Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2014., 14:40   #121
Quote:
Bull's eye kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram novu temu.

Moze li mi netko reci sta da li je ovo moguce.Dakle izgubio sam prava na fakultetu i sada bi se trebao ispisati i prijaviti na burzu.Medutim ostao sam faksu duzan 2 rate za placanje godine te mi oni prije nego sto to platim ne daju ispis.Dakle ne mogu se automatski ni prijaviti na burzu.Ali bi li ja mogao izvaditi drugu potvrdu o zavrsetku srednje skole i odnijeti na burzu bez ispisa sa fakulteta dok ne skupim novce za to.Da li je to moguce ?
Za burzu ti je svejedno, ali sto ces sa zdravstvenim?
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 16:43   #122
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Za burzu ti je svejedno, ali sto ces sa zdravstvenim?
Znaci mogu to napraviti,pa sta se ne mogu na zdravstveno prijaviti preko burze kao nezaposlen ?
Bull's eye is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 17:07   #123
Quote:
Bull's eye kaže: Pogledaj post
Znaci mogu to napraviti,pa sta se ne mogu na zdravstveno prijaviti preko burze kao nezaposlen ?
Odi ti u najbližu podružnicu HZZOa pa pitaj šta ti sve treba za prijavu za osnovno zdravstveno osiguranje da ti ne prođe rok od mjesec dana.
KhalxDrogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 17:22   #124
dakle,
radni odnos mi treba trajati do 24.11. (prema otkazu ugovora o radu).
13.11. se logiram u pretinac e građani i nađem obavijest od HZMO-a da sam odjavljena 12.11. Skinem elektronički zapis, i fakat pod prestanak radnog odnosa stoji 12.11, i u zadnjoj kockici duljina staža. Nema veze, meni svejedno. Međutim, danas se log u svoj pretinac nema nikakvih obavijesti, skinem novi elektronički zapis, a kad ono rubrika "prestanak r.odnosa" prazna, i prazna duljina staža.
Kako je moguće da te netko odjavi i prijavi ponovo bez tvoje suglasnosti?
Ja da nemam mogućnost tog praćenja ne bi ni znala što se dešava, kako HZMO tako olako prtlja s takvim stvarima? Pa čak i u slučaju pogreške, kako se može samo tako ispravljati podatke bez da se o tome ne obavijesti osobu o kojoj se radi??????????????????
siouxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 12:56   #125
trenutno sam nezaposlen. zanima me, smijem li reći savjetniku na burzi da sam primljen u jednu firmu na probni rok, na kojem ću biti isplaćivan preko autorskog ugovora.

pitam za svaki slučaj da burza ne bi stvarala problem meni/firmi zbog nekog razloga.

hvala
deniKID is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 15:15   #126
Pozdrav, imam jedno pitanje

u slučaju svojevoljne odjave s burze, treba li išta poduzeti oko zdravstvenog osiguranja?

konkretno, nakon što se odjavim s burze, trebam li nositi kakve papire na HZZO ili to nekako ide 'automatski'? (govorim o obveznom osiguranju jel, svjesna sam da dopunsko nema veze s ovime)
__________________
There's only one instant, and it's right now.
AnimusVox is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 23:25   #127
Ljudi zna li netko odg na ovo. Sestra mi je prosle godine zavrsila srednju skolu u Bosni, ima i hrv osobnu i papire, a tamo je zivjela s ocem. Do 18. je imala hrv zdr, no kako se nije po zavrsetku skole prijavila na burzu niti ista slicno nema vise hrv zdravstveno. Zna li netko moze li ona ikako opet ostvariti hrv zdravstveno
tkdgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 23:46   #128
Ako ima prebivaliste u RH (dakle stvarno prebivaliste, ne fiktivno) trenutno zdravstveno osiguranje moze imati samo uz placanje, ako upise studij, ili ako se zaposli pa preko poslodavca.

