Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2017., 01:57   #281
Quote:
mugisugi kaže: Pogledaj post
Ja tuka opet ne znam što ću...kupovati Klasik ili Extra? Što biste vi na mome mjestu? Imate samo par najnovijih brojeva Zagora redovno izdanje, ostalo ništa. Većina njih ne uzima Klasik radi tog duplanja s Extra izdanjima (to kod mene nije slučaj ). E i da, možda glupo pitanje, ali hoće li Klasik stati kada i Extra stane?
Htio bih te pitat prvo, jel imaš plan skupiti cijelu kolekciju, ili?

Po meni, preporuka da nastaviš pratiti/kupovati i redovna i extra izdanja iz mjeseca u mjesec kako izlaze, pogotovo extra koja su sad super razdoblje Zagora. A sad, možeš usput kupovati i Klasik (ti nećeš tu duplirati jer te epizode još nemaš), pa kad taj Klasik dostigne epizode koje imaš u Extri, jednostavno prestaneš kupovat tada Klasik

Valjda si me skužila, primjer.. ako si zadnji Extra kupila broj 272, ovaj novi Klasik koji je sada aktualan, na kioscima, 45 "Nestalo pleme" ti odgovara epizodama Extre 175 i 176. Sljedeći Klasik broj 46 bi trebao obuhvaćati Extra epizode 177, 178 i 179.

Znači, tjeraš Klasik dok ne dođe do Extre 272 (koji sam uzeo kao primjer), tad kad spojiš Klasik sa Extrom, dalje imaš priče u Extri, Klasik onda dalje ne kupuješ

Extra treba izlaziti do lipnja 2021. godine da se kompletira, a Klasik bi po meni trebao kompletirati Extru i dalje pičiti po redovnoj seriji ali ovo zadnje je samo moja pretpostavka, mislim da nitko ne zna točnu budućnost Klasika.

On recimo financijski i nije loš, mislim da godišnje izađu 4-5 komada, pa se da ispratiti, pogotovo tko bi htio popuniti kolekciju epizodama koje mu fale. Za popuniti kolekciju su dobri i ti paketi na kioscima po 25kn 3 komada, striparnice, njuškalo, ostale stranice koje prodaju striopove.. nadam se da sam malo pomogao
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 12:09   #282
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Htio bih te pitat prvo, jel imaš plan skupiti cijelu kolekciju, ili?
Da, ovo je ključno pitanje.

No nije jednosatvno odgovoriti.
Nisam baš pratio Klasik, ali koliko vidim po usporednom popisu, Ludensov klasik je preskočio neke epizode, brojevi koji su u Ludens Extra izašli od brojeva 83 do 92, nisu objavljeni u Klasiku. Ne znam planiraju li to tiskati ili ne.

Extra i Redovni će sigurno pokriti sve ali ih ima puno više za skupiti i skuplja je varijanta skupljati extra umjesto klasik. U klasiku su 3-4 epizode po 39kn, dok je red/extra 16kn/kom.

Znam da nisam pomogao, ali eto

Ja ne skupljam klasik nego redovne, extra, maxi, specijal, gigant, kolor, almanah.

Iz dva razloga ne skupljam klasik:
- kad je počeo izlaziti 2006., imao sam već solidnu kolekciju extra izdanja od cca 100 kom, i nisam htio duplati
- ne zna se sa sigurnošću hoće li pokriti sve epizode iz extre, pa iako sadrži kompletne priče u jednom stripu, nisam se odlučio skupljati

Znači, po meni bi bilo bitno znati slijedeće ako se planira skupljati sve:
- jesu li na kioscima/njuškalu/internetu dostupniji klasik ili extra
- u Ludensu provjeriti koji su im planovi s klasikom

Ako se ne planira skupljati sve nego ciljane epizode onda samo tražiti dostupniju varijantu.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 14:07   #283
Da, prvo moramo znati kakvi su joj planovi pa da možemo dalje

Ako slučajno ne želi skupljati cijelu kolekciju, može se odlučiti recimo za nešto kao "best of Zagor", da skuplja samo one priče koje su naj od Zagora. Ako se odluči za to, mi joj možemo složiti ovdje u temi popis priča koje se moraju imati Veseli Četvrtak ima tu ediciju "Odabrane priče", pretpostavljam da oni rade nešto u tom stilu. Pa na osnovu toga i onoga što znamo da je dobro možemo joj pomoći ako se odluči na tu varijantu.

