Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2017., 18:48   #41
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Da, neki tamo židov iz dijaspore Pavao, prije 20 stoljeća napisao neka svoja kemijanja o tome da će se čitav svemir ubrzo preobraziti i svi mrtvaci otkad postoji ljudska vrsta, (kao i oni izvanzemaljski cijela svemira), iz praha posložit i mlada orna tijela se opet kreirat "perfektna" i nikad više raspast nego vječno postojat na "preobraženoj usavršenoj Zemlji" (nećemo sad o onima u ognjenom jezeru).

Vrlo fantastična hipoteza, rekao bih.

Što te uvjerilo da se ne radi samo o još jednom maštovitom i pomalo čudnu piscu, kakvih je bilo i biti će, a da si mu odlučio povjerovat svaku riječ?
Očito je da nisi vjernik i stoga nije čudno da iz tvoje perspektive stvari izgledaju maštovito i čudno i to mogu razumjeti.U principu rasprave između vjernika i nevjernika nemaju puno smisla i pomalo su frustrirajuće za obje strane.
Ono što je meni savršeno prihvatljivo i razumljivo, tebi je nerazumljivo, čudno i bajkovito.O tome govori Pavao u poslanici Korinćanima pa mi dozvoli da ti dam taj citat.

1 Korinćanima 2,14

"14 Zemaljski čovjek ne prima ono što dolazi od Duha Božjega, jer je to za nj ludost.On to ne može ni upoznati, jer se to mira uz pomoć Duha prosuđivati".


"
Quote:
Ponižavajućih fizikalnih potreba ljudskoga tijela" više neće biti?
Na što točno misliš i kako zamišljaš da će to izgledati nakon sveopćeg uskrsnuća sviju ljudskih bića?
Prethodno sam naveo promjene koje će nastati i koje čine razliku između smrtnog tijela i uskrslog tijela.
__________________
Nikad ne vjeruj osobi koja laže
emanuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 19:03   #42
Quote:
emanuel kaže: Pogledaj post
U principu rasprave između vjernika i nevjernika nemaju puno smisla i pomalo su frustrirajuće za obje strane.
Frustraciju je moguće izbjeći samo jednim lijekom, onda kad se shvati da nisu rasprave već razgovori, nikako ne pregovori/dogovori.
Jer
raspravljali su i oni tam pred 2 tisuće godina i više, a što su postigli?, pa ne mnogo obzirom se posvađali oko uskrsnuća. Jedni rekoše postoji, drugi rekoše ne postoji, a treći uskrsnuće pobrkali s uznesenjem.

Dal je moguće ljudima ispraviti pogrešna uvjerenja? Hm, ne izgleda da je, Biblija kaže samo Bog ispravlja.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 21:32   #43
Dali će ljudi sa svojim uskrslim tijelima voditi ljubav?
Harry Haller is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 21:33   #44
Dali će ljudi sa svojim uskrslim tijelima voditi ljubav?
Harry Haller is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 22:14   #45
Quote:
Harry Haller kaže: Pogledaj post
Dali će ljudi sa svojim uskrslim tijelima voditi ljubav?
Seks u ljudskim tijelima, svakako. Seks u tijelima na višem stupnju razvoja, da. Tu ulazimo u drukčiju situaciju, zato jer je životni vijek tijela na višim stupnjevima razvoja puno dulji pa se toliko smanjuje biološka potreba. Ali na prvom sljedećem stupnju razvoja je seks još izražen.
Vođenje ljubavi na višim razinama? Da, stalno, na svim razinama. Život na tri stupnja višoj razini razvoja od naše je opisan kao "neprestani orgazam".
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 11:20   #46
Quote:
Harry Haller kaže: Pogledaj post
Dali će ljudi sa svojim uskrslim tijelima voditi ljubav?
Neće,seksualnih zadovoljstava u raju nema!
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 14:12   #47
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Da, neki tamo židov iz dijaspore Pavao, prije 20 stoljeća napisao neka svoja kemijanja o tome da će se čitav svemir ubrzo preobraziti i svi mrtvaci otkad postoji ljudska vrsta, (kao i oni izvanzemaljski cijela svemira), iz praha posložit i mlada orna tijela se opet kreirat "perfektna" i nikad više raspast nego vječno postojat na "preobraženoj usavršenoj Zemlji/svemiru" (nećemo sad o onima u ognjenom jezeru po katoličkoj ideologiji).

