Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2017., 20:26   #8001
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Pusti ih. Imaju tesku istoriju iza sebe, a ni buducnost im nije svijetla. Ceka ih jos dosta ratova, poglasavanje za teroriste, zapoadnoevropske naslovnice o kurdskoj mafiji kao najjacoj kriminalnoj organizaciji.
Vjerojatno sam prestrog, jer ako je netko na BI nepravedno ostao kratak za drzavu, to su Kurdi. A Turska je vec dugo zla maceha koja je zasluzila da im jednog dana Kurdi naplate sve patnje.

Ali koliko vidim Ameri bi ih mogli lako natjerat u rat protiv SAA, za svoje dobro poznate ciljeve. Budale ce to vjerojatno i poslusati cim to Washington zatrazi. U tom slucaju sam protiv njih.

Potajno bih radije da rasture Turke nego obrnuto. No da ih SAA ide spasavat, nema sanse. Pogotovo sad kad je pola vojske u ofenzivi prema Eufratu i Zoru (pa cak i protiv tih istih Kurda/SDF-a, ako bude trebalo).
Resurrected is offline  
Old 23.06.2017., 20:34   #8002
17-te Sovjet udario. ISIL-ovska majka crnu vunu prede.

Izgleda da je Vlatko ipak pronašao nekakve ciljeve u pustinji na koje se isplati potrošiti skupe krstareće projektile. Možda.
Ziggy Pop is offline  
Old 23.06.2017., 21:09   #8003
Afrinski Kurdi su bili fer i korektni prema SAA i nebi bilo u redu da oni plaćaju danak za SDFove pizdarije. Amere nije briga za njih i neće se uzrujavati. Zašto Turci ne krenu na Manjib ili Kobane? Afrin je najgora opcija za SAA a potpuno prihvatljiva za amere.
žerac76 is offline  
Old 23.06.2017., 21:19   #8004
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Afrinski Kurdi su bili fer i korektni prema SAA i nebi bilo u redu da oni plaćaju danak za SDFove pizdarije. Amere nije briga za njih i neće se uzrujavati. Zašto Turci ne krenu na Manjib ili Kobane? Afrin je najgora opcija za SAA a potpuno prihvatljiva za amere.
Istina - mislim da bi na ovom dijelu Siriji bilo najpametnije bilo da nekako logistički podrži kurde - direktno neće smjeti jer će to otvoriti nova sranja s turcima - ali ako sultan na tom potezu potpuno razbije kurde sirija će biti u još većem problemu. Nekako mi se čini da je politički gledano ovaj rat možda najprljaviji ikad. Totalni nered - ne zna se tko pije, a tko plaća
hilderik is offline  
Old 23.06.2017., 21:43   #8005
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Afrinski Kurdi su bili fer i korektni prema SAA i nebi bilo u redu da oni plaćaju danak za SDFove pizdarije. Amere nije briga za njih i neće se uzrujavati. Zašto Turci ne krenu na Manjib ili Kobane? Afrin je najgora opcija za SAA a potpuno prihvatljiva za amere.
Ne samo da su bili korektni, nego su bili faktički saveznici SAA prilikom razvaljivanja al-Kaide, kad se išlo na deblokadu Nubla i Zahre početkom 2016-te, što je do danas ostao jedan od najtežih poraza zelenih, koji je omogućio kasnije zauzimanje Aleppa i štošta drugo. Kurdi su tada dali nemali vojni doprinos. Bilo bi krajnje nekorektno prepustiti ih na milost i nemilost terorističkog sugar daddyja Erdogana.
Ziggy Pop is offline  
Old 23.06.2017., 21:46   #8006
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Istina - mislim da bi na ovom dijelu Siriji bilo najpametnije bilo da nekako logistički podrži kurde - direktno neće smjeti jer će to otvoriti nova sranja s turcima - ali ako sultan na tom potezu potpuno razbije kurde sirija će biti u još većem problemu. Nekako mi se čini da je politički gledano ovaj rat možda najprljaviji ikad. Totalni nered - ne zna se tko pije, a tko plaća
Mislim da se itekako zna tko pije i tko plaća. Drugi je par opanaka što mi samo grebuckamo po površini, bez uvida i pravih informacija.
Bit će onako kako je dogovoreno - a mi možemo samo gatati i eventualno navijati.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Old 23.06.2017., 22:17   #8007
Sad sigurno mutno nagađate gdje su Tigrići?
Ja znam ali vam neću reći iiiiii hi hi hi
bizon_9 mm is offline  
Old 23.06.2017., 22:19   #8008
Quote:
Ziggy Pop kaže: Pogledaj post
17-te Sovjet udario. ISIL-ovska majka crnu vunu prede.

