Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2017., 00:20   #1601
Stari je bas postao antipatična pederčina. Oprostite na politicki nekorektnom epitetu, al ...jaooo...kako se preserava i usput svima (nama, čitateljskim luzerima) pokazuje srednji prst. Kad bolje razmislim, vjerojatno je oduvijek bio seronja, samo mu sad situacija dozvoljava da se bas razmase u seronjstvu.
__________________
Oronulost mi se dobro drži.
kukuriku is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 17:49   #1602
Ne znam što ću ako je izađe nova wildcard knjiga
Jebeš WoW
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 22:38   #1603
Nema šanse da će GRRM završiti serijal, a i da završi serija je progutala knjigu, koga više briga za knjigom od običnih ljudi?
GRRM je izgubio kontrolu nad likovima, previše ih je uveo i sad ne može stegnuti radnje u jednu radnju. Svatko tko je čitao knjige se može sjetiti kako je brzo išla prva knjiga, invazija The Others se nagoviještala za drugu knjigu praktično.

A i serijal je lošiji svakom knjigom, DotD je zapravo jako loša knjiga koju smo progutali jer je to GRRM.

Ovo je vjerojatno napisano milijun puta do sada, ali mi je više pun k... čekanja, i još je gore što znam da će i kad izađe biti loša knjiga, a tek će Dream dati epilog svemu i barem nekakvu satisfakciju time, iako ni za nju nemam prevelika očekivanja što se tiče kvalitete.
raštevićan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 22:57   #1604
Quote:
raštevićan kaže: Pogledaj post
Svatko tko je čitao knjige se može sjetiti kako je brzo išla prva knjiga
S ovim se nikako ne slazem. U prvoj knjizi nije postignuto skoro nista, samo su se stvari zakomplicirale, realno, ono sto je trebala biti prva knjiga je bilo razvuceno na prve tri knjige, a 4. i 5. zapravo nisu bile dio izvornog plana.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 23:45   #1605
Izdavaci pizde na Martina, nedavno se opet proslavio izjavom kako knjiga vjerojatno nece biti gotova ni u sljedecih nekoliko mjeseci (al da on ima napisano vec stotine i stotine stranica). Vjerojatno skuzili da ih stari zajebava...

Moje osobno misljenje je da bi volio da netko drugi to preuzme i zavrsi po svom gustu. Jer kako smo mogli vidjet u onih par poglavlja, stari u PREDZADNJOJ knjizi dodatno prosiruje radnju.

Ja sam osobno vec u DoD lagano gubio vezu s vezom.
Doma184 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 14:42   #1606
Slažem se. Ima po netu gro dobrih eseja o 6. već...
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour

Zadnje uređivanje Wikiceha : 17.06.2017. at 15:43.
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 06:29   #1607
GRRM je stvorio svijet, a popuniti događajima ga mogu i drugi...

Mislim da ima red veličine više lovecraftovskih djela nego što ih je Lovecraft napisao.

Naravno, ipak bi volio da priču privede nakakvom kraju upravo GRRM, ali nije baš da holdam my breath...
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 13:58   #1608
Quote:
lappino kaže: Pogledaj post
Mislim da ima red veličine više lovecraftovskih djela nego što ih je Lovecraft napisao.
Malo si rekao. ASoIaF ima Lovecraftovskih utjecaja. Carcosa je na karti Essosa, npr.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 11:04   #1609
Quote:
UrchinStar47 kaže: Pogledaj post
S ovim se nikako ne slazem. U prvoj knjizi nije postignuto skoro nista, samo su se stvari zakomplicirale, realno, ono sto je trebala biti prva knjiga je bilo razvuceno na prve tri knjige, a 4. i 5. zapravo nisu bile dio izvornog plana.
Radnja je išla brže, daj mi ukratko prepričaj Gozbu vrana i ukratko prepričaj Igru prijestolja.
Prva knjiga je pisana za zamišljenu trilogiju, te se to osjeti u radnji, dok u Gozbi nema nekog pamtljivog događaja, to je samo knjiga koja premošćuje radnju.

