Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2017., 23:32   #4721
po meni je zdrava prehrana bit svega...

dzaba ti zivot u novoj zemlji i pare ako ces opet jest govna ko i kod nas...

vec par godina pokusavam ljudima objasnit da se na prehrani najmanje ustedi a najvise stete napravi..

svi imamo svoje poroke, i onda stedimo na hrani, pa spizdimo sve na jednom artiklu kojeg eto tako silno zelimo (citaj, mobitel, bicikl, motor, stavec)...
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 19:24   #4722
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Trazi se stan za najam u dublinu - molim preporuku gdje traziti, a da je kvart siguran, pogotovo za vracanje u kasne sate, da ima normalne novije zgrade, a ne kucice, da je blizu centra i st.stephen's green-a....kakav je kvart killmainham...trazi se nesto slicno jarunu/vrbanima u zg, ima li toga u dublinu....i sto je s grijanjem (uglavnom nailazim na struju, nema nista normalnije?)...i zasto je perilica rublja u kuhinji u 99 % stanova sve mi se cini da irska nije bila dobra ideja, unatoc placi, jer nema normalnih stanova, a na one prihvatljive se nitko ne javlja na mailove
ja sam bila u portmarnock sa grijanjem na plin ali skoro nikad nismo ni grijali koliko je bio topal stan.. zgrade novije.. sto se tice masine u kuhinji mislim da kad grade u kupatilu ne smije biti uticnica i valjda safety.. negdje sam to procitala... i sto se tice tog sto ti trazis sandymount i tamo taj dio je dobar..

kako da ti se nitko ne javi na mail? ja kad sam god trazila stan i tu u irskoj i ovamo u DE uvijek su mene uzeli.. i to bas stan a ne da dijelim sa njih 5.. moras sastaviti taj mail kao cv za posao... moras poceti mail sa dear sir/madam i blah blah
mare-82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 21:04   #4723
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
jel Vi pretvarate cijene u Irskoj u kune ili se to ne isplati?
Ne znam koliko imaš iskustva s eurima, ali meni je u eurima sve skuplje izgledalo nek u kunama. U Estoniji sam imao na računu oko 2 soma eura (ali za svega 5 mjeseci, razmjena) i svaki put kad sam kupio pivu za tipa 1 euro, izgledalo mi je stravično skupo.
Kupiti 6-pack za 4 eura (popust) je bio stravičan događaj. U stilu kako ću to preživit sve kad na najobičniju pivu potrošim čak 1 nečega, a nemam toliko puno

I onda dođeš u Hrvatsku i vidiš da Heineken iste kvalitete u Hrvatskoj dođe 10 kuna, a sad i 10,5 . I da su sve pive debelo prek 1 eura u limenkama.
Hrana koja se isto u eurima činila skupa, isto bila 20% jeftinija zapravo.
Neće biti baš tako u Irskoj jer Irska ipak ima malo skuplju hranu od Hrvatske (tako koeficijent na eurostatu kaže), ali svejedno ti se u početku može činit skuplje nego što jest ako ne voliš te "jake" valute.

Ili da odgovorim na pitanje, iako se ne radi o Irskoj (isti drek je), nisam računao u kunama.
Ali kad živim u zemljama koje nisu euri i kune-sve računam u kunama i eurima.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 21:45   #4724
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko imaš iskustva s eurima, ali meni je u eurima sve skuplje izgledalo nek u kunama. U Estoniji sam imao na računu oko 2 soma eura (ali za svega 5 mjeseci, razmjena) i svaki put kad sam kupio pivu za tipa 1 euro, izgledalo mi je stravično skupo.
Kupiti 6-pack za 4 eura (popust) je bio stravičan događaj. U stilu kako ću to preživit sve kad na najobičniju pivu potrošim čak 1 nečega, a nemam toliko puno

I onda dođeš u Hrvatsku i vidiš da Heineken iste kvalitete u Hrvatskoj dođe 10 kuna, a sad i 10,5 . I da su sve pive debelo prek 1 eura u limenkama.
Hrana koja se isto u eurima činila skupa, isto bila 20% jeftinija zapravo.
Neće biti baš tako u Irskoj jer Irska ipak ima malo skuplju hranu od Hrvatske (tako koeficijent na eurostatu kaže), ali svejedno ti se u početku može činit skuplje nego što jest ako ne voliš te "jake" valute.

Ili da odgovorim na pitanje, iako se ne radi o Irskoj (isti drek je), nisam računao u kunama.
Ali kad živim u zemljama koje nisu euri i kune-sve računam u kunama i eurima.

hvala ti
__________________
Ušće zvuka
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 05:22   #4725
U Irskoj traže iskusnog pekara:

https://burzarada.hzz.hr/RadnoMjesto...Sifra=85099932
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 08:57   #4726
Quote:
mare-82 kaže: Pogledaj post
ja sam bila u portmarnock sa grijanjem na plin ali skoro nikad nismo ni grijali koliko je bio topal stan.. zgrade novije.. sto se tice masine u kuhinji mislim da kad grade u kupatilu ne smije biti uticnica i valjda safety.. negdje sam to procitala... i sto se tice tog sto ti trazis sandymount i tamo taj dio je dobar..

kako da ti se nitko ne javi na mail? ja kad sam god trazila stan i tu u irskoj i ovamo u DE uvijek su mene uzeli.. i to bas stan a ne da dijelim sa njih 5.. moras sastaviti taj mail kao cv za posao... moras poceti mail sa dear sir/madam i blah blah
hvala na odgovoru....treži se nešto blizu st. stephen's green zbog posla, da se ide bikeom ili pješice (frendica koja živi dulje tamo je dostavila popis dobrih kvartova, pa se vodimo prema toj listi)....