Izgleda da je Vlatko ipak pronašao nekakve ciljeve u pustinji na koje se isplati potrošiti skupe krstareće projektile. Možda.
Kasniš stari, kasniš. Ja sam danas prvi objavio tu vijest.
bizon_9 mm is offline  
Old 23.06.2017., 22:28   #8009
Quote:
Ziggy Pop kaže: Pogledaj post
Ne samo da su bili korektni, nego su bili faktički saveznici SAA prilikom razvaljivanja al-Kaide, kad se išlo na deblokadu Nubla i Zahre početkom 2016-te, što je do danas ostao jedan od najtežih poraza zelenih, koji je omogućio kasnije zauzimanje Aleppa i štošta drugo. Kurdi su tada dali nemali vojni doprinos. Bilo bi krajnje nekorektno prepustiti ih na milost i nemilost terorističkog sugar daddyja Erdogana.
Apsolutno.
žerac76 is offline  
Old 23.06.2017., 22:35   #8010
Borbe protiv isila u Raka provincij (video).
bizon_9 mm is offline  
Old 23.06.2017., 22:45   #8011
Quote:
bizon_9 mm kaže: Pogledaj post
Kasniš stari, kasniš. Ja sam danas prvi objavio tu vijest.
Direktan pogodak iz turbo niskog leta.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Old 23.06.2017., 23:22   #8012
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Erdogan je zainteresovan za pojas od desetak km uz granicu. Nekad je imao vece apetite i mislio je odgristi dobar dio Sirije, a Alepo bi bio glavni grad u toj tvorevini. Sad je zadovoljan sa pojasom 10-20 km kojim bi presjekao kurde. Sto se tice Idlibskog dzepa treba mu samo manji sjeverni dio, dok bi juzni veci dio bez problema prepusto irancima.
Al Bab je 30ak km od granice;
https://www.google.hr/maps/dir/Al-Ra....3721329?hl=hr
Kurde je prekinuo s ovim trokutom;
https://www.google.hr/maps/dir/Al+Ba...8261!3e0?hl=hr
Za Idlib ću se složiti, komad južno od crvene crte bi vjerojatno otišao Assadu;
http://imgur.com/a/ykgcE
Ako Turci zauzmu Afrin, onda se tu ni nema što prekidati, etnički će očistiti Kurde tu.
A sumnjam da si to mogu dopustiti.
U cijelom tom komadu od Jarablusa do Latakije, nema ništa previše vrijednog, ako tu nema Alepa.
Iskreno, ne znam, vidjet ćemo.
Da nije fer, to definitivno stoji...
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 23.06.2017., 23:39   #8013
Quote:
bizon_9 mm kaže: Pogledaj post
Borbe protiv isila u Raka provincij (video).
Odlicno se vidi let rakete koja na 3 do 4km, a i vise, ovisno o modelu, ne prelazi visinu leta od 2m iznad zemlje.
Nekad je PT T12 bio cudo tehnike kad je njegova 100mm granata letila 3km sa max. visinom leta 2m iznad zemlje.
Da li netko zna ima li nove PT artiljerije sa povecanim dometom, npr 5-6km da granata leti do 2m iznad zemlje?
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Old 23.06.2017., 23:43   #8014
Što se tiče Kurda....

