Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2017., 21:23   #961
Probaj vlazne toaletne maramice od DM-a. Nisu kremaste, taman velike, nemaju neki glupi miris..
Brock is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 22:46   #962
Ja koristim DMove babylove i meni su OK
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 16:31   #963
Ja vec godinama stavljam ispod pazuha sodu bikarbonu. Idem biciklom na posao i na poslu se presvucem, malo obrisem violeta vlaznim maramicama ( sve ostale su mi nekak previse kremaste) i opet malo sode bikarbone.
nyssaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 07:42   #964
Ja sodu za žgaravicu više drmnem .. al dobro sto ljudi 100 čudi

Nego, evo nakon 6 mjeseci dnevnog commutanja, par savjeta ljudima koji se nećkaju ići na posao bajkom ..a vidim da jako puno ih je krenulo u zadnje vrijeme kak je stvarno toplo..

1)oprez na velikim avenijama tipa Zagrebačka avenija, pa one sporedne ceste.Auti kad se uključuju na takve velike ceste se boje drugih autiju, bicikliste i ne vide,iako je staza.Dakle kad prilazite cestama sporednim, ruke na kocnice i oprez!Nije mi se jednom dogodoilo da sam kocio do stajanja

2)kupili ste super cool bajk , vozite se okolo al vam se cini da ste nekako spori?Ako imate traktorske gume, to nije neka sreća za grad. Vidam brdo biciklista na novim montičima, ponosni ko da su tate postali,a gume ono da može sa ralicom ići u smjenu. Ako niste jos kupili bajk ili imate priliku zamjeniti gume, stavite uze i "glađe" gume..

3)nastavno na ovo proslo - najbolji upgrade koji mozete napraviti jeftino i brzo su gume.Nista pogon, nista zupcanici , bas gume! Presao sam sa standardnih Kenda na gradske schwalbice.Razlika nebo i zemlja!
Vidam tu i tam i specke po gradu i full gradske bicikle, nisu nista brzi od mene, dapacce samo sporiji.Mozda to ovisi i o velicini bicikla - kod mene je 19cola rama i 27.5 kotaci.Imam osjecaj da sam jako upravljiv s tim dimenzijama.

4) kad pada kise , dici oprez za 50%.Sklisko je sve, tam di bi inace prosli bez problema treba usporiti . Posebni oprez na tramvajskim prugama ako idete sporije / ne idete pod 90°.
Lijepo me zainijelo neki dan..

5)ne bojte se kise ,nece vas pojesti. Bitno je biti opremljen a to je - blatobrani i nekakva kabanica.U konzumu zna biti po 30kn.

To su moji neki dojmovi, ne kao strucnjaka nego kao daily usera.
U kondu sam dosao kroz cca mjesec dana, sad ni ne osjecam 20ak km dnevno.Mislim nije ni puno,al s obzirom da dugo nisam vozio, sasvim solidno.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 13:46   #965
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
2)kupili ste super cool bajk , vozite se okolo al vam se cini da ste nekako spori?Ako imate traktorske gume, to nije neka sreća za grad. Vidam brdo biciklista na novim montičima, ponosni ko da su tate postali,a gume ono da može sa ralicom ići u smjenu. Ako niste jos kupili bajk ili imate priliku zamjeniti gume, stavite uze i "glađe" gume..
Zato sam ja kad su mi maznuli Trek prije 3 godine razmislio kuda se vozim (bar 95% cesta) i fino uzeo trekking. Još kad su bezvezne SmartSam zamijenjene s Marathon-kama
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 21:59   #966
Kupis stari gradski bicikl nekog kvalitetnijeg proizvodjaca tipa Gazelle, Kalkhoff, Batavus... Za max 500 kuna. Obicno je potrebno odraditi servis i promijeniti gume, jos neku sitnicu. To je jos 500 kuna. I za 1000 kuna imas bicikl idealan za grad. Glatke gume 28-ce, blatobrani, signalizacija, korpa, nogara, zastitnik preko lanca...
Ulozis u U Lock jos 300 kuna, i neces se sekundu svog zivota sekirati oko bicikla, a dovest ce te gdje god treba po svim vremenskim prilikama bila noc ili dan.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 22:21   #967
komjuta ko svaki dan laptop na posao?
ruksak ili neke bisage?
rduras is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 23:25   #968
Rekao bih ruksak, tijelo amortizira dio vibracija.
Inače, ja ne bih okolo vozikao laptop koji ima obični HDD, samo SSD. Trpe oni 200g ubrzanja, ali ipak...
__________________
Somewhere, something incredible is waiting to be known.

