Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2017., 04:24   #1
Dejtanje nakon rastave

godina je dana prošla od kad sam pobjegao iz lošeg braka i napokon se osjećam sposoban za novi početak. ok, mislim se u sebi, izgledam sasvim ok, 33 su mi godine i ne mislim provest ostatak života igrajući plejku i čekajući kada je moje pravo za viđanje djeteta. šarm spreman, uleti spremni itd... uglavnom nemam nikakvih problema za pronać nekog novog u teoriji, jedan sam od onih koji bez problema priđe ženii koja mu se sviđa ali... ALI...


sa klinkicama se nemam volje navlačit a sa ozbiljnim ženama kad tad dođe tema propalog braka. ok, mogu cherrypickat sve gadosti koje mi je ex činila a zgodno prešutjeti svoja sranja ili bacit onu besmislenu priču o nepomirljivim razlikama ali nekako nemam namjere započimat ništa sa laganjem. već mi se dogodilo na dejtu da slušam kako je on bio grozan a ona super pa se mislim ševiti ili postavit pitanja koja će je razljutit. najčešće se samo pozdravim i to je to.

kako se vi nosite sa svojim prljavim rubljem koje nosite iz propalog braka kada ulazite u novu vezu i smatrate li da je u redu uskočit u taj "ona/on je kriv/a za sve" vlak i pravit se blesav? mogu li ljudi podnjeti sive zone i isplati li se bit iskren? zapravo, kako ste započeli nove veze?
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 10:56   #2
Pa jel' ti bivša zakonita bila prva u životu?

Ako nije, što si joj i kako rekao o propadanju prijašnjih veza?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 11:01   #3
Želiš li ostvariti iskren i dublji odnos ili površniji? Tko kaže da moraš odmah na prvom dejtu sve istresti o svom životu?
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 14:34   #4
Quote:
pustinja17 kaže: Pogledaj post
kako se vi nosite sa svojim prljavim rubljem koje nosite iz propalog braka kada ulazite u novu vezu i smatrate li da je u redu uskočit u taj "ona/on je kriv/a za sve" vlak i pravit se blesav? mogu li ljudi podnjeti sive zone i isplati li se bit iskren? zapravo, kako ste započeli nove veze?
nisam uskakala u navedene "vlakove", jer za tango je uvijek potrebno dvoje. biti iskren? iskrenost je jedno, a istresanje svega u prvih nekoliko susreta baš i nema nekog smisla. štoviše, neke stvari nisu uopće više ikad vrijedne spomena, jer u novim odnosima ne prestavljaju ništa, osim što te podsjeti koliko je nešto bilo mučno.
a nova veza je započela lagano. bez presinga, moranja, bez snova o kućici u cvijeću. išli smo puževim korakom, u više trenutaka vrtili u sebi propitkivanja koliko što možemo (djeca iz prijašnjeg braka su dio te priče), nismo ništa silili, ni požurivali. nakon 8 godina smo se oženili. a i nismo morali, ali sve je bilo toliko jednostavno i prirodno da smo čak i ozakonili tu vezu.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 15:27   #5
loša veza/brak ostavlja mnogo "materijala" kojeg treba izfiltirati.
samo sami se trebamo uhvatiti filtracije-
nova osoba u životu može biti podrška-ali i ne platno naših projekcija
zbog lošeg iskustva.
to je nekakav minimum naspram nove osobe u životu,
ujedno i minimum koji dugujemo-sami sebi.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 15:27   #6
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Pa jel' ti bivša zakonita bila prva u životu?