čudna neka bratija, okreću se kako vjetar puše, nije ni čudo da već stoljećima nemaju vlastite države, debili kao i mi Hrvati
bizon_9 mm is offline  
Old 24.06.2017., 00:16   #8015
ovo o "vlastitoj" državi je klasično balkansko razmišljanje gdje narod=država (=religija). ne moraju nužno imati državnu jedinicu ako u dosadašnjima imaju u pravilu sve što im je dostatno za živjeti, čak i ako ne mogu naglas vikati "biži kurd" i slično. a i za taj narod koji je plemensko, jezično i religijski toliko podijeljeno možda bi taj potez bio poguban.
Imran is offline  
Old 24.06.2017., 00:20   #8016
Quote:
bizon_9 mm kaže: Pogledaj post
Što se tiče Kurda....

čudna neka bratija, okreću se kako vjetar puše, nije ni čudo da već stoljećima nemaju vlastite države, debili kao i mi Hrvati
Bili su saucesnici sa Turcima u teskom zlocinu genocida nad milionima Armenaca ciju imovinu su zaposjeli i opljackali, tako da ih bije los glas.
Nije to neki vrli ljudski materijal. Zato ih ni Turci ne cijene.

http://www.telegraph.co.uk/news/worl...y-deny-it.html
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Old 24.06.2017., 02:04   #8017
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Bili su saucesnici sa Turcima u teskom zlocinu genocida nad milionima Armenaca ciju imovinu su zaposjeli i opljackali, tako da ih bije los glas.
Nije to neki vrli ljudski materijal. Zato ih ni Turci ne cijene.

http://www.telegraph.co.uk/news/worl...y-deny-it.html
Ček ček.. što nam to ti želiš podvaliti? da su ova zvjerstva u Siriji i Iraku Kurdi napravili? jer ˇ to nije neki vrli ljudski materijalˇ..uh tebi Zvonimirko nije ni do nožnog prsta
roumpell is offline  
Old 24.06.2017., 02:09   #8018
Quote:
roumpell kaže: Pogledaj post
Ček ček.. što nam to ti želiš podvaliti? da su ova zvjerstva u Siriji i Iraku Kurdi napravili? jer ˇ to nije neki vrli ljudski materijalˇ..uh tebi Zvonimirko nije ni do nožnog prsta
A mozda je samo htio reci da ne treba nikoga glorificirati i da svatko ima putra na glavi.

Poslano sa mog HUAWEI SCL-L01 koristeći Tapatalk
aspiriniks is offline  
Old 24.06.2017., 09:16   #8019
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Bili su saucesnici sa Turcima u teskom zlocinu genocida nad milionima Armenaca ciju imovinu su zaposjeli i opljackali, tako da ih bije los glas.
Nije to neki vrli ljudski materijal. Zato ih ni Turci ne cijene.
Je baš, turci su moralna vertikala kad se spomene armenski genocid, kurdi su se bar posuli pepelom za svoje sudjelovanje dok turci i dandanas to ne priznaju i mrze armence više nego i same kurde.

Uostalo ako turci vele da nikakovog genocida nije bilo onda to i ne može biti razlog što eto turci ne cijene kurde.

Nekako u istom periodu stradali su i grci u ne malom broju 500 000 – 900 000.

Mali podsjetnik na turska „posla“:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...cres_in_Turkey
Treba napomenuti da su ove brojke zastrašujuće jer brojnost populacije nekad i danas se bitno razlikuju.
pjerino1 is offline  
Old 24.06.2017., 12:33   #8020
Ameri patroliraju i izviđaju uz obale Sirije. Nadam se da ne ulaze u sirijske teritorijalne vode odnosno zračni prostor jer inače bi to bilo još jedno brutalno sramoćenje rusije.
https://mobile.twitter.com/CivMilAir...9831205969920#
žerac76 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:33.