Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2017., 14:05   #3481
Nikada više?

Pozdrav forumaši
Zanima me smatrate li da netko tko je u mladosti znao biti agresivan prema partnerici i koji čvrstu odluči da nikada više nešto takvo, zaista nikada više neće biti fizički agresivan ili je pitanje trenutka?
mala fatalna 16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 17:40   #3482
Quote:
mala fatalna 16 kaže: Pogledaj post
Pozdrav forumaši
Zanima me smatrate li da netko tko je u mladosti znao biti agresivan prema partnerici i koji čvrstu odluči da nikada više nešto takvo, zaista nikada više neće biti fizički agresivan ili je pitanje trenutka?
Pije li alkohol?
Jel isao na kontroliranje bijesa i bas radio neke tehnike po pitanju toga ili je po presvetom Iliji postao odjednon tratinčica?
To nije stvar odluke, to je usađeno u njemu, ko nagon, impuls, ne moze on to umno zakočit osim ako nije poradio s nekim strucnjakom na tome.
Jesi primjetila da te podcjenjiva ili da podcjenjiva nekog drugog kroz razgovor?
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 21:35   #3483
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Pije li alkohol?
Jel isao na kontroliranje bijesa i bas radio neke tehnike po pitanju toga ili je po presvetom Iliji postao odjednon tratinčica?
To nije stvar odluke, to je usađeno u njemu, ko nagon, impuls, ne moze on to umno zakočit osim ako nije poradio s nekim strucnjakom na tome.
Jesi primjetila da te podcjenjiva ili da podcjenjiva nekog drugog kroz razgovor?
Pije alkohol i više nego umjereno. Verbalno me vrijeđa, ali nakon jednog ispada prije dvije godine gdje je razbio ogledalo nije radio probleme i stalno govori da si nikada više to ne bi dopustio. Kad popije pokazuje znakove da bi se obraćunao s nekim tko mu smeta u smisli da bi nekog razbio i slično, ali prema meni ne.
mala fatalna 16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 23:57   #3484
Quote:
mala fatalna 16 kaže: Pogledaj post
Pije alkohol i više nego umjereno. Verbalno me vrijeđa, ali nakon jednog ispada prije dvije godine gdje je razbio ogledalo nije radio probleme i stalno govori da si nikada više to ne bi dopustio. Kad popije pokazuje znakove da bi se obraćunao s nekim tko mu smeta u smisli da bi nekog razbio i slično, ali prema meni ne.
Bježi od toga.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 02:57   #3485
Quote:
mala fatalna 16 kaže: Pogledaj post
Pije alkohol i više nego umjereno. Verbalno me vrijeđa, ali nakon jednog ispada prije dvije godine gdje je razbio ogledalo nije radio probleme i stalno govori da si nikada više to ne bi dopustio. Kad popije pokazuje znakove da bi se obraćunao s nekim tko mu smeta u smisli da bi nekog razbio i slično, ali prema meni ne.
Koja js tvoja reakcija na njegove uvrede, na koji način te vrijeđa, šta ti govori?
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 11:01   #3486
Sve ti i sama znas...
Nece bit agresivan sve do jednog trena...a ti nikad ne znas kad ce doci taj tren,i opravdano se bojis toga
Makni se
Inace,samo gubis vrijeme
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 15:54   #3487
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
ja ne tvrdim ništa na pamet...zapravo, za razliku od tebe, ja ništa ni ne tvrdim, osim da je tvoje uopćavanje neutemeljene i zasniva se na subjektivnom dojmu

osim toga, živiš u beogradu, što se može primjetiti i iz govornog izričaja...

možda je tamo tako zaista, ovdje treba malo više od pukog nagađanja da bi se komentirao članak s portala kojeg je pisac ipak , ne temelju nekih saznanja, i objavio

ipak je ovo forum.hr
Hoces reci da se bas puno razlikujemo po tom pitanju uzroka nasilja i ubistva?
Ne bih rekla, zasto bismo se razlikovali?

Uzmes 10 poslednjih ubistava i vidis koji su razlozi.
Kod nas je poslednje opet bilo da je muskarac ubio zenu, pa sebe jer im je bilo tesko da zive bez sina koji je poginuo pre 2 godine.
Ubistava pre toga su sva bila zbog toga sto se zena odlucila na razvod ili ga je prevarila.