http://www.youtube.com/Zvjezdoznanci
Acheron is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 08:35   #969
Quote:
rduras kaže: Pogledaj post
komjuta ko svaki dan laptop na posao?
ruksak ili neke bisage?

ja sam prije 2-3 godine skoro svaki dan furao laptop. Uzeo sam neki HP-ov ruksak baš za tu namjenu, nikakvih problema.

jedino je problem ak se dosta znojiš po leđima, pa je malo nezgodno doć na posao ušvikan i zgužvan. Za to bi onda možda ipak ovak nekaj bilo dobro...

Brock is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:48   #970
Ruksak, i laptop je u njemu. Ukupno skoro 7 godina, i niti jednom laptopu nije bilo ništa.
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 17:52   #971
ima li tko iskustva sa procjenom štete na biciklu i opremi nakon saobračajke?
Jučer mi je automobil oduzeo prednost, bila je hitna, policija i napravljen je zapisnik. Ja sam sa par lomova trenutačno doma a bicikl još nisam ni vidio u kakvom je stanju (Giant SEEK 2).
Kad dođem do bicikla, jvljam li se osiguranju vozača i trebam li nekog posrednika (odvjetnik)?
__________________
<< Kad odustaneš, izgubio si. >>
Fottach is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 18:20   #972
imam ja.

meni je prije par godina jedna vozačica oduzela prednost i udarila me dok sam bio na biciklističkoj stazi. Imao sam isčašenje podlaktice i napuknuće lakta.

nakon 2 dana sam dobio poziv od policije, doma mi je došao inspektor, uzeo iskaz, pogledao/poslikao bajk, tražio račune (ja ih nisam imao, bio je stari bajk, a i nije bilo neke velike štete na njemu) i rekao mi da sam ništa ne poduzimam dok ne dobijem zapisnik.

zapisnik je došao kroz mjesec dana i tamo je pisalo da se protiv nje pokreće kazneni postupak. Uglavnom, nakon 3 mjeseca sam bio pozvan na sud da potvrdim priču i pitali me jel želim privatno tužiti tu ženu. Rekao sam da ne. Uglavnom, možeš i to kao paralelnu opciju ako želiš. Tada ti sud dodjeljuje odvjetnika ili ga nađeš sam.

Nakon nekih mjesec dana sam dobio presudu da je ona kriva (dobila je 3mj zatvora, uvjetno na 1god i još neke kazne) i onda sam sa tom presudom otišao u njeno osiguranje i tražio obeštećenje. Mislim da je rok nekih 3-5 godina u kojem možeš tražit lovu od njenog auto osiguranja, raspitaj se malo. Kako je bila teška fizička ozljeda (a to ti je svaki lom, napuknuće,..) tako sam i dobio skroz OK odštetu.

Što više lomova, veća lova...

prikupi račune svega što se sjebalo i možeš pridružiti račune od npr. terapija koje si privatno plaćao, dokaze koliko te nije bilo na poslu (zbog smanjenja plaće) i tak to.

i JAKO VAŽNA STVAR... neki dan sam baš to pisao. Kreni na kvalitetne terapije ODMAH nakon skidanja gipsa. Predugo se čeka na terapije peko hzzo-a, pa možeš ostat i trajno sjeban. Ja sam išao u Medikol i super su me sredili.