Ako nije, što si joj i kako rekao o propadanju prijašnjih veza?
veza i brak sa djecom su dvije sasvim različite kategorije. nikad o bivšim curama nisam niti pričao jer su bile kompletno nebitne ali kad je dijete u pitanju onda si na neki način povezan sa majkom svog djeteta bilo ti pravo ili krivo a tada se postavljaju pitanja.
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 15:33   #7
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
nisam uskakala u navedene "vlakove", jer za tango je uvijek potrebno dvoje. biti iskren? iskrenost je jedno, a istresanje svega u prvih nekoliko susreta baš i nema nekog smisla. štoviše, neke stvari nisu uopće više ikad vrijedne spomena, jer u novim odnosima ne prestavljaju ništa, osim što te podsjeti koliko je nešto bilo mučno.
a nova veza je započela lagano. bez presinga, moranja, bez snova o kućici u cvijeću. išli smo puževim korakom, u više trenutaka vrtili u sebi propitkivanja koliko što možemo (djeca iz prijašnjeg braka su dio te priče), nismo ništa silili, ni požurivali. nakon 8 godina smo se oženili. a i nismo morali, ali sve je bilo toliko jednostavno i prirodno da smo čak i ozakonili tu vezu.
ako znaš gdje se "uzgajaju" takve pliz javi presing i "moranje" mi se čini kao sastavni dio života nas u tridesetima a ja u tome slabo plivam. tražim ovdje iskustva upravo zato da vidim o čemu je riječ. postoji li još ovako izgubljenih likova poput mene koji se ne snalaze i pogotovo iskustva ljudi koji su prošli te prekretnice u životu
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 15:35   #8
jednostavno profiltriraj informacije. podijeli one koje su relevantne za novu partnericu - imaš djece, koliko, koje dobi, gdje stanuju i kolike su tvoje obaveze prema njima. tvoji osobni odnosi s tvojom bivšom, njena narav, vaši problemi - to se sve ne tiče nove partnerice. kreni ispočetka, a ne kao tračbaba.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 15:35   #9
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Želiš li ostvariti iskren i dublji odnos ili površniji? Tko kaže da moraš odmah na prvom dejtu sve istresti o svom životu?
ne govorim o prvom dejtu pobogu nego o trenutku kada dođu takva pitanja na stol a UVIJEK dođu
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 15:41   #10
Quote:
pustinja17 kaže: Pogledaj post
ne govorim o prvom dejtu pobogu nego o trenutku kada dođu takva pitanja na stol a UVIJEK dođu
pogledaj malo (stare) teme na ovome podforumu.
ima dosta opisanih iskustava.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 15:42   #11
želiš da nova partnerica upozna tebe, ne tvoju bivšu. suzdrži se od svakog dijeljenja nepotrebnih informacija: moja je to radila ovako ili onako, bila je luda i tome slično, što muški jako često rade, ali to će ti se prije ili poslije obiti o glavu.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 15:42   #12
Quote:
Racchella kaže: Pogledaj post
loša veza/brak ostavlja mnogo "materijala" kojeg treba izfiltirati.
samo sami se trebamo uhvatiti filtracije-
nova osoba u životu može biti podrška-ali i ne platno naših projekcija
zbog lošeg iskustva.
to je nekakav minimum naspram nove osobe u životu,
ujedno i minimum koji dugujemo-sami sebi.
razriješio sam te stvari sa sobom, uvjeren sam kako ne projiciram odnos sa bivšom na niti jednu, izmeđuostalog brak je prekratko trajao da bi mogao reči kako sam bio "institucionaliziran" i kako je oporavak bio težak. pišem i pitam o novom početku i kakva su iskustva ljudi sa tim, kako su se nosili sa pitanjima koja neminovno dođu na stol
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 15:42   #13
Pratila sam malo tvoj opus...mislim da ti imaš veće probleme od ex braka i djeteta. Ako me sjećanje ne vara, kockanje je jedan od poroka. Tu je po meni najveći kamen spoticanja....nikad nisam imala problem sa bivšima i djecom, ali ako čujem riječ "kocka, klađenje"...gotovo.
Prvo malo poradi na sebi i posloži prioritete...mlad si
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 15:42   #14
Quote:
pustinja17 kaže: Pogledaj post
ne govorim o prvom dejtu pobogu nego o trenutku kada dođu takva pitanja na stol a UVIJEK dođu