I takva bi trebala biti i Winds of Winter, u njoj bi trebalo biti puno namještanja radnje za veliko finale u Dream of Spring, jer debeli mora puno, puno priča konvergirati u jednu. I mislim da ga to muči, ne može to odraditi a da ne pobije puno likova ili uporabi deus ex machina više puta.
raštevićan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 15:55   #1610
Quote:
raštevićan kaže: Pogledaj post
Radnja je išla brže, daj mi ukratko prepričaj Gozbu vrana i ukratko prepričaj Igru prijestolja.
Kakvu crnu radnju? Bilo je pamtljivih dogadjaja, da. No s njima nije postignuto nista, jos se otezalo 2 knjige njihovo razrjesavanje, i sve to skupa je samo uvod. Igra Prijestolja je knjiga u kojoj glavni likovi (djeca Starkova) prakticki nisu ni aktivirani. Arya je dobila PTSP rano u knjizi i ostala bez obitelji. Sansa je izdala oca, sestru, sljedbenike Starkova, itd. Ned je ostao bez glave, Robb je pokrenuo vojsku sa ciljem koji nije zapravo moguce ostvariti, i opceinto ne pomaze u borbi sa Drugima koja predstoj, koja je samo natuknuta. I Bran jos nije dobio nikakvu posebnu moc, samo nemoc. Joffrey je karakteriziran kao psihopat...

Naravno, ima puno dogadjaja, ali, u formatu trilogije, izgledaju kao prva trecina prve knjige (sto i jesu).

Ako tebi to nije sporo, ne znam sto je. Ili samo gledas na kvantitet pamtljivih dogadjaja?

Quote:
raštevićan kaže: Pogledaj post
Prva knjiga je pisana za zamišljenu trilogiju, te se to osjeti u radnji, dok u Gozbi nema nekog pamtljivog događaja, to je samo knjiga koja premošćuje radnju.
To nije nuzno lose. Gozba je svojevrsna slobodna asocijacija uzrocno-posljedicnih veza, sto je po meni dobro. Jednostavno drugacija vrsta pricanja price u odnosu na onu sto smo tipicno navikli.

Evo nesto slozeno za objasniti neke odluke u racunalnim igrama, ali primjenjivo tu: https://www.youtube.com/watch?v=wvwlt4FqmS0
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 14:40   #1611
Quote:
UrchinStar47 kaže: Pogledaj post
Kakvu crnu radnju? Bilo je pamtljivih dogadjaja, da. No s njima nije postignuto nista, jos se otezalo 2 knjige njihovo razrjesavanje, i sve to skupa je samo uvod. Igra Prijestolja je knjiga u kojoj glavni likovi (djeca Starkova) prakticki nisu ni aktivirani. Arya je dobila PTSP rano u knjizi i ostala bez obitelji. Sansa je izdala oca, sestru, sljedbenike Starkova, itd. Ned je ostao bez glave, Robb je pokrenuo vojsku sa ciljem koji nije zapravo moguce ostvariti, i opceinto ne pomaze u borbi sa Drugima koja predstoj, koja je samo natuknuta. I Bran jos nije dobio nikakvu posebnu moc, samo nemoc. Joffrey je karakteriziran kao psihopat...

Naravno, ima puno dogadjaja, ali, u formatu trilogije, izgledaju kao prva trecina prve knjige (sto i jesu).

Ako tebi to nije sporo, ne znam sto je. Ili samo gledas na kvantitet pamtljivih dogadjaja?


To nije nuzno lose. Gozba je svojevrsna slobodna asocijacija uzrocno-posljedicnih veza, sto je po meni dobro. Jednostavno drugacija vrsta pricanja price u odnosu na onu sto smo tipicno navikli.

