Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2017., 16:58   #6641
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Pa javi se u referadu i pitaj.
Mislim da ti treba državna matura.
hmmm....svakako to moram provjerit....niš mi ne ide u prilog....niti imam državnu maturu, niti ocjene......baksuz sam pravi...no upalila mi se neka lampica u glavi za pravni fakultet.....i ne pušta......za redovni nemam šanse nikakve.....imam stalno zaposlenje pa bi izvanredno studiranje bilo izvrsno makar teško.....
angieee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 16:59   #6642
Ako to baš toliko jako želiš, počni se pripremati za državnu maturu.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 17:05   #6643
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Ako to baš toliko jako želiš, počni se pripremati za državnu maturu.
Da....baš jako želim..... loše ocjene kakve imam...pravni fakultet još nije vidio
angieee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 18:40   #6644
jel se plaća 7200 u komadu ili može u dvije rate?
DrizzyOvO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 21:30   #6645
Pozdrav! Upisujem studij socijalnog rada i pri upisu moramo birat izborni predmet i dva seminara. Meni ovako na prvu svi zvuče okej, jel mozda netko tko studira soc. rad zna koje je najbolje seminare izabrat i izborni predmet? Da mi nebi bilo zao kasnije 😬
danielahus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 11:41   #6646
a niš ja ne upisujem jer nemam para, traže 7500 na ruke a ja to nemam. Ovo je nevjerojatno ili ne mogu upasti zbog bodova ili ako upadnem onda nemam novaca isse kao da mi nije suđen faks nevjerojatno
DrizzyOvO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 11:51   #6647
Ne upisuješ prvi put redovno neki faks?
Ili upisuješ izvanredno?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 11:55   #6648
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Ne upisuješ prvi put redovno neki faks?
Ili upisuješ izvanredno?
redovno drugi put, eh sad ne znam koji je vaš savjet jbg idem radit to je prilično očito sad ne znam da li da pišem ponovno maturu (jer se može dogoditi da ne upadnem na rang listu sljedeće godine,kakve sam sreće to se može dogoditi).
DrizzyOvO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 20:25   #6649
jel ja trebam javiti fakultetu da se ne mogu upisati zbog financijskog razloga? Zato jer tamo na postani student piše da su učenici dužni upisati tog i tog datuma s obzirom na položaj na rang listi. Kaj jel mogu samo ne doć?
DrizzyOvO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 20:32   #6650
Govorilo se da se naplaćuje godina bez obzira odustao ili krenuo studirati.
Rang liste su već zaključane?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 21:17   #6651
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Govorilo se da se naplaćuje godina bez obzira odustao ili krenuo studirati.
Rang liste su već zaključane?
...jesu
DrizzyOvO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 21:46   #6652
ovo je dosta zeznuta situacija i budem ja probao nazvati faks da to nekako riješimo ali ja jednostavno ne mogu platiti upis mislim nemam čarobni štapić da stvorim novce
DrizzyOvO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 10:02   #6653
ništa rekli su mi da ako ne platim puni taj iznos na dan upisa da onda ne upadam na fakultet i propuštam godinu te da se onda moram ponovno prijaviti preko postani student sljedeće godine.

Zadnje uređivanje DrizzyOvO : 19.07.2017. at 10:22.
DrizzyOvO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 10:46   #6654
A jebote, zauzeo si mjesto nekome i zakomplicirao svima stvari jer ti bilo teško, prije prijave, provjeriti plaćaš li i koliko.
Cranesbill is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 10:49   #6655
Quote:
Cranesbill kaže: Pogledaj post
A jebote, zauzeo si mjesto nekome i zakomplicirao svima stvari jer ti bilo teško, prije prijave, provjeriti plaćaš li i koliko.
a znam kad sam sav smotan došlo je do nesporazuma ja sam rekao roditeljima da ću morati platiti upis jer se logično upisujem drugi put i to sam im rekao prije 3 tjedna otprilike i onda su to oni valjda zaboravili ili kaj ja znam pa su se šokirali i htjeli su sad podići kredit da me upišu ali sam rekao da ništa od toga nego ću jednostavno zaraditi preko posla i sam si platiti. Jbg ispričavam se zaista toj osobi koja je upala pa sam joj uzeo mjesto nije mi bila namjera nekoga povrijediti nego sam zaista smotan i nisam ništa trebao prijavljivati dok nisam bio sto posto siguran da se može platiti jer ne stojimo baš dobro financijski (samo mi mama radi)
DrizzyOvO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 12:04   #6656
Upis

