Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: Hoće li Turska sa Kurdima doživeti sudbinu Srbije sa Kosovom?
Da. 8 36.36%
Ne. 14 63.64%
Glasovatelji: 22. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2017., 12:45   #1
Budućnost Turske

Nedavno sam se vratio iz Istanbula. Posle jedne večere koje sam imao sa saradnicima moje asocijacije definitivno sam potvrdio sebi ono što sam ranijih dana uočavao - koliko se u urbanim delovima Turske mrzi Erdogan. Inače, Turci su evropski narod po manje-više svim parametrima života. Skloni liberalizmu, vrlo obrazovani, veoma vredni i koncizni, imaju malo dece, sekularni...

Razgovarali smo o temi turske politike gde mi je objašnjeno da otprilike Erdogan ima isti modus operandi kao Vučić u Srbiji. U medijima je napumpan bum Turske, a podilazi se i nacionalističko-konzervativnim strastima zarad obezbeđivanja podršjke ruralnom stanovništvu koje dovodi autobusima da razbijaju anti demonstracije protiv njega. Koristi i Kurdsko pitanje, mada je sličan odnos kao nas prema albanskom pitanju na Kosovu. I ta građanska klasa katkad zazire od Kurda. Svakako su ih opisali, a veliku strah imaju od činjenice da će za par decenija Kurdi biti većina u TRK jer etnički Turci sve više imaju po 1,2 dece a Kurdi po 5,6,7...

Veliki antierdoganski naboj i strah od Kurda koji sam osetio kod partnera dok sam bio dole definitivno govore da će u Turskoj u narednih 10-20 godina biri velikih potresa. Takođe, oseća se veliki ekonomski napredak i potencijal. Kad god odem u Istanbul sve više me podseća na Las Vegas. Bojim se da je taj ekonomski bum konac koji drži Tursku na okupu, poput Titove Jugoslavije.
Old 08.07.2017., 15:01   #2
čemu otvaranje ove teme, već postoji tema o turskoj.
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 16:02   #3
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
čemu otvaranje ove teme, već postoji tema o turskoj.
Al ne postoji anketa.
Old 10.07.2017., 08:42   #4
Quote:
denacifikator kaže: Pogledaj post
Nedavno sam se vratio iz Istanbula........................
Istanbul je jednostavno netipičan za kompletnu Tursku. Točka.
Old 10.07.2017., 10:28   #5
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Istanbul je jednostavno netipičan za kompletnu Tursku. Točka.
Ja sam mislio da je Erdogan uvijek pobjedjivao u Istambulu. Izmir je taj koji je netipičan.

edit: glasao sam NE. Da bi Turska dozivjela tu sudbinu potrebna je vanjska vojna intervencija a to necemo dozivjeti barem za naseg zivota.
Old 10.07.2017., 11:38   #6
Odgovorio sam da.
Kurda je previše da bi završili kao Armenci.
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 15:38   #7
Odgovorila sam DA jer tako kaže Starac Pasije Da će za našega života Rusija napast Tursku i podijeliti ju između Grče, Kurdistana i Armenije. Živi bili pa vidjeli.
EmAerIenA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:41.