Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2017., 03:37   #1
Frendica laže tipu da je trudna s njim, a trudna je s drugim

Frendica studira i nema svoja primanja. Ima jednog frenda koji je zaljubljen u nju i želi bit s njom. Tip je normalan, zreo, dobar kao kruh. Ona ne želi biti s njim, ali svejedno povremeno spava s njim. Ima i nekog tipa koji joj je kao neki fuck buddy. Ostaje trudna. Odlučuje zadržati dijete. Po njenoj računici dijete je od drugog tipa, ali je u dovoljno kratkom vremenu spavala i sa prvim da mu može 'podvaliti dijete' bez da on skuži istinu. Odlučuje to i napraviti. Zašto? Kao što sam rekla tip je super i ima super posao, plaću i stan. Drugi tip je nezreo, bez neke perspektive u životu, radi za neku mizernu plaću, polovicu plaće daje doma (živi s roditeljima) jer im fin. situacija nije bajna. Kad bi njemu rekla da je trudna s njim jedina opcija bi bila da se ona useli njegovima u mali stan. Kaže prvom tipu da je trudna. On sretan, njegova obitelj sretna, oni su kao sad u vezi i useljava se kod njega.

Reći mu ili ne da dijete nije njegovo? Što bi ste vi napravili?

P.S. S frendicom se družim godinama i bilo je potpuno razumna osoba do ove situacije. Ne znam što ju je spopalo Kad sam je pitala zašto to radi rekla je da s ovim drugim tipom bi morala uselit njegovima koje uopće ne poznaje, tko zna bi li imali dovoljno novaca za dijete i ne želi bit u vezi s njim, a ovaj prvi joj je drag i dobro bi funkcionirali zajedno.
wadle is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 08:24   #2
Pošalji frajeru pismo....
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 09:02   #3
Na stranu nebuloza "morali bi useliti sa njegovima" -necu ni pitati sta je sa drugim opcijama ni kakvo je to razmisljanje, sta su jadni njegovi krivi za tu trzdnocu.

Nego...otkud joj muda za takvu laz? Sta ona ne zna da danas dna testiranje nije SF, pouzdano je, pristupacno i dostupno u valjda svim gradovima i zupanijama...
Vrlo je lako razotkriti tu laz. Osim ako se ne potrefi da je ipak ovaj sa stanom&placom napravio dijete.


Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 09:03   #4
Ja bih mu rekao. To su preozbiljne stvari da mu se ide tako lagati. Budući da ga ne voli nisam baš siguran kolike su šanse za opstanak tog braka i još će lik završit plaćajući alimentaciju za dijete koje nije njegovo.
Ti si u poziciji sad to spriječiti, a na tome koliko si moralna osoba ostaje da li ćeš to i napraviti.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 09:05   #5
to se uvijek sazna. ali uvijek, prije ili kasnije.

znam curu iz slavonije koja je isto to napravila svom dečku. ovaj sav sretan, oženio ju, dok mali zbog bolesti nije završio u bolnici i na svim mogućim pretragama. tipična televisa presenta sapunica. a onda ti je kasno.

ja bi rekla, ne znam, porazgovaraj s njom još jednom i reci joj ako sama ne prizna da ćeš ti reć tom frajeru. samim tim što to znaš i što ti je rekla, dijelom si umiješana u to.
nyssaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 09:09   #6
ESCANDALO!

Ne petljaj se. Možeš prijateljici reć mišljenje o tome, ali ić zivkat neke ljude koje ne poznaješ u vezi toga bi bilo igranje boga.
Posebno jer je dijete u pitanju.
Koje unatoč njenim kalkulacijama može bit i njegovo.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 09:16   #7
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
ESCANDALO!

Ne petljaj se. Možeš prijateljici reć mišljenje o tome, ali ić zivkat neke ljude koje ne poznaješ u vezi toga bi bilo igranje boga.
Posebno jer je dijete u pitanju.
Koje unatoč njenim kalkulacijama može bit i njegovo.
Ti bi radije da lik najebe s tuđim djetetom, nego da ova glupača preuzme odgovornost za svoje postupke? Svaka čast. Baš posebno jer je dijete u pitanju to treba napraviti.

Autorice, možeš mu samo (makar i anonimno) dati hint da dijete MOŽDA nije njegovo pa kad se rodi neka ode na DNK analizu. Za svaki slučaj. I napisat mu zašto tako misliš.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 09:49   #8
Jadan tip i dijete. Neka u startu bude samohrana majka, pa kada se dijete rodi provjeri cije je stvarno dijete, pa ako ga pravi tata zeli priznati, super, ako ne, sama je kriva.
Vec i sama cinjenica da se ocito bez zastite sexa s vise njih je grozna.
A dijete ima pravo znati ko su mu roditelji.
Ako je htjela muljati nije smijela ni tebi reci. Sada imas pravo reagirati
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 09:58   #9
Ovo nije ništa neuobičajeno.
Sve se više priča o uvođenju obaveznog DNK testiranja za priznavanje očinstva.

