Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Pogledaj rezultate ankete: Koji nadzvučni zrakoplov očekujete u HRZu?
F-16 (Izrael) 85 36.64%
F-16 (SAD) 68 29.31%
JAS 39 Gripen 53 22.84%
FA-50 11 4.74%
Neki drugi 15 6.47%
Glasovatelji: 232. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2017., 20:00   #2041
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
A ništa onda vam želim česte brišuće letove hrvatskih migova iznad plaža prepunih stranih turista. Di ćeš veće sreće i zadovoljstva od tako nečega. Još ako usput uspiju probiti zvučni zid to bi bio pravi podvig.

Usput ako otpadne koji dio s tih migova i ubije kojeg turistu imat će dodatni doživljaj koji im se može i dodatno naplatiti.

Dođeš kući i dok se drugi hvale da su vidjeli kako gliser gazi preko ljudi koji leže na plaži a ti se pohvališ da si imao prilike vidjeti kako turista udara dio otpalog krila s MIG-a. Neprocjenjivo iskustvo i doživljaj s godišnjeg na Jadranu.
Vidim da su ti dragi dalmatinski turistički euri,, lijepo što brineš da naši turisti ne bi pobigli od straha..mnogo lijepo..Vidiš bivša država raspolagala je sa oko 300-400 borbenih zrakoplova od toga 120 Mig 21,turizam je i onda cvjetao mada sam tada bio balonja nešto se ne sićam da je kome smetalo njihovo nadlijetanje ili probijanje zvučnog zida.
Inače ti više ili manje bogati turisti dolaze iz razvijenih zemalja sa puno jačim i brojnijim ratnim zrakoplovstvima oni vrlo dobro znaju da lovac presretač stvara popriličnu buku..Je prika imaju oni puno više borbenih zrakoplova ali i puno manje kvislinga..
Naš najveći adut trenutno nije more ni manistra s pomama,čak niti masovno drogiranje na ultri već sigurnost mišu mali SIGURNOST!Bil se ti drogira il doveju dicu tamo di ćeš možda biti zaklan,upucan,dignut u zrak ili pregažen...
Imamo dobru policiju,kvalitetne službe...šlag na torti bit će novi lovac..dakle siguran ti,ja,turisti i tebi slatki turistički euri..milina brale
ColdSteel is offline  
Old 16.07.2017., 20:31   #2042
Pa sad da sam igdje dozivljavao prelete vojnih aviona kao "siguran sam", definitivno ne, vise kao "vrag vas odnio s tom nesnosnom bukom".
Hrvatska trenutno profitira od toga da ljudi ne idu na africku stranu Mediterana iz sigurnosnih razloga, pa eto, trpi se i lopovske cijene na Ultri i taxi prevarante i hvarske hohstaplere, ali da ce ljudi zavolit Hrvatsku radi takvih iskustava, nece. Danas su radi jeftinih avio-karata mogucnosti izbora puno vece nego 1950-e
Adelholzener is offline  
Old 16.07.2017., 20:52   #2043
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Po tebi bi onda trebao odgovarati pilot zrakoplova.
Pa tako je i po mišljenju državnog odvjetništva koje je pilota optužilo i izvelo na sud. Malo je problematično kad se vojne osobe koje postupaju po zapovijedi optužuju po civilnim zakonima. Nisu usporedive te stvari. A kao i uvijek zbog kaotičnog sustava nejasno je tko poimence snosi odgovornost, a po našim zakonima nije moguće optužiti i osuditi sustav. Onda stvar ostane nedorečena.
U Americi koja ima nešto drukčije tumačenje i provođenje istog rimskog prava, stvar bi se riješila pred nekakvom javnom ili djelomično javnom istražnom komisijom pred senatom ili kongresom i po nalazima bi se djelovalo. Pobrinuli bi se da se isto ne ponovi. Nama to fali, netko tko će reći što je prihvatljivo, a što ne, ne mora i ne može svaka situacija biti u nekom zakonu.
tadeusk is offline  
Old 16.07.2017., 22:03   #2044
Quote:
Tupson kaže: Pogledaj post
ja sam za F16,provjerena roba iz tisuću bitaka,nego kad vama stižu 20devetke,
Pojma nemam. Pričaju, najavljuju, žuta štampa objavljuje senzacije, a MiG-ova nigde!?
Možda trebamo platiti 185 milona za "stelt" 29-vetke!!

Kad smo kod F16, bilo bi dobro da se prouči iskustvo Grka. Nešto nisu zadovoljni sa mašinama F 16 i prednost daju Miražu 2000.
bg011 is offline  
Old 16.07.2017., 22:25   #2045
Kad smo kod F16, bilo bi dobro da se prouči iskustvo Grka. Nešto nisu zadovoljni sa mašinama F 16 i prednost daju Miražu 2000.

