Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest i povijesne teme > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2017., 14:22   #1941
Što se tiče te snimke, meni je isto nepojmljivo da bi oni tenkovima gazili svoje ljude i jako mi je teško u to povjerovati. A na snimci ovi koji pričaju i govore da su to četnici napravili mi zvuče čak i dosta neuvjerljivo, ko da su snimili to baš u promocijske svrhe i stvarno imaju jako veliku potrebu naglašavati da su to napravili četnici. Kao da će to biti dokaz da su to stvarno napravili četnici. Jedino što ta snimka dokazuje je da se to gaženje (ako je uopće bilo gaženje, možda je bilo neko raketiranje) dogodilo. Ne i tko ga je napravio. Svi koji ovdje govore da je to napravila jedna ili druga strana u biti nemaju dokaza, samo svoje osobne dojmove ma koliko oni subjektivni ili objektivni bili. Ja sam rekao kakav je moj dojam. Možda sam u krivu.
Zanima me da li ima kakva haaška presuda što se tog incidenta tiče?
Old 25.05.2017., 15:14   #1942
prošo sam tom cestom oko 10 dana kasnije
tenkovi di su mogli zaobič kolonu to su i napravili jer se vidio trag gusjenica pored ceste
di nisu gazili su kolonu
e sad ni ja baš ne vjerujem da su gazili ljude

jebga trebalo je izvuč čim više tehnike
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 16:19   #1943
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Što se tiče te snimke, meni je isto nepojmljivo da bi oni tenkovima gazili svoje ljude i jako mi je teško u to povjerovati. A na snimci ovi koji pričaju i govore da su to četnici napravili mi zvuče čak i dosta neuvjerljivo, ko da su snimili to baš u promocijske svrhe i stvarno imaju jako veliku potrebu naglašavati da su to napravili četnici. Kao da će to biti dokaz da su to stvarno napravili četnici. Jedino što ta snimka dokazuje je da se to gaženje (ako je uopće bilo gaženje, možda je bilo neko raketiranje) dogodilo. Ne i tko ga je napravio. Svi koji ovdje govore da je to napravila jedna ili druga strana u biti nemaju dokaza, samo svoje osobne dojmove ma koliko oni subjektivni ili objektivni bili. Ja sam rekao kakav je moj dojam. Možda sam u krivu.
Zanima me da li ima kakva haaška presuda što se tog incidenta tiče?
Vjerojatno su bile rakete na gusjenicama pa su ostali krvavi tragovi gusjenica na cesti.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 17:03   #1944
Quote:
prošo sam tom cestom oko 10 dana kasnije
tenkovi di su mogli zaobič kolonu to su i napravili jer se vidio trag gusjenica pored ceste
di nisu gazili su kolonu
e sad ni ja baš ne vjerujem da su gazili ljude

jebga trebalo je izvuč čim više tehnike
OK, ovo je već korisna informacija od nekoga tko je stvarno bio tamo, a ne donosi zaključak samo na temelju pogledanog filmića na jutubu. Jeste pričali možda s kojim civilima koji su bili u koloni dok se to dogodilo pa da saznamo malo više detalja?
Old 25.05.2017., 18:27   #1945
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Jeste pričali možda s kojim civilima koji su bili u koloni dok se to dogodilo pa da saznamo malo više detalja?
nekužim
to se dogodilo kad je bila bježanija a ja sam prošo nekih 10 dana poslje
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 00:43   #1946
Kolonu je pregazila HV ili ARBiH. Snimak gaženja kolone.

https://www.youtube.com/watch?v=IwAd72Z4yZ4
Kool is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 07:40   #1947
Quote:
Kool kaže: Pogledaj post

da je to istina kmečali bi o tome na svaku obljetnicu a hag bi odavno tražio krivce za to

a sad da ja ne stavljam
ti stavi gdje HR tenkovi propuštaju tu kolonu a iz kolone je zapucano po tenku i ubijen gardista jer taj događaj je hag istraživo
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 10:53   #1948
Quote:
nekužim
to se dogodilo kad je bila bježanija a ja sam prošo nekih 10 dana poslje
Ma mislio sam da li ste nakon tih 10 dana naletjeli na nekog od Srba tko je bio u koloni, ali zaostao ili odlučio ipak ne ići pa da ste popričali s njim o tom gaženju.
Old 26.05.2017., 13:35   #1949
Quote:
Kool kaže: Pogledaj post

nije ti cudno sto je snimka u jednom trenutku izrezana (0:20) i nastavlja se kada tenk gazi auto? Nisi primjetio da je taj auto vec pregazen, a takodjer ti nije sumnjivo sto s desne strane ceste stoje citavi auti i njih tenk ni da pipne, a ni vojnici ih bas ne dozivljavaju, a vjerujem da ti nije sumnjiv ni traktor koji se sporo krece ispred tenka i ni ne pokusava se maknut tenku s puta nakon sto je on "pregazio" auto.
theD is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 02:17   #1950
Ne razumijem te Vaše demante ,zar želite reči,kako je snimak montiran ,narihtan i u koje to svrhe samo ,da mi znati?
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 22:48   #1951
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
POzdrav Bobi Bobic! Kako Zdravlje ? ...
Pozdrav svima.
Puno je vremena prošlo od mog zadnjeg javljanja ovdje. Totalno sam bil šiznul zbog laži zap.
105. brigade Ivanića. Slomil sam petnu kost desne noge. Mjeseci oporavka.
Zatim sam motornom pilom prerezal tetive palca lijeve noge i to po sredini gornjeg dijela
stopala. Opet mjeseci oporavka. Psihički i fizički sam u totalnoj komi, tako da i ovo jedva
pišem. Saznao sam neke stvari, pa ću pisati polako, zbog zdravlja. U onome što sam ranije
nazval "muljatorskim obrazloženjima" izgleda da ima i ponešto istine.

Zamolil bi vojno obavještavanju da se za sve nejasnoće ubuduće prvo jave državnom vrhu.

Pa da krenemo. Po funkciji, odmah iza Stjepana Ivanića zapovjednika 105. brigade bil je
FERENČEVIĆ ZLATKO načelnik stožera 105. brigade. I danas je aktivan časnik.
Pozdrav od mene Zlatko. Zavidna vojna karijera. Možda sutra budeš i general. Tko zna.

https://www.morh.hr/hr/hrvatsko-vojn...u%C4%8Dju.html

https://hrvatski-vojnik.hr/aktualno/...cke-skole.html

https://www.morh.hr/hr/vijesti-najav...ganistanu.html

Za sada toliko. Naravno, zbog mog zdravlja. Tema je opširna, pa zato i sami istražujte, štrikajte...
Bobi Bobic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:19.