Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2017., 19:31   #41
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Kada se rezultati objave vidjet ćeš koji je izbor ljudima koji su upali, ali ako je 6. znači da nisu upali na prvih 5, pa je svejedno što im je prvi izbor.
To tek kada prode rok za zalbu i zakljucaju se izbori ili odmah sada 12. kada se objave prvi (nesluzbeni ili kako se vec nazivaju) rezultati
NinoM is offline  
Old 01.07.2017., 11:52   #42
Odmah kada se objave prvi rezultati bi trebalo biti.
Rakkatakka is offline  
Old 06.07.2017., 18:15   #43
Na maturi iz kemije nam dežurni profesor nije dao papir na kojem se napiše koji kalkulator koristimo (na fizici i matematici smo dobili papir). Hoće li biti problema zbog toga?
Zvone99 is offline  
Old 06.07.2017., 18:55   #44
Nama su profesori zapisivali modele kalkulatora
fizicar1 is offline  
Old 06.07.2017., 21:28   #45
Quote:
fizicar1 kaže: Pogledaj post
Nama su profesori zapisivali modele kalkulatora
Nama su na mat i fiz dali da sami zapisemo, a na kem uopce nismo dobili papir
Zvone99 is offline  
Old 09.07.2017., 22:12   #46
Pored odredenog predmeta na fakultetu pise da je prag 20%. Sta bi to trebalo znaciti? Recimo fizika je prag za trazeni fakultet 20% ali prag prolaznosti na maturi je 28%,da li bi to znacilo da iako nisam prosla na maturi ali sam zadovoljila prag fakulteta mogu upisat taj smjer? Stvarno mi nije jasno zasto bi fakulteti stavljali prag nizi od prolaznog praga na maturi.
Grecka131 is offline  
Old 14.07.2017., 18:46   #47
Quote:
Grecka131 kaže: Pogledaj post
Pored odredenog predmeta na fakultetu pise da je prag 20%. Sta bi to trebalo znaciti? Recimo fizika je prag za trazeni fakultet 20% ali prag prolaznosti na maturi je 28%,da li bi to znacilo da iako nisam prosla na maturi ali sam zadovoljila prag fakulteta mogu upisat taj smjer? Stvarno mi nije jasno zasto bi fakulteti stavljali prag nizi od prolaznog praga na maturi.
to ti je bodovanje, znaci fizika ti nosi 20% bodova za upis
hrvoje_2 is offline  
Old 14.07.2017., 18:53   #48
Množiš postotak rješenosti sa 2.
luteranka is offline  
Old 15.07.2017., 01:04   #49
Pozdrav,
Moj slučaj glasi ovako:
Stariji sam pristupnik maturi (generacija maturanata 2007.), dakle teoretski mogu upisati fakultet i bez državne mature. Ipak, same ocjene iz srednje nisu dovoljne za dobar plasman pa sam se odlučio pristupiti ispitima državne mature. Na 1 ispit nisam izašao svojom greškom, iz ostala dva sam dobio dobre rezultate i dobro sam rangiran na listama. Trenutno u nijednom od svih izbornika na postanistudent ne piše nikakvo ograničenje po pitanju upisa. Trebam li ponovno pisati ispit na koji nisam pristupio ili se mogu nadati upisu i bez njega (formalno i tehnički, jer po bodovima sam pri vrhu liste)?
mass sarr is offline  
Old 16.07.2017., 15:59   #50
Kada je krajnji rok kada moram OBRISATI s liste one odabire studija koje ne želim studirati? znam da je prijašnjih godina postojao taj rok, a sad ne mogu naći koji je ove godine. držim ih na listi za svaki slučaj, ali opet....
čokolada22 is offline  
Old 16.07.2017., 16:49   #51
Quote:
čokolada22 kaže: Pogledaj post
Kada je krajnji rok kada moram OBRISATI s liste one odabire studija koje ne želim studirati? znam da je prijašnjih godina postojao taj rok, a sad ne mogu naći koji je ove godine. držim ih na listi za svaki slučaj, ali opet....
Ako znaš da ih ne želiš studirati, zašto bi ih držala na listi?
Zvone99 is offline  
Old 16.07.2017., 17:24   #52
Čokoladice, budi slatka, molim te i skini se iz onog što ne želiš studirati. Razveseli nekog.
Ja 2.ga ispod crte, čekam u niskom startu.
luteranka is offline  
Old 16.07.2017., 18:09   #53
Molim vas da ne širite krive informacije na ovoj temi.

15 000. put na ovom forumu - ne prikazujete se na listi osim prvog na koji ste upali. Dakle ne morate NIŠTA BRISATI. Ljudi koji vam "zauzimaju mjesto" ne "zauzimaju" ga zato što nisu izbrisali odabir, nego zato jer im je to prvi odabir na koji su upali. Ništa se ne briše, jer se vi ste možda upali na 4. i 5. izbor (prikazujete se samo na 4.) i u zadnji čas vas netko može pogurati s liste ako zamijeni svoje prioritete, a ako ste izbrisali ostale izbore ostat ćete bez faksa, u suprotnom ćete samo dobit upis za 5. izbor. Ukratko, ako vidite nekog na listi tko je upao i piše 5. ODABIR to znači da nije upao na prva četiri! Za sve ostale izbore na koje ste upali pisat će vam koji biste bili da ste na listi, ali se ne prikazujete na listi i ne zauzimate mjesto.

