćeš ga lako prodati(posebno zato jer je Canon) bez velikih gubitaka, ili jednostavno zadržati kao aparat "za u džep" koji će biti jednostavno za koristiti ne samo tebi već klincima, ženi, babi.
M10 je samo primjer, ako ne preferiraš Canon-a nešto slično u tom cijenovnom razredu. U svakom slučaju,na što god se odlučiš probaj prije kupnje a s obzirom na nisku cijenu vrlo vjerovatno ćeš ga naći gotovo na svakom koraku.
Alvin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 17:43   #1451
Quote:
varazdinec30 kaže: Pogledaj post
Ajde molim vas da svaki od vas daje neki svoj prijedlog za aparat....jer sad vise nista neznam kaj da gledam....oko 3500 kuna...
Trazil sam ovog Panasonica kaj je Trickotreat predložil, LX100 super zgleda ali malo je preskup, 605 eura u mediamarktu....
ja sam ti baš krenuo pisati da za te novce možeš uzet EOS M10 koji ti je jako mali (manji čak i od ovih Pentaxa za koje zagriženi Pentaxovci navode kao "veliku" prednost) a možeš ga kasnije po potrebi ako budeš htio (a svi kad tad krenu u to) nadograđivati s golemim izborom opreme za canon.

Pa me Alvin1 preduhitrio

taman sada imaš cash back akciju pa je taj aparat praktički "đabe" jer za te novce se ne može niti neki dobar kompakt kupiti a ovdje dobiješ mirrorless s velikim crop senzorom.
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 21:49   #1452
Ok izgleda ovaj Canon M10.....sad ako jos ima kakav prijedlog....za razliku od ovog Canona da ima tražilo...
varazdinec30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 00:08   #1453
pa onda onaj Nikon D3400 što si prvo bio gledao, ali s 18-140 objektivom
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 01:24   #1454
varaždinec, samo tebe: mirrorless-cameras-with-viewfinders
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 13:34   #1455
Quote:
varazdinec30 kaže: Pogledaj post
Ok izgleda ovaj Canon M10.....sad ako jos ima kakav prijedlog....za razliku od ovog Canona da ima tražilo...
Ovisi kakvo tražilo ti treba. Npr. - ja sam planirao kompletno preći na mirrorless zbog njihove kompaktnosti i male težine (m43 sustav), ali mi elektronička tražila koja su jedina opcija na mirrorlessima jednostavno ne odgovarajui. Pre više mi umaraju oči i jednostavno mi nije pasalo pored svih mobitela, monitora i televizija gledati u još jedan LCD ekran i na to trošiti vid. Zato prvo pogledaj što ti paše. Optička tražila su barem meni (mada je to subjektivno) puno bolji izbor i zato sam i ostao na Pentaxu jer imaju među ovim jeftinijim aparatima daleko najbolja i najveća tražila (pravu pentaprizmu i 100% pokrivenost vidnog polja sa 0,95x povećanjem za razliku od 0,85 kod konkurencije). Još možeš i promijeniti focusing screen pa imaš razno raznih split screen ili onih sa mikroprizmama tražila kako je to bilo na aparatima iz 70ih. A i rekao si da voliš i ručno fokusirati pa to sve drastično olakšava cijelu priču. Zato i mislim da ti je Pentax najbolji izbor. Pogotovo ako voliš stare objektive (m42 navoj) s kojima Pentax ima punu funkcionalnost za razliku od ostalih.
I još jedna stvar da se pojedinci ne uvrijede - ako ti treba aparat za amatersku upotrebu ili do cijenovnog ranga do 1000€ Pentax nudi daleko najviše. Za sve više od toga - uzmi Nikon. Konkretno modelii D7200 prema gore. Modele d3xxx i d5xxx radije zaobiđi i uzmi Pentax. A ako ti je video bitna stavka, nećeš niti Pentax niti Nikon uzeti nego Canon. I to Canone srednje klase (750D na gore) jer su modeli 1200D, 1300D ili slični totalni šrot.
Trickortreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 09:59   #1456
Pozdrav
Trebam preporuku za fotic kupujem na rate pa u obzir dolaze samo novi. Budet oko 3500 kn. Volim fotkat prirodu ali vise treba za obitelj putovanja more feste. Izgubila sam se u ovom svemu vidim preporucujete canon m10 ali dali je on dovoljan za mene obzirom na cijenu nekako mi se cini da mu nesta fali. Imala sam olympus kad su prije 15 god izasli digitalci. Sad zelim nesto kvalitetno da traje i da mogu nesto i naucit o fotografiji.
Hvala
noname30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 11:32   #1457
Quote:
noname30 kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Trebam preporuku za fotic kupujem na rate pa u obzir dolaze samo novi. Budet oko 3500 kn. Volim fotkat prirodu ali vise treba za obitelj putovanja more feste. Izgubila sam se u ovom svemu vidim preporucujete canon m10 ali dali je on dovoljan za mene obzirom na cijenu nekako mi se cini da mu nesta fali. Imala sam olympus kad su prije 15 god izasli digitalci. Sad zelim nesto kvalitetno da traje i da mogu nesto i naucit o fotografiji.
Hvala
Pentax K-50
Trickortreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 12:16   #1458
Ne svida mi se sto ima obicne baterije a bilo bi dobro da ima zakretni lcd za selfije i povezivanje sa laptopom i mobitelom video mi nije toliko bitan
noname30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 12:48   #1459
Quote:
noname30 kaže: Pogledaj post
Ne svida mi se sto ima obicne baterije a bilo bi dobro da ima zakretni lcd za selfije i povezivanje sa laptopom i mobitelom video mi nije toliko bitan
Obične baterije su opcija koje možeš a i ne moraš kupiti. S aparatom dolazi Li-ion baterija.
Aha.. za selfije onda definitivno mirrorless, DSLRi su malo nezgrapni za tu namjenu - pogledaj si Panasonic Lumix DMC-GF7

http://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-...spx?gid=145881
Trickortreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 13:37   #1460
mobitel sa dobrom kamerom i selfiji su odma na netu-nema brige oko povezivanja/prijenosa zapisa,uvijek je uz tebe i nije obična baterija u njemu,može i na rate od par desetaka kuna do par stotina kuna i to na 24 rate,3500 kuna za dobar mobitel je skroz dosta,eto sve jednostavno da jednostavnije ne može biti! ,možda jedino može biti problem kaj na mobitelu ne bu pisalo canon (al i to se da riješiti sa dodatnom naljepnicom koja košta puno puno jeftinije nego objektivi za fototijela koja nemaju u sebi af i stabilizaciju i nikakvu izolaciju a da bi koštali 3500kuma)
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:47.