Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2017., 13:16   #21
Vidim da se o ovome povela rasprava na temi o Trumpu i onda sam se sjetio ove teme.
Eto, ni 2 godine nakon ovog teško postignutog sporazuma, SAD izlaze iz njega.
Sve ostale države su istog mišljenja da se sporazum treba poštivati, kao i mnogi ljudi unutar SAD-a.
Mislim da se SAD kao najveća svjetska ekonomija ne može ignorirati niti izolirati, ali iskreno volio bih da malo splasne taj utjecaj jedne države na ostatak svijeta.
Iako, trenutno najveći onečišćivač je ipak Kina, ali kumulativno kroz prošlost to su bili SAD i današnja EU.
Old 02.06.2017., 13:36   #22
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
Vidim da se o ovome povela rasprava na temi o Trumpu i onda sam se sjetio ove teme.
Eto, ni 2 godine nakon ovog teško postignutog sporazuma, SAD izlaze iz njega.
Sve ostale države su istog mišljenja da se sporazum treba poštivati, kao i mnogi ljudi unutar SAD-a.
Mislim da se SAD kao najveća svjetska ekonomija ne može ignorirati niti izolirati, ali iskreno volio bih da malo splasne taj utjecaj jedne države na ostatak svijeta.
Iako, trenutno najveći onečišćivač je ipak Kina, ali kumulativno kroz prošlost to su bili SAD i današnja EU.
Stvar je u tome sto mnogi ocito nisu u stanju razdvojit babe i zabe pa
mjesaju politiku i globalno zatopljenje.

Jedna je stvar smanjit co2 a druga je stvar sto se oko toga stvara religija.
Pariski sporazum je zbog toga zivi cirkus kao i kyoto protokol kojeg se osim novog zelenada nitko nije drzao. (citaj ispunio)

I onda se u zutilima pojavi naslov: Ako Trump ne potpise sporazum, Seychelski otoci ce nestat za 50 godina!
Zbog toga mi je drago da nije potpisao cisto da gledam i uzivam.
Jel ti koji pumpaju Multi-Milijarde da snize Temperaturu za pola stepena do 2100e nisu u stanju ni rijesit
danasnje probleme poput Terorizma u centrima Europe, najvecu izbjeglicku krizu nakon 2. svj. rata i puno toga....
ali da itekako ce natjerat drzave pogotove one siromasnije da smanje co2.

I to sve narod proguta kao i sve ostalo
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 15:00   #23
Quote:
Simunonuno kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome sto mnogi ocito nisu u stanju razdvojit babe i zabe pa
mjesaju politiku i globalno zatopljenje.

Jedna je stvar smanjit co2 a druga je stvar sto se oko toga stvara religija.
Pariski sporazum je zbog toga zivi cirkus kao i kyoto protokol kojeg se osim novog zelenada nitko nije drzao. (citaj ispunio)

I onda se u zutilima pojavi naslov: Ako Trump ne potpise sporazum, Seychelski otoci ce nestat za 50 godina!
Zbog toga mi je drago da nije potpisao cisto da gledam i uzivam.
Jel ti koji pumpaju Multi-Milijarde da snize Temperaturu za pola stepena do 2100e nisu u stanju ni rijesit
danasnje probleme poput Terorizma u centrima Europe, najvecu izbjeglicku krizu nakon 2. svj. rata i puno toga....
ali da itekako ce natjerat drzave pogotove one siromasnije da smanje co2.

I to sve narod proguta kao i sve ostalo
koji će nam k... te multimilijarde ako sjebemo klimu?
Treba odvagnuti što su prioriteti. Osim toga, neće klimatske promjene osjetiti ti multimilijarderi u Americi, pa čak niti običan puk u Americi, već sirotinja iz jugoistočne Azije npr.
Terorizam svakako treba spriječiti, ali i klimu očuvati.
Old 02.06.2017., 17:14   #24
Klima se mora promijeniti u islamskom svijetu. Mora se od pustinji napraviti plodna zemlja gdje ce biti suma i zita i gdje nece biti gladi. Muslimani moraju promijeniti klimu kako bi narod islamskog svjeta mogao da zivi u bagostanju.
Ashok is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 11:41   #25
Kratko..Trump je prokleti idiot.
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 12:55   #26
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Kratko..Trump je prokleti idiot.
A ti si ocigledno ovca.

Gesendet von meinem ALE-L21 mit Tapatalk
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 18:40   #27
Quote:
A ti si ocigledno ovca.

Gesendet von meinem ALE-L21 mit Tapatalk
Nek sam i ja onda ovca, šta fali ovcama?
Taj čovjek očigledno nije normalan, razjebat će SAD, a i čitav svijet.
Old 07.06.2017., 18:51   #28
Jos uvijek ne mogu vjerovat da je TRump izasao iz sporazuma
Old 07.06.2017., 20:33   #29
Zašto?

To je demokracija.
Pobjedio je na izborima s tom pratformom i ako ima i malo odgovornosti mora izvršiti dato obećanje.
Gaupera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 20:55   #30
Quote:
Ashok kaže: Pogledaj post
Klima se mora promijeniti u islamskom svijetu. Mora se od pustinji napraviti plodna zemlja gdje ce biti suma i zita i gdje nece biti gladi. Muslimani moraju promijeniti klimu kako bi narod islamskog svjeta mogao da zivi u bagostanju.
I tebe oni banaju... Ovo ti je ustvari odlična ideja!
Old 08.06.2017., 10:59   #31
Meni je evo interesantno posmatrat kako se ponasaju ljudi na Hr i Njemackim forumima kad se ovakve Teme u pitanjima, razlika je ogromna.
Dok u Hr ljudi uvjek kasne u svemu dok skontaju u Njemackoj su vec davno presli preko tog praga.
Najbolje se to vidi kod javnih osoba, Hrvati su dakle debelo u Gaboru, a kad skontaju ni gaca nece imat.

Ja cesto nemogu vjerovat da u Hr cak oni malo "pametniji" progutaju ama bas sve sto im servira bez da su ista sami ispitali.
Tako i o ovom (besmislenom" Pariskom Sporazumu kojeg se kao i Kyoto Prtokola nitko nece moc drzat.
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 11:03   #32
Zašto onda u Njemačkoj ne iuzaberu na izborima neku malo racionalniju opciju od ove koja im je na vlasti?
Gaupera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 11:29   #33
zato sto su jos uvijek na broju jaci oni koji ne zele nikakve promjene.
Ali medju Narodu a pogotovo medju mnogim Novinarima, Znastvenicima, Ekonomistima itd. se vec davno promjenilo misljenje.
Postoje kvalitetne Alternativne medije. Cak su i pokoji Njemacki Zidovi stali na tu stranu.

Tri bezvezna velika njemacka portala su pjenili na sve strane kad je Trump odbijo podpisat,
jedan od tih portala je onda ipak donio dobar clanak (zahvaljujuci slobodnim novinarima) o tome da to ipak
nije nikakva tragedija sto Trump nije podpisao, nece ipak nestat Seychellski otoci.

Toga gore navedenog kod vas u Hrvatskoj uopce nema, cak ni na vidiku! (vrhunaci su vam 24sata i Jutarnji)

PS: mozda se varam, ali eto pokazite mi makar jedan kvalitetan portal.
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 13:28   #34
Talking

Quote:
zato sto su jos uvijek na broju jaci oni koji ne zele nikakve promjene.
Ali medju Narodu a pogotovo medju mnogim Novinarima, Znastvenicima, Ekonomistima itd. se vec davno promjenilo misljenje.
Postoje kvalitetne Alternativne medije. Cak su i pokoji Njemacki Zidovi stali na tu stranu.

Tri bezvezna velika njemacka portala su pjenili na sve strane kad je Trump odbijo podpisat,
jedan od tih portala je onda ipak donio dobar clanak (zahvaljujuci slobodnim novinarima) o tome da to ipak
nije nikakva tragedija sto Trump nije podpisao, nece ipak nestat Seychellski otoci.

Toga gore navedenog kod vas u Hrvatskoj uopce nema, cak ni na vidiku! (vrhunaci su vam 24sata i Jutarnji)

PS: mozda se varam, ali eto pokazite mi makar jedan kvalitetan portal.
Forum.hr
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 12:22   #35
Narode klima se uvijek mijenja, a covjek ne moze uraditi nista da sprijeci te promjene.
Ustvari moze uraditi koliko i dinosausrusi.
Klimatske promjene postoje i na Merkuru i na Jupiteru i na Titanu. Mozda ih nema na Plutonu, ali na ovim blizim planetama ih ima. Hajdemo uvesti porez za sprecavanje klimatskih promjena na Jupiteru. Kad smo uveli porez na CO2 mozemo i za ovo.

Za one koji ne znaju citava pric je krenula kad je zatrebalo para u svedskom budzetu 70-ih. U settnji dvojice politicara jedan je predlozio da uvedu porez na zrak koji ljudi udisu. Drugi je rekao da to nebi moglo proci i da bi bolje bilo oporezovati izdisanje. Nekome se to bezvezno caskanje iz jedne setnje kroz park ucinilo kao dobra ideja pa je krenula prica o CO2 i klimatskim promjenama, da bi se kasnije krenulo sa oporezivnjem CO2.

Sjetite se koliko je clanaka dnevno objavljivano prije 10 godina o topljenju Sjevernog pola i predvidjanjima da ce se do sada otopiti. Zasto sad ne objavljuju da S. pol zadebljava iz godine u godinu?

Evo i ja imam jednu pametnu ideju: treba se oporezovati grah bar 500% posto se od njega prdi i tako kvari klima na zemlji. Nemojmo jesti grah da ne prdimo i da ne potopimo Sejselska ostrva.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:37.