Ali pričekat ćemo mugisugi da vidimo što želi
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 15:28   #284
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Da, prvo moramo znati kakvi su joj planovi pa da možemo dalje

Ako slučajno ne želi skupljati cijelu kolekciju, može se odlučiti recimo za nešto kao "best of Zagor", da skuplja samo one priče koje su naj od Zagora. Ako se odluči za to, mi joj možemo složiti ovdje u temi popis priča koje se moraju imati Veseli Četvrtak ima tu ediciju "Odabrane priče", pretpostavljam da oni rade nešto u tom stilu. Pa na osnovu toga i onoga što znamo da je dobro možemo joj pomoći ako se odluči na tu varijantu.

Ali pričekat ćemo mugisugi da vidimo što želi

Ako planira skupljati, za sad nema naznaka da će klasik pokriti cijelu extru. Doduše, nema naznaka ni da neće pokrit sve

S druge strane, ako ne planira skupljati sve, ako je iz ZG može čitati Zagora u knjižnici:
http://www.kgz.hr/hr/knjiznice/knjiz...-stripova/6906

Dio ZG knjižnica ima stripoteku, i koliko sam čuo od frenda, ova u Vrapču ima Zagora. On tamo dođe chillat kad mu je dosta posla, žene, dece i čita stripove

Sad, koliko je epizoda dostupno tamo, ne znam, nisam pitao detalje.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 18:12   #285
Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Ako planira skupljati, za sad nema naznaka da će klasik pokriti cijelu extru. Doduše, nema naznaka ni da neće pokrit sve

S druge strane, ako ne planira skupljati sve, ako je iz ZG može čitati Zagora u knjižnici:
http://www.kgz.hr/hr/knjiznice/knjiz...-stripova/6906
Mislim da nije iz Zg-a, barem koliko je pisala kad nije mogla naći "Most nad ponorom", pa je spominjala opciju SNK i poštarinu

Ovo ako se odluči za opciju da skuplja samo naj od Zagora, mislio sam joj preporučiti Extra izdanje, recimo ako joj preporučimo Vampira, onda može kupiti Extra brojeve:

LUDX 94: Zagor protiv vampira
LUDX 95: Tragična zora

ili primjerice Zagor i SuperMike..

LUDX 130: Pustolov
LUDX 131: Zagor Protiv Supermikea
LUDX 132: Sedma Runda

Ovo je samo primjer, znači ako želi neke zanimljive stvari, mi joj preporučimo, a ona prvo nabavi te brojeve. Kasnije ako bude imala vremena i novca, može popuniti i ostale stvari Njuškalo je po meni naj opcija, po 10kn idu extra i redovni, dosta u dobrom stanju. Onda kasnije popunjavanje u striparnicama kojih nema na njuškalu (u striparnicama su ipak skuplji nešto stariji brojevi) i dr. online stranicama.

Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Dio ZG knjižnica ima stripoteku, i koliko sam čuo od frenda, ova u Vrapču ima Zagora. On tamo dođe chillat kad mu je dosta posla, žene, dece i čita stripove
Hehe, dobar je bilo bi fora da i djecu "zarazi" stripovima, iako je to danas možda teško.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 19:23   #286
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Htio bih te pitat prvo, jel imaš plan skupiti cijelu kolekciju, ili?
Pa da htjela bih imati cijelu, ali opet i da ne mogu nikako naći neki broj, ha jbg .

Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Po meni, preporuka da nastaviš pratiti/kupovati i redovna i extra izdanja iz mjeseca u mjesec kako izlaze, pogotovo extra koja su sad super razdoblje Zagora. A sad, možeš usput kupovati i Klasik (ti nećeš tu duplirati jer te epizode još nemaš), pa kad taj Klasik dostigne epizode koje imaš u Extri, jednostavno prestaneš kupovat tada Klasik
To mi zvuči logično, ali opet rascjepano, malo klasik malo ekstra, to bi mi vjerojatno išlo na živce , ne znam .

Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Nisam baš pratio Klasik, ali koliko vidim po usporednom popisu, Ludensov klasik je preskočio neke epizode, brojevi koji su u Ludens Extra izašli od brojeva 83 do 92, nisu objavljeni u Klasiku. Ne znam planiraju li to tiskati ili ne.

Extra i Redovni će sigurno pokriti sve ali ih ima puno više za skupiti i skuplja je varijanta skupljati extra umjesto klasik. U klasiku su 3-4 epizode po 39kn, dok je red/extra 16kn/kom.
E tu se javlja problem...ako ne tiskaju sve ili jednostavno stanu sa Klasikom, ostajem kao pardon posrana . Dok će Extra i Redovni pokriti sve jer su ipak original, skuplja je varijanta.
mugisugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 19:25   #287
Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post

Znači, po meni bi bilo bitno znati slijedeće ako se planira skupljati sve:
- jesu li na kioscima/njuškalu/internetu dostupniji klasik ili extra
- u Ludensu provjeriti koji su im planovi s klasikom
Po kioscima me često Klasik šarmira , a Extra je baš uvijek prisutan uz Redovnog. Po njuškalu koliko sam pregledala nekako je podjednako (npr. Klasik 66 oglasa, Extra 73), iako bi možda prednost dala Extri, više brojeva po oglasu itd. Što se tiče Ludensa, ne znam bi li uopće došli do informacije vezane uz planove za Klasik...

Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post

Ali pričekat ćemo mugisugi da vidimo što želi
Biti žena i znati što želiš je vrlo teško

Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post

Ovo je samo primjer, znači ako želi neke zanimljive stvari, mi joj preporučimo, a ona prvo nabavi te brojeve. Kasnije ako bude imala vremena i novca, može popuniti i ostale stvari Njuškalo je po meni naj opcija, po 10kn idu extra i redovni, dosta u dobrom stanju. Onda kasnije popunjavanje u striparnicama kojih nema na njuškalu (u striparnicama su ipak skuplji nešto stariji brojevi) i dr. online stranicama.
Vidim ja, vi ste svi na strani Extre . Ovo za najbolje brojeve mi je relativno subjektivno, kad god pročitam neki strip pa odem online vidjeti što drugi misle, uvijek kontra . Popunjavanje već radim sa Dylanom Dogom, koji mi je bio prvi Bonelli strip, najčešće na Interliberu, pa bi tako mogla i sa Zagorom hm hm decisions decisions.
mugisugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 16:23   #288
Po meni ti je onda najbolje skupljati extru i redovne. S Klasikom nitko ne zna do kuda će ići, a i dosta su oni toga preskocili. Ti kiosk paketi za 25kn, njuskalo i striparnice najbolja solucija

Poslao sam ti pp, jedan prijedlog
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 16:38   #289
I moj glas je za extra + redovni, tako i ja skupljam

Uz ovo što je naveo Reem, ima još nešto.

U Stripovi na kvadrat u ZG imaju cijelu jednu hrpetinu Zagora koje prodaju po 10kn. To su stripovi koji nisu išli u prodaju zbog uglavnom minornih oštećenja. Tu i tamo je strip kojem fali stranica dvije, ali većina njih imaju manja oštećenja, tipa manju poderotinu, zgužvanih nekoliko stranica i sl.

Ne znam da li po Zg još uvijek ima preprodavača tiskovina. Npr., na Trešnjevci pred Namom, na okretištima Črnomerec i Savski most znalo je biti preprodavača kod kojih se moglo povoljno kupiti rabljene stripove. Ne znam ima li ih još uvijek jer se rijetko krećem tim lokacijama, ali prije desetak petnaestak godina znao sam koji strip kupiti kod njih (Bože, star sam ). Bilo je tu stripova u lošem stanju, ali i u dobrom. Znali su imati ove neprodane starije stripove, prije nego su ih u Ludensu počeli pakirati po 3 kom za 25 kn.

