Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2017., 22:16   #4701
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Nema tu u hrv nikakvih zivotnih interesa...nema braka, zaruka, djece, nekretnina, auta, dionica....nicega....pa to i je razlog odlaska, kad se za te stvari, nakon placanja podstanarstva, rezija i hrane, ne moze zaraditi...



Hvala na linkovima


E onda si slobodan kao ptica i tuzna vijest za uhljebe Jedno uhljebnicko skijanje manje a jedna sloboda covjeka vise


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 11:19   #4702
Sry na kasnom odgovoru...

Ja sam imao dobre tete u poreznoj (koje mi poznaju roditelje pa nije bilo problema) gdje sam im prije nego sam otisao predao svoj upitnik.
medjutim zahtjev nije mogao bit zapocet bez dokumenta iz svedske porezne (da, nema veze s irskom jer nisam u irskoj ali postupak je isti) koji dokazuje da ovdje imam primanja i placam porez.. taj dokument je zapravo bilo koji papir s tvojim imenom, prezimenom, adresom u svedskoj i oznakom porezne uprave te drzave.. nikakve ekstra p*ydarije..

To sam mailao doma starcima i oni su odnjeli u poreznu nakon cca 1mj i moj postupak objave i svega je bio zaprimljen, i vjerojatno obradjen

Sve drugo je Richie objasnio
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 18:06   #4703
jel se smije piti u Irskoj voda iz pipe?
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 18:30   #4704
Naravno, voda u Irskoj je odlicna.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 18:34   #4705
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Naravno, voda u Irskoj je odlicna.
hvala ti
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 18:37   #4706
Kupnja ...Zavirite u glavnu trgovačku ulicu Grafton Street ili u neki od restorana te se zasladite irskim specijalitetima. Pita od janjetine jedna od prvih asocijacija na irsku gastronomiju, no toga je još toliko da zasigurno nećete ostati gladni. Postoje stvari koje vam o Irskoj i njezinoj zelenoj duši mogu ispričati samo oni koji su ondje zaista bili i osjetili kako pulsira život otoka. Jedna od neizostavnih stvari, kada upoznajemo novu destinaciju je i - gastronomija. Evo nekoliko namirnica i jela koja ne vrijedi propustiti kušati u irskoj - Kerrygold irski maslac toliko je popularan da ga naručuju gourmet butici diljem svijeta. Bogat, kremast i ukusa ... Irci ga mažu na kruh za sendviče umjesto majoneze i dakako koriste za pripremu čuvenih keksića ... Na drugom je mjestu neizostavni crni kruh s debelom hrskavom korom. U boljim restoranima priprema se svakodnevno i to prema tradicionlanoj recepturi. Domaći jogurt koj kušaju posjetitelji Emerald Isla ostaje, oh, da, u pamćenju. Doduše, pravi irski doručak - full Irish- koji podrazumijeva kobasice, prženu slaninu pržena jaja, gljive, rajčice i neizostavnu Irish cafee, čini se dostatan za cijeli dan istraživanja otoka. “Lighter option” je čaša kremastog jogurta s domaćim voćem.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/lifestyle/ir...sismisa-997456 - www.vecernji.hr
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 19:15   #4707
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Misliš led diodu ili...
ili ta dioda ima neku veću svrhu
ej ajde bar donekle vladaj materijom ako se mislis raspravljat.....jak si ti stručnjak ako je jedina dioda za koju znaš LED


Quote:
erin78 kaže: Pogledaj post
Baš bi me zanimalo čuti što vam fali od hrvatske hrane u Irskoj. Znam npr. što fali Ircima ovdje, ali i taj problem je postao rješiv. Ja recimo dosta kuham po irskim receptima i najveći problem su različiti cutovi mesa kojih nema kod nas, ali ostalo se više-manje može sve nabaviti. Pa me baš zanima obrnuta situacija.
fini kolači, voće i povrće, kruh i peciva - sve je bolje u hrvatskoj osim mlijeka (mogu naširoko o ovoj temi ako te zanima)

Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
preko te stranice i tražim....i one rent.ie....ali puno njih nema kontakt telefon, već isključivo mail....mene zanima koje kvartove prekrižiti, a koje gledati sukladno onome što sam gore napisala da tražim....ne želim gubiti vrijeme na loše i nesigurne kvartove....
neces ti birat stan, nego ce stanodavac birat tebe, irska nije hr, tamo je manjak stanova na tržištu, tako da ovo što pišeš i nema bas nekog smisla

Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
gdje je bolje (jeftinije) plaćati porez? u HR ili IRE?
o tome ne odlučuješ ti, plaćaš ga tamo gdje radis ,htio ti to ili ne....jesi ti ikad radio u zviotu kad ovakva pitanja postavljas?
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
jel se smije piti u Irskoj voda iz pipe?
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Naravno, voda u Irskoj je odlicna.
??? ovo je velika neistina, sve vode u irskom kućanstvu (osim cijevi u kuhinji, a i to ovisi od stana do stana) su industrijske vode - kao takve nisu za piće....moj savjet je da ne pijes vodu s pipe, ja sam pio i bolio me zeludac jako
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 23:57   #4708
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post

neces ti birat stan, nego ce stanodavac birat tebe, irska nije hr, tamo je manjak stanova na tržištu, tako da ovo što pišeš i nema bas nekog smisla
Sigurno necu zivjeti u kvartu ili kuci ili stanu koji mi se ne svida...ne vidim sto je cudno oko mog upita - trazim siguran kvart i s obzirom da ne poznajem dublin, zelim znati koji su ti kvartovi, da mogu iskljucivo tamo traziti...isto tako ne vidim sto je cudno u upitu gdje se nalaze novije zgrade, jer ne namjeravam zivjeti u nekim starim rupama...smjestaj zasad osiguran, pa nije zurba...a stanova ima, samo vecina ne valja...s obzirom da nemas korisnih info, ne trebas ni odg na moje upite...

Za sve ostale, smithfield, jel ok navecer, moze se sam vracati doma? Ima lijepih stanova s jednom sobom za nekih 1500-1700 eura, a zgrade izgledaju normalno, novije, nisu one ciglene kucice u nizu...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 20:30   #4709
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Naravno, voda u Irskoj je odlicna.
Stvarno? Dosta ljudi kupuje vodu u Corku, odakle ti ta informacija?
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 21:36   #4710
Zivio sam 4 godine u Irskoj, obisao Irsku uzduz i poprijeko i svugdje sam pio vodu i svogdje je bila odlicna, i u Corku.

Tko hoce da kupuje neka kupuje, ja nisam kupovao.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 23:21   #4711
Molim da se prestanete ponasati kao djeca. Ako imate cinjenice, lijepo ih iznesite a ne prepucavati se kao srednjoskolke.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 10:32   #4712
jel Vi pretvarate cijene u Irskoj u kune ili se to ne isplati?
__________________
Ušće zvuka

Zadnje uređivanje manchild : 19.06.2017. at 11:08.
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 11:07   #4713
kao expat ces uvijek pretvarat sve cijene u sve valute (u glavi).. ne mozes to bas izbjec
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 11:36   #4714
Prvih mozda godinu dana.
Danas kad odem u Hr pretvaram cijene u eure.
__________________
You don't need a weather man, To know which way the wind blows
It's all right to say things can only get better, If you haven't just lost your brand new sweater
Peterpunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 13:18   #4715
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
jel Vi pretvarate cijene u Irskoj u kune ili se to ne isplati?
Nema svrhe, plaća ti nije u kunama pa nemaš razlog pretvarati troškove u kune.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 13:25   #4716
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Nema svrhe, plaća ti nije u kunama pa nemaš razlog pretvarati troškove u kune.
ma mene muči vrijednost za novac

npr. jogurt košta 3 eura pa me zanima jel to skupo ili ne (napamet govorim)
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 13:31   #4717
Pogresno razmisljas.

Gledaj koliko tih jogurta mozes kupit za svoju placu pa onda odluci da li ti je to skupo ili je cijena ok.

btw, kakav je to jogurt za 3 eura??
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 13:32   #4718
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Pogresno razmisljas.

Gledaj koliko tih jogurta mozes kupit za svoju placu pa onda odluci da li ti je to skupo ili je cijena ok.

btw, kakav je to jogurt za 3 eura??
ma to sam izmislio cijenu
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 13:33   #4719
još nisam u IRE, idem uskoro
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 18:43   #4720
ma to što su ti rekli, gledaj koliko čega možeš dobiti za plaću,ako ti je cilj živjeti tamo,ako si samo zbog skupljana love onda je drugo

inače, razumijem to, ja i dalje u kanadi ne kupujem puno voća i povrča, jer me boli toliko love koliko traže dati, rađe s strane,pa kad ću biti u južnoj americi, potrošiti na duplo voća i povrća
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:00.