Sretno sa zacjeljivanjem i ne brigaj.. glavno da je glava na ramenima!
Brock is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 19:08   #973
Ukratko, s odvjetnikom ces izvuc vise novaca od osiguranja. Naplacujes se od njih, skupljaj papire (lijecenje, poderana odjeca, potrgan bicikl itd).
__________________
oidi guida
flint is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 19:25   #974
Ja sam imao 2 osiguranja, njeno auto osiguranje i svoje prek firme, pa nisam htel bit gramziv i jos oderat tetu. A bila je jako dobra, vozila me u traumu, pazila dok sam bio tamo, zvala da pita kak sam. Vozila je neku staru sjebanu Corsu i taj dan radila do kasno navecer, a bil je petak. Ja nisam jako stradao pa i nisam imao srca da ju jos i privatno tuzim..
Brock is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 19:26   #975
Al da je bila neka bezobrazna kuja, odero bi ju ladno..
Brock is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 19:31   #976
Pa i nemas ju kaj privatno tuzit u principu. Osiguranje tuzis/ nagodis se s njima, a oni tuze nju ako misle da imaju osnove (alkohol, namjera, isl.)
__________________
oidi guida
flint is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 19:46   #977
Pa da, al ono.. Da me npr. pijana namjerno zgurala sa ceste i tak to, onda bi uzeo tebe da ju oderemo zajedno.

I inspektor mi je rekel da se nis privatno ne dogovaram sa njom, da osiguravajuca drustva zato i postoje. Inace, jako fin gospon. Bas me iznenadio.
Brock is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 20:16   #978
Quote:
Brock kaže: Pogledaj post
imam ja.

meni je prije par godina jedna vozačica oduzela prednost i udarila me dok sam bio na biciklističkoj stazi. Imao sam isčašenje podlaktice i napuknuće lakta.

nakon 2 dana sam dobio poziv od policije, doma mi je došao inspektor, uzeo iskaz, pogledao/poslikao bajk, tražio račune (ja ih nisam imao, bio je stari bajk, a i nije bilo neke velike štete na njemu) i rekao mi da sam ništa ne poduzimam dok ne dobijem zapisnik.

zapisnik je došao kroz mjesec dana i tamo je pisalo da se protiv nje pokreće kazneni postupak. Uglavnom, nakon 3 mjeseca sam bio pozvan na sud da potvrdim priču i pitali me jel želim privatno tužiti tu ženu. Rekao sam da ne. Uglavnom, možeš i to kao paralelnu opciju ako želiš. Tada ti sud dodjeljuje odvjetnika ili ga nađeš sam.

Nakon nekih mjesec dana sam dobio presudu da je ona kriva (dobila je 3mj zatvora, uvjetno na 1god i još neke kazne) i onda sam sa tom presudom otišao u njeno osiguranje i tražio obeštećenje. Mislim da je rok nekih 3-5 godina u kojem možeš tražit lovu od njenog auto osiguranja, raspitaj se malo. Kako je bila teška fizička ozljeda (a to ti je svaki lom, napuknuće,..) tako sam i dobio skroz OK odštetu.

Što više lomova, veća lova...

prikupi račune svega što se sjebalo i možeš pridružiti račune od npr. terapija koje si privatno plaćao, dokaze koliko te nije bilo na poslu (zbog smanjenja plaće) i tak to.

i JAKO VAŽNA STVAR... neki dan sam baš to pisao. Kreni na kvalitetne terapije ODMAH nakon skidanja gipsa. Predugo se čeka na terapije peko hzzo-a, pa možeš ostat i trajno sjeban. Ja sam išao u Medikol i super su me sredili.

Sretno sa zacjeljivanjem i ne brigaj.. glavno da je glava na ramenima!
+1 za kretanje na rehabikitaciju cim prije ako ju mozes platit. Jedan dan kasnjenja srehabilitacijom ti je cca 2-3 dana kasnjenja do oporavka. A sto se tice hzzoa krenuti ces na rehabilitaciju s jedno pola godine kasnjenja.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 19:16   #979
Hvala svima na vrlo korisnim odgovorima.
__________________
<< Kad odustaneš, izgubio si. >>
Fottach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:49.