I da, ja imam nekakvih desetak duplića, mugi sugi slobodno se javi na PM
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 21:11   #290
Uff hvala ljudi super ste razmislim pa se lako javim!
Danas sam kupila Sudnji dan, a do njega stoji Klasik, mislim si "Eh, da te vidi ekipa sa foruma..."
mugisugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 20:32   #291
Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
I moj glas je za extra + redovni, tako i ja skupljam
Mislim da joj je to najbolje, uz naravno i ono što ostalo skupljamo: specijal, Maxi... a to kad stigne

Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Ne znam da li po Zg još uvijek ima preprodavača tiskovina. Npr., na Trešnjevci pred Namom, na okretištima Črnomerec i Savski most znalo je biti preprodavača kod kojih se moglo povoljno kupiti rabljene stripove. Ne znam ima li ih još uvijek jer se rijetko krećem tim lokacijama, ali prije desetak petnaestak godina znao sam koji strip kupiti kod njih (Bože, star sam ). Bilo je tu stripova u lošem stanju, ali i u dobrom. Znali su imati ove neprodane starije stripove, prije nego su ih u Ludensu počeli pakirati po 3 kom za 25 kn.
Ovo za Trešnjeveku mi poznato, mislim da je to 2 tramvajske stanice od Cibone, i točno pored stanice se prodavalo. Stanica poslije je Nehajska ako se dobro sjećam. Znam da je toga bilo u razdoblju od 2001-2006, ali sad ne znam kakvo je stanje. Puno se prodavalo i u onoj uličici, kad sam znao ići sa studentskog doma "Šara", pa pokraj onog staračkog i ta uličica, mislim tuda sam prolazio do stanice za tramvaj, mislim da je bila "učiteljska akademija", tako se valjda zvalo, skroz sam zaboravio. Uglavnom prodavali su se tada i po 5kn, a ja sam tad bio u nekakvoj "fazi hlađenja" od stripova, samo mi je bilo do ludiranja

Quote:
mugisugi kaže: Pogledaj post
Uff hvala ljudi super ste razmislim pa se lako javim!
Danas sam kupila Sudnji dan, a do njega stoji Klasik, mislim si "Eh, da te vidi ekipa sa foruma..."
Razmisli, ali ne dugo da se ne predomislim šalim se naravno, poslao sam ti još jedan info na pp pa si vidi

-
-

mugisugi i MisterNo007, te naravno ostali koji pišete u temi... koliko ste zahtjevni što se tiče Zagora, mislim na kvalitetu (fizičku) stripa? Znam da neki "pate" da moraju biti isključivo glanceri, eto meni je bitno da ima obje korice, sve stranice, da nije strip zgužvan i išaran.

Neki se žale i na te pakete po 3 komada, da se nalaze oni "utori", pa kad ga gledate odozgo da su malo stranice žute (od stajanja u skladištu, utjecaj možda malo i sunca), ali to su tako sitne stvari koje meni apsolutno ništa ne smetaju. Kad se sjetim samo prije na što su mi ličili stripovi, kao da si burek jeo na njima ili ćevape
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 21:38   #292
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
mugisugi i MisterNo007, te naravno ostali koji pišete u temi... koliko ste zahtjevni što se tiče Zagora, mislim na kvalitetu (fizičku) stripa? Znam da neki "pate" da moraju biti isključivo glanceri, eto meni je bitno da ima obje korice, sve stranice, da nije strip zgužvan i išaran.

Neki se žale i na te pakete po 3 komada, da se nalaze oni "utori", pa kad ga gledate odozgo da su malo stranice žute (od stajanja u skladištu, utjecaj možda malo i sunca), ali to su tako sitne stvari koje meni apsolutno ništa ne smetaju. Kad se sjetim samo prije na što su mi ličili stripovi, kao da si burek jeo na njima ili ćevape
Ja nisam pretjerano zahtjevan po tom pitanju. Iz više razloga.

Počeo sam čitati i skupljati još u doba ZS/LMS gdje su stripovi bili na papiru lošije kvalitete, a starije brojeve baš i nisu samo tako mogao kupiti nove nego si razmjenjivao ili kupovao rabljene, u svakakvom stanju. A ima i neki posebni čudni gušt vidjeti strip koji je izrauban od listanja i skoro da se raspada

Druga stvar, ne planiram prodavati kolekciju, i povremeno izvučem poneki stariji broj i prolistam, čak i posudim nekome od povjerenja (rijetko doduše ), pa mi nije bitno da su u besprijekornom stanju. Pošto kolekciju čuvam kod roditelja, tata često zna uzeti koji par stripova pa se relaksira.

