Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2017., 14:22   #1941
Što se tiče te snimke, meni je isto nepojmljivo da bi oni tenkovima gazili svoje ljude i jako mi je teško u to povjerovati. A na snimci ovi koji pričaju i govore da su to četnici napravili mi zvuče čak i dosta neuvjerljivo, ko da su snimili to baš u promocijske svrhe i stvarno imaju jako veliku potrebu naglašavati da su to napravili četnici. Kao da će to biti dokaz da su to stvarno napravili četnici. Jedino što ta snimka dokazuje je da se to gaženje (ako je uopće bilo gaženje, možda je bilo neko raketiranje) dogodilo. Ne i tko ga je napravio. Svi koji ovdje govore da je to napravila jedna ili druga strana u biti nemaju dokaza, samo svoje osobne dojmove ma koliko oni subjektivni ili objektivni bili. Ja sam rekao kakav je moj dojam. Možda sam u krivu.
Zanima me da li ima kakva haaška presuda što se tog incidenta tiče?
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 15:14   #1942
prošo sam tom cestom oko 10 dana kasnije
tenkovi di su mogli zaobič kolonu to su i napravili jer se vidio trag gusjenica pored ceste
di nisu gazili su kolonu
e sad ni ja baš ne vjerujem da su gazili ljude

jebga trebalo je izvuč čim više tehnike
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 16:19   #1943
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Što se tiče te snimke, meni je isto nepojmljivo da bi oni tenkovima gazili svoje ljude i jako mi je teško u to povjerovati. A na snimci ovi koji pričaju i govore da su to četnici napravili mi zvuče čak i dosta neuvjerljivo, ko da su snimili to baš u promocijske svrhe i stvarno imaju jako veliku potrebu naglašavati da su to napravili četnici. Kao da će to biti dokaz da su to stvarno napravili četnici. Jedino što ta snimka dokazuje je da se to gaženje (ako je uopće bilo gaženje, možda je bilo neko raketiranje) dogodilo. Ne i tko ga je napravio. Svi koji ovdje govore da je to napravila jedna ili druga strana u biti nemaju dokaza, samo svoje osobne dojmove ma koliko oni subjektivni ili objektivni bili. Ja sam rekao kakav je moj dojam. Možda sam u krivu.
Zanima me da li ima kakva haaška presuda što se tog incidenta tiče?
Vjerojatno su bile rakete na gusjenicama pa su ostali krvavi tragovi gusjenica na cesti.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 17:03   #1944
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
prošo sam tom cestom oko 10 dana kasnije
tenkovi di su mogli zaobič kolonu to su i napravili jer se vidio trag gusjenica pored ceste
di nisu gazili su kolonu
e sad ni ja baš ne vjerujem da su gazili ljude

jebga trebalo je izvuč čim više tehnike
OK, ovo je već korisna informacija od nekoga tko je stvarno bio tamo, a ne donosi zaključak samo na temelju pogledanog filmića na jutubu. Jeste pričali možda s kojim civilima koji su bili u koloni dok se to dogodilo pa da saznamo malo više detalja?
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 18:27   #1945
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Jeste pričali možda s kojim civilima koji su bili u koloni dok se to dogodilo pa da saznamo malo više detalja?
nekužim
to se dogodilo kad je bila bježanija a ja sam prošo nekih 10 dana poslje
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 00:43   #1946
Kolonu je pregazila HV ili ARBiH. Snimak gaženja kolone.

https://www.youtube.com/watch?v=IwAd72Z4yZ4
Kool is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 07:40   #1947
Quote:
Kool kaže: Pogledaj post
Kolonu je pregazila HV ili ARBiH. Snimak gaženja kolone.

https://www.youtube.com/watch?v=IwAd72Z4yZ4
da je to istina kmečali bi o tome na svaku obljetnicu a hag bi odavno tražio krivce za to

a sad da ja ne stavljam
ti stavi gdje HR tenkovi propuštaju tu kolonu a iz kolone je zapucano po tenku i ubijen gardista jer taj događaj je hag istraživo
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 10:53   #1948
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
nekužim
to se dogodilo kad je bila bježanija a ja sam prošo nekih 10 dana poslje
Ma mislio sam da li ste nakon tih 10 dana naletjeli na nekog od Srba tko je bio u koloni, ali zaostao ili odlučio ipak ne ići pa da ste popričali s njim o tom gaženju.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 13:35   #1949
Quote:
Kool kaže: Pogledaj post
Kolonu je pregazila HV ili ARBiH. Snimak gaženja kolone.