Vrlo fantastična hipoteza, rekao bih.

Što te uvjerilo da se ne radi samo o još jednom maštovitom i pomalo čudnu piscu, kakvih je bilo i biti će, a da si mu odlučio povjerovat svaku riječ?

"Ponižavajućih fizikalnih potreba ljudskoga tijela" više neće biti?
Na što točno misliš i kako zamišljaš da će to izgledati nakon sveopćeg uskrsnuća sviju ljudskih bića?
Quote:
emanuel kaže: Pogledaj post
Očito je da nisi vjernik i stoga nije čudno da iz tvoje perspektive stvari izgledaju maštovito i čudno i to mogu razumjeti.
Šteta što mi uopće nisi odgovorio na moje konkretno pitanje.... A vjernik sam bio.

Quote:
Ono što je meni savršeno prihvatljivo i razumljivo, tebi je nerazumljivo, čudno i bajkovito.
Tebi je savršeno prihvatljivo i razumljivo da neki klimav prastari spis sa fantastičnim tvrdnjama, sličnim ostalim vjerskim pričama tog doba, prihvatiš kao živu istinu, svaku riječ? Kako to? Zašto si im predao ključ svog života u ruke samo tako, bez preispitivanja?

Quote:
emanuel kaže: Pogledaj post
O tome govori Pavao u poslanici Korinćanima pa mi dozvoli da ti dam taj citat.
1 Korinćanima 2,14
"14 Zemaljski čovjek ne prima ono što dolazi od Duha Božjega, jer je to za nj ludost.On to ne može ni upoznati, jer se to mira uz pomoć Duha prosuđivati".
Ali ti nisi primao od "Duha Božjega" sve te konkretne priče o Bogu, nego čitanjem teksta prevedenog sa grčkoga na hrvatski, nekih klimavih starih pisaca, preko današnjeg svećenstva.

Ne zaboravi da sam i ja bio nekada pobožni katolik, u katoličkoj obitelji. Povjerovao sam u te priče naprosto zato jer su mi došle iz okoline, od roditelja, i nisam stvar uopće išao istraživati, jer je tako komotnije, poistovjetio sam se s tim "svetim" idejama, uvjeravajući sebe da su istinite, a i zamjerio bih se roditeljima da sam izražavao ikakvu sumnju.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 14:25   #48
savršena crijeva u raju i nakon Sudnjega dana

Quote:
emanuel kaže: Pogledaj post
Novo, uskrsnuto tijelo će biti neraspadljivo - slobodno od svih ovih zala.
Bez obzira kako velika mogu biti čovjekova dostignuća u području umjetnisti ili nauke, on je stalno ponižavan fizičkim potrebama i ograničenjima svoga tijela.Međutim,novo uskrsnuto tijelo biti će tijelo ljepote i slave, slobodno,od svih sadašnjih ograničenja.
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
"Ponižavajućih fizikalnih potreba ljudskoga tijela" više neće biti?
Na što točno misliš i kako zamišljaš da će to izgledati nakon sveopćeg uskrsnuća sviju ljudskih bića?
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ovisi šta pod tim podrazumjevaš, primjerice malo ko se zapita oko wc papira ()

uskrsnuće zahtijeva savršenost tijela, što znači kako savršena crijeva tako savršena i nužda, ne treba wc papira, ko ni lista bilja
ili
što se zamisliti, ne valda da je Adam u Edenu trgao na tone lisnog bilja
Dobro da se barem netko odvažio protumačiti što to znači da ćemo svi u raju imati materjalna fizička tijela, sa crijevima koja se ne prazne, pa nema potrebe za WC papirom niti dezodoransima.