Sve što kupujem zadnjih desetak godina su novi stripovi, ne rabljeni, ali me ne smeta poneko malo oštećenje ako ga ima, nastalo kod pakiranja ili transporta.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 01:57   #293
Quote:
mugisugi kaže: Pogledaj post
Danas sam kupila Sudnji dan..
Ja kad sam išao po taj broj, pitam ženu na kiosku "jel došao "Sudnji dan", ona se samo nasmijala reko, mislim na naslov od Zagora

Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Počeo sam čitati i skupljati još u doba ZS/LMS gdje su stripovi bili na papiru lošije kvalitete, a starije brojeve baš i nisu samo tako mogao kupiti nove nego si razmjenjivao ili kupovao rabljene, u svakakvom stanju. A ima i neki posebni čudni gušt vidjeti strip koji je izrauban od listanja i skoro da se raspada
Tako je slično i kod mene, pogotovo ti stariji brojevi

Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Druga stvar, ne planiram prodavati kolekciju, i povremeno izvučem poneki stariji broj i prolistam, čak i posudim nekome od povjerenja (rijetko doduše ), pa mi nije bitno da su u besprijekornom stanju. Pošto kolekciju čuvam kod roditelja, tata često zna uzeti koji par stripova pa se relaksira.
Ovo je baš lijepo za pročitat i prava riječ, relaksacija

Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Sve što kupujem zadnjih desetak godina su novi stripovi, ne rabljeni, ali me ne smeta poneko malo oštećenje ako ga ima, nastalo kod pakiranja ili transporta.
A ja jedino kad kupujem ove nove (po 18kn), onda ako je u ponudi 5-6, odaberem onaj koji je dobar, recimo u 4.mjesecu je jedan imao oštećenje na zadnjoj stranici, pa sam ga zamijenio. Mislim, kad već kupujem novo, onda želim tako i dobiti iako, dosta su nemarni sa tim stripovima, transportom i sl.

Opet, kad kupujem taj paket od 3 komada, onda sam svjestan nedostataka i uopće mi to tada ne predstavlja nikakav problem

Ima video gdje jedan lik komentira te pakete koji budu na kioscima, pa ako nekoga zanima, nek si pogleda: https://www.youtube.com/watch?v=Me6hyFxRVN4
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 13:36   #294
Izašla je najava za sljedeće brojeve na s.com, izgleda da ćemo imati još jedan extra u ovom mjesecu možda tako i na neki način još brže smanjimo razliku extre. Nešto je slično spominjao Kruger u temi:

Quote:
Kruger Jr kaže: Pogledaj post
Ovisi o tome hoće li godišnje izaći 12 ili 13 brojeva.
Zagor Extra 274: Vladar ponora
Original #267
30.05.17. u snk
31.05.17. na kioscima



Zagor 261: Pod južnim nebom
Original #580
01.06.17. u snk
02.06.17. na kioscima

ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 23:28   #295
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
mugisugi i MisterNo007, te naravno ostali koji pišete u temi... koliko ste zahtjevni što se tiče Zagora, mislim na kvalitetu (fizičku) stripa? Znam da neki "pate" da moraju biti isključivo glanceri, eto meni je bitno da ima obje korice, sve stranice, da nije strip zgužvan i išaran.

