Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2017., 17:04   #41
Quote:
pustinja17 kaže: Pogledaj post
ako znaš gdje se "uzgajaju" takve pliz javi presing i "moranje" mi se čini kao sastavni dio života nas u tridesetima...
Ko ti radi pressing?

Quote:
ne govorim o prvom dejtu pobogu nego o trenutku kada dođu takva pitanja na stol a UVIJEK dođu
Kako si u godini dan od rastave uspio nasložiti tolko pokušaja veza i toliko puta uspio doći do "tih pitanja"?
I svi imaju neku svoju prtljagu.
Old 28.06.2017., 17:14   #42
Quote:
veza i brak sa djecom su dvije sasvim različite kategorije. nikad o bivšim curama nisam niti pričao jer su bile kompletno nebitne ali kad je dijete u pitanju onda si na neki način povezan sa majkom svog djeteta bilo ti pravo ili krivo a tada se postavljaju pitanja.
To da li ti je bivša radila sranja i koja, je potpuno irelevantno za osobu koju dejtaš. Nećeš od tog žaljenja ništa dobit. Osobu pred sobom možeš procijenit i bez izlaganja svoje teške prošlosti (koju ima mnogo odraslih ljudi). Štoviše, preranim izlaganjem svoje drame i boli na stol, postić ćeš samo dojam čovjeka koji nije otpustio svoju prošlost i time ćeš udaljavati potencijalne djeve od sebe.

Dovoljno je da znaju da si tata i da imaš gotov brak iza sebe.

Klinkica s ozbiljnim namjerama te može podržat jednako kao i odrasla (npr. razvedena) žena. Sve ovisi o tome što očekuješ od buduće.

U medjuvremenu, ne bi bilo zgorega naći načina da sa bivšom uspostaviš što civiliziraniji odnos radi djeteta i da joj prestaneš zamjerat bračni krah, jer, razveli ste se. Game over. Ne možeš započet novu igru dok još u glavi se grizeš zbog rezultata prethodne.

Ukratko: malo koju će zanimat tvoja bivša teška intima. Možeš mislit što bi ti htio slušat litanije neke nove cure o svemu što joj je priuštio bivši. Who cares. Skoncentrirajte se jedno na drugo.

Lako to jednog dana u vezi dodje kao tema razgovora. Koja bi trebala bit čisto informativne prirode. Onda kad se već dovoljno upoznate.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 17:19   #43
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Moram priznati da mi ovo nije jasno.

Hoću reći, jasno mi je da je teže prekinuti vezu, nego nekakvo poznanstvo za koje tek procjenjujemo da li bi moglo postati veza ili ne.

Ali po tebi ispada da nije problem raskinuti vezu, nego da je problem raskinuti vezu samo onda ako je u istoj došlo do seksa.
priča je bila vezana kada partneru/ici reći neke važne informacije o sebi-
i kako se još više zakompicira sa međusobnim optuživanjem za uskraćeni info-
nakon sexa.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 18:02   #44
Quote:
Racchella kaže: Pogledaj post
priča je bila vezana kada partneru/ici reći neke važne informacije o sebi-
i kako se još više zakompicira sa međusobnim optuživanjem za uskraćeni info-
nakon sexa.
Ja pitam zbog čega je sam čin seksa toliko presudan.

Jer ovako kako si ti to opisala ispada slijedeće - upoznaš nekoga tko ti se dopadne, nastavite se družiti, zagriješ se za njega i odlučiš se s njim upustiti u spolni odnos. I onda ti on neposredno prije nego što bi se trebali poseksati otkrije nešto što je tebi deal breaker. I ti nakon tog otkrića prekineš tu vezu, i no big deal.

Ali ako ti je to slučajno rekao tek nakon što ste se poseksali, e onda je već kudikamo veći problem prekinuti tu vezu nego što bi bilo da do tog seksa nije došlo.

A ja pitam - zbog čega? Ima li za tebe taj prvi spolni odnos nekakvo sudbinsko značenje, ili što je točno u pitanju?
ericsson is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 18:24   #45
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Ja pitam zbog čega je sam čin seksa toliko presudan.
Ne bi da si sinoć došao na forum pa se prvi put susreo s ovakvim viđenjem snošaja.

I nije to čin seksa. To je davanje pičke. Veća usluga i veća žrtva od davanja bubrega.
Lord Byron is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 09:18   #46
Svoje pogreške i krive izbore treba staviti u kontekst svog tadašnjeg unutrašnjeg stanja, tada oni postaju "logični", bez obzira što su bili krivi, a i pokazuju svjesnost.

Ja bih uvijek rekla manje više svu istinu, uz detaljno objašnjenje, ali naravno ne odmah.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:03.