Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2017., 09:10   #4141
Već je šesti mjesec, a ja još nisam dobio rješenje za doprinose (druga djelatnost). To stvarno tako dugo traje? Ekipa kaže da to zna dobiti u 8-9 mjesecu?
pecamribe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 14:06   #4142
Šta treba napsiati u Aktu o fiskalizaciji i ostalome, ako se ne posluje sa gotovinom nego samo bezgotovinski. Ima neko primjer dokumenta?
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 16:53   #4143
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Šta treba napsiati u Aktu o fiskalizaciji i ostalome, ako se ne posluje sa gotovinom nego samo bezgotovinski. Ima neko primjer dokumenta?
i mene zanima...što moramo napismeno imati mi koji primamo samo uplate na račun?
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 21:36   #4144
Googlaj Interni akt
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 23:16   #4145
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Googlaj Interni akt
Već sam ti napisao da o tome što mi ovdje pitamo nema

?

Mene jos povrh toga zanima (osim internog akta za nas koji poslujemo samo bezgotovnski - za šta se primjeri nemogu pronaći na internetu),

- ako saljemo racune emailom, trebamo li ih printati i cuvati na taj nacin printane
- trebamo li imati dokaz o slanju računa (bilo da ihs aljemo emailom, ili poštom)

- i što je s knjigom rprometa, znam da je moram voditi svaki dan,a printamo je pretpostavljam samo na kraju godine?
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 04:05   #4146
Quote:
zdolfi kaže: Pogledaj post
u sheetu Faktura ideš na ćeliju broja računa. Na tabu Data klikneš na Data validation i tada se otvori kartica gdje na tabu Settings trebaš definirati Source, koji te onda vodi na sheet Baza faktura i povećaš/produljiš broj redova, stisneš enter i tada bi sve trebalo biti ok.

valjda sam bio jasan.
Meni to ne uspijeva, ne znam šta da upišem kod validation criteria.

U biti radi mi ali samo kada upisem ručno 26-1-1

Medjutim ja sma si taj stupac formatiro kao custom number 0"-1-1" , da ne oram rucno upisivati brojeve faktura u bazu faktura

No s tim mi ne radi, ne znam kako to da poštelam
PS: Ah skuzio sam, formatiram i onu žutu ćeliju na tabu "faktura" na isti način, kao broj


Ono što s tm fajlom cijelim ne valja je da nekad prestane u Faktura-Memo povlačit podatke s taba Faktura - nekad mi i sruši excel

Zadnje uređivanje goranbo : 21.06.2017. at 04:16.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 10:58   #4147
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
- ako saljemo racune emailom, trebamo li ih printati i cuvati na taj nacin printane
- trebamo li imati dokaz o slanju računa (bilo da ihs aljemo emailom, ili poštom)

- i što je s knjigom rprometa, znam da je moram voditi svaki dan,a printamo je pretpostavljam samo na kraju godine?
Račune ako vodiš u nekom programu onda ih tamo "čuvaš". Uvijek ih možeš isprintati, a dobro je napraviti backup.

Dokaz o slanju računa ne trebaš imati.

KPR ako trebaš voditi, trebaš voditi svaki dan, opet, neki programi to automatski vode.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 10:44   #4148
trgovina

Pozdrav, molila bih ako možete da mi brzinski pomognete, paušalci trgovci, moraju li raditi primke za maloprodaju? Uz to ako se radi o prodaji internetom upisuje li se u paragonac dio poštarine koliko ljudi plate za slanje odvojeno ili mora biti na paragoncu u ukupnom iznosu vrijednosti artikla?
Hvala puno na pomoći
snake2808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 11:41   #4149
zaboravila sam napomenuti da se radi o internet trgovini... Hvala još jednom
snake2808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 13:43   #4150
Ako imas skladiste onda moras voditi primke i sve ostalo prema zakonu o trgovini.

Netko je ovdje spominjao i "porijeklorobe" ne znam na šta se točno mislilo pod tim
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 00:49   #4151
Jel moze netko dati neke kratke upute, kako placamo paušalni porez na dohodak, mirovinsko i zdravstveno? (dakle ne pitam koliko i šta, one tablice, nego u praksi kako to radimo - npr za porez da li pratimo PK na egrađani - i kad ce se tamo pojaviti zaduženje za ovo tromjesecje?? - ili dobijemo pismeno nešto? - ili sami obračunamo pa platimo prije 30.6?? )
I što s mirovinskim i što zdravstvenim, kako se to plaća?

Meni je obrt krenuo s radom 8. svibnja, nisam dosad platio nikakvo mirovinsko i zdravsveno skroz zaboravio na to - jesam sad vec u nekom zakasnjenju?
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 07:43   #4152
Quote:
pecamribe kaže: Pogledaj post
Već je šesti mjesec, a ja još nisam dobio rješenje za doprinose (druga djelatnost). To stvarno tako dugo traje? Ekipa kaže da to zna dobiti u 8-9 mjesecu?
Dobro dosao u klub Ista situacija,samo se razlikuje u tome da ja jos cekam za 205.-nekoliko mjeseci te godine.O 2016. da i ne pricam.
__________________
verba volant, scripta manent
Richeilleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 11:56   #4153
Pozdrav, još jedno početničko pitanje. Naplatio sam prvi račun, bezgotovinski. U knjigu prometa sam upisao sve osim broja temeljnice, što je tu potrebno upisati. Hvala !!
ronaldinhocro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 13:27   #4154
A kakva je procedura za nas npr koji smo u petom mjesecu otvorili obrt. Šta je s doprinosima za mirovinsko i zdravstveno, čekamo rješenje??
Nisma nikad to radio pa pojma nemam što trebam
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 18:50   #4155
Čekaš rješenje, tamo sve piše. Iznosi i žiro računi s pozivom na broj. Ja nisam ništa platila unaprijed.

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
__________________
Luce <3
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 19:02   #4156
To si mi odgovorila za doprinose zdravstvenog i mirovinskog??

Ista stvar je i sa Porezom na dohodak?
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 06:33   #4157
Za sve ćeš dobiti rješenje, tj. dva rješenja, jedno za doprinose i jedno za porez.

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
__________________
Luce <3
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 12:15   #4158
Par brzinskih pitanja:
1.Pozajmica vlastitom obrtu (sa tekućeg na žiro obrta) - da li treba kakav ugovor, i što pišem pod poziv na broj, 00?

2.Koji mi je rok za prijavu na HZMO,HZZO i poreznu,ako mi obrt počinje od 01.07? Na netu sam našao 15dana za prva dva,za poreznu ništa,osim da moram u roku 8 dana od početka obavljanja djelatnosti prijaviti paušal.
anemovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 12:21   #4159
To ti je rok za poreznu, 8 dana. 15 dana za ostalo. Za pozajmnicu napišeš izjavu i čuvaš ju, a sljedeće godine ju priložiš kad predaješ PO-SD.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 13:53   #4160
Ljudići, zna li neko koje evidencije paušalista - proizvođač nakita , kod prodaje vlastitih proizvoda treba voditi ? Evidencija prometa mi je jasna, ali nisam načisto s ostalim evidencijama ?
nijetifora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:47.