Quote:
DrizzyOvO kaže: Pogledaj post
a znam kad sam sav smotan došlo je do nesporazuma ja sam rekao roditeljima da ću morati platiti upis jer se logično upisujem drugi put i to sam im rekao prije 3 tjedna otprilike i onda su to oni valjda zaboravili ili kaj ja znam pa su se šokirali i htjeli su sad podići kredit da me upišu ali sam rekao da ništa od toga nego ću jednostavno zaraditi preko posla i sam si platiti. Jbg ispričavam se zaista toj osobi koja je upala pa sam joj uzeo mjesto nije mi bila namjera nekoga povrijediti nego sam zaista smotan i nisam ništa trebao prijavljivati dok nisam bio sto posto siguran da se može platiti jer ne stojimo baš dobro financijski (samo mi mama radi)
Pisalo je na stranici Postani student sastrane informacije za upis na Pravo kao izvanredni (sve o načinu plaćanja i e-mail fakulteta gdje se možemo javiti u slučaju nejasnoća). Bilo bi dobro da reagiraš čim prije jer isto tako ako si čitao, fakultet može kazniti između 2 i 50 tisuća kuna ukoliko se dobije upisni broj i zauzme mjesto, a osoba ne dođe na upis. Zato smo bilo dužni do 17:59, 17.7., pobrisati sve fakultete (ako je netko stavio vise opcija) koje sigurno ne želimo upisati. Ne vjerujem da uistinu kažnjavaju maturante, ali zlu ne trebalo, riješi to čim prije. Ne znam koliko imaš godina, ali to pravilo nije bilo kad sam ja upisivala faks prije nekoliko godina, pa ako nemaš 18, 19 godina probaj se vadit i na to.
ewaanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 13:08   #6657
Quote:
ewaanna kaže: Pogledaj post
Pisalo je na stranici Postani student sastrane informacije za upis na Pravo kao izvanredni (sve o načinu plaćanja i e-mail fakulteta gdje se možemo javiti u slučaju nejasnoća). Bilo bi dobro da reagiraš čim prije jer isto tako ako si čitao, fakultet može kazniti između 2 i 50 tisuća kuna ukoliko se dobije upisni broj i zauzme mjesto, a osoba ne dođe na upis. Zato smo bilo dužni do 17:59, 17.7., pobrisati sve fakultete (ako je netko stavio vise opcija) koje sigurno ne želimo upisati. Ne vjerujem da uistinu kažnjavaju maturante, ali zlu ne trebalo, riješi to čim prije. Ne znam koliko imaš godina, ali to pravilo nije bilo kad sam ja upisivala faks prije nekoliko godina, pa ako nemaš 18, 19 godina probaj se vadit i na to.
Što da napravim?Da dođem na upis pa dam im tamo sve objasnim? Ja sam zvao fakultet i rekli su mi da ako se ne pojavim na dan upisa da onda nemam pravo upisa za ovu godinu i da se mogu prijaviti sljedeće godine ponovno. Što bi bilo onda dobro da napravim? Da odem tamo na dan upisa? Imam 19 godina, ove godine ću napuniti 20.
DrizzyOvO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 13:32   #6658
Quote:
DrizzyOvO kaže: Pogledaj post
Što da napravim?Da dođem na upis pa dam im tamo sve objasnim? Ja sam zvao fakultet i rekli su mi da ako se ne pojavim na dan upisa da onda nemam pravo upisa za ovu godinu i da se mogu prijaviti sljedeće godine ponovno. Što bi bilo onda dobro da napravim? Da odem tamo na dan upisa? Imam 19 godina, ove godine ću napuniti 20.
Mislim da je dobro da si obavijestio Fakultet, kao sto rekoh, ne vjerujem da takvim drakonskim kaznama kažnjavaju maturante jer takvih slučajeva sigurno ima na stotine. Ukoliko si u panici, možeš nazvati Ministarstvo ili kontaktirati NCVVO putem e-maila (azurni su i odgovore u roku dan-dva).
ewaanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 13:37   #6659
Quote:
ewaanna kaže: Pogledaj post
Mislim da je dobro da si obavijestio Fakultet, kao sto rekoh, ne vjerujem da takvim drakonskim kaznama kažnjavaju maturante jer takvih slučajeva sigurno ima na stotine. Ukoliko si u panici, možeš nazvati Ministarstvo ili kontaktirati NCVVO putem e-maila (azurni su i odgovore u roku dan-dva).
U redu, puno hvala na savjetu ,odmah ću tako i postupiti.

Zadnje uređivanje DrizzyOvO : 19.07.2017. at 14:34.
DrizzyOvO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 13:43   #6660
Quote:
ewaanna kaže: Pogledaj post
Mislim da je dobro da si obavijestio Fakultet, kao sto rekoh, ne vjerujem da takvim drakonskim kaznama kažnjavaju maturante jer takvih slučajeva sigurno ima na stotine. Ukoliko si u panici, možeš nazvati Ministarstvo ili kontaktirati NCVVO putem e-maila (azurni su i odgovore u roku dan-dva).
Evo zvao sam ncvvo i onda su me oni proslijedili na središnji ured i rekli su mi da to isključivo fakultet odlučuje da li će se kazniti nedolazak na upis.
DrizzyOvO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:26.