Neki se žale i na te pakete po 3 komada, da se nalaze oni "utori", pa kad ga gledate odozgo da su malo stranice žute (od stajanja u skladištu, utjecaj možda malo i sunca), ali to su tako sitne stvari koje meni apsolutno ništa ne smetaju. Kad se sjetim samo prije na što su mi ličili stripovi, kao da si burek jeo na njima ili ćevape
Utori jesu malo iritantni, ali ja to nekako s prstom popravim da se ne kuži previše ali inače mi je najbitnije da se stranice daju normalno čitati. Slažem se sa MisterNo007, ima neka čar kada kupiš korišteni strip, netko prije tebe ga je čitao, a taj netko ima svoj život itd., baš fascinantno kad razmisliš dublje o tome.
mugisugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 23:30   #296
Hm je li ovaj Extra: Vladar ponora nova priča? Da ne kupim sad neku taman u sredini
mugisugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 00:21   #297
Quote:
mugisugi kaže: Pogledaj post
Hm je li ovaj Extra: Vladar ponora nova priča? Da ne kupim sad neku taman u sredini
Početak te priče ti je u prethodnom broju 273, Grabežljivci iz vražje doline
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 14:31   #298
Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Početak te priče ti je u prethodnom broju 273, Grabežljivci iz vražje doline
Mislim da ta priča neće biti gotova i u "Vladaru ponora", već u broju poslije tog koji bi trebao biti "Bijeli pakao". Tu i tamo pročitam da nekad ljudi nisu zadovoljni sa prijevodom naslova, a ovdje u najavi je "Vladar ponora", dok ne znam jeste primjetili, na kraju "Grabežljivaca" na zadnjoj stranici ima najava malo drugačijeg naslova, pitanje sad koji će biti točno naslov



A i ova priča dijelom počinje u broju 272: Žrtveni hram, na kraju stripa, ali i nije toliko važna kad glavni dio bi rekli da počinje od broja 273.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 17:40   #299
Jedno od zanimljivih pitanja koje smo par puta se već dotakli u temi, sto će biti sa extrom kad se spoji sa "Vukom", odnosno sa redovnom serijom?

Vidim da su se i na s.com dotakli toga (po tko zna koji put) i ima zanimljivih ideja. Jedna od ideja je da će extra ići dalje i objaviti SD period redovnih izdanja, te se spojiti sa svojim (Ludens) redovnim izdanjima. Navodno i jedan od razloga se spominje slabi otisak tih izdanja. Ako se stvarno Ludens odluci sa extrom ponoviti taj SD period, trebat će im za to cca 5 i pol godina.

Jedna od ideja da bi Ludens mogao i dalje nastaviti, poslije tog SD perioda redovnih. Na taj način bi dobili i neku "normalnu" numeraciju Zagorove kolekcije. Jedino bi taj početak ostao malo kronološki nekorektan, ali nije toliko strašno.

Ako zadnji extra bude primjerice broj 321, taj "Lov na vuka" bi mogao biti extra 322. Da li biste u tom slučaju dalje kupovali Extru? Ja osobno ne znam, sad jedino mi je najvažnije da je spoje sa redovnom serijom.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 20:25   #300
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Jedno od zanimljivih pitanja koje smo par puta se već dotakli u temi, sto će biti sa extrom kad se spoji sa "Vukom", odnosno sa redovnom serijom?

Vidim da su se i na s.com dotakli toga (po tko zna koji put) i ima zanimljivih ideja. Jedna od ideja je da će extra ići dalje i objaviti SD period redovnih izdanja, te se spojiti sa svojim (Ludens) redovnim izdanjima. Navodno i jedan od razloga se spominje slabi otisak tih izdanja. Ako se stvarno Ludens odluci sa extrom ponoviti taj SD period, trebat će im za to cca 5 i pol godina.

Jedna od ideja da bi Ludens mogao i dalje nastaviti, poslije tog SD perioda redovnih. Na taj način bi dobili i neku "normalnu" numeraciju Zagorove kolekcije. Jedino bi taj početak ostao malo kronološki nekorektan, ali nije toliko strašno.

Ako zadnji extra bude primjerice broj 321, taj "Lov na vuka" bi mogao biti extra 322. Da li biste u tom slučaju dalje kupovali Extru? Ja osobno ne znam, sad jedino mi je najvažnije da je spoje sa redovnom serijom.
Dobro pitanje. Kronološki je ovdje situacija malo zaribana. Kada dođu do Lova na vuka, mogu ići pet brojeva nakon kojih idu od SD-a preskočene epizode izdane pod Ludensom pa se 20 brojeva poslije nastavlja SD.
Slažem se, zbog slabijeg otiska volio bih imati Ludensa u kolekciji, mada mi je SD-ov format jako drag.
Xenoborg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:28.