Ne znam na osnovu cega si zakljucio da ja samo nagadjam i da nista ne citam o uzrocima?
I nismo pislai o uzrocima samo u HR, nego i malo sire.
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 17:05   #3488
Danas je jos jedan ludak ubio zenu kamenom, u Centru za socijani rad u Beogradu Ne zna se koji su razlozi jer se tek desilo, ali mogu da se naslute, s obzirom gde se desilo.
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 23:36   #3489
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Danas je jos jedan ludak ubio zenu kamenom, u Centru za socijani rad u Beogradu Ne zna se koji su razlozi jer se tek desilo, ali mogu da se naslute, s obzirom gde se desilo.
Poslala mi je kuma link - ubio ju je kada je dovela djecu na viđenje u centru. Viđanje je bilo pod nadzorom jer je otac prije dvije godine završio u zatvoru prebivsi najstarijeg sina (tada sedam godina starog )... prijetio joj je smrću, ubio je kamenom pred djecom... I mirno se odšetao...
Ertrinken is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 00:05   #3490
Quote:
mala fatalna 16 kaže: Pogledaj post
Pije alkohol i više nego umjereno. Verbalno me vrijeđa, ali nakon jednog ispada prije dvije godine gdje je razbio ogledalo nije radio probleme i stalno govori da si nikada više to ne bi dopustio. Kad popije pokazuje znakove da bi se obraćunao s nekim tko mu smeta u smisli da bi nekog razbio i slično, ali prema meni ne.
Podcjenjiva li te? Omalovazava? Uskracuje za paznju?.
di si nestala sada?
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 14:14   #3491
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Poslala mi je kuma link - ubio ju je kada je dovela djecu na viđenje u centru. Viđanje je bilo pod nadzorom jer je otac prije dvije godine završio u zatvoru prebivsi najstarijeg sina (tada sedam godina starog )... prijetio joj je smrću, ubio je kamenom pred djecom... I mirno se odšetao...

Da!! Ko je kriv?! Kriv je sudija, koji je doupustio coveku koji je zavrsio u zatvoru 2x ( premlacivanje zene, premlacivanje deteta) i pretio zeni da ce je ubiti, da vidja decu!!!

Zasto takva osoba zaslujue da vidi decu?! I akkvi su to kontrolisani uslovi, kada oni nemaju obezbedjenje?!

Na stranu sto je imala 3 dece sa osobom koja je otpocetka nasilna!

I ko ce snositi odgovornost?! Niko!! Kreten se bacio po voz, umesto da trune u zatvoru!
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 14:34   #3492
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Zasto takva osoba zaslujue da vidi decu?!
Zato što su na Balkanu prava roditelja bitnija od prava djeteta.

Moguće posljedice toga nitko nije uzimao u obzir. No, čak i da situacija nije završila tako tragično, tužno je da se nitko nije zapitao kako prisilno druženje s nasilnikom utječe na dječju psihu.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 14:52   #3493
Quote:
mala fatalna 16 kaže: Pogledaj post
Pije alkohol i više nego umjereno. Verbalno me vrijeđa, ali nakon jednog ispada prije dvije godine gdje je razbio ogledalo nije radio probleme i stalno govori da si nikada više to ne bi dopustio. Kad popije pokazuje znakove da bi se obraćunao s nekim tko mu smeta u smisli da bi nekog razbio i slično, ali prema meni ne.
bjež od toga tisucama kilometara,
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 15:48   #3494
a baš. bez uvrede fatalnoj maloj, ali nevjerojatno mi je da netko uopće postavlja takva pitanja. sve i da te više ne takne prstom do kraja života, on je još uvijek zlostavljač samim time jer te i dalje verbalno maltretira, kako kažeš. svaka čast na živcima ako ti to nije problem, a nekako ne vjerujem da nije.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 10:29   #3495
Molim nekog upućenog u problematiku da škicne ovu temu i pridonese nekim pametnim savjetom:

Quote:
Matshapiri kaže: Pogledaj post
Prvo bi zamolio modove ako je ikako moguce da ostave ovu temu bar neko vrijeme da se ne pogubi post u nekim slicnim temama, jer mi je ovo zbilja vazno i mislim da ce ovako kao samostalna tema privuci vecu pozornost nego kao post.
Zahvaljujem.

Znaci radi se o tome da curu maltretira fizicki i prijetnjama bivsi decko, koji je poznat po gradu kao netko tko je vec imao problema sa kriminalom.
Vise puta je ju vec izudarao i pritom slomio bubnjic, a ona nije nista poduzela jer kao nece vise, posto bi se on nakon toga uvijek izvinjavao i plakao, bla bla, uvijek isto. Koliko znam ima covjek problema i sa drogom, bar je nekad prije imao, pa mozda halucinara idiot.

Ugl, sad je opet dobila "svoje" jer je izasla sa frendovima van, a ovaj je prati i uhodi, doslovno ceka negdje u kvartu kad zna da je vani da vidi s kime ce se vratiti. Tako je nju izudarao da joj je poduplao nos, napravio sljivu ispod oka, tijelo puno modrica, jedan puknut bubnjic, drugi napuknut (ako sam se dobro izrazio).
Rekla mi je da joj je drugi dan dosla konacno policija jer ju je hitna obavijestila, al kaze cura da oni tu bas i ne mogu puno posto nema svjedoka, a sve se desilo izmedju 4 zida.

Ok, ovo je nesto ukratko i vjerojatno klasika medju takvim zrtvama, al zanima me kako joj pomoci, sto da ona sad napravi, kako da se zastiti?
Sad i ona konacno kuzi da treba nesto napraviti, al jadna od straha ne zna sta, tj kaze da ona njemu zapravo ne moze nista.


Znam da ce netko reci da bi bilo najlakse njega nalupat, al to nije rjesenje, jer veca je vjerojatnost da bi onda te osobe koje bi to napravila najebale od strane zakona, a opet to nije rjesenje jer ova cura opet nece biti sigurna, tj moglo bi bit jos gore za nju.