Karikirala sam Ali kako inače gradiš odnos s nekom osobom? Pričaš i daješ informacije o sebi već ovisno o stadiju u kojem ste i opuštenosti koju osjećaš s osobom s kojom provodiš vrijeme. Nema potrebe za forsiranjem ili skrivanjem ičega. Sve to dođe na red ako ide svojim tokom. Zašto bi morao sve odmah reći i ići u detalje. Za sve dođe vrijeme, a neke stvari se nikad više ni ne spominju. Jer jednostavno postanu nevažne. Možda sam sad bila jasnija malo
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 15:50   #15
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
želiš da nova partnerica upozna tebe, ne tvoju bivšu. suzdrži se od svakog dijeljenja nepotrebnih informacija: moja je to radila ovako ili onako, bila je luda i tome slično, što muški jako često rade, ali to će ti se prije ili poslije obiti o glavu.
nova će vrlo brzo "upoznati" bivšu,
bivša još brže novu
jer neće odoljeti radoznalosti da se malčice propitkaju
(pustinja šalim se da te ne zbunjuje).
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 15:52   #16
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Pratila sam malo tvoj opus...mislim da ti imaš veće probleme od ex braka i djeteta. Ako me sjećanje ne vara, kockanje je jedan od poroka. Tu je po meni najveći kamen spoticanja....nikad nisam imala problem sa bivšima i djecom, ali ako čujem riječ "kocka, klađenje"...gotovo.
Prvo malo poradi na sebi i posloži prioritete...mlad si
kockanje je nešto što sam ostavio iza sebe, nakon 2 godine terapije i hrvanja sa monstrumom sam izašao kao pobjednik ali sam iza sebe ostavio pustoš. eto, to je moje prljavo rublje. to za temu zapravo i nije bitno, može to bit sve i svašta ali se uvijek u konačnici svodi na to kako i kad upoznat tog nekog novog sa tim stvarima. nemam nikakvih dugova prema nikome, financijski pristojno stojim i odnos sa ex je poprilično stabilan. dakle osjećam se spreman...
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 15:56   #17
Quote:
pustinja17 kaže: Pogledaj post
kockanje je nešto što sam ostavio iza sebe, nakon 2 godine terapije i hrvanja sa monstrumom sam izašao kao pobjednik ali sam iza sebe ostavio pustoš. eto, to je moje prljavo rublje. to za temu zapravo i nije bitno, može to bit sve i svašta ali se uvijek u konačnici svodi na to kako i kad upoznat tog nekog novog sa tim stvarima
Ti onda nemaš problem s bivšom. Nego imaš problem kako reći svoju prošlost potencijalnoj. Velika razlika
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 15:58   #18
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Ti onda nemaš problem s bivšom. Nego imaš problem kako reći svoju prošlost potencijalnoj. Velika razlika
zapravo i ne baš... velika je razlika ako je netko pio kao slobodan dečko i ako je netko pio u braku. to su dvije sasvim različite kategorije i bez problema bi mogao pričati o svojim glupostima kao samac bez da dobijem po tikvi
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 16:01   #19
Quote:
pustinja17 kaže: Pogledaj post
zapravo i ne baš... velika je razlika ako je netko pio kao slobodan dečko i ako je netko pio u braku. to su dvije sasvim različite kategorije i bez problema bi mogao pričati o svojim glupostima kao samac bez da dobijem po tikvi
Pa što te onda zapravo muči?
Svi imaju neki život iza sebe. Pa nije ništa neobično ako si rastavljen ili ako imaš dijete.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 16:06   #20
Quote:
pustinja17 kaže: Pogledaj post
kockanje je nešto što sam ostavio iza sebe, nakon 2 godine terapije i hrvanja sa monstrumom sam izašao kao pobjednik ali sam iza sebe ostavio pustoš. eto, to je moje prljavo rublje. to za temu zapravo i nije bitno, može to bit sve i svašta ali se uvijek u konačnici svodi na to kako i kad upoznat tog nekog novog sa tim stvarima. nemam nikakvih dugova prema nikome, financijski pristojno stojim i odnos sa ex je poprilično stabilan. dakle osjećam se spreman...
Pa o tome ti pričam....nije ex problem, ovo je veći.
Dobio si dobre savjete ovdje...pomalo sa otkrivanjem, kad osjetiš da je osoba toga vrijedna...reci joj sve. Ali baš sve. Ne ostavljaj kosture u ormaru.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:24.