A mi "napismeni" balkanci imamo iskustvo sa F 16 i sadašnjim komadantom američkog vazduhoplovstva.

http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/28...-oborenog-f-16
bg011 is offline  
Old 16.07.2017., 23:14   #2046
Kako se od dva oborena aviona u cijelom sukobu stvaraju mitovi
Mislim da bi svi korisnici F-16 poslije ovoga trebali vratiti ih nazad jer su eto srbi oborili jednog '99
__________________
Pesimist je optimist s iskustvom!
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Hawk75 is offline  
Old 16.07.2017., 23:17   #2047
Quote:
bg011 kaže: Pogledaj post
Kad smo kod F16, bilo bi dobro da se prouči iskustvo Grka. Nešto nisu zadovoljni sa mašinama F 16 i prednost daju Miražu 2000.

A mi "napismeni" balkanci imamo iskustvo sa F 16 i sadašnjim komadantom američkog vazduhoplovstva.

http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/28...-oborenog-f-16

od toliko naleta 1999. bilo bi čudno da niste oborili nikog.
karabin is offline  
Old 16.07.2017., 23:25   #2048
Quote:
bg011 kaže: Pogledaj post
Kad smo kod F16, bilo bi dobro da se prouči iskustvo Grka. Nešto nisu zadovoljni sa mašinama F 16 i prednost daju Miražu 2000.
Mirage2000 nema bas na sekundarnom trzistu, egzoticna je to roba, a vise se ni ne proizvode novi.
Adelholzener is offline  
Old 17.07.2017., 08:34   #2049
Quote:
bg011 kaže: Pogledaj post
Kad smo kod F16, bilo bi dobro da se prouči iskustvo Grka. Nešto nisu zadovoljni sa mašinama F 16 i prednost daju Miražu 2000.

A mi "napismeni" balkanci imamo iskustvo sa F 16 i sadašnjim komadantom američkog vazduhoplovstva.

http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/28...-oborenog-f-16
BeoGradžanine,u potpunosti te razumijem i tvoj strah od F-16,ipak su tebi iznad BelogGrada izvodili "red bull air race "99 tako da je tvoj strah od F-16 sasvim opravdan,,ali eto ako mogu da te utješim mi NE namjravamo nista slično da vam radimo,nabavljamo zato sto nam treba i moramo,budi spokojan i ne sikriaj se ništa,
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Old 17.07.2017., 09:05   #2050
Filipinski FA-50 već drugi put pogodio vlastite vojnike na tlu

Quote:
Filipinski borbeni zrakoplov FA-50 promašio je položaje militanata na području grada Marawija na jugu Filipina, ubivši pritom dva filipinska vojnika koji su bili pogođeni krhotinama zgrade u kojoj su se skrivali, priopćili su vojni dužnosnici. Jedanaest drugih vojnika je ranjeno i odvedeno u bolnicu nakon što su pogođeni šrapnelima bombe koja je promašila cilj za 250 metara, izjavio je vojni glasnogovornik pukovnik Edgard Arevalo.

Ovo je drugi veliki incident u samo nekoliko mjeseci korištenja FA-50 u postrojbama Filipinskog ratnog zrakoplovstva što je vrlo važna informacija i za Republiku Hrvatsku. Podsjetimo, FA-50 je jedan od zrakoplova koji se natječe za odabir hrvatskog borbenog zrakoplova i koji je po svojim performansama daleko inferiorniji u odnosu na moderne višenamjenske borbene zrakoplove današnjice.
Po ovome tekstu, FA-50 polijeće i obavlja borbene misije bez pilota, i FA-50 na svoju ruku gađa ciljeve na zemlji, a pilotu ni traga ni glasa.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Old 17.07.2017., 09:32   #2051
Sramotu se sa tin objavama.....
Gripenu se to nemože dogodit, jel on ne sudjeluje u borbenin operacijama
pinco is offline  
Old 17.07.2017., 09:39   #2052
Quote:
pinco kaže: Pogledaj post
Sramotu se sa tin objavama.....
Gripenu se to nemože dogodit, jel on ne sudjeluje u borbenin operacijama
:klap: Preduhitrio si me...
__________________
The Egyptians could run to Egypt, the Syrians into Syria. The only place we could run was into the sea, and before we did that we might as well fight. - Golda Meir
vn37 is offline  
Old 17.07.2017., 09:42   #2053
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Filipinski FA-50 već drugi put pogodio vlastite vojnike na tlu



Po ovome tekstu, FA-50 polijeće i obavlja borbene misije bez pilota, i FA-50 na svoju ruku gađa ciljeve na zemlji, a pilotu ni traga ni glasa.


