Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2017., 02:28   #661
Quote:
Kosyna kaže: Pogledaj post
Komplikacije se mogu otvoriti samo ako postoje komplikacije. Ne može netko samoinicijativno otvorit komplikacije jer mu, eto, nije lako radit. Komplikacije može otvoriti samo doktor, i to opet samo ako zaista postoje jer ako se kontrolom bolovanja utvrdi da su otvorene komplikacije a da komplikacija nema, onda se supruga vraća na posao a doktor dobiva kaznu
Komplikacije je dobiti puno lakše nego što misliš.
Fizički naporan posao je indikacija za otvorenje komplikacija.
U mojoj firmi se radi u 3 smjene, sve žene koje su zatrudnile od potvrde trudnoće su dobivale komplikacije zbog radnog vremena. Daklem sve su na čuvanju trudnoće od 7, 8 tjedana trudnoće.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 23:46   #662
Radim na stalno 4 godine, dobila sam otkaz, tj. dobit cu ga kad istekne otkazni rok.
Ostalo mi je par mjeseci neiskoristenog porodiljnog i zanima me bi li se mogla 'zaposliti' kod nekoga i otvoriti roditeljski dopust?
Mislim, znam da bi mogla, ali ne znam kada najranije smijem otvoriti roditeljski dopust?
Za par dana ili za par mjeseci?
__________________
hello how low
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 21:44   #663
Bok! Imam neka pitanja pa ako netko zna da mi odgovori. Uglavnom, trudnica sam i imam ugovor na određeno koji mi istice 30.09. Trenutno sam na bolovanju i nakon toga idem na komplikacije. Na pocetku 6. mjeseca ulazim u 2 tromjesecje, sto znaci da mi je termin sredinom prosinca. Po tome ja bi za vrijeme komplikacija dobivala punu placu, a kod otvaranja porodiljnog (45 dana prije termina) minimalac. Ako zelim vecu naknadu, jedino sto mogu je da zamolim poslodavca da mi produzi ugovor. Jel tako?
__________________
Don't dream your life, live your dream;-)
Lavica1308 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 02:25   #664
Quote:
bambix kaže: Pogledaj post
Radim na stalno 4 godine, dobila sam otkaz, tj. dobit cu ga kad istekne otkazni rok.
Ostalo mi je par mjeseci neiskoristenog porodiljnog i zanima me bi li se mogla 'zaposliti' kod nekoga i otvoriti roditeljski dopust?
Mislim, znam da bi mogla, ali ne znam kada najranije smijem otvoriti roditeljski dopust?
Za par dana ili za par mjeseci?
Ne možeš dobiti otkaz za vrijeme dok si na porodiljnom.
Kosyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 16:10   #665
Lavica da, a koliko imas staza zadnjih godinu dana
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 17:30   #666
Prije 2014. prosjek plaća za rodiljni dopust uključivao mi je plaću i sve oporezive benefite (bonuse, regrese itd.), sada vidim da mi je u prosjeku čista plaća. Zar se zakon promijenio i kada?
MARIJA0077 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 18:38   #667
Quote:
MARIJA0077 kaže: Pogledaj post
Prije 2014. prosjek plaća za rodiljni dopust uključivao mi je plaću i sve oporezive benefite (bonuse, regrese itd.), sada vidim da mi je u prosjeku čista plaća. Zar se zakon promijenio i kada?
Kada prije 2014.? Ja sam bila na porodiljnom 2011. i 2015. i oba puta se gledala cista placa
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 10:49   #668
Quote:
da se vodi u evidenciji nezaposlenih osoba Hrvatskog zavoda za zapošljavanje najmanje 9 mjeseci neprekidno ili 12 mjeseci s prekidima u posljednje dvije godine prije rođenja djeteta ili da se u evidenciju nezaposlenih osoba prijavio:
u roku od 90 dana od dana završetka redovitog školovanja ili studija ili 30 dana od dana završnog ispita
u roku od 30 dana od dana prekida redovitog školovanja ili studija ili
Moja situacija je sljedeća, studiram vani u državi članici EU, u HR sam zdravstveno osigurana, državljanka sa prijavljenim stalnim prebivalištem.
Na hzzo web stranici sam pod FAQ pročitala da vrijedi za redovne studente u HR ili državi članici. Može li mi netko to potvrditi?