A ta cura je jako naivna ako misli da njen odabranik neće doznati da dijete nije njegovo.
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 12:35   #10
smiješno. pa prije ili kasnije ce se sve saznati. tako ozbiljne stvari se ne mogu dugo skrivati. a ona valjda zna čije je dijete. nek se uozbilji jer se tu radi o živom biću, bebi. na kraju ce ti frendica samo ispasti nezrela negativka. obojca ce ju odjebat i morat ce se sama snalaziti. ja ne bi htjela više ništa s nekim tko se jebavao sa mnom i još osoba u isto vrijeme.

koliko ima godina?
Pulank is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 12:40   #11
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post

Autorice, možeš mu samo (makar i anonimno) dati hint da dijete MOŽDA nije njegovo pa kad se rodi neka ode na DNK analizu. Za svaki slučaj. I napisat mu zašto tako misliš.
Ma je, super. Zamisli da ti dobijes anonimno pismo kako tvoja trudna cura mozda nosi djete drugog covjeka. I sta bi ti na to?
Isao ispitivat svoju curu na temelju anonimnog pisma?
I sta ako DNK test pokaze da je na kraju to dijete ipak tvoje.. ajmo da govorimo o tvom postovanju i povjerenju prema svojoj curi.

Ljudi moji sredite se.
U ovom konkretnom slucaju, zenska se povjerila prijateljici, spavala je sa dva tipa u isto vrijeme. Sad je trudna i odlucila se za jednog (ne zna tko je otac).
Neka rjesavaju svoje probleme sami. Takvi slucajevi nisu rijetki, a na kraju krajeva tko zna koliko je takvih slucajeva u nasoj okolini a mi ne znamo za njih.
Autorica se petljala ili ne, stvari se na kraju uvjek rasciste.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 12:52   #12
Mogući scenarij:
tip ne povjeruje u to, ne napravi dnk test ili odluči svejedno priznati dijete.
Frendica sve sazna i autorica ispadne glavna negativka u cijeloj priči.
Sad je na autorici dal se može nositi s time.
Ja bi ipak rekla.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 12:55   #13
A sta ako tip napravi DNK test i ispostavi se da je dijete njegovo?
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 12:58   #14
meni bi bilo grozno da takav teret tajne moram nositi, ne smiješ se petljati, a opet se moraš pretvarati da niš ne znaš, reci joj nek to riješava sama kako god zna i da se tebe to ne tiče kao što te se i ne tiče
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 13:01   #15
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
A sta ako tip napravi DNK test i ispostavi se da je dijete njegovo?
Ja bi htjela imati izbor dal i dalje želim biti s osobom koja je to u stanju napraviti
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 13:10   #16
A što se to tebe zapravo tiče?

Ako se jednog dana sazna, nek se oboje nose s posljedicama: ona što bi se mogla naći na cesti s djetetom, on s tim što je popalio za fufom.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 13:17   #17
Mislim da nije tvoje da se petljaš, bez obzira koliko bilo nemoralno to što tvoja frendica radi. Ona ti se povjerila i odakle tebi pravo da ideš dijeliti pravdu. I šta ako bi se otkrilo da je dijete, ipak, od toga s kojim ona planira brak?
Njoj možeš reći sve što misliš o tome, ali dalje od toga ne.
Zubicaljubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 13:28   #18
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Ja bi htjela imati izbor dal i dalje želim biti s osobom koja je to u stanju napraviti
Ajde zamisli situaciju, ode autorica tipu i kaze mu sta je frendica rekla. Nastane gungula, svadja, razocarenje, testovi... I na kraju se ispostavi djete je njegovo?
Di je tu u svemu autorica? Ako zenska mulja i laze, i ako je takvog karaktera, tko moze sa sigurnoscu rec da ne mulja i ne laze autoricu?

Autorici bi najpametnije bilo da svojoj frendici kaze koje je njeno misljenje i stav i jednostavno zatvori tu temu zauvjek...
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 13:37   #19
Jebiga, netko želi znati što se događa, ma kakve god posljedice bile. Netko ne želi.
I naravno da će sigurno nastati skandal ako odluči reći.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 13:44   #20
današnji katolici

kad već znaš cijelu priču i svejedno nemaš nikakvih problema s grižnjom savjesti niti ti je problem družiti se s osobom koja će radije ići iz grijeha u grijeh nego objasniti svima situaciju, onda ti je bolje da šutiš. nije tvoje dijete niti je tvoja veza.

ipak, good luck s takvim osobama kao prijateljima. osobno nisam siguran bih li nastavio gledati prijatelja na isti način kad bi napravio slično sranje i odlučio se na laganje.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:30.