Evo nesto slozeno za objasniti neke odluke u racunalnim igrama, ali primjenjivo tu: https://www.youtube.com/watch?v=wvwlt4FqmS0
U prvoj knjizi doznaješ da su se Drugi ponovno pojavili, da kralju treba namjesnik, kralj umire, kraljev sin nije njegov sin, kreće građanski rat, umire kvazi-glavni lik, dany se udaje, viserys umire, drogo obećava da će krenuti u rat za dany, drogo umire, dany oživljava zmajeve itd.

Ukratko glavna radnja napreduje prema nečemu, i vidiš da to ide u nekakvi obračun zmajeva, ljudi i Drugih.

U 4. i 5. saznaješ kako Brienne luta po kraljevstvima, da Victarion voli *ebavati po morima, da bi i željezni malo ratovali, da Dany još nije otišla u rat koji čekamo od 1. knjige itd.

Hoću reći da od kraja 3. knjige pa do kraja 5. knjige glavna priča se nije previše pomakla kad usporediš pomak u prvoj knjizi. Nego smo dobili brdo priča sa strane, za koju možeš 99% reći da ne služe ničemu osim za naraciju Martinovog svijeta.
raštevićan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 16:34   #1612
aaa braćo koji je ovo blefer lažov i ublehaš

kaže možda 2018. hahahahahahahahahahhaha
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 09:56   #1613
Quote:
Zeljko81 kaže: Pogledaj post
aaa braćo koji je ovo blefer lažov i ublehaš

kaže možda 2018. hahahahahahahahahahhaha
Pa lijepo je čovjek rekao možda.
__________________
We've all got both light and dark inside us. What matters is the part we choose to act on. That's who we really are.

Drugarica iz komiteta
đezminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 12:21   #1614
Upadam kao padobranac,ali da se priključim raspravi. Knjige sam čitao davno. Martin je prokleto ljen pisac. Kako je krenulo,bojim se da će to završiti slično kao i Jordanov Wheel of time,aka autor će prije gecrk nego dovršiti serijal. Prve tri knjige su izlazile 2 godine jedna za drugom (96/98/00) i onda kreće njegovo rastezanje. Ali barem je dosljedan,prvo 5 godina,pa 6,ako izda 2018 knjigu,bit će 7 godina od zadnje. Tim tempom,možemo zadnju očekivati valjda 2026 godine. Imam osjećaj da je zagrizao malo previše i sad nezna kako dalje,tj kako logično završiti sve te radnje i story arcove hrpe likova.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 13:53   #1615
Bit će kad bude . Serija je tako ionako pojela knjige. U svakom slučaju volio bih je pročitati prije 2030.
__________________
..onaj tko mačeve pretopi u plugove -za drugog će orat!..
p3ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 14:42   #1616
Ajde, do 2030 će valjda biti sve knjige, od njega ili od nekog drugog
Samo je bed kaj je tu lako moguće da netko kopira rješenja iz serija, kaj je za
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 14:49   #1617
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Ajde, do 2030 će valjda biti sve knjige, od njega ili od nekog drugog
Samo je bed kaj je tu lako moguće da netko kopira rješenja iz serija, kaj je za
To je i mene frka. U globalu knjige su dobre, radnja je dobra. U serijama se baš vidi da su izgubili tu knjišku podlogu. Sad, ako bude dopustio da mu utječe serija na razvoj ostalih knjiga neznam,neće biti dobro.Iako ja uopće nevidim način na koji to može izbjeći.
__________________
..onaj tko mačeve pretopi u plugove -za drugog će orat!..
p3ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 15:05   #1618
Quote:
p3ro kaže: Pogledaj post
To je i mene frka. U globalu knjige su dobre, radnja je dobra. U serijama se baš vidi da su izgubili tu knjišku podlogu. Sad, ako bude dopustio da mu utječe serija na razvoj ostalih knjiga neznam,neće biti dobro.Iako ja uopće nevidim način na koji to može izbjeći.
Mislim da je i sam rekao da od toga ništa, a realno dobar komad 6. bi trebao biti gotov (iako je većina objavljenih poglavlja za kuki).
Kako se čini, u 6. bi trebao Stanko dobit Winterfell (bitka na smrznutom jezeru), s time da će ga možda od tamo maknuti sjevernjačka urota, Jonny boy bi trebao nasljediti Sjever.
Ispada da će i vojska Doline u tome sudjelovati, samo pitanje kako i zašto, te koja će joj biti uloga.
Dany bi trebala dobiti khalove (na neki bolji način od roštilja), Meereen je već očišćen, dolaze Željezni sa Victarionom, pitanje tko će ostati i u Zaljevu.
Putem bi se trebali riješiti Volantis (pobuna robova) i Penthos (vjerojatno ista stvar) ako se želi da nova ekonomija profunkcionira.
Uostalom, bez Dothrakija nema više ni tko raditi nove robove, zar ne?
Netjak bi trebao riješiti većinu vojske Tyrellovih, ona priča o 7k Agincourtu, no opet, isti bi trebao biti smaknut na neki način prije nego kaj uđe u Grudobran (nema ga u seriji, zar ne?).
Samov stari bi trebao poginuti na drugoj strani, on je izdao Tyrellove (hintovi su u knjigama), ali za Targove.
Cersei će vjerojatno potamaniti vjeru, a u tome će imati i pomoć Varysa (micanje konkurencije za Targove).
Stanje bi trebalo biti slično sadašnjem u seriji (bez bljuvotina o zombi-zmaju), međutim do njega bi se trebalo doći nekom logikom.
Bit će zanimljivo objašnjenje kako će Drugi srušiti Zid...
Iskreno, mislim da će biti neka kombinacija s rušenjem dijela Krajooluje (nju je navodno isto gradio Bran Graditelj), kao i s micanjem Starka iz Oštrozimlja...