https://www.youtube.com/watch?v=IwAd72Z4yZ4
nije ti cudno sto je snimka u jednom trenutku izrezana (0:20) i nastavlja se kada tenk gazi auto? Nisi primjetio da je taj auto vec pregazen, a takodjer ti nije sumnjivo sto s desne strane ceste stoje citavi auti i njih tenk ni da pipne, a ni vojnici ih bas ne dozivljavaju, a vjerujem da ti nije sumnjiv ni traktor koji se sporo krece ispred tenka i ni ne pokusava se maknut tenku s puta nakon sto je on "pregazio" auto.
theD is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 02:17   #1950
Ne razumijem te Vaše demante ,zar želite reči,kako je snimak montiran ,narihtan i u koje to svrhe samo ,da mi znati?
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 22:48   #1951
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
POzdrav Bobi Bobic! Kako Zdravlje ? ...
Pozdrav svima.
Puno je vremena prošlo od mog zadnjeg javljanja ovdje. Totalno sam bil šiznul zbog laži zap.
105. brigade Ivanića. Slomil sam petnu kost desne noge. Mjeseci oporavka.
Zatim sam motornom pilom prerezal tetive palca lijeve noge i to po sredini gornjeg dijela
stopala. Opet mjeseci oporavka. Psihički i fizički sam u totalnoj komi, tako da i ovo jedva
pišem. Saznao sam neke stvari, pa ću pisati polako, zbog zdravlja. U onome što sam ranije
nazval "muljatorskim obrazloženjima" izgleda da ima i ponešto istine.

Zamolil bi vojno obavještavanju da se za sve nejasnoće ubuduće prvo jave državnom vrhu.

Pa da krenemo. Po funkciji, odmah iza Stjepana Ivanića zapovjednika 105. brigade bil je
FERENČEVIĆ ZLATKO načelnik stožera 105. brigade. I danas je aktivan časnik.
Pozdrav od mene Zlatko. Zavidna vojna karijera. Možda sutra budeš i general. Tko zna.

https://www.morh.hr/hr/hrvatsko-vojn...u%C4%8Dju.html


https://hrvatski-vojnik.hr/aktualno/...cke-skole.html

https://www.morh.hr/hr/vijesti-najav...ganistanu.html

Za sada toliko. Naravno, zbog mog zdravlja. Tema je opširna, pa zato i sami istražujte, štrikajte...
Bobi Bobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 02:24   #1952
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
POzdrav Bobi Bobic! Kako li tužbe tvoje napreduju?
Što se tiče sudskih procesa, već dugo vremena je mrak u medijima. Suđenja su zatvorena za
medije pa tako i za javnost. Ovakav način suđenja može se primijeniti u dva slučaja: utjecaj
na svjedoke i (ili) viši državni interes (”škakljiva” pitanja, podaci,...). Međutim u slučaju Lora
ovaj istrument se zlorabi od strane suca (i drugih kojima je to interes). Naime, sudac
zabranjuje odvjetniku postavljati ”škakljiva” pitanja, a svjedocima zabranjuje govoriti i
odgovarati na ”škakljiva” pitanja i govoriti o onim stvarima koja idu u prilog osumnjičenima
za ratni zločin. U slučaju Lora nema državnog interesa, a mogućnost zatvorenog suđenja zbog
utjecaja na svjedoke, sudac zlorabi. Štiti Bajića, lažljivce, časnike, generale, ...
Ishod ti je poznat. Krivi su! Politika ima istrument za takve suce, a da li će ga upotrijebiti
ovisi o politici. Predsjednica, premijer, udruge, .... upoznati su sa tim problemom.

Ako se pitae zašto se u javnosti i svečanostima pojavljuju generali Tus i Stipetić odgovor
je jednostavan. Prošle godine u Bjelovaru, predsjednica je preko izaslanika istima pružila
ruku pomirenja. Očito je da su navedeni generali ruku pomirenja prihvatili. Pametan potez
predsjednice. Hvala predsjednici. Pametan potez predsjednice je i nogiranje Loše.
Hvala predsjednici.

