Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2017., 14:36   #9521
Quote:
saucer kaže: Pogledaj post
Hrvatski chefovi daju preporuke sladoleda u Zg slastičarnicma.

http://www.telegram.hr/price/chefovi...led-u-zagrebu/

Vincek i Zagreb ispred Orijenta.

Inače, jeo sam nedavno sladoled u Zagrebu (baš taj Millefeuille koji navode) i bio mi je nekako presladak. Ali prometa im ne fali, koliko sam vidio.
Ma ova lista je smijurija. Nemam pojma što su oni isprobavali, ni kak su ocjenjivali. Sladoled u Zagrebu je samo korektan, ko i ovaj kod Bobana. Nikakvog vau efekta. Neusporedivo s onim u Orijentu.

A Vincekov ispred Orijentovog može biti samo u nekoj obrnutoj dimenziji.
__________________
Incidit in Scyllam qui vult vitare Charybdim
rhodium11 is offline  
Old 09.07.2017., 16:13   #9522
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
Molim preporuke za izvrstan kolac s kavom, voljela bih naruciti tortu. Puni raskosni okusi, kremasto, ne preslatko. Moze i tiramisu, ali da nije standardno dosadan. Hvala.
Imaš prekrasnu terasu na lokaciji ex Takenoka i tiramisu kod Barbierija.
__________________
''This morning, with her, having coffee.'' Johnny Cash, when asked for his definition of paradise.

''I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.'' Oscar Wilde
CocoRocha is offline  
Old 09.07.2017., 18:19   #9523
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
Molim preporuke za izvrstan kolac s kavom...
Pitaj Patku ako je još u Zagrebu. Njena pita s kremom na bazi kave je nešto savršeno.
Pellaprat is offline  
Old 13.07.2017., 11:15   #9524
Probala napokon jučer sladoled od pistacija iz Amelie, o kojem ste puno puta pisali, i razočarala sam se. Ona zelena pasta je jako fina, i bijela baza je fina, al sve skupa jednostavno to nije to. To je fini sladoled s pistacijom u tragovima, ništa više.
Definitivni pobjednik za mene je pistacio (i jaffa) iz torterie macaron, kremast i pun okusa pistacije njami
majaa is offline  
Old 13.07.2017., 21:15   #9525
Potpuni osrednji sladoled pistacija u tom Torterie macaronu, dotaknuo me je tolko da cu ga iduci put uzeti samo u trenu da oni rade, a ostalih 10 slasticarnica u krugu 250 m od njih ne rade - a uz to mi se nemoguce jako jede sladoled. Sto je jednom u 200 puta - da se sve navedeno poklopi.
Deedy is offline  
Old 13.07.2017., 21:24   #9526
torterie macaron u av.mallu. kuglica 10kn, ali vrijedi...ferrero okus mi je
hellagoodgirl is offline  
Old 14.07.2017., 09:19   #9527
Meet Mia (jedino ja još idem tamo )

Čini mi se da su malo popustili u kvaliteti i pojačali u cijenama. Limun tart koji je ziher bio oko 10,12 kuna sad je 16 ..još uvijek mi je fini, ali to je sve. Uzela sam onaj čokoladni sa zlatnim obručem i bio mi je težak - ko kamen mi je pao na želudac. Neki bijeli s borovnicama je bio bezveze, a onaj pikasti bijeli sa šumskim voćem i podlogom od maka je eto bio ukusan - jedini od 4 da je na nivou ove slastičarnice. Uzela sam i kroasan s bademima za po putu (PMS alert) - prolazan je
VK Girl is offline  
Old 15.07.2017., 15:38   #9528
Moze preporuke za vocne i osvjezavajuce kolace poput schwarzwaldice, ledenog vjetra, ma bilo sta tog tipa, ne preslatko?

Tj.za takve kolace u zg slasticarnicama?