Prvi pravi UCAV sa AI.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Old 17.07.2017., 10:22   #2054
Predviđam dolazak MIGova tik pred obljetnicu VRO OLUJA kako bi se ustrašenom i drhtavom Srpskom narodu digao moral i ulila doza sigurnosti da su ipak najjaća sila u celom Regionu i da ih zli Hrvati neće dirati.
__________________
ISTINA JE MAČ S TRI OŠTRICE
Azmo is offline  
Old 17.07.2017., 10:58   #2055
Filipinski FA-50 već drugi put pogodio vlastite vojnike na tlu


bome nam netreba avion koji sam svoje gađa


JoZ@ is offline  
Old 17.07.2017., 11:16   #2056
.

Koji glupi avijon, pogodio svoje vojnike ?

Triba odma poapsiti te koji guraju taj avijon koji napada svoje ..

Pilote mobilizirati po stočnim sajmovima i ka Pitomce ih vezat

za palicu i neka lete i tako piloti nisu važni na ovom pdfu samo avijoni


I sve pod izlikom ovo je Forum.hr za neznalice mi ovdje pišemo o svojim
snovima a ne o predmetu rasprave sa stručnok i zainteresiranog aspekta.
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Old 17.07.2017., 11:28   #2057
Jeftin i gađa svoje
a ima skupih koji gađa isključivo neprijatelje:klap:
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Old 17.07.2017., 11:30   #2058
Defender je izostavija par ključnih podataka u današnjem tekstu o FA-50, em šta nisu spomenuli da FA-50 ima pilota, nisu ni spomenuli da se takvi zračni udari navode sa zemlje, te nisu spomenuli ni najvažniji podatak, a to je da su Filipini prvi zrakoplov dobili 2015 (prije dvije godine), i oni već sada vrše jednu od najsloženiji misija, zračne podrške kopnenim snagama.

I ako je taj FA-50 tako loš zašto onda Filipini planiraju kupiti još 12.

I možda bi Defender treba ispraviti malo veću grešku koja su neznanjem objavili

Piše u naslovu "Filipinski FA-50 već drugi put pogodio vlastite vojnike na tlu", ali to nije istina.

Quote:
To je bila druga smrtonosna nesreća filipinskih vojnika kao posljedica djelovanja bombi bačenih iz FA-50. Bomba koju je vojni zrakoplov bacio 31. svibnja pogodila je vojni položaj filipinskih vojnika i ubila njih 11 na području Marawija. “Žalosni smo zbog ovog nesretnog incidenta”, rekao je Arevalo, dodavši da je istraga u tijeku.
U incidentu od 31. svibnja nije sudjelova FA-50 već S-211
Quote:
At least 11 Philippine soldiers were killed by "friendly" fire in a government air raid during efforts to take back a southern city occupied by fighters, Secretary of National Defense Delfin Lorenzana, said, promising an investigation into the incident.

Seven other soldiers were wounded on Wednesday when two air force S-211 close air support planes dropped bombs on a target in the heart of Marawi City, Lorenzana told reporters on Thursday. The first plane hit the target but the second missed.

"It's very sad to be hitting our own troops," Lorenzana said. "There must be a mistake somewhere, either someone directing from the ground or the pilot."
Svi drugi mediji prenose da je 11 Filipinskih vojnika nastradalo kada je S-211 greškom pogodia vlastite snage,link činjenice nisu bitne, bitno je ocrniti FA-50.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Old 17.07.2017., 12:12   #2059
Quote:
Azmo kaže: Pogledaj post
Predviđam dolazak MIGova tik pred obljetnicu VRO OLUJA kako bi se ustrašenom i drhtavom Srpskom narodu digao moral i ulila doza sigurnosti da su ipak najjaća sila u celom Regionu i da ih zli Hrvati neće dirati.
Ja stvarno ne kapiram kakve veze ima dolazak Mig-ova u Srbiju sa vasom nabavkom aviona..
Miki Pirs is offline  
Old 17.07.2017., 12:17   #2060
Saab je još u Švicarskoj pokazao koji mu je marketinški plan i način lobiranja.
Tamo su ušli preduboko i preagresivno u unutarpolitičke odnose i pritiske na članove parlamentarnog odbora direktno od strane švedske ambasade i na kraju su osigurali odluku za kupnju Gripena u političkim odborima. Osim što su financirali medijski lobi sa ukupno 250 000 dolara.
Ipak, prije referenduma je isplivala ta afera i referendum ih je pokopao. I bilo je dosta nezgodno po samog ministra obrane koji je bio SAABov čovjek.

Bio je to cijeli jedan razrađeni sustav koji je ciljao na sve odlučujuće segmente društva.

Carl Bildt je tada rekao da kao MVP nije bio svjestan što se radilo ali i da je to posve normalno - što ustvari i jest u tajnoj diplomaciji.

Tako da ovo što ovdje rade je iritantno ali i nekako očekivano, avrlo vjerojatno da sad i ova tajna diplomacija kulminira.
hr1u00 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:13.