Sad idemo na ranije navedenu temu.
Mirko Antolić u DR bil je načelnik operativno-nastavnih poslova 105. brigade.
On mi je rekao da je Zlatko Ferenčević u vrijeme odsutnosti Ivanića upisal u ratne dokumente
da je 3. bojna Đurđevac 29.10.1991. pobjegla iz Novog Grabovca doma u Đurđevac. LAŽ!!!
Logično pitanje je zašto bi to on upisal? Odgovor je jednostavan. Netko mu je to naredil ili
zatražil od njega, kako bi se sakrila činjenica da je došlo do izdaje operacije ”Orkan 91.”
Merčep šuti o 29.10.91. (kad je stvarno i ranjen) iz samo njemu poznatih razloga.
3. bojna Đurđevac je pobjegla doma (nisam ni znal da sam bil u takvoj kondiciji), a Tigrovi
- Vinica – koji su krenuli iz Starog Grabovca i bili sudionici iste operacije, prebačeni su u
Pume. Kad to pogledate iz ptičje perspektive sve počišćeno. Svjedoka nema.
Kad rodbina poginulih im sinova, braće,... u Tigrovima traži podatke o okolnostima i mjestu pogibije tog dana, nailaze na zid šutnje. Tigrovi - Vinica - su u Pumama. Naravno, ni to im
nitko ne želi reći. ŠUTNJA. To prebacivanje Tigrova u Pume, potezom pera i bez pitanja, a iz moje perspektive, pripisal bi generalu Josipu Luciću, prvom zapovjedniku Tigrova.
Kad ih sve stavite na okup, OG POSAVINU, MERČEPA, FERENČEVIĆA, LUCIĆA,
pitate se tko je naredil ”BRISANJE” ključnih postrojbi? RUDI? LUCIĆ? GSHV?
Tko god da je naredil, Ferenčević je dobrano profitiral na brisanju 3. bojne Đurđevac.
Otkud meni to ”PROFITIRAL”? Kao prvo u rukama imam dokument sa oznakom:
OBRANA
SLUŽBENO
STROGO POV.
Nastavak slijedi. Pozdrav.
Bobi Bobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 19:14   #1953
NEKA TI JE LAKA HRVATSKA ZEMLJA. ZBOGOM I HVALA GENERALE!

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...ralom/7151313/

Ponovo sam imal operacijski zahvat na tetivama zbog cista i priraslica. Račun ti je kod
mene sve veći Ferenčeviću.

Nadam se da nisam ja kriv za smjenu zapovjednika Centra vojnih škola "Petar Zrinski"
generala Slavka Barića. Moj zadnji post objavljen je 18.12.17. u 01:24, a njegova smjena
(samo kratka najava) objavljena je na telki 19.12.17. između 17 i 19 sati. Koja slučajnosti!

https://www.svijetsigurnosti.com/hrv...-zapovjednika/

U medijima sam pronašel prikladan izraz tj. pojam: „KLANOVI”. Dopada mi se, pa ću dalje
upotrebljavati taj izraz. Dobar potez predsjednice je i ovo:

https://www.vecernji.hr/vijesti/pred...-os-rh-1219581

Idemo dalje po ranije najavljenoj temi. Ovo bi mogli nazvati: „Lucić klan”.
Promatrajmo gen. Lucića i Ferenčevića. Ista vojno učilište, ista mirovna misija ISAF-
Afganistan. Neki bi rekli da je to slučajna podudarnost. Možda, ali vratimo se u one naše
dane DR. Posjedujem i dokument upućen gen. Luciću. U istom se, između ostalog, traži
smjena smijenjenog Ferenčević Zlatka. Dokument je gen. Luciću poslal svima poznati
general. Od kada počinje to njihovo očigledno prijateljstvo (interesno)? Od „Orkan 91.”
sigurno (možda od ranije ali mi nije poznato) . Navedeni dokumenti (ovaj i onaj koji
sam ranije naveo) govore o zataškanim grijesima Zlatka Ferenčevića iz 1992.g.
Za njih je gen. Lucić očigledno znal.
Ferenčeviću se trebalo suditi i trebal je završiti u buksi. Gdje je on danas vidite i sami.
Nesmetano je gradil vojnu karijeru uz očiglednu pomoć i zaleđe. Prvi najavljeni
dokument ima 8 stranica, a sadržaj istog pun je kojekakvih kakica. Dokument je izradila
GLAVNA INSPEKCIJA OBRANE RH od 4 člana (po raznim temama), pod oznakom:
IZVJEŠĆE BR. 117
KLASA: 822-01/92-01/117
URBROJ: 512-20-92-1
ZAGREB, 28.08.1992.god.
Nadgled izvršen u vremenu od 21.-26.08.1992. Isto se upućuje GLAVNOM INSPEKTORU
OBRANE RH generalu Martinu Špegelju.
Gen. Martin Špegelj isto izvješće šalje pod oznakom:
IZVJEŠĆE BR. 117 GLAVNE INSPEKCIJE OBRANE
KLASA: 822-01/92-10/117
URBROJ: 512-20-92-2
ZAGREB, 2.9.1992.
Na:
MINISTARSTVO OBRANE (Gojko Šušak, ministar)
GLAVNI STOŽER HV (A. Tus, načelnik)
URED PREDSJEDNIKA RH (Šefu vojnog kabineta)
Quote:
... Na pr. TG 105. brigada Bjelovar napustili su dan prije smjene položaj, a da prethodno nisu
prekontrolirali da li je sve ljudstvo povučeno, tako da je ostalo 8 vojnika na položaju koji nisu
znali da je matična postrojba napustila položaje, radi čega su svi poginuli kada su četnici upali
na položaje. Zapovjedništvo 105. brigade saznalo je za nedostatak ljudi tek kada je stiglo u
Bjelovar, kada su poslali pismenu potjernicu za nestalim vojnicima. ...
Zapovjednik TG 105. brigade Bjelovar bil je Ferenčević Zlatko. Samovoljno je napustil
borbene položaje povlačenjem čitave postrojbe TG 105. dan prije redovne smjene...
Strašno! Tko je to bježal Ferenčeviću!? Nastavlja se.
Bobi Bobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 23:13   #1954
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
OK, ovo je već korisna informacija od nekoga tko je stvarno bio tamo, a ne donosi zaključak samo na temelju pogledanog filmića na jutubu. Jeste pričali možda s kojim civilima koji su bili u koloni dok se to dogodilo pa da saznamo malo više detalja?
Gle , po mome sudu je sve moguće, a najbliži sam mišljenju kako su najiskrenije ipak tenkovi pregazili možda stoku,konja,svinju ili kravu koja je skrenula sa puta (pošto su ovi sve sa sobom nosili što su ponijeti mogli ) , no činjenica je kako je cesta od sukrvice ostala par km. kašasta, mogućno je da su poslije stvar mnogi i preuveličali , te da je došlo do "Pokvarena telefona" ,znaš kak to već ide, svak ima nekaj za nadodati ,kako bi uljepšao priču uz pokoji argumentić. Velim ti , da sam treći dan morao čuvati razmak za te civile iza Viduševca , zar misliš da bi mi se netko od civila pojadao? Čemu? Dok je nama ionak , več svega bilo preko glave. NO,kako bilo da bilo , nije da guštam nad sirotinjom civila čak i ako je koji pregažen, ali o kakome ti suđenju pričaš u tome slučaju? pa tko je od njih odgovarao za Vukovar ? Za Ovčaru-montirani,naštelani proces, gdje najveći krvnik Spaoje -Štuka,postaje pokajnik i odrukava sasma druge ljude, iako je i među osuđenima bilo vjerujem 4-6 krivih. Ali nitko od JNA da odgovara,kako to? A dobro je znano da bez njihove igre nebi bilo mogučno to sve izorganizirati. Tko je kažnjen dakle, od JNA od časnika pa naviše za Ovčaru,pitamn ja tebe ? (nema ljutiš) poz.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2018., 19:03   #1955
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
Gle , po mome sudu je sve moguće, a najbliži sam mišljenju kako su najiskrenije ipak tenkovi pregazili možda stoku,konja,svinju ili kravu koja je skrenula sa puta (pošto su ovi sve sa sobom nosili što su ponijeti mogli ) , no činjenica je kako je cesta od sukrvice ostala par km. kašasta, mogućno je da su poslije stvar mnogi i preuveličali , te da je došlo do "Pokvarena telefona" ,znaš kak to već ide, svak ima nekaj za nadodati ,kako bi uljepšao priču uz pokoji argumentić. Velim ti , da sam treći dan morao čuvati razmak za te civile iza Viduševca , zar misliš da bi mi se netko od civila pojadao? Čemu? Dok je nama ionak , več svega bilo preko glave. NO,kako bilo da bilo , nije da guštam nad sirotinjom civila čak i ako je koji pregažen, ali o kakome ti suđenju pričaš u tome slučaju? pa tko je od njih odgovarao za Vukovar ? Za Ovčaru-montirani,naštelani proces, gdje najveći krvnik Spaoje -Štuka,postaje pokajnik i odrukava sasma druge ljude, iako je i među osuđenima bilo vjerujem 4-6 krivih. Ali nitko od JNA da odgovara,kako to? A dobro je znano da bez njihove igre nebi bilo mogučno to sve izorganizirati. Tko je kažnjen dakle, od JNA od časnika pa naviše za Ovčaru,pitamn ja tebe ? (nema ljutiš) poz.
Ma slažem se ja u potpunosti s tobom. Ono za suđenje sam samo pitao samo za informaciju jer nemam pojma o tome. Čisto me zanimalo da li se Haag kaj ispitivao o tome i što su zaključili. (bez ikakvog davanja mog vrijednosnog suda o tome)
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 01:16   #1956
No,o vjerodostojnosti Haag-a smo iz prošlosti ,već podosta lekcija naučili sami. To ti je ka ona priča : - Tko o čemu ,a kurva o poštenju dok vojnik o skračenju " Hajde,kada si več upao u priču, što misliš o teoriji zavjere euro-močnika ? DOk naši heroji bivaju osuđivani, hapšeni ka zadnji Tomo Merčep , još nakon moždana udara svoga, ka pjesma od Bore : "A nagrađeni dobiju, batine i robiju ". Svatko iole znade kako je on uspješno ustoličio prvu crtu obrane Vukovara,koja je do kraja odolijevala (pošto je Vukovarac bio i znade ljude ) . Prije pada Vu dolazi do političkog folklora , te ga ubacuju,pošto pucaju obrambene linije Pakrac-Lipik idr. u Pakračku Poljanu , gdje sam 91 i sam završio , dok se veče prije tokom zamračenja na ZG- Velesajmu u jednome paviljonu , stvarali u pet kolona dugih stotinjak metara,sakupljeni dragovoljci za Vukovar, u dr. paviljonu bi zadužili ,kod Buceka ,konzervirane PAP-ovke i uniformu, kako bi ujutro mi krenuli kombijem i završili u nekakoj tam Pakračkoj Poljani, za koju niti čuo do tad nisam.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2018., 23:35   #1957
Citiram: DRAGOVOLJAC IZ DOMOVINSKOG RATA je hrvatski branitelj iz Domovinskog rata koji je sudjelovao u obrani njezina suvereniteta najmanje 100 dana u razdoblju od 5. kolovoza 1990. do 15. siječnja 1992.g., ali i onaj hrvatski branitelj iz Domovinskog rata koji je sudjelovao u obrani njezina suvereniteta najmanje 30 dana u razdoblju od 5. kolovoza 1990. do 15. siječnja 1992.g. ako nije imao obvezu sudjelovanja u pričuvnom sastavu ili nije regulirao obvezu služenja vojnog roka.

Pitam se šta sam ja tu ? Iako sam 1971 god. nisam bio u JNA i samim time nisam imao ni obvezu sudjelovanja u pričuvnom sastavu.

Nisam bio aktivan cijelo vrijeme nego sam se selio. Moj ratni put počinje nakon navedenog datuma o dragovoljcima i to u 29. satniji 118 brigade, kasnije sam otisao u Bosansku posavinu 103. Derventska brigada i kraj rata tj. Oluju zavrsio sam u 111 brigadi. Nakon rata sam uspio čak izdržat 2 godine u 9. gardijskoj brigadi iz koje sam izasao s časnim otpustom.

Nije mi ovdje cilj pisati o ratnim događajima nego bi se vise fokusirao na poslijeratne godine i kako je to utjecaj ostavilo na mene.

Iako radim u javnoj službi i pravim se da je kao sve normalno, mogu slobodno napisat da se ne osiječam tako. Ne čitam novine, ne gledam TV, ne mogu biti na mjestima gdje ima puno ljudi itd.

Da me ostali branitelji krivo ne shvate kada budu slijedeče čitali moje osobno mišljenje je da Hrvatska ima previše braniteljskih udruga i da bi se to sve dalo smanjit da netko želi. O lažnim braniteljima ne želim niti pisati, kao i o broju invalida. Strašno.
U glavi sam imao jos dosta toga za napisat samo sta jednostavno više ne mogu jer se odmah iživciram.
Memnom is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2018., 00:23   #1958
Quote:
Memnom kaže: Pogledaj post
Citiram: DRAGOVOLJAC IZ DOMOVINSKOG RATA je hrvatski branitelj iz Domovinskog rata koji je sudjelovao u obrani njezina suvereniteta najmanje 100 dana u razdoblju od 5. kolovoza 1990. do 15. siječnja 1992.g., ali i onaj hrvatski branitelj iz Domovinskog rata koji je sudjelovao u obrani njezina suvereniteta najmanje 30 dana u razdoblju od 5. kolovoza 1990. do 15. siječnja 1992.g. ako nije imao obvezu sudjelovanja u pričuvnom sastavu ili nije regulirao obvezu služenja vojnog roka.

Pitam se šta sam ja tu ? Iako sam 1971 god. nisam bio u JNA i samim time nisam imao ni obvezu sudjelovanja u pričuvnom sastavu.

Nisam bio aktivan cijelo vrijeme nego sam se selio. Moj ratni put počinje nakon navedenog datuma o dragovoljcima i to u 29. satniji 118 brigade, kasnije sam otisao u Bosansku posavinu 103. Derventska brigada i kraj rata tj. Oluju zavrsio sam u 111 brigadi. Nakon rata sam uspio čak izdržat 2 godine u 9. gardijskoj brigadi iz koje sam izasao s časnim otpustom.

Nije mi ovdje cilj pisati o ratnim događajima nego bi se vise fokusirao na poslijeratne godine i kako je to utjecaj ostavilo na mene.

Iako radim u javnoj službi i pravim se da je kao sve normalno, mogu slobodno napisat da se ne osiječam tako. Ne čitam novine, ne gledam TV, ne mogu biti na mjestima gdje ima puno ljudi itd.

Da me ostali branitelji krivo ne shvate kada budu slijedeče čitali moje osobno mišljenje je da Hrvatska ima previše braniteljskih udruga i da bi se to sve dalo smanjit da netko želi. O lažnim braniteljima ne želim niti pisati, kao i o broju invalida. Strašno.
U glavi sam imao jos dosta toga za napisat samo sta jednostavno više ne mogu jer se odmah iživciram.
nemaš status dragovoljca , po zakonu. zašto ti je to bitno ?
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2018., 01:47   #1959
Pa,status Dragovoljca više očigledno nikome nije bitan. Koliko vidim,nema mu spomena u novom zakonu o braniteljima.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2018., 13:33   #1960
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
nemaš status dragovoljca , po zakonu. zašto ti je to bitno ?
Bitno je jer je to činjenica. U mojoj glavi postoje dobrovoljci (kasnije je prešlo u dragovoljce) i mobilizirani. Svi smo mi branitelji. Razlika između to dvoje je velika.
Primjer: Dok sam bio sa dobrovoljcima bili smo kao jedan i mogli smo se oslonit jedan na drugoga, takvo jedinstvo nisam osjetio kada sam u 2 mj. 1995 prešao iz HVO-a u HV. Situacija u 118 je bila ista kao i kada sam bio u HVO-u

Ne želim pljuvati po nikome i NE mislim da su svi mobilizirani isti. Ne znam kome pisem i jesi li bio u ratu ali kada dodes iz jedne sredine gdje vlada jedinstvo u drugu gdje ti tvoj suborac doslovno plače, a ti se kao trebao pouzdat u njega jer ti njegova reakcija može doslovno spasit život, mislim da ne trebam pisat više.

Ovim putem bi se htio ispricat svim mobiliziranima koji se osječaju kao ja i meni sličnima.
Memnom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.