Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2017., 10:07   #421
Molim nekog tko se razumije u brojila i struju da mi kaže koliko je moguće da neispravno brojilo "potroši" 100 000 kwh struje prema brojevima,a u kući doslovno 3 žarulje i ništa se ne koristi već godinama? Neispravno je i po tome što prikazuje strelica drugu tarifu nego što treba biti po vremenu. Uz brojilo nema sklopke za isključivanje struje nego je sve starinsko jer je kuća stara 120 godina
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 22:03   #422
Svašta je moguće, ali kako znaš da je potrošeno baš 100 000 kWh? Možda su HEPovci u međuvremenu zamijenili brojilo?
Imaš li uopće 2 tarife, odnosno postoji li uklopni sat pored brojila?
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 22:23   #423
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
Molim nekog tko se razumije u brojila i struju da mi kaže koliko je moguće da neispravno brojilo "potroši" 100 000 kwh struje prema brojevima,a u kući doslovno 3 žarulje i ništa se ne koristi već godinama? Neispravno je i po tome što prikazuje strelica drugu tarifu nego što treba biti po vremenu. Uz brojilo nema sklopke za isključivanje struje nego je sve starinsko jer je kuća stara 120 godina
1. nemoguce da potrosis 100k u misecu, tako da je neispravno brojilo, ili vidi pod 2.

2. Mozda su promjenili brojilo,ali trebao bi dobiti papir sa obavjesti u sanducicu.
Znaci staro brojilo sifra/ocitanje, novo brojilo kod postavljanja sifra/ocitanje.

3. Ako imas uklopni sat onda je on crko, a ako prebacuje tarifu iz centrale onda je brojilo crklo.

4. Ako brojilo nema osigurace "prije", i nema na ulici negdi kutija sa osiguracima, i ako je brojilo trofazno, niti jedan hepovac ti ga neče tit minjat.
Trofazno brojilo pod strujom je jako opasno i zeznuto prominit.
Monofazno se moeže bez veceg problema.

5. Zovi hep i prijavi kvar brojila,izaći će na teren i sredit sve, kako god mogu i znaju. Makar iskljucili pola ulice.
webstartm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 02:23   #424
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
N E M O G U Ć E ako je po uvjetima koji su upisani

kWh je jedinica koja umnoškom struje (Amperi), napona (Volti) i vremena(sati)

Potpuno je nejasno kako godinama nitko ništa ne troši i sada je takav obračun.
Smjer strelice tarife nije indikacija neispravnosti brojila nego je stvar uklopnog sata ...
Pogledati prethodna očitanja ...
Godišnja potrošnja kućanstva je oko 3-5 kWh neki prosjek ako se ne griješ strujom

+++++ NEČASNE MAĐARIĆ MARGARETA , MURGANIĆ NADA i ČASNA ANTONIJA MATIĆ POKRALE SIROMAŠNU DJECU HRVATSKE
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 23:48   #425
Hvala svima. Preko telefona mi je HEP odmah rekao da je pokvareno,da nema šanse da je toliko potrošilo jer nije nitko trošio niti živio godinama jer kuća je u dosta lošem stanju,nije za živjeti uopće. Došli su i promijenili su brojilo u digitalno. Tako da valjda neće biti problema
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 00:47   #426
Eto, na koju sad foru stavili digitalno na staru kuću koja se ne koristi, a mi kaj trošimo preko 500kn mjesečno imamo retro ure
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 06:54   #427
Mozda zato sto je pomalo besmisleno mijenjati sat koji radi?

Imaju obvezu zamjeniti sve do valjda 2020, prilicno je logicno da prvo mijenjaju neispravne....
Old 06.12.2017., 10:18   #428
Ima tko kakav broj za prijavit neispravno brojilo od plina, a da nije preko dispecera koji te preusmjerava, jer se nitko ziv nejavlja? Zagreb opskrba.
Old 06.12.2017., 20:11   #429
Daj probaj na 01 6302-382
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:44.