Dakle ne postoji rok za brisanje jer ne morate brisati! Morate samo složiti listu prioriteta po redu ovisno o tome što vas zanima od studija. Tj. brišete jedino ono što nikako ne biste htjeli studirati (makar mi nije jasno ni zašto to prijavljujete uopće).

Ja ne znam zašto je ljudima ovo tako teško shvatit, svake godine iste stvari, sistem nije glup.
Rakkatakka is offline  
Old 16.07.2017., 18:10   #54
jer neću upasti na ono što želim....
čokolada22 is offline  
Old 16.07.2017., 19:28   #55
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Molim vas da ne širite krive informacije na ovoj temi.

15 000. put na ovom forumu - ne prikazujete se na listi osim prvog na koji ste upali. Dakle ne morate NIŠTA BRISATI. Ljudi koji vam "zauzimaju mjesto" ne "zauzimaju" ga zato što nisu izbrisali odabir, nego zato jer im je to prvi odabir na koji su upali. Ništa se ne briše, jer se vi ste možda upali na 4. i 5. izbor (prikazujete se samo na 4.) i u zadnji čas vas netko može pogurati s liste ako zamijeni svoje prioritete, a ako ste izbrisali ostale izbore ostat ćete bez faksa, u suprotnom ćete samo dobit upis za 5. izbor. Ukratko, ako vidite nekog na listi tko je upao i piše 5. ODABIR to znači da nije upao na prva četiri! Za sve ostale izbore na koje ste upali pisat će vam koji biste bili da ste na listi, ali se ne prikazujete na listi i ne zauzimate mjesto.

Dakle ne postoji rok za brisanje jer ne morate brisati! Morate samo složiti listu prioriteta po redu ovisno o tome što vas zanima od studija. Tj. brišete jedino ono što nikako ne biste htjeli studirati (makar mi nije jasno ni zašto to prijavljujete uopće).

Ja ne znam zašto je ljudima ovo tako teško shvatit, svake godine iste stvari, sistem nije glup.
Pa nitko nije širio dezinformacije, ona je pitala dokad može obrisat one faksove koje ne želi studirat, svima je jasno da se ne zauzima mjesto na ostalim listama ako upadneš na prvi izbor.
Zvone99 is offline  
Old 16.07.2017., 19:58   #56
Ako nekom ispred tebe piše da mu je to 7.mi izbor , pa koji papak mora bit u pitanju da je izabrao/la prvih šest u kojima je najbolji i onda svih 6. ne uspije preć prag? Drugo, zar se ti prioriteti ne pomiču do sutra u 18h? Ako je sve već određeno rezultatom čemu onda 4 dana za konačne liste? MIslila sam da ako netko recimo sutra ujutro pomakne svoju listu i između dva faxa u koja je oba upao zamjeni mjesta na ovo drugo mjesto koje je skinuo kao prioritet upadne netko drugi.
luteranka is offline  
Old 16.07.2017., 20:06   #57
I nije istina da se ne prikazujemo na listama nego samo na jednoj u kojoj smo prvoj upali, prikazujem se na sva tri u koja sam upala, vidim se. Neki su faxevi proširili liste za upad za 2 mjesta,piše im sastrane da, a ta dva ispod crte kandidata nemaju isti broj bodova?
luteranka is offline  
Old 16.07.2017., 20:24   #58
Quote:
luteranka kaže: Pogledaj post
I nije istina da se ne prikazujemo na listama nego samo na jednoj u kojoj smo prvoj upali, prikazujem se na sva tri u koja sam upala, vidim se. Neki su faxevi proširili liste za upad za 2 mjesta,piše im sastrane da, a ta dva ispod crte kandidata nemaju isti broj bodova?
Ja sebe vidim samo na listi za prvi izbor (jer sam na njega upao). Za ostale izbore mi piše koji bih hipotetski bio, ali kad uđem u listu, nema mog broja tamo.
Zvone99 is offline  
Old 16.07.2017., 20:59   #59
Zašto dolazi do promjena? Jer ljudi skinu taj fax, ili se uguraju nakon što su to izabrali? Neki će čekati zadnji čas za konačnu odluku, a neki će se nadati upadu u svoj prvi izbog a ono u što su upali im je za sada plan "b". Što će se zbivati 17.7. u vremenu od 18 sati do 23h 59?
luteranka is offline  
Old 16.07.2017., 23:30   #60
Quote:
luteranka kaže: Pogledaj post
... Što će se zbivati 17.7. u vremenu od 18 sati do 23h 59?
Nista jer se u 18h zakljucavaju liste
fizicar1 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:33.