što se oglasa tiče, to su sve oglasi agencija....čak i kad neka agencija ima kontakt i nazove se 2-3x da se pita za stan, kažu da treba poslati mail i da će se javiti, pa onda ništa ne bude od toga....dosad je bio razgled 4 stana, ali nisu odgovarajući....isto sve agencije, nismo dosad naletili na privatne oglase od onoga što nam je bilo zanimljivo....valjda će se naći što do jeseni, nije žurba...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 00:13   #4727
pozdrav iz hladne Irske
__________________
Ušće zvuka
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 19:09   #4728
Ima li iko tu da bi isa u irsku al nema s kim . Ono u dvoje je lakse i to. Kako rijesiti taj potencijalni problem u startu?! Di traziti preko interneta?!

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
freddie"s queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 23:45   #4729
Quote:
freddie"s queen kaže: Pogledaj post
Ima li iko tu da bi isa u irsku al nema s kim . Ono u dvoje je lakse i to. Kako rijesiti taj potencijalni problem u startu?! Di traziti preko interneta?!

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
kaj bi ti u Irskoj točno?
__________________
Ušće zvuka
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 12:10   #4730
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
kaj bi ti u Irskoj točno?
Iso bi covjek s nekim, zato pita
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 18:58   #4731
A sta je to bitno sta bi ja tocno gore?! Iden gledat travu kako raste!

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
freddie"s queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 20:40   #4732
Quote:
freddie"s queen kaže: Pogledaj post
A sta je to bitno sta bi ja tocno gore?! Iden gledat travu kako raste!

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
Pa sto ce ti jos netko za to?
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 01:49   #4733
Quote:
freddie"s queen kaže: Pogledaj post
A sta je to bitno sta bi ja tocno gore?! Iden gledat travu kako raste!

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
to možeš i doma
__________________
Ušće zvuka
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 09:27   #4734
u irskoj je trava zelenija
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 10:54   #4735
Quote:
Rebbit kaže: Pogledaj post
u irskoj je trava zelenija

Da, ali onda teže gori
Mr-Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 22:48   #4736
@Manchild kakvi su dojmovi iz Monaghana? Kakvo je mjesto za zivot? Koliko smjestaj placas, zadovoljan?

@Peterpunk ne druzim se sa šljamom, samo sam imala bliski susret i pravila distancu.
Ne mogu se načudit ljudima koji dođu u Irsku i onda puše travu, ne uštede ni centa, piju, mozda takvima i paše to što u Irskoj je drustveno prihvatljivo sa 40+ izić u pub i bit pijan, socijala kapa, na knap je, al ti ljudi zive i sami sebi su najpametniji.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 23:10   #4737
vrijeme KATASTROFA!!! kiša svaki dan, danas bilo 12C. užas užasa, puše stalno vjeta, sunca nisam vidio uopće

banke ne rade poslije 17h, znači moraš uzeti slobodan dan da bilo šta obaviš, ono nemreš bolivet, doslovno selendra. jebote pa nemreš ni razglednicu poslati doma iz monaghana jer ih nema

ostalo je ok, bio u pubu - vrhunski

Irci fakat ljubazni, na poslu dobro, nemam na to zamjerki

mjesto za život - ak voliš Gorski Kotar onda bio ti bilo idealno

jednostavno izvan Dublina je sve vukojebina.

tražim si drugi stan/sobu jer ovo je rupa gdje sam sad
__________________
Ušće zvuka

Zadnje uređivanje manchild : 30.06.2017. at 00:18.
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 00:33   #4738
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ostalo je ok, bio u pubu - vrhunski
Irci fakat ljubazni, na poslu dobro, nemam na to zamjerki
mjesto za život - ak voliš Gorski Kotar onda bio ti bilo idealno
jednostavno izvan Dublina je sve vukojebina.
tražim si drugi stan/sobu jer ovo je rupa gdje sam sad
koliko placas, koliko cimera imas?
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 00:37   #4739
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
koliko placas, koliko cimera imas?
300 eura, 3 cimera
__________________
Ušće zvuka
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 19:30   #4740
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
300 eura, 3 cimera
jooooj grozno, kako vas deru, to nije normalno... U nekoj pripizdini, pa LL za rupetinu od kuće dobije €1200 mjesečno?! Tako ne deru ni ovdje, u Galway citiju. (Tj. vjerojatno su kuće oko te brojke, ali hej, Galway City naspram Monaghan sela, i to, ko što kažeš, neke rupe...)

To je zato sto su vas uspjeli strpati četvoricu nadničara u jednu rupu, vraga bi uspjeli nekoj irskoj obitelji takvu cijenu nabit... U Monaghanu... Još uvijek sam u šoku !

Traži nešto drugo i bolje, pod hitno!
UpsyDaisy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:47.