Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2017., 10:30   #1201
Ako iznajmljujem stan firmi (za stanovanje njihovog djelatnika), je li ok onaj klasičan ugovor o najmu iz NN?
Oni će plaćati najamninu i režije, pišem li samo njih na ugovor ili negdje dodajem i podatke osobe koja će u stanu živjeti?
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 21:40   #1202
Nazalost nasao sam se u problemu pa me zanima ukoliko netko moze pomoci sa savjetom. Iznajmio sam nekretninu te je potpisan ugovor. Kako se stanari nisu pridrzavali ugovora i stvorili su velika dugovanja za rezije (stanarina je uredno placena) poslao sam im dopis da se u roku mj dana isele i podmire rezije. Sad nastaje problem da se oni ne zele iselit, a nisu ni dugovanja podmirili. Na koji nacin to sve najbezbolnije rijesiti?
davidovski_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 11:07   #1203
Pokusao sam na Stanovanje podforumu dobiti odgovor ali nije islo, mozda moze ovdje netko pomoci.

Imam stan koji je prijavljen kao jedna cjelina, ali u biti su to 2 stana gdje je probijen zid pa je nastao jedan. Sad je vracen zid i stanovi bi se iznajmljivali. Pa pitanje glasi...
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Za legalno iznajmljivanje oba stana, da li moraju biti etazirani? Ili mozda ne etaziranje nego nesto drugo? I pretpostavljam da komunalno mora bit odvojeno tako da su dva stana prijavljena? Ili to nije bitno. Ne kuzim se u taj dio.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.