Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2017., 20:15   #1
Novi zakon o hrvatskim braniteljima

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/m...---480662.html

Dakle, imat ćemo dodatno povećanje broja hrvatskih branitelja :klap: :klap:

Uvodi se i naknada za nezaposlenih 82.889 hrvatskih branitelja iako nisu vojni invalidi.

Registar branitelja se ukida jer je to tobože narušavanje privatnosti.

Zakon nije ustavan, ali glogoški se s njim slaže iako je iz šatora tražio ustavnost.

Što mislite o ovome svemu?

Cijela nacija će u penziju i živjet ćemo od zraka
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 20:39   #2
Mislim da ce ovo dodatno ubrzati egzodus preostalih budala iz realnog sektora koje to financiraju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
muckiprovokator is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 20:43   #3
Quote:
muckiprovokator kaže: Pogledaj post
Mislim da ce ovo dodatno ubrzati egzodus preostalih budala iz realnog sektora koje to financiraju.
I svih ostalih, poglavito nezaposlenih.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 20:49   #4
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Jebeno, ideš u rat 4 mjeseca nakon što ti je zemlja oslobođena, i dobiješ status dragovoljca
Kuverta od dva soma eura čini čuda
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 21:17   #5
Drugi put kad nas Srbija napadne obavezno angažirati legiju stranaca,doći će nas na kraju jedno deset puta jeftinije.Majku mu staru sa parama koje su dosad utučene za te branitelje od rata do danas imali bi profesionalnu modernu vojsku ko Izrael barem....
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 21:28   #6
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Drugi put kad nas Srbija napadne obavezno angažirati legiju stranaca,doći će nas na kraju jedno deset puta jeftinije.Majku mu staru sa parama koje su dosad utučene za te branitelje od rata do danas imali bi profesionalnu modernu vojsku ko Izrael barem....
Ma nije stvar samo sa braniteljima, nego kod nas vlast 20 godina kupuje glasove.
Podijele pare, a kad svi mladi odu van države i neće biti koga da zaradi za naknade i penzije, bit će grčki scenarij.

Dosada je vlast takve radnje financirala prodajom ine, telekoma, plive.
Sad su krenuli na privatizaciju plaža, a kad i taj novac iscuri prodat će vode i tako dalje.

Jedno je kad si invalid i ne možeš raditi, ali i invalidnine treba netko stvoriti
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 21:31   #7
Omogućio HNS
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 21:50   #8
Branitelji su se vratili iz rata i nastavili zivjeti. Ovo su paraziti, i to uglavnom iz susjedne drzave.


Sent from my iPhone using Tapatalk
muckiprovokator is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 21:51   #9
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
1 Nemaš pojma o ekonomiji.


2 Da nije branitelja ne bi bilo ni neovisne DEMOKRATSKE Hrvatske a ti bi vjerojatno do sad pisao ćirilicom.
Je,tako bi i njemački pisali da nije bilo druga tita i partizana...
J... vas više rat!I ovaj i onaj.
I šta onda?Da se ubijemo ili izvrnemo sve iz džepova dok gospoda branitelji ne kažu dosta?Što neće nikad.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 21:53   #10
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
2 Da nije branitelja ne bi bilo ni neovisne DEMOKRATSKE Hrvatske a ti bi vjerojatno do sad pisao ćirilicom.
Da nema poštara ti ne bi imao poštu, samo što poštar ne određuje samom sebi kolika bi mu trebala biti plaća
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 21:55   #11
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Je,tako bi i njemački pisali da nije bilo druga tita i partizana...
J... vas više rat!I ovaj i onaj.
I šta onda?Da se ubijemo ili izvrnemo sve iz džepova dok gospoda branitelji ne kažu dosta?Što neće nikad.
Nemaš što izvrnuti, jer ti NE DAJEŠ NOVCE.
Tvoja plaća je ista koliko god branitelji dobili, a nisu ni svi dobili nego samo neki.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 21:57   #12
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Nemaš što izvrnuti, jer ti NE DAJEŠ NOVCE.
Tvoja plaća je ista koliko god branitelji dobili, a nisu ni svi dobili nego samo neki.
Valjda ti je jasno da si HDZ povećava glasačko tijelo.
konjokradica is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 21:59   #13
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Nemaš što izvrnuti, jer ti NE DAJEŠ NOVCE.
Tvoja plaća je ista koliko god branitelji dobili, a nisu ni svi dobili nego samo neki.
Je li?
A iz čega ti misliš da se plaćaju ti transferi?


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 21:59   #14
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Da nema poštara ti ne bi imao poštu, samo što poštar ne određuje samom sebi kolika bi mu trebala biti plaća
Malo čudna poanta.
Branitelji imaju pravo na invalidninu i ostalo ako su nesposobni raditi.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 22:01   #15
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Je li?
A iz čega ti misliš da se plaćaju ti transferi?


-Stipe
A iz čega ti misliš?
Ja mislim iz financijskih institucija.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 22:01   #16
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
1 Nemaš pojma o ekonomiji.


2 Da nije branitelja ne bi bilo ni neovisne DEMOKRATSKE Hrvatske a ti bi vjerojatno do sad pisao ćirilicom.
To si mogao prodavati prije 20 godina. Ljudi su progledali i vide sta se desavalo i desava.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 22:04   #17
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
To si mogao prodavati prije 20 godina. Ljudi su progledali i vide sta se desavalo i desava.
Što točno?
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 22:10   #18
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
A iz čega ti misliš?
Ja mislim iz financijskih institucija.
Bit će onda da si ti taj koji nema pojma o ekonomiji.

Sve što se nekome "daje" nekome se drugome prije toga uzme.
Nije kompliciran koncept.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 22:10   #19
Tipicna braniteljska retorika, tko ne zeli odvajati vise od pola svoje place na poreze i doprinose da bi mi mogli visit po birtijama i kladionicama, mora biti komunjara.


Sent from my iPhone using Tapatalk
muckiprovokator is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 22:18   #20
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Bit će onda da si ti taj koji nema pojma o ekonomiji.

Sve što se nekome "daje" nekome se drugome prije toga uzme.
Nije kompliciran koncept.


-Stipe
Kako misliš?
To mi zvuči krajnje glupo, ako dobijem plaću, penziju, kome ju onda "uzmu".
Ili kako mi još nisu uzeli plaću ili dio, valjda uzimaju samo nekima?
Znači li to da ljudi umjesto institucija svi sebi tiskaju novce?
Btw nisi mi odgovorio na pitanje, misliš li nastaviti sa takvim nepoštenim dijalogom?

Ili radije da samo ja odgovaram pa ti usput objasnim kako funkcionira ekonomija?
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:54.