Zadnje uređivanje lirla : 15.07.2017. at 16:39.
lirla is offline  
Old 15.07.2017., 20:45   #9529
Quote:
Lila R. kaže: Pogledaj post
Moze preporuke za vocne i osvjezavajuce kolace poput schwarzwaldice, ledenog vjetra, ma bilo sta tog tipa, ne preslatko?

Tj.za takve kolace u zg slasticarnicama?

Meni su takvi tipovi kolača jako fini u Cukeraju, Petrinjska.
Amelie01 is offline  
Old 16.07.2017., 17:51   #9530
Meni nisu, bezvezni su redom u cukeraju.
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Old 17.07.2017., 06:13   #9531
Meni su pak u Cukeraju svi voćni kolači standarno odlični, bez veze su mi drugi. Sto ljudi, sto ćudi.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 17.07.2017., 06:44   #9532
meni je u cukeraju dobar samo ledeni vjetar i ona krhka od lješnjaka ostalo mi nekako nije vrijedno spomena
ma.nx is offline  
Old 17.07.2017., 09:28   #9533
Tu krhku sam probao na Zrinjevcu jer mi njihove filijale bas nisu usput i bila je... ah... okej. Korektna. Da je bila wow i nije. Ocekivao sam bar 30 posto bolju tortu.
Deedy is offline  
Old 17.07.2017., 10:36   #9534
eh, nisam je jela sigurno više od godine dana pa je moguće da se i srozala
ma.nx is offline  
Old 17.07.2017., 13:33   #9535
Ja ju nemam s cim usporediti jer sam ju jeo tad prvi put. Al da sam presretab s dozivljenim - pa i nisam.
Ok je
Deedy is offline  
Old 17.07.2017., 17:02   #9536
Gdje bi se mogla probati dobra Schwarzwald torta u Zagrebu? Iz Vinceka mi je preumjetna nekak, probala sam neku tortu sa višnjom i čokoladom u Torte i to, fino ali preskupo - 22 kn.
Amelie01 is offline  
Old 17.07.2017., 18:08   #9537
Mozda da pitas tvoje imenjake u Amelie? Cijene su im pristojne za kvalitetu, pitanje je jedino rade li bas tu tortu. Ali jedan poziv moze to otkriti. Ili cak fejs inboks. Komuniciraju dobro tamo.
Deedy is offline  
Old 17.07.2017., 19:42   #9538
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Mozda da pitas tvoje imenjake u Amelie? Cijene su im pristojne za kvalitetu, pitanje je jedino rade li bas tu tortu. Ali jedan poziv moze to otkriti. Ili cak fejs inboks. Komuniciraju dobro tamo.

Zanima me mišljenje ljudi koji papaju kolače u zagrebačkim slastičarnicama gdje pojesti finu schwarzwaldicu.
Amelie01 is offline  
Old 18.07.2017., 01:48   #9539
Joj sori preletio sam pa sam zabrijao da mislis naruciti cijelu tortu.
Deedy is offline  
Old 18.07.2017., 17:26   #9540
bila u xato na lemon tartu.
okus je i dalje božanstven. krema taman kiselkasta koliko treba, iako...imam nekoliko (zanemarivih) zamjerki, tako da ih shvatite više kao činjenice nego kao major rant:
* prhko tijesto je nešto tvrđe
* meringue je manje hrskav nego što je to bilo u mnk, odličan je i dalje ali nema onog "pucanja" ispod zubi ili naočigled dok vilica prolazi kroz meringue

i zamjerka na kraju: čini mi se da je manji nego je to bilo u mnk

no, velim, ukus je i dalje ODLIČAN!

a ovo što sam navela u stvarno samo nijanse za koje se osjećam kompetentna s obzirom na količinu konzumiranih, što solo, što u prgavom društvu

edit: veli konobar da petra ne radi sad makovu tortu jer je to više zimski kolač. i imam pitanje: kakvi su ostali kolači u xato? npr onaj s malinama ili mangom?
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:17.