Ukoliko tijekom trudnoće završim fakultet i u roku 90 dana se prjavim na HZZ, ostvarujem pravo na 2300 kn mjesečno od dana rođenja djeteta do navršenih godinu dana djeteta?
Dekanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 19:07   #669
Quote:
Dekanica kaže: Pogledaj post
2300 kn mjesečno od dana rođenja djeteta do navršenih godinu dana djeteta?
Nije mi jasno, čitam i ne shvaćam. Za nezaposlene roditelje (točka III.), ostvaruje se pravo na 2300 kn svaki mjesec ili kroz 6 mjeseci jednokratno?
Dekanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 21:07   #670
molim pomoć...

ako je majka koristila 6 mjeseci roditeljskog dopusta da li otac može koristiti 2 mjeseca koja su mu preostala ? mora li u komadu ili može 2 puta po mjesec dana ? Dijete je rođeno 2012.

HVALA !
maya0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 14:20   #671
Trebala bih pomoc buduci da sam zbunjena varijacijama i terminologijom. Naime, trenutno sam na prijavljena na ugovor od 6 mj. Buduci da radimo na bebi zanima me, u slucaju da dobijem jos jedan ugovor od 6 mj, pa jos jedan il kako to vec ide ili bude islo, zatrudnim i odem na porodiljni (naravno u nekom trenutku ce mi isteci ugovor i najvjerojatnije mi novi onda nece dati) zanima me samo u kojem slucaju imam pravo na kakvu naknadu?
`bubica` is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 16:10   #672
Danas je supruzi sjeo dio naknade za 9. mjesec koji spada još pod porodiljni dopust (dio do 10.9.). Nakon toga joj treba ići roditeljski dopust i druga naknada pa me zanima kada taj drugi dio treba sjesti na račun?
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 16:21   #673
Sutra je.drugih 6mj
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 16:23   #674
Meni je dns sjeo rodiljni, a oko 20og ocekujem ostatak komplikacija.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 10:17   #675
Korisnica sam rodiljne naknade još puna 2 mjeseca, pružila mi se prilika da dome raditi u inozemstvo. Sad me interesira da li ja mogu nastaviti koristiti naknandu još ta 2 mjeseca bez prekida, dok sam zaposlena u inozemstvu (tamo bih bila prijavljena)
melm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 11:04   #676
može li m netko pojasniti kako se računa roditeljska naknada u slučaju kada: nakon isteka obveznih 70 dana rodiljnog dopusta otac odlazi na roditeljski dopust, zaposlen je, zadovoljava uvjete staža, ali je tih 70 dana bio na neplaćenom dopustu (znači nije imao isplaćenih plaća)? da li se računa 6 plaća prije neplaćenog dopusta ili mu se računaju 4 plaće + 0 isplata, pa se smanjuje prosjek naknade?
hvala..
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 11:17   #677
Povrat poreza i prireza - utjecaj na iznos prosjeka porodiljne naknade

Pozdrav svima,

Je li jos kojoj trudnici dosao sada u 12mj povrat poreza i prireza?
Meni stiglo danas, koliko sam shvatila, dobila sam ga bas zato sto sam na komplikacijama ( https://isplate.info/godisnji-obracu...i-prireza.aspx ).
Na komplikacijama sam od 07/2017.

Ne razumijem se nista u isplate placa, poreze, prireze i slicno, ali me zanima, postoji li sansa da mi se prosjek placa smanji na temelju ove isplate koju mi je firma napravila (ne porezna, uplata je dosla od moje firme).
Mislim na prosjek prvih 6mj porodiljne naknade.


Hvala unaprijed!
2tomato is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 13:51   #678
Zakon o rodiljnim i roditeljskim potporama

Pozz svima,
Jel zna netko ako koristiš pravo da ne radiš do treće godine djeteta i imaš se pravo vratiti na posao, a u međuvremenu otiđeš raditi u drugu državu dali se to pravo ukida?
mkokim is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 11:01   #679
Zna netko koliko se čeka "rješenje" za rodiljnu naknadu? kako to ide? čeka se po par mjeseci pa tek onda kreće sjedati na račun ili odmah od početka?
minipanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 18:43   #680
Quote:
2tomato kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Je li jos kojoj trudnici dosao sada u 12mj povrat poreza i prireza?
Meni stiglo danas, koliko sam shvatila, dobila sam ga bas zato sto sam na komplikacijama ( https://isplate.info/godisnji-obracu...i-prireza.aspx ).
Na komplikacijama sam od 07/2017.

Ne razumijem se nista u isplate placa, poreze, prireze i slicno, ali me zanima, postoji li sansa da mi se prosjek placa smanji na temelju ove isplate koju mi je firma napravila (ne porezna, uplata je dosla od moje firme).
Mislim na prosjek prvih 6mj porodiljne naknade.


Hvala unaprijed!
Povrat poreza je upravo to ... povrat poreza. To nije plaća. To je povrat više uplaćenog poreza za 2017. godinu.
Nije plaća i nema veze s prosjekom za bilo što. Poslodavac je napravio ono što je njegova zakonska obveza i napravio konačni obračun za 2017. i vratio ti je ono što si preplatila.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:27.