A i valjda ćemo dobiti više infa o Drugima, u seriji su svi hintovi da oni imaju gro veza sa Starkovima.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 15:10   #1619
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Upadam kao padobranac,ali da se priključim raspravi. Knjige sam čitao davno. Martin je prokleto ljen pisac. Kako je krenulo,bojim se da će to završiti slično kao i Jordanov Wheel of time,aka autor će prije gecrk nego dovršiti serijal. Prve tri knjige su izlazile 2 godine jedna za drugom (96/98/00) i onda kreće njegovo rastezanje. Ali barem je dosljedan,prvo 5 godina,pa 6,ako izda 2018 knjigu,bit će 7 godina od zadnje. Tim tempom,možemo zadnju očekivati valjda 2026 godine. Imam osjećaj da je zagrizao malo previše i sad nezna kako dalje,tj kako logično završiti sve te radnje i story arcove hrpe likova.
Martin je prve tri knjige izdao od 1996. so 2000.
Imao je inspiraciju, dosta brzo je pisao i knjige su bile odlične.

Nakon toga nije napisao gotovo ništa vrijedno.
Gozba Vrana je nepotrebni i dosadni filer, a Ples Zmajeva je nešto manje dosadni filer.
Obje knjige su mogle stati u jednu, bez pola poglavlja jer niti milemetra nisu utjecali na glavnu radnju, osim eventualno SPOILER ako sudbina Jon Snowa ima trajnu posljedicu SPOILER.

MARTIN JE IMAO SREĆU DA JE NJEGOVU PRVU KNJIGU EKRANIZIRAO HBO, NAPRAVIO JAKO DOBRU PRVU SEZONU, I NJEGA DOSLOVNO SPASIO OD ZABORAVA.

Lik ni po čemu nije bio popularniji od Tada Williamsa, Guya Gavriela Kaya ili Roberta Jordana. Ne kažem jel bolji ili ne, ali bio je samo jedan od fantasy autora.
HBO ga je pretvorio u megazvijezdu.
Još uvijek to ničime nije opravdao s nečime što nije iz prve tri knjige.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 15:44   #1620
Slažem se
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:44.