Quote:
AnimusVox kaže: Pogledaj post
konkretno, nakon što se odjavim s burze, trebam li nositi kakve papire na HZZO ili to nekako ide 'automatski'? (govorim o obveznom osiguranju jel, svjesna sam da dopunsko nema veze s ovime)
Burza vec odavno ni na koji nacin nije povezana sa zdravstvenim osiguranjem. U HZZO se direktno moras javiti samo ako se mijenja osnova osiguranja.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 15:44   #129
[QUOTE=Torma;54416510]Ako ima prebivaliste u RH (dakle stvarno prebivaliste, ne fiktivno) trenutno zdravstveno osiguranje moze imati samo uz placanje, ako upise studij, ili ako se zaposli pa preko poslodavca.

Nije fiktivno, studij otpada..
hvala na odg
tkdgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 20:00   #130
Pozdrav. Nakon sporazumnog otkaza zanima me gdje se sve trebam prijaviti i koji su mi papiri potrebni za to.
Dakle, za burzu?
Za zdravstveno? Samo tiskarnica 2?
I da li trebam i na dopunsko? Ako da, sa čim?
mariaanamaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 12:45   #131
Ugovor mi prestaje 2.10. te ću se prijaviti na burzu s obzirom da imam par godina staža.
Međutim, 1.11. počinjem raditi u drugoj firmi, ali na autorski ugovor.. Mogu li svejedno primati naknadu s burze ?
Ovce i novce
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 10:46   #132
pokrenut je zahtjev za mojim brisanjem iz evidencije na 6 mjeseci jer se nisam 3 mjeseca javio...

pa me zanima što ako se u međuvremenu zaposlim, znači unutar tih pola godine, ostaju mi prava kao da sam još u evidenciji ili gubim?
__________________
Jebeš potpis na kojem ništa ne piše.
deni-15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 16:45   #133
Quote:
RIB kaže: Pogledaj post
Mislis na hzz? Burzu? Nemas zdravstveno preko burze. To ne postoji. Odjave te s hzza, zdravstveno imas i dalje.

To samo ljudi misle. Ali nisu u pravu.
Pozz

Mene zanima informacija vezano upravo za ovu situaciju.

Naime kada osoba svojevoljno ili procedurom samog zavoda za zapošljavanje bude odjavljena sa istoga (npr. nejavljanje mailom ili osobno u zadanom roku), koliko sam čitao po stranicama HZZO ,svaka osoba bila zaposlena ili nezaposlena mora imati obavezno zdravstveno osiguranje.

E sad moje pitanje je sljedeće:

Nakon što je osoba odjavljena sa zavoda za zapošljavanje, tj. dobije ono njihovo rješenje o prestanku vođenja u evidenciji, jel ona svejedno ima obavezno zdravstveno osiguranje do daljnjega normalno dokle god je nezaposlena ili to osiguranje sad ima neki vremenski period prije nego što istekne?

Ako da, koja je procedura da se produži nakon tog perioda isteka ako je osoba još uvijek nezaposlena i/ili ne vodi se u evidenciji zavoda za zapošljavanje?


Na stranicama HZZOa sam našao sekciju di se moze provjeriti trenutni status zdravstvenog osiguranja neke osobe upisujući potrebne podatke, i za sad još uvijek stoji da obavezno osiguranje vrijedi.

Molio bih nekoga ako zna da napiše par riječi. Hvala lijepa.
lesa747 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:22   #134
poslodavac kad želi uz poticaje zaposliti osobu kojoj će to biti prvo zaposlenje, a prijavljena je na burzu, mora ispuniti OVE obrasce i predati u područni ured?
weasley is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 21:00   #135
Zna li netko od vas jel zakonski moguće biti prijavljen kao pomoć u kućanstvu na adresi na kojoj živiš? U pitanju nije isto kućanstvo, nismo obitelj,
mi smo na katu, stanodavac je u prizemlju.
__________________
I just don't want to die without a few scars...
zrikavo_jagnje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:45.