Adam i Eva nisu u rajskom vrtu praznili svoja crijeva, dok je Bog hodio okolo, naravno. Bila su to savršena crijeva!

Samo, pitanje je čemu su im onda služila?

Htio sam pitati ima li i Bog savršena crijeva, jer smo na sliku i priliku Božju kreirani, ali zanemari to pitanje....
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 14:46   #49
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Dobro da se barem netko odvažio protumačiti što to znači da ćemo svi u raju imati materjalna fizička tijela, sa crijevima koja se ne prazne, pa nema potrebe za WC papirom niti dezodoransima.

Adam i Eva nisu u rajskom vrtu praznili svoja crijeva, dok je Bog hodio okolo, naravno. Bila su to savršena crijeva!

Samo, pitanje je čemu su im onda služila?

Htio sam pitati ima li i Bog savršena crijeva, jer smo na sliku i priliku Božju kreirani, ali zanemari to pitanje....
Nisam protumačila, samo spomenula, obično se tog niko ne dosjeti ili im barem nevoljkost pričati o tome, zazvuči neumjesno, al gle sve vam je to za ljude

Doduše, ja si ne mislim ko ti, recimo ne mislim da se to obavlja u prisustvu Boga, jer zamisli ne radi se ni u prisustvu gosta, pa onda se razme ne...

A ljudski organi? Pa dakako da savršeni, jerbo pa nebumo valda ponavljali istu staru štoriju nesavršenstva, pih pa kakvo bi to onda bilo uskrsnuće i čemu uopće (!), a cvijeća će biti u izobilju, naučit ćemo kako se rade parfemi, nadajmo se da u tih 1 000 godina bumo uspjeli barem nekaj naučiti, prisjetiš se pričamo o uskrsnuću tijela na samo soma godina, a kaj bu posle otom potom, vele to bu se pripovedalo poslije uskrsnuća, tak da hm taj korak još nemremo zagrabit
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 17:13   #50
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Neće,seksualnih zadovoljstava u raju nema!
A hoće li imat spolne organe?
Harry Haller is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 17:25   #51
Quote:
Harry Haller kaže: Pogledaj post
A hoće li imat spolne organe?
Već ti je objašnjeno da će svi ljudi ponovno imati savršena, materijalna tijela.

Uklj. i najgori zločinci, Hitler i Staljin....

Kad zametak u trenutku oplodnje dobije od Boga upuhanu vječnu, neuništivu dušu, otada nadalje, ne može nikada više umrijeti.

Jer je Isus uskrsnuo s materijalnim tijelom iz groba, kao i njegova Majka Marija, ako vjerujemo u dogme katolicizma, po pisanjima starih pisaca.... i katolikom tumačenju istih.

Isto vrijedi i za spolovila, jer smo na sliku i priliku Božiju kreirani.

Spolovila će biti "savršena", kao i crijeva.

Što god to značilo. ....

Neće biti nikakve slobodne volje, a i sumnjam da će se djeca rađat u raju, tako da ....
Jehovine svjedoke moraš posebno propitivat, jer oni imaju malko drugačije ideje o svemu tome od katolika...
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 17:44   #52
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post

Uklj. i najgori zločinci, Hitler i Staljin....
Ajd da više napokon okončamo naciste i fašiste, i kraj priče.

Ovako : uskrsnuti neće koji se direkt sukobili s Jahve Bogom.

