Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2016., 19:11   #1641
i jedna od mog strica:

"svakakve pizdarije se dogode covjeku prije neg umre.. izgubi snagu, ne vidi dobro, ne cuje, ispadnu mu zubi.. a to se meni ne svidja!"

legenda je stric
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 12:43   #1642
Tko nije kušan nije provjeren , tko nije provjeren ne napreduje

Ne moli za manji teret nego za jača pleća

Čini što možeš i moli za ono što ne možeš pa će ti Bog dati da možeš
jelich is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 08:42   #1643
"Čemu na svetu narodi, ako postoje ljudi."

Miroslav Antić
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 23:22   #1644
You can cut all the flowers but you cannot keep Spring from coming.
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 10:18   #1645
Toplina i sjaj u očima oca , dok uči sina, sa duhom svetim . Vječnost je i smisao života. Jednom kad su ista osoba . Dođi tamo , da budeš obasjana.

Orionian!
sinhronizirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 13:31   #1646
Quote:
sinhronizirani kaže: Pogledaj post
Toplina i sjaj u očima oca , dok uči sina, sa duhom svetim . Vječnost je i smisao života. Jednom kad su ista osoba . Dođi tamo , da budeš obasjana.

Orionian!
Mada zvuči kao najimaginarnija fantazija, ipak je činjenica da sam život čoveka predstavlja veo koji skriva stvarnost večnog postojanja Boga.

Ironija je božanske sudbine u tome što Bog mora da se izgubi u čoveku da bi pronašao Sebe, i što onoga trenutka kada se čovek izgubi u Bogu, Bog spoznaje Svoju Stvarnost kao večno i beskonačno Postojanje.

~ Samilostni Otac
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 10:00   #1647
Djeca su jedini oblik besmrtnosti u koji možemo biti sigurni.

Peter Ustinov
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 19:41   #1648
"Šta je upravo istinski živi čovek, to se danas svakako zna manje nego ikada, te se zato ubijaju u gomilama ljudi, od kojih je svaki dragoceni ogled prirode, koji postoji samo jedanput. Da mi nismo još nesto više nego ljudi koji postoje samo jedanput, da se može svaki od nas puščanim zrnom doista skloniti sa sveta, bez ikakva traga, onda ne bi imalo smisla pripovedati priče.
Ali, svaki čovek nije on sam, nego je on jedinstvena,
sasvim osobita, u svakom slučaju vazna i znamenita tačka u kojoj se pojave sveta ukrštaju samo jedanput na taj nacin, i nikad vise.

Zato je povest svakog čoveka važna, večita, božanska, zato je svaki čovek, dokle god živi i ispunjava volju prirode, izvanredan i dostojan svake pažnje. U svakome je otelotvoren duh, u svakome pati stvorenje, u svakome se izbavitelj raspinje na krst.
Malo njih danas zna šta je čovek. Mnogi to osećaju i stoga umiru lakše. Život svakog čoveka je put ka samome sebi, pokušaj jednog puta, nagoveštavanje jedne staze.

Nijedan čovek nije bio potpuno on sam, ali svaki teži da to postane; poneko potmulo, poneko jasnije, svako kako ume. Svako nosi sa sobom sve do konca ostatke svoga rođenja, sluz i ljušturu jednog prasveta. Poneko ne postane nikad čovek, vec ostaje zaba, ostaje guster, ostaje mrav. Poneko je gore čovek, a dole riba.
Ali svako je hitac prirode uperen ka čoveku.
Svima nama je zajedničko poreklo, majke naše, svi mi potičemo iz istog ždrela; ali svako kao pokušaj i hitac iz dubina, teži svojoj vlastitoj svrsi.
Mi možemo razumeti jedan drugog, ali svako kao pokušaj i hitac iz dubina, teži svojoj vlastitoj svrsi.
Mi možemo razumeti jedan drugog, ali svako od nas može da protumači samo sebe samog."

Hermann Hesse
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 15:11   #1649
Ma što mi znamo o Bogu i duhovnosti?Milijuni priča, nijedna dokazana. A duhovni sami sebe proglašavaju duhovnima
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:30.