Hvala svima unaprijed i molim Vas, stvarno Vas molim nemojte ic u OFFtopic i pocet sa nekim optuzbama da je to mogla prije i tome slicno. To smo svi sad svjesni, al sto je najbolje napraviti?

Da li bi konzultacije sa odvjetnikom nesto dopridonjele?

Btw, ako ne stignem vise vcrs, odg cu sutra popodne.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 17:41   #3496
Evo pre sat vremena, drugo ubistvo, opet u Centru za soc.rad, opet Beograd! Ubio je zenu i dete!! Povredio 3 radnika.
I onda neko na drugoj temi napise-Ako je los muz, ne znaci da je i los otac!!
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 08:46   #3497
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Evo pre sat vremena, drugo ubistvo, opet u Centru za soc.rad, opet Beograd! Ubio je zenu i dete!! Povredio 3 radnika.
I onda neko na drugoj temi napise-Ako je los muz, ne znaci da je i los otac!!
povezuješ dvije nepovezive stvari. kakve veze ima to što je neki bolesnik napravio saa ostalim razvedenima za koje žene tvrde da su bili loši muževi? naravno da ako je netko bio loš muž da ne znači da će biti i loš otac, trpanje muškog roda u dvije vreće (valja i nevalja) je sramotna mizandrija. biće bi bivše žene trebale određivat prava viđanja djeteta za svoje bivše muževe zato što negdje postoje luđaci. ma mrš...
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 11:32   #3498
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Evo pre sat vremena, drugo ubistvo, opet u Centru za soc.rad, opet Beograd! Ubio je zenu i dete!! Povredio 3 radnika.
I onda neko na drugoj temi napise-Ako je los muz, ne znaci da je i los otac!!

I to je istina, ne znači. Ovaj konkretno ovdje je loš muž i otac i ubojica najgore vrste.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 17:08   #3499
Quote:
pustinja17 kaže: Pogledaj post
povezuješ dvije nepovezive stvari. kakve veze ima to što je neki bolesnik napravio saa ostalim razvedenima za koje žene tvrde da su bili loši muževi? naravno da ako je netko bio loš muž da ne znači da će biti i loš otac, trpanje muškog roda u dvije vreće (valja i nevalja) je sramotna mizandrija. biće bi bivše žene trebale određivat prava viđanja djeteta za svoje bivše muževe zato što negdje postoje luđaci. ma mrš...
Tema na kojoj pišeš je "nasilje u porodici ", te je stvarno moguće postaviti pitanje zašto se očevima i majkama koji su bili nasilni u braku ne bi moglo (možda i trebalo )uskratiti pravo da viđaju djecu.
Nije u pitanju samo ovaj slučaj, koji je užasan, imamo na temi i KHS čija žena je bila nasilna prema njemu i djeci. A ima pravo da djeca dolaze kod nje, te KHS piše da je ponovo dovela do toga da jedno dijete završi u bolnici i još ih manipulira da lažu o tome(što meni nije jasno zašto dopušta da odlaze kod nje i više nego što je presuda, ali nije mi odgovorio)
Sigurno je da ima pristojan broj razvedenih gdje je bilo nasilja u porodici. Zašto dopustiti da neko i dalje nesmetano uništava djecu? Ima Bogom dano pravo?
Ertrinken is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 20:00   #3500
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Tema na kojoj pišeš je "nasilje u porodici ", te je stvarno moguće postaviti pitanje zašto se očevima i majkama koji su bili nasilni u braku ne bi moglo (možda i trebalo )uskratiti pravo da viđaju djecu.
Nije u pitanju samo ovaj slučaj, koji je užasan, imamo na temi i KHS čija žena je bila nasilna prema njemu i djeci. A ima pravo da djeca dolaze kod nje, te KHS piše da je ponovo dovela do toga da jedno dijete završi u bolnici i još ih manipulira da lažu o tome(što meni nije jasno zašto dopušta da odlaze kod nje i više nego što je presuda, ali nije mi odgovorio)
Sigurno je da ima pristojan broj razvedenih gdje je bilo nasilja u porodici. Zašto dopustiti da neko i dalje nesmetano uništava djecu? Ima Bogom dano pravo?
Ne dopustam joj ja,nego zakon
Obiteljski nadilnici takodjer imaju pravo na kontakte s djecom
Ako je betko nadilan,taj moze nasilje pociniti i u 5 minuta kontakta u mjesec dana,tako da zaista ucestalost kontakata nema veze s tim
Nasilnici u rvackoj opcenito nisu adekvatno tretirani,a ni procesuirani jer smo dno dna europskog pravosudja,i ubijek smo bili i uvijek cemo bit
Sudstvu su ljudska prava nasilnika,lopova i svih kriminalaca bitnija od stvarnog stanja

U zemlji gdje jedan sanader nije u zatvoru,gdje Mamic vec 20 g radi sto god hoce i ruga se svim sustavima,bolje se ni ne moze ocekivati
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:04.