(ona dvojca koju spominješ, u Edenu ih nećeš vidjeti)




Eden je samo za Jahvine sljedbenike. Dal te taj pojam smeta? Jer pa što si mislio, ne valda ljudi će edenom 'kreacionistički' ()

Vidiš kako nikako da skontate "uskrsnuće tijela". Vama Sveto pismo umjesto da se otvorilo se zatvorilo. Otud nesporazumi.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 17:53   #53
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ovako : uskrsnuti neće koji se direkt sukobili s Jahve Bogom.
I to je OK. To je tumačenje Jehovinih svjedoka.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 17:59   #54
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
I to je OK. To je tumačenje Jehovinih svjedoka.
Zapravo i nije, al ne da mi se trknut te do detalja, znaš već, detalji detalji, ko na njih više obraća pažnju... oko mene sve samo gluhi, morem ispisat blog klopke nadajući se barem će jedan normalni uočiti napisano... ti bi rekao pišem uzalud, al znaš, koji me razumiju čitaju i ne dopisuju, eh da takve želim vidjeti po uskrsnuću, sjest ćemo popiti kavu, razgovarati, posaditi drvo sjećanja, sam se vi zezajte, nemate pojma s kim pričate, duha nam Jahvinog još postojimo
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 18:16   #55
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Već ti je objašnjeno da će svi ljudi ponovno imati savršena, materijalna tijela.

Uklj. i najgori zločinci, Hitler i Staljin....
Ne svi, samo pravednici...
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 19:31   #56
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Ne svi, samo pravednici...
Ali baš svi će mrtvaci ponovno dobit materijalna neuništiva tijela nakon Sudnjega dana.

I Hitler i Pavelić i dr. Mengele.

Kakva će tijela dobiti oni koje će Isus pobacat u pakao? Isto materijalna, ali vjerojatno ne i "proslavljena" lol

Kakogod, i ta će tijela morat imat neograničen rok trajanja u paklu, da mogu gorit ali ne izgorit. Savršena? Bolesna, ali neuništiva? Gdje ste katolički teolozi da nam to sve pojasnite?


PS Molim, kad netko odgovara nek se izjasni da nije sljedbenik katoličke teologije, da ne bude zabune.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 19:55   #57
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post

Ali baš svi će mrtvaci ponovno dobit materijalna neuništiva tijela nakon Sudnjega dana.
Veliš ti, a Sveto pismo veli da si u raskoraku s njim.

I onda? Kome ćemo povjerovati?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 21:09   #58
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Veliš ti, a Sveto pismo veli da si u raskoraku s njim.
Ja se bavim katoličkom teologijom i dogmama. Pismo šuti....

Kršćanskih sekti ima na tisuće i tko zna što ti osobno zastupaš, jer tumačenja tog Svetog pisma ima ko vrabaca.

Quote:
I onda? Kome ćemo povjerovati?
Dobro pitanje. Puno babica ....
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 23:20   #59
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ja se bavim katoličkom teologijom i dogmama. Pismo šuti....

Kršćanskih sekti ima na tisuće i tko zna što ti osobno zastupaš, jer tumačenja tog Svetog pisma ima ko vrabaca.
Nepoznato ti novozavjetno kršćanstvo? Znaš, sve drugo na ovome svijetu jeSu sekte pa makar im članstvo brojalo preko više milijuna. Daklem, sljedbe, jelte, sljeđenjem kojekakvih izmišljenih doktrina vodstva vjerskih slučajnih prolaznika koji uskrsnuti neće. Vjerski vođe, vođe vjerski. Pogledaj kud odveli svijet. Danas zahvaljujući njima malo koji vjernik zna što je to "uskrsnuće tijela". Samo neka vođe pletu mreže, znaš nema jedne jedine zapetljane a koju Bog ne bi mogao raspetljati.

(a vrapci su dobri, kaj im fali, medene male ptićice )
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 16:41   #60
Quote:
Harry Haller kaže: Pogledaj post
A hoće li imat spolne organe?
Da li je to zbilja bitno,s obzirom da sexsualnih zadovoljstava neće biti...?
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:31.