Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2017., 20:29   #441
Quote:
Rukma Vimana kaže: Pogledaj post
Drvar i Banja Luka su bili na turskoj teritoriji, a Knin i Pakrac prvo na turskoj, a Knin kasnije na mletačkoj pa na austrijskoj, a Pakrac posle odlaska Turaka na austrijskoj (ugarskoj).

Turska Vojna Krajina u zapadnoj Bosni nikad nije postojala.

Knin nikad nije bio u sastavu austrijske Vojne Krajine.

Pakrac posle proterivanja Turaka krajem 17-og nije priključen Vojnoj Krajini nego Ugarskoj, tj. Slavoniji koja je bila pod ugarskom krunom.

https://ucionicaistorije.files.wordp...na-krajina.jpg
Pa kako onda Srbi većina u Drvaru i Banja Luci ako ih Turci nisu dopeljali?
sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 20:31   #442
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
ma sve 5,
Srbi ostavili svoje kuće i imanja u Srbiji Turcima i onda krenuli put Hrvatske branit Hrvate od turske najezde...
Sta da ti kazem, prouci istoriju malo, slicnih primera imas sirom planete. Ne znam sta je tu za iscudjavanje.
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 20:31   #443
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
ma sve 5,
Srbi ostavili svoje kuće i imanja u Srbiji Turcima i onda krenuli put Hrvatske branit Hrvate od turske najezde...
Hahaha , legendo lijepo si me nasmijao ovime .
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 20:34   #444
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Sta da ti kazem, prouci istoriju malo, slicnih primera imas sirom planete. Ne znam sta je tu za iscudjavanje.
Nije Sidrun taj koji treba uciti povijest.
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 20:35   #445
Quote:
Zagorski Križar kaže: Pogledaj post
Koji narod?Imas turske, hrvatske, mletacke, austrijske i srpske izvore o naseljavanju vlaskog/srpskog/pravoslavnog stanovnistva od strane Osmanlija na prostore Turske Hrvatske i Like.Medutim, nemas izvore o masovnim migracijama Srba pred Osmanlijama na iste prostore krajem 15. i i u prvoj polovici 16. stoljeca.

Posaugao si retardiranu srpsku mitomaniju, a sto je najgore od svega, ne znas ju niti argumentirano braniti :klap:.
Jel misliš na Vlahe ili na vlahe?
Rukma Vimana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 20:38   #446
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
Mislim kako je stvar u tome da Srbi svima smetaju, i da nitko ne želi priznati njihove interese. Primjerice, ako su Srbi bili konstitutivni narod u BIH, druga dva naroda su ih jednostavno isključili iz odlučivanja o budućnosti iste, i to samo zato jer su oni bili za ostanak u Jugi, odnosno nisu bili za raspad i samostalnost BIH. U Hrvatskoj su se isto tako osjećali konstitutivni, odnosno na mjestima gdje su imali većinu, ili ih je bilo u znatnijem broju nisu htjeli nacionalističku Hrvatsku. Štgo je jasno i iz rezultata prvih izbora, gdje su ti Srbi glasali ustvari za Račanov SDP. HDZ im je bio neprihvatljiv jer su mislili da paktira sa ustašama iz emigracije i da će se ponoviti nova NDH od koje su imali povijesne traume.
Mitomane,Srbi su glasali za Račanov SDP jedino ondje gdje nisu stigli osnovat podružnice SDS, gdje su ga stigli osnovat SDS je pobijedio.

SDS je pobijedio u Gračacu ,Donjem Lapcu,Kninu...

Neposredno nakon formiranja SDS-a, njegovi su ogranci osnivani ponajprije na području sjeverne Dalmacije i Like. U Srbu je mjesni odbor osnovan 26. veljače 1990., SDS je osnovan u Gračacu 10. ožujka, a u Glini 24. ožujka. U doba prvih višestranačkih izbora u Hrvatskoj, SDS je, prema Raškovićevoj izjavi, imao oko 20 000 članova.
Nakon izbora nastavljeno je osnivanje novih ogranaka. Osnivačka skupština u Vrginmostu održana je 18. svibnja, u Zadru 20. svibnja, u Gospiću 26. svibnja, u Vukovaru 10. lipnja, u Pakracu 16. lipnja, u Petrinji 23. lipnja, u Ličkom Osiku 30. lipnja, u Rijeci i Bijelom Brdu pokraj Osijeka 8. srpnja, u Otočcu 12. srpnja, u Okučanima 27. srpnja, u Borovu 19. kolovoza, u Osijeku 30. rujna te u Novoj Gradiški 15. listopada 1990. godine.
sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 20:39   #447
Quote:
Rukma Vimana kaže: Pogledaj post
Jel misliš na Vlahe ili na vlahe?
Mislim na one koje su hrv. izvori nazivali "Turskim Vlasima", a koji su iz osmanlijske Bosne dolazili u skupinama otimati maloljetnu djecu po sjeverozapadnoj Hrvatskoj, koju bi zatim prodavali po trznicama u Bosni.

Branitelji krscanstva, jadna nejac izbjegla pred Turcima.
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 20:42   #448
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Sta da ti kazem, prouci istoriju malo, slicnih primera imas sirom planete. Ne znam sta je tu za iscudjavanje.
De mi navedi samo jedan primjer gdje neki narod ostavlja svoje kuće i imanja,
te brani susjedni narod tako da bude sa druge strane fronta,
kao što ste vi bili npr u Kninu,Drvaru,Banja Luci,Pakracu...nasuprot Vojnoj Krajini?
sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 20:50   #449
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Pa kako onda Srbi većina u Drvaru i Banja Luci ako ih Turci nisu dopeljali?
Ako su Turci naseljavali Srbe na teritorije koje su osvajali, otkud onda Srbi na teritorijama koje nikad nisu bile pod Turcima?

Evo nekih primera:

-Selo Smoković kod Zadra https://sr.wikipedia.org/wiki/Смоков...B5.D0.BD.D0.B0
Pravoslavna crkva u Smokoviću je podignuta 1567 godine, a u to vreme se spominje i pravoslavni pop Prostran.
Prostrana je bilo u Smokoviću sve do 1995 godine.

-Gormirje i još neka spska sela u Gorskom Kotaru https://sr.wikipedia.org/wiki/Гомирј...B8.D1.81_1991.

-Srbi u Beloj Kranini

-Srbi u Žumberku

-Kalničko-bilogorski Srbi https://sr.wikipedia.org/wiki/Kalničko-bilogorski_Srbi
Rukma Vimana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 21:01   #450
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
De mi navedi samo jedan primjer gdje neki narod ostavlja svoje kuće i imanja,
te brani susjedni narod tako da bude sa druge strane fronta,
kao što ste vi bili npr u Kninu,Drvaru,Banja Luci,Pakracu...nasuprot Vojnoj Krajini?
U Banja Luci su Srbi vecina tek od 18.-19. veka.
Za Knin vasa istorija kaze da je dobio srpsku vecinu jos kasnije, za vreme Kraljevine SHS.
Ne mozes da gledas danasnji raspored i poredis ga sa maksimalnim dometom Turske. Jer Turska je napredovala postepeno, i isto tako postepeno i isla nazad.
A narod se selio tamo vamo i zbog njih ali i zbog drugih razloga.

Ako su odnosi Srba i Turaka bili tako super, gde su ti Turci u Srbiji danas? Kako su Muslimani u Bosni pod katolicima (Austrijom) ostali, a u Srbiji nestali? Ako su primarni neprijatelji bili Turci i katolici, a pravoslavci na turskoj strani?
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 21:12   #451
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
De mi navedi samo jedan primjer gdje neki narod ostavlja svoje kuće i imanja,
te brani susjedni narod tako da bude sa druge strane fronta,
kao što ste vi bili npr u Kninu,Drvaru,Banja Luci,Pakracu...nasuprot Vojnoj Krajini?
Normalno, nije ti dao niti jedan primjer, jer baljezga gluposti.Ali, hajde da mu pomognem, kad su Splicani isli osvajati Klis 1596. godine, isli su, izmedu ostaloga, na temelju obecanja lokalnog pravoslavnog popa da ce se tada dogoditi ustanak pravoslavnih Vlaha na sirem podrucju.Kad su osvojili Klis, od svih tih pravoslavnih Vlaha nije se pojavio niti jedan .

Tako je taj "izbjegao narod" branio Hrvatsku .
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 21:13   #452
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
U Banja Luci su Srbi vecina tek od 18.-19. veka.
Za Knin vasa istorija kaze da je dobio srpsku vecinu jos kasnije, za vreme Kraljevine SHS.
Ne mozes da gledas danasnji raspored i poredis ga sa maksimalnim dometom Turske. Jer Turska je napredovala postepeno, i isto tako postepeno i isla nazad.
A narod se selio tamo vamo i zbog njih ali i zbog drugih razloga.

Ako su odnosi Srba i Turaka bili tako super, gde su ti Turci u Srbiji danas? Kako su Muslimani u Bosni pod katolicima (Austrijom) ostali, a u Srbiji nestali? Ako su primarni neprijatelji bili Turci i katolici, a pravoslavci na turskoj strani?
U samom gragu Kninu za vreme turske, mletačke, francuske i austrijske vladavine su živeli samo činovnici tih vlasti, a lokano stanovništvo je živelo u Kninskom Polju, i okolnim selima, u to vreme Kninsko Polje se nije smatralo Kninom nego selom pored Knina.

U Kninskom Pollju su Srbi vekovima bili apsolutana većina, a činili su i preko 90% stanovništva cele Kninske Krajine.

U vreme kraljevine SHS broj Srba u Kninskoj Krajini kao i u celoj severnoj Dalmaciji se smanjio zato što su mnogi otišli u kolonizaciju u Banat i Bačku, gde im je je kralj Aleksandar Karađorđević dao zemlju.
Rukma Vimana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 21:14   #453
Quote:
Rukma Vimana kaže: Pogledaj post
U samom gragu Kninu za vreme turske, mletačke, francuske i austrijske vladavine su ževeli samo činovnici tih vlasti, a loklno stanovništvo je živelo u Kninskom Polju, a ro vreme Kninsko Polje se nije smatralo Kninom nego selom pored Knina.

U Kninskom Pollju su Srbi vekovima bili apsolutana većina, a činili su preko 90% stanovništva Kninske Krajine.
U vreme kraljevine SHS broj Srba u Kninskoj Krajini kao i u celoju severnoj Dalmaciji se smanjio zato što su mnogi otišli u kolonizaciju u Banat i Bačku, gde im je je kralj Aleksandar Karađorđević dao zemlju.
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 21:18   #454
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
U Banja Luci su Srbi vecina tek od 18.-19. veka.
Za Knin vasa istorija kaze da je dobio srpsku vecinu jos kasnije, za vreme Kraljevine SHS.
Ne mozes da gledas danasnji raspored i poredis ga sa maksimalnim dometom Turske. Jer Turska je napredovala postepeno, i isto tako postepeno i isla nazad.
A narod se selio tamo vamo i zbog njih ali i zbog drugih razloga.

Ako su odnosi Srba i Turaka bili tako super, gde su ti Turci u Srbiji danas? Kako su Muslimani u Bosni pod katolicima (Austrijom) ostali, a u Srbiji nestali? Ako su primarni neprijatelji bili Turci i katolici, a pravoslavci na turskoj strani?
Sve ti je na mjestu.

Za one koji ne znaju sultan Mahmud II je Hatiserifom iz 1830. godine naredio da svo muslimansko stanovnistvo ima godinu dana da se iseli iz Srbije. Kasnije, izdat je jos jedan Hatiserif 1833. godine, koji je ostatku muslimanskog stanovnistva Srbije prolongirao odlazak za 5 godina.

Razlog zasto danas imamo Bosnjake u Raskoj (Sandzaku) je taj sto ona nije ulazila u sastav Srbije 1830. i 1833. godine, inace bi i oni otisli.

A pusti kompleksase neka kolo vode, simpaticni su. Ovo je ipak hrvatski forum, naravno je da ce takve persone ovdje obitavati 24/7. Pogotovo na istorijskom forumu.
Unknown Archont is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 21:19   #455
Quote:
Zagorski Križar kaže: Pogledaj post
Šta pohrvaćeni Slovenac zna o Kninu!?

Moji preci su tamo živeli vekovima, a tvoji preci su odbegli Slovenci, koji su odbacili svoj nacionalni identitet i uzeli hrvatski!
Rukma Vimana is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 28.05.2017., 21:22   #456
Quote:
Rukma Vimana kaže: Pogledaj post
Šta pohrvaćeni Slovenac zna o Kninu!? :ka va:

Moji preci su tamo živeli vekovima, a tvoji preci su odbegli Slovenci, koji su odbacili svoj nacionalni identitet i uzeli hrvatski! :facpalm:
Oho, vrijedanje na nacionalnoj osnovi.
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 21:22   #457
Quote:
Zagorski Križar kaže: Pogledaj post
Normalno, nije ti dao niti jedan primjer, jer baljezga gluposti.Ali, hajde da mu pomognem, kad su Splicani isli osvajati Klis 1596. godine, isli su, izmedu ostaloga, na temelju obecanja lokalnog pravoslavnog popa da ce se tada dogoditi ustanak pravoslavnih Vlaha na sirem podrucju.Kad su osvojili Klis, od svih tih pravoslavnih Vlaha nije se pojavio niti jedan .

Tako je taj "izbjegao narod" branio Hrvatsku .
Pa citav rani srednji vek u Evropi ti je primer toga na primer. Jebote zivot, jos hoces primere.

https://en.wikipedia.org/wiki/Pre-mo...eat_migrations

Biraj, ima ih dosta
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 21:24   #458
Quote:
Zagorski Križar kaže: Pogledaj post
Oho, vrijedanje na nacionalnoj osnovi.
Ako meni ovde lepe etiketu da sam Bugarin, iako sa Bugarima nemam nikakve veze, zašto ja onda da ne kažem koji Hrvati su Hrvati, koji su Slovenci, a koji su Srbi katolici.
Rukma Vimana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 21:24   #459
Quote:
Rukma Vimana kaže: Pogledaj post
Šta pohrvaćeni Slovenac zna o Kninu!?

Moji preci su tamo živeli vekovima, a tvoji preci su odbegli Slovenci, koji su odbacili svoj nacionalni identitet i uzeli hrvatski!
Bratac moj ti nista ne pomazes, samo odmazes. Spustas se bezveze na njihov nivo.

Edit: Bices bezveze banovan. Moras paziti sa par njih, jer imaju protektorat a ti ne.
Unknown Archont is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 21:25   #460
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Jel me jebes sad?
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=515
Ovde si to govorio, pre tri dana. Kapiram da je zajebano menjati cinjenice kako ti odgovara utom trenutku ali jbg, sagovornici ti pamte.
Fizički ostaci kraljevine, arheološki nalazi, ne ljudi...
I pogledaj o kojem razdoblju sam pisao.
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Srbi se verovatno mesaju najvise, da.
Ali nikako ne znaci da se ne mesaju ni Hrvati. Sto tebi to toliko smeta?
Hrvati se mješaju u samo jednom dijalektu, jbg.
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Ali pre turskog osvajanja preko Dunava i Drine. Nismo nigde postali 100% stanovnistva, sa manjine vremenom smo postajali brojnija manjina ili vecina, iz brojnih razloga.
Njet, nema vas tamo nigdje u većem broju, a kamoli u postotku.
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Wishfull thinking. Ipak je to ugarski kralj, jbg.
Sve južno od Dunava osim Mačve s Beogradom je hr. kraljevstvo jbg.
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Zasto? Zato sto tvojim teorijama tako odgovara? Nista ne izdvaja taj period posebno da bi bas on bio kljucan. Cak se i velika sizma dogodila tek pri kraju, znaci veci deo tog perioda nemas ni klasicnu pravoslavci-katolici podelu.
Zato što je to dobar rađenja država.
Prvo nešto nastane, pa kasnije evoluira.
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Pa i jesu, na kraju ih najvise i ima na samoj granici. A granica se pomera stotinu godina, nece se mrdati bas 100% ljudi svaki put.
Ali bi onda bili većina samo na granici, u jednom Glamoču ih npr. nikada ne bi ni bilo.
Srbi su bili većina u Bosanskoj krajini (minus Cazin i poneke enklave).
Bilo ih je dosta u HR na potezu oko VKK, ali su tamo bili manjina jer je to oslobođeno.
Uostalom, dao sam ti karte.
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
To je upravo pitanje koje ja tebi postavljam. Zasto bi pravoslavci dobijali pogodnosti i pozive od habsburgovaca da se naseljavaju ako su najvernije srpske sluge.
Turske.
Zato što Habsburzi žele osloboditi područje, a to je najlakše politikom divide et impera.
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
U Dalmaciji ih ima i od pre Turaka.
Gdje imaš Srbe u Dalmaciji prije Turaka?
To su oni Srbi čakavci ?
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Ne smeta mi, rekao sam vec da je svaki dolazak legitiman, pogotovo posle toliko stotina godina. Ali to nije cinjenica, barem ne za veliku vecinu.
Ali je, vidio si toliko slika i linkova i opet se praviš blesavim?
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
S druge strane, zasto je tebi to toliko bitno da pominjes od pocetka?
Jer su to činjenice, a ti ih poričeš.
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Borba protiv Turaka je esencija srpskog naroda citav kasni srednji i ceo novi vek. Materijala o istoj ima toliko da je prakticno 70% informacija o Srbima tog vremena vezano za borbu i akcije protiv Turaka.
PR. Većina izvora tog vremena ih spominje kao najodanije turske saveznike.
Pogledaj samo bitku kod Ankare.
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
I ti na to kazes ekstremnu glupost da su eto Hrvati desetkovani i iscrpljeni od strane Turaka a da su Srbi procvetali i zahvaljujuci njima se prosirili kao glavni pomagaci. Jednostavno, to ne da nije cinjenica, nego ne znam kako dalje od cinjenice moze biti.
I opet ?
Hrvati ratuju s Turcima. Rat se odvija na njihovom teritoriju.
Srbi ratuju za Turke. Rat se odvija daleko od njihovog teritorija.

Srbi/Pravoslavci postaju većina u Turskoj Hrvatskoj za vrijeme turske vlasti, odnosno nakon potpadanja pod istu.
Albanci postaju većina na Kosovu tek kad se Srbi bune protiv Turaka.
Vidiš uzorak?
Koljevka jedna, koljevka druga.
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
A sta su ostale drzave tog vremena, nacionalne tvorevine mozda?
Protonacionalne.
Ugarska ne može biti (samo) nacionalna država Mađara jer ima i ostalih naroda tamo. Ali npr. jedna Francuska može.
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Aha, znaci 5:1 je nista i neopravdano traziti bilo sta ali 3:1 je potpuno druga stvar.
Nije stvar u omjeru, nego kako je do njega došlo.
Npr. RS nema pravo tražiti odcjepljenje jer je izgnala većinu Srba, iako ima 80% Srba u sebi, a Kosovski Albanci imaju jer su Srbi nad njima radili genocid.
Omjer sam spomenuo čisto iz činjenice da je omjer BiH Hrvata duplo jači od omjera RH Srba.
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Kojom si racunicom dosao do koeficijenta koji je znacajan? Opet, ako gledamo celu Bosnu Hrvata ima u prakticno istom procentu kao Srba u Hr.
Ako bi gledamo cijelu BiH, onda bi trebali gledati i omjer najbrojnijeg naroda.
Ili su muslimani samo Srbi islamske vjere ?
Ako ćeš usporediti 50% muslimana u BiH s 80% Hrvata 91. u RH ...
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Ako ces vec parcijalno da gledas, gledaj po procentima u Krajini.
Srba ispod 50%.
Osim ako računaš etničko čišćenje. Tad vas je 90%.
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Procenti se uvek mogu nariktati tako da se poklapaju sa pricom jedne, druge ili trece strane. Pitanje je samo koliko veliki/mali uzorak uzmes. Poenta je ista, svako zeli autonomiju/ucestvovanje u vlasti tamo gde ga zivi u znacajnom broju. A ne zeli da deli vlast tamo gde je vecina. I to je sustina zvanicnih razloga za ex-Yu ratove. Od SFRJ kao cele, preko pojedinacnih republika, do gradova i opstina.
Nebitno.
FBiH je rađena od 2 polovice, u slučaju raspada raspast će se na 2 polovice.
Bilo je i Srba u SFRJu koliko 35% ?
Još jednom postoci su ovdje bitni da se pokaže da je BiH Hrvata duplo više od hrvatskih Srba.
I to na kompaktnom području uz granicu (90%), dok je HR Srba bilo 1/3 u gradovima, 1/3 s Hrvatima u području gdje su bili manjina i tek 1/3 u općinama gdje su bili većina.
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Kazes ti. Ja kazem da si pristrasan.
Griješiš.
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Onda je sve rimsko
Rimljani su izumrli, a potomci njihovih robova su Talijani, jbg
Quote:
Zagorski Križar kaže: Pogledaj post
@Amigo
Kako je krenulo, do Milvokeja :Pi vo:: Piv o::Pi vo:.


Quote:
Zagorski Križar kaže: Pogledaj post
U sastavu nezavisne srpske Vojne krajine, koja je tu i tamo samo nacelno priznavala vlast cara.Tako si bar oni zamisljaju proslost :bo nk:: s:r ofl:.
Samo ako ih je slušao
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
News flash - kad narod bezi, ne beze bas svi. A Turci nisu osvojili ceo Balkan za godinu dana. Turci osvoje nesto, neki pobegnu, skuce se, promeni se cela generacija, Turci dodju i tu, deo pobegne dalje, deo ostane. Kasnije krecu Turci u defanzivu, naseljavaju se nazad, neki ostaju gde su. Isto tako i Hrvati.
Uostalom, nije ni Srbija ostala prazna.
Bježe svi koji se bore kontra Turaka.
Ako ovi ostanu, Turci ih pokolju.
Gdje su nestali vojvođanski Mađari